19
  • Tetsuo
    #19
    itthon is mondjak sokan..
  • kpbendi
    #18
    Az is tipikusan amerikai sztori, hogy miközben azt mondják, hogy minden létező informatikai eszközben használnak tantált, rárepülnek egyetlen cég egyetlen termékére és azon keresztül hecckampányolnak. Értem én, hogy az ügynek kell a médiafigyelem, de ez így kontraproduktív.
  • djw
    #17
    fölösleges volt ez a cikk, de legalább generálunk némi hálózati forgalmat és ezzel is közvetve megtámogatjuk az afrikai gyilkosokat... lehet, hogy ők írták ezt és pr-cikknek szánták, vagy fizetett hirdetésnek?
  • morden
    #16
    Ki kell lépni a társadalomból és nincs para :P
  • AgentKis
    #15
    Akkor ha jól értem azzal, hogy PC-t veszek, egyrészt támogatom az afrikai háborúkat, másrészt az USA gazdaságát, azon keresztül meg még vagy 6 háborút. Ezzel az a baj, hogy ha nem veszek PC-t akkor is, csak más csatornákon az adómból viszik el pénzt háborúkra. Mivel a bankok és a nemzetközi nagyvállalatok tulajdonosi köre nagyjából ugyanaz.
  • AgentKis
    #14
    "Megsem hallom soha, hogy "fuj micsoda barbar nep ez a Magyar."" Hát pedig a románok, szerbek, szlovákok, zsidók gyakran mondják...
  • passatgt
    #13
  • morden
    #12
    Az még még csak-csak ha közvetve, de vannak világcégek amikor közvetlenül támogatják fegyverrel pénzzel a rosszarcú embereket ( pl shell).
  • simika
    #11
    "Mi is kiirtottuk a Karpat Medenceben eloket, mikor bevonultunk" Ha magyar vagy, akkor nagy valószínűséggel tévedsz. Ugyan miért irtottuk volna ki az itt élőket, ha egyszer velünk azonos nyelvet beszéltek, és könnyen be is olvaszthattuk őket?
    Ha nem magyar vagy, akkor hazudsz, mert még nem irtottatok ki bennünket, bár tényleg jól haladtok vele.

    "Magyarisztan is ott eloskodne masokon ahol csak lehet, ha nem lenne egy jelentektelen kis orszag nulla befolyassal"
    Nem is egyszer volt már olyan alkalom a történelem folyamán, hogy jelentős befolyással bírtunk. Persze akkor még magyarok irányították az országot. Mégsem élősködtünk másokon.

    "Nem az USA ilyen, hanem az emberi termeszet!" Nem, az emberek többségének természete nem ilyen. Más kérdés, hogy természetszerűen azok az emberek irányítják a többieket, akik agresszívabbak a többieknél.

    Nekünk magyaroknak egyetlen igazán komoly jellembeli hibánk van, hogy túlságosan hiányzik belőlük az agresszió, túl békések, szinte birkák vagyunk.

  • hiftu
    #10
    "Az amerikai vállalatok közvetve támogatják az afrikai vérontásokat"
    Senki sem olyan naiv, hogy ne hinné, hogy az amerikai vállalatok közvetlenül is támogatják a vérontásokat. Persze nem az IT cégek, hanem a fegyvergyártók.
    Meg a németek, meg a svédek, meg a ....
    Felesleges volt ez a cikk. Mindenki tud róla és senkit nem érdekel.
    Mi a fene közöm van hozzá, hogy az alapanyagot hogyan nyerik ki? Semmi.
    Le lehet követni a kávéforgalmazásban a Fair Trade akciót? Nem. Akkor meg minek. Számomra érdektelen.
  • sokadikgab
    #9
    >Megsem hallom soha, hogy "fuj micsoda barbar nep ez a Magyar."

    eleg csak atmenni a hatar tuloldalara :-)
  • endrev
    #8
    Én is támogatom a háborút, mert olyan banánt veszek, amit onnan importáltak. (Nem tudom, de mondjuk.) Vagy ha nem is, akkor onnan veszem, ahol ezekből az országokból importálnak lábtörlőket.
  • Tetsuo
    #7
    Egyetertek.
  • Amergin
    #5
    Hazudsz!
  • Rincewind
    #4
    Micsoda meghato tortenet, mindjart elsirom magam. Kar, hogy csak divat nyalveres. Nem az USA ilyen, hanem az emberi termeszet! Minden orszag ugyanezt csinalja (vagy csinalna ha lenne ra lehetosege). A tetu arabok is rabszolgakkal epitettik Dubai-t, es Magyarisztan is ott eloskodne masokon ahol csak lehet, ha nem lenne egy jelentektelen kis orszag nulla befolyassal. Mi is kiirtottuk a Karpat Medenceben eloket, mikor bevonultunk. Megsem hallom soha, hogy "fuj micsoda barbar nep ez a Magyar."

    Ha nem tetszik vegyel magyar szamitogepet, ami total humanusan, vermentes alapanyagokbol keszul. Jah, hogy ilyen nincs? Hoppa...
  • gombabácsi
    #3
    és te egyetértesz velük részben, hiszen veszed a pc-t meg az ifont
  • Amergin
    #2
    Mi kivetni való van ebben? A globalokrácia végrehajtó szervezete, a jú esz armi is ugyanezt csinálja. Irakot is ugyanezért szállták meg, nem? Kell az olcsó nyersanyag!
    Az olaj birtoklása feletti dominancia miatt folyik tovább a "terroristák elleni harc". Afganisztán alatt meg 1000 Mrd $ értékben vannak ásványkincsek és ez sem kerülhet a "tenoristák" kezébe, persze. El kell venni tőlük, ami az övék és használni kell azt a multik javára. Ezt a módszert nevezzük "szabad piacgazdaságnak".
    Mit kell itt finomkodni, meg megjátszani magunkat? Talán az "enough project" a béke-Nobel díjat szeretné? Azt már megkapta csimpi! Ö hozta meg a "békét" és a "demokráciát" Iraknak meg Afganisztánnak
    Ő fogja lerohanni majd a "vérbenforgó szemű tenoristákat rejtegető", tömegpusztító fegyveres Iránt is...
    "Érdekes", hogy Észak-Koreát valahogy nem akarózdik "felszabadítani" a hős egybesült állatoknak, pedig az tényleg nap mint nap fenyegeti a világot tömegpusztító fegyverekkel, meg jó messzeható rakétái is vannak.... Ja! Majd elfelejtettem, onnan nincs mit ellopni egy megszállás után, tehát "nem biznisz". Én kérek elnézést
    Gonosztevők vezetik a világot, ez a szomorú valóság. A hazugságot pedig igazságként etetik meg a jónéppel. Igazságosság nincs, csak az erő számít. Egy jog van, az ököljog.