79
  • A1274815
    #39
    Mondjuk BIOS frissítéseket inkábbkerülni szoktam. Ha jól működik a gép minek játszak a firwarerel? És szerintem ezzel a hozzáértők többsége is egyetért. Kívételes helyzet persze akad. De az agyamra ment, mindig, amikor az ASUS laptopomon lévő updater program folyatom egy BIOS frissítésért nyaggatott. Az már csak csúcs, hogy az updatelő program időnközönként úgy véklte, hogy a processzor egy időre csak őt illeti meg és 100%-os CPU tehelést csinált egy-két percig a semmiért.

    Abban viszont egyetértek, hogy otthoni gépépítéshez szak értelem kell! De ha meg van jobban jársz vele, mint akarmely' márkás géppel.
  • Major
    #38
    Azért 1-2 diától ne hogy összeomoljanak páran, mert publikált egy blogger pár darab, a következő windows menetrendet prezentáló diasort :P Látszik, hogy itt az iskola szünet, ilyenkor jön a szokásos hullám az sg-n, mindenki it prof. és csillagász vagy egyéb tudományok díszdoktoros képviselője.
  • A1274815
    #37
    "Egykutya. Aqua-ban vettem már egy ismerősnek olyan gépet, amiben a ház zörgött bekapcsolás után egy perccel és az egész ház hűtése semmiből sem állt, csak egy elég hangos procihűtőből. (mint mondtam, lehet kapni normálisan összerakott gépet is, de az a kivétel, márkás gépeknél pedig inkább forditva)"

    Na akkor itt elbeszélünk egymás mellett, te mindenképpen előre összerakottt gépekről beszélsz én és feltételezem B0nfire is otthon összerakott kgépekről beszél. A kettő alapvatően eltér egymástól.

    "Egyáltalán nem kérheted, ezek nem ilyen gépek. De választhatsz olyan gépet amiben erős vkártya van."
    Tudom azért írtam, hogy nem lehet, mert megkötötte a szerződést valamely partenerrel és kész, nem vválogatnak ők ott össze semmit, csak a partnereket.

    "Ellenben ami memóriát veszel bele, abban biztos lehetsz, hogy jól is működik vele, ez nem mondható el a kézzel összbuherált szarokra, amikbe gyakran különböző időzitésű ramokat raknak párba, mert épp az volt raktáron és hasonlók."
    Most akkor megint előreösszerakott gépről van szó vagy otthoni összeszereltről esetleg valami bizar keverékről? Ugyan akkor szerinted a márkás gép bővítését minden képpen a márka szervízban fogják elvégezni? Megsúgom sok esetben még a cégeknél sem, feltéve ha egyáltalán bővítik. Úgy hogy egy márkás gép esetén is van esélyed eltérő időzítéseket összepárosítani. Meg nyílván, ha már saját magad rakod össze van annyi szakértelmed, hogy ügyelj ezekre a részretekre, ha meg nincs, akkor kérj meg egy valakit, aki ért tényleg hozzá vagy válasszál valamit amit neked összeraktak már jó pénzért, ha meg egyiketse válaszod és "szar" lesz akkor így jártál.
  • Bhalage
    #36
    utolso slide kisbetus
    WHY HUMANS MATTER - lol
  • Kheller
    #35
    "csak szépen mint a "jó diák" felteszik a megfelelő helyekre"

    ja meg éppen le is tesztelik az adott konfiggal, hogy nem okoz-e problémát. Láttam már bios update után újraindulgató konfigot, mert nem szerette a vkártyát és hasonló baromságok.
    Nincs ezen mit ragozni, ha szűkös a pénz és értesz hozzá, akkor össze lehet rakni egy nagyjából jó gépet kézzel (erre a userek 95%-ának esélye sincs) de jóval több szivás lesz vele, mint egy márkás (de drága) géppel. Plusz mint mondtam bizonyos funkciókat szinte lehetetlen kézzel összerakni jól működőre pl vpro, távmenedzsment stb.
  • Kheller
    #34
    "A drivert a hardware alkatrészek gyártói frissítik igazából ők csak szépen mint a "jó diák" felteszik a megfelelő helyekre, amit mostanság már a Windows Update is megcsínál."

    Nagyon messze van attól azért a windows update. (persze nem is feladata) Nézz meg egy lenovo frissitési oldalt pl. HDD-k, SSD-k firmwarejétől(!) kezdve, a hálókártyák boot romján át egészen a bios-ba épitett adattörlő algoritmusok frisitéséig mindent ad.

    "Most a Tescoban vásárólunkbe, vagy a sarki számgép bóltban?"

    Egykutya. Aqua-ban vettem már egy ismerősnek olyan gépet, amiben a ház zörgött bekapcsolás után egy perccel és az egész ház hűtése semmiből sem állt, csak egy elég hangos procihűtőből. (mint mondtam, lehet kapni normálisan összerakott gépet is, de az a kivétel, márkás gépeknél pedig inkább forditva)

    " Valamint nem hiszem, hogy egy HP-nél kérheted, hogy Sapphire, Gigabyte, Inno3D vagy ASUS videókártyát kérsz bele."

    Egyáltalán nem kérheted, ezek nem ilyen gépek. De választhatsz olyan gépet amiben erős vkártya van.

    "Memóriával dettó ugyan ez a helyzet."

    Ellenben ami memóriát veszel bele, abban biztos lehetsz, hogy jól is működik vele, ez nem mondható el a kézzel összbuherált szarokra, amikbe gyakran különböző időzitésű ramokat raknak párba, mert épp az volt raktáron és hasonlók.
  • Kheller
    #33
    akkor te használsz xp-t vagy akármit, hidd el nem fog összeroppani tőle a ms :)
    De ettől függetlenül elég sok pénzügyi rekordot döntött mostanában a ms-t, igy azt hiszem jobban tudják, hogy mit csinálnak.
    Mások meg egy évtizede harsogják, hogy az office-ban sincs semmi új és ők aztán nem váltanak, aztán az office divizió is évről évre brutális bevételeket csinál.
    Szóval csak ismételni tudom magamat, ne a magyar otthoni pistikékből induljunk ki, amikor olyan rendszerekről beszélünk amelyek több mint egy milliárd gépen futnak szerte a világban.

    Egyébként ha már az újratelepités nehézségeit részletezed, akkor érdemes megemliteni (ami szintén kimaradt ebből a cikkből kimaradt, olvasd inkább a hwsw-n) hogy lesz pl. (persze egyelőre pletykákról beszélünk) egy reset funkció benne, ami a win-t teljesen újrarakja, mig a telepitett programokat meghagyja igy nem kell újra mindent beállitani.
  • A1274815
    #32
    A drivert a hardware alkatrészek gyártói frissítik igazából ők csak szépen mint a "jó diák" felteszik a megfelelő helyekre, amit mostanság már a Windows Update is megcsínál.
    Az egyetlen extra valóban a support, ami viszont csak igazán egy cégnél számít,l ott is csak lelki megnyugvás, meg a pájázati pénzek lenyúlása miatt (persze nyúgaton csak max. 10%-ot lopnak, míg nállunk valahol 50 és 90% között szokott mozogni)

    "esetek 99%-ban nagyságrendekkel igényesebben van összerakva, tervezve (hűtés) mint egy tesco-s hulladék."

    Most a Tescoban vásárólunkbe, vagy a sarki számgép bóltban?

    "Elég szomorú, hogy valaki komolyan azt hiszi egy márkás gépnél az alkatrészek összecsavarozásért fizet..."

    Meg a márkáért meg a supportért meg hogy helyetted vadászták össze az alkatrészeket, ja de ez utobbi nem igaz, hiszen minden féle szerződéseket kötnek úgy is bizonyos gyártókkal. Lásd: Intel-féle AMD kirekesztő szerződés. Valamint nem hiszem, hogy egy HP-nél kérheted, hogy Sapphire, Gigabyte, Inno3D vagy ASUS videókártyát kérsz bele. Memóriával dettó ugyan ez a helyzet.
  • Kheller
    #31
    "egy compaq (illetve mostmár hp) az miért jobb otthoni gépnek, mint a sarki boltban összebuherált? "

    azért jobb, mert rendes support van hozzá, frissítik a drivereit, akár az oprendszer gondjait is képesek kijaítani az adott hardverhez (konkrét példákért nézz körül pl lenovo-nál, de hp is gyakran ad ki ilyeneket, van hogy csak egy registry kulcsot állit át) és az esetek 99%-ban nagyságrendekkel igényesebben van összerakva, tervezve (hűtés) mint egy tesco-s hulladék. Természetesen kézzel is össze lehet rakni igényesen összerakott gépet, de ez elég ritka hazánkban.
    Sokadrészt pedig nemcsak otthoni felhasználásból áll a windows, sőt sokkal inkább vállalati felhasználásból jön nekik a több pénz, ott pedig további előnyökkel jár a márkás gép. Központi telepithetőség, egységes infrastruktúra, központi hw felügyelet, távfelügyelet (vpro-s gépet se igen raksz össze a sarki boltban), sokévig alkatrészellátás stb-stb.

    "Persze ha nem értesz hozzá akkor kifizeted az összerakási felárat és nem kell vele bajlódnod. De attól az még nem lesz jobb."

    Elég szomorú, hogy valaki komolyan azt hiszi egy márkás gépnél az alkatrészek összecsavarozásért fizet...
  • B0nFire
    #30
    kipróbálnák=kipróbálnék; sry!
  • B0nFire
    #29
    Nem kényszerít senki, de amint látod, velem együtt mások sem látják benne az egetverő lehetőségeket, amiért ugraniuk kéne rá.

    Ha azt hozzávesszük, hogy egy OS feltelepítése 20 perc, aztán míg a saját cuccaimat rárakom, meg belövögetem egy hét, nem biztos, hogy akárcsak egy bétát is kipróbálnák, vagy egy próbaverziót. A kutyának nincs kedve 30 (60/90) nap után elölről kezdeni a tortúrát; nekem ez túl macerás, és hogy ezt a macerát bevállaljam, jelentős fejlesztésekre lenne szükség. Ami – újra ismétlem – ebből a cikkből egyáltalán nem jön le. Lehet, hogy lesz még egyéb is, de itt szó nincs róla.

    Aztán meg – nem tudok a Linuxosok fejével gondolkodni, majd ők megmondják – nem hiszem, hogy ők félévente minden új kiadást azonmód felraknának, csak azért, mert van.
  • A1274815
    #28
    Annyít még hogy sokszor a sarkibóltból szármnazó "szar" gyorsabb és megbízhatóbb, mint a márkás. Na persze, nyílván nem Benq-kat kell venni, hanem az alkatrészek nem árt ha márkásak és a hírnevük is jól. A Sebessségbe meg az is belejátszik, hogy a márkással szemben egy agyon pakolt Windows-t esetleg Linuxot kapsz egy resotre partición, ami annyí erőforrás pazarló vacakkal van tele, hogy önmagát épp' hogy csak alig képes futtatni. Van egy 3 éves Asus Laptopom két hónapja raktam újra rajta a Windows-t, meglepetésemre Vista amit a saját boltban vásárólt DVD-émről raktam fel sokkal gyorsabb volt, amint amivel adták, pedig arról is leírtottam a Norton Antivirust meg hasonló kedvességeket.
  • A1274815
    #27
    Illetve a nyugaton nem warezolnak is jó nagy legenda. A warezolok egy igebn jeletős hányada éppen az USA-ban van.
  • mcganyol
    #26
    "... hogy egy márkás gépet vesznek, nem a sarki boltban összebuherált szart."

    Ezt pontosan hogy érted? egy compaq (illetve mostmár hp) az miért jobb otthoni gépnek, mint a sarki boltban összebuherált? vagy esetleg ha az alkatrészeket te magad csavarozod össze otthon?
    Persze ha nem értesz hozzá akkor kifizeted az összerakási felárat és nem kell vele bajlódnod. De attól az még nem lesz jobb.

    Ez kb olyan mondásnak érzem, mintha azt mondanád, hogy márkás bútort vesznek, nem ikeás sz@rt :)
  • A1274815
    #25
    Témához szólva ezekkel a fejlesztésekkel nem igazán fognak bárkit rácsábítani a Win8-ra Win7-ről, de még talán a Vista felhasználok egyrészét sem. Nyílván ezek a felszíni fejlesztések alatt lesznek felszín alattiak is, amik lehet, hogy érdekesebbek lennének, de majd meglátjuk az első Beta verzión. Van egy sanda gyanúm, hogy ez igazából csak NT 6.2 lesz és nem 7.0.
  • A1274815
    #24
    Nagy kunszt sleep módból 1 másodperc alatt felébreszteni, csak szólok mielőtt az OS-nek titulálnád ezt a pozitív tulajdonságot, nem, nem azé, hanme a hardwaré.
  • A1274815
    #23
    Két kivételel volt igazából: Win2k(~4év) és Vista(~4év a Server 2003-tól számolva). Tudom hogy a Win2k mellett ott volt a Win98 meg a Win98SE, csak hogy a Windows 2000 nem oda tartozott, hanem a Windows NT családba, ami az XP-től kezdve az egyetlen Windows családnak nevezhető.
  • endrev
    #22
    Én már 2005. óta alig kapcsolom ki a gépet, csak úgy havonta egyszer, csak altatom és ha kell felébresztem 1 másodperc alatt.. Na persze ez nem is windows.
  • whisper
    #21
    Kérdésem az ,hogy a Windows 7-nek is vista sorsa lesz?
  • Justil
    #20
    hogyisvan ez, kérem szépen, hogy a fanboyok állítólag nem jönnek a picipuha topikba fikázni? csókoltatom édesanyádat.
  • FoodLFG
    #19
    Első kérdésem: Most akkor mi is ebben az új windózban az újítás ?
    Persze felőlem jöhet, amíg a szoftverek szintjén kompatibilis az előzővel. A költségeket majd megoldjuk warezból okosba.

    Egyébként még mindig megvagyok a Vistával, bár nemsokára frissítek Win7-re. Abban bízok, hogy hatékonyabban használja majd a gépem erőforrásait (amiből nem sok van), és hogy az idők folyamán már kiforrta magát.
    Nem kell kapkodni OS téren...
  • Bajkonur
    #18
    Drivermax driver export, aztán lehet DVD-re is írni, akár
    http://www.innovative-sol.com/drivermax/
  • Kheller
    #17
    Fel kéne már fogni, hogy a ms piaca nem a magyarországi otthoni hülyegyerekek, akik úgyis lewarezolják. Nyugaton teljesen természetes, hogy 2-3 évente gépet cserélnek és az is természetes, hogy egy márkás gépet vesznek, nem a sarki boltban összebuherált szart. Az ilyen gépekre meg szintén természetes, hogy a legújabb win kerül. Ilyen egyszerű. Amúgy meg senkit nem kényszeritenek a váltásra. Mutass már egy másik oprendszer gyártót, ami desktop oprendszerhez 13 évig ingyen supportot ad, mint pl a ms teszi az xp-vel.

    Ha meg úgy érzed kevés újat ad a win7-hez, akkor nem upgradelsz rá, senki nem fog lelőni érte, éppen azt ecseteled, hogy 2010-ben még milyen sokan elégedettek a több mint 9 éve kiadott xp-vel.
  • msstz
    #16
    jajjaj, ez flém gyanús, az apple-t ki kénehagyni ebből a képletből, dacára annak, hogy a modell példaértékű, ezt valszeg a cikkben is leírták.
  • Lost Lont
    #15
    Nézd meg a Fedora Linuxot, azok meg félévente adnak ki új oprendszert... :D
  • zedow
    #14
    Nekem jo az xp. Majd ha kiadnak egy LTS verziot, lecserelem.
  • bippo
    #13
    Nem tudom, mi a bajod. Mindig is 2-3évente jelentek meg Windows-ok, 1 kivétellel (Vista).
    A támogatás és visszafelé kompatibilitás meg elég sokáig tart. Az új verziót meg nem kötelező megvenni. Szóval nem értem, mi bajod van azzal, hogy folyamatos a fejlesztés.
  • Gascan #12
    Mondjuk ezeket az új feature-ket miért nem lehet integrálni a Win 7-be? Minek kell ennek a pár feature-nek egy új Windows release?
  • Gerygrey
    #11
    Nem akarnak még egy olyan baklövést, mint XP-vel, ami az istennek nem akar kipusztulni és vele együtt sikeresen be van betonozva az IE6 is.

    Az IE6 már 5 százalék alatt van.

    http://gs.statcounter.com/press/ie6-falls-below-5-perc-for-first-time-in-us-and-europe

    Egyébként Magyarországon úgy általában az IE - összes verzió együttvéve - 30% alatt mozog, 50 körül a Fox.
  • RoyalPredator
    #10
    Amerikában, a legalább középjólléti réteg már iMacot vesz. Tudom, voltam ott.
    Windows a csórók op.rendszere.
  • phoenix1
    #9
    De ez komolyan, Őrület; én és biztos mindenki érti, hogy fejlődik a számítástechnika, na de minden második évbe új operációs rendszert kiadni?!
    Én csak annyit fűznék, hozzá, hogy még manapság is rengeteg eszköz még csak USB 1.0-ás ez lesz az USB 3.0-al is, nem lesz lehet kihasználni.
    Másrészről M$-ék hol élnek a holdon? Minden második évbe új OS a mostani Win 7 meg megy a kukába, még pár évig support aztán mindenki gebedjen bele?
    Legalább annyit csináljanak, hogy aki használja a Windows Update-et, ajánlják fel neki a lehetőséget, hogy az illesztőprogramot amit leszed az ember az update-ről ki is írhassa dvd-re. Úgy sejtem ez soha nem lesz, sajnos. :(
  • napimester
    #8
    Mi az a Windows ?
  • tmisi
    #7
    "Csak jó a marketing, mert bedumálják a júzereknek, hogy csakis a legújabb programverzióval lehet dolgozni, a másfél- két éves már elavult, kukába vele. Aki meg beszopja, az meg úgy járt."
    Aztán meg bőgnek, ha mindenki ingyen letölti. De aki nem látja a fától az erdőt...
  • caprocorno
    #6
    Penge4-el nagyjából egyet kell értsek, a pont ott van nála. A Vista azért nem jött annyira bődületesen gyorsan az XP után. Az viszont tény, hogy szívás volt az egész, semmi nem akart először Vista alatt menni. Csak egy egyszerű mezei user szemszögéből nézve például a meglévő nyomtatókat képtelenség volt rábírni, hogy Vistából nyomtassanak, a hálózatban meg olyan csuda dolgokat művelt az elején, hogy az mindenkinek a kedvét elvette tőle. Amúgy szerintem a 8-at is fogják venni, mert miért ne vennék. Majd rá is segítenek picit, kijön egy-két úgy dolog, ami csak azon fog futni, és egy csomó fanatikus már vált is. Lásd pl. itt van két dolog is, ami az XP-t hivatott kinyírni, a IE9 és az Windows Live Messenger 2010. Állítólag ezek egyike sem fog már XP-n menni. Az IE9-et mondjuk megpróbáltam XP-re fölküldeni, az tényleg nem ment. Szóval meg fogják ezt oldani, súlyos dollárokat fizetnek azért, nem buta embereknek, hogy kitalálják, miként lehet kívánatossá tenni azt, amire nem is vágynál alapjáraton.
  • Penge4
    #5
    Nem is Magyarország a fő piaca a MS-nek, hanem az USA, ott meg röhögve megveszik az új Windowst. Az XP-ről azért nem váltottak Vistára, mert
    1: Túl nagy volt az erőforrásigénye -> A Win7-en már tweakeltek kicsit.
    2: Túl sok volt a biztonsági dolgok miatti inkompatibilitási gond, a Win7-nek pedig már a Vista úgyahogy kitaposta az ösvényt.
    3: Túl sokáig volt XP, az emberek többsége hozzászokott.
  • B0nFire
    #4
    Értem én, hogy villanymotor, na de mi hajtja? Azaz nem hiszek a gyakrabb váltás=nagyobb profitban. Mert hiszen aki Windows 7-et vett, két év múlva nem feltétlenül fogja öregnek érezni a rendszerét, ami nem is lesz az. Így nem lesz váltás. Azért az XP-ről nem Vistára váltottak az emberek, ki ilyen, ki olyan megfontolásból, hanem megvárták a következőt. Talán gyorsnak találták a tempót, vagy nem érezték még eléggé elavultnak az XP-t (megjegyzem: sokan még most sem tartják annak, pedig haj, de...).

    Ha pedig ennyi az összes koncepció a 8-ra nézve, amit leírtak itt a cikkben, akkor nem feltétlenül fogja megérni váltani rá. Azért gondoljunk bele abba, hogy nem mindenki pówergémer, akinek max félévente szüksége van a legcombosabb konfigra, és hajlandó is az összes pénzét a vasba ölni, mert annak bizonyára jól fog jönni az új SSD támogatás, meg USB 3.0, meg Bluetooth 3.0, meg anyám kínja, de a legtöbb embernek erre sem pénze, sem igénye nincs. Az én konfigom már 3 és fél éves, de mindenre jó, amire nekem kell. Persze, lehetne erősebb, teljesítményből sosem elég, de mint mondtam, sem lehetőségem, sem igényem nincs több tízezres (netán százezres) bővítésre; nincs az alaplapomon 3.0-ás USB aljzat, így nem bír lázba hozni a W8 efféle extra képessége sem.

    A gyors boot meg pláne nem érdekel, mert amikor felkelek, benyomom a bekapcsolót, aztán míg dobok egy sárgát, addigra szépen fel is áll az egész rendszer, és elindul az indítópultból a böngésző is, majd mielőtt lefekszem, kikapcsolom. Egész nap megy a gép. Néha elaltatom és kész.

    Szóval részemről valami sokkal kézzelfoghatóbbat várok; ha már új, tudjon valódi újdonságokat is.

    Az meg már tényleg a magánvéleményem, hogy mire tömegesen elterjed az USB és a Bluetooth 3.0, valamilyen hegesztéssel meg fogják oldani, hogy a Windows7 is támogassa. Majd írnak rá egy frissítést, ami első telepítéskor lejön, oszt csókolom. Hogy ezt a W8 natívban is tudni fogja? Ennyiért még – én, személy szerint – nem adok pénzt.
  • Penge4
    #3
    "Nekem ez a gyors tempó ismét buktaszagú."

    Addigra többen használnak majd SSD-t, így szemmel láthatóan is gyorsabb lesz a boot.

    "Egyébként ha a Win7 olyan kiforrott, mire fel ez a nagy sietség, hogy ilyen hamar ki kell jönni a 8-assal?"

    1: Nem akarnak még egy olyan baklövést, mint XP-vel, ami az istennek nem akar kipusztulni és vele együtt sikeresen be van betonozva az IE6 is.
    2: Minél gyakrabb a váltás annál nagyobb a profit.
  • Tetsuo
    #2
    Egyre inkabb all about the money.. ez van. Ez a fejlodes. Egyszer vege lesz.. ;)
  • B0nFire
    #1
    Bullshit! A bootidő radikális lefaragása parasztvakítás. Eddig is ránkfért volna, eddig miért nem csinálták rövidebbre? Csak azért, hogy majd megvegyük a Win8-at másfél- két évvel a Win7 piacra dobása után? Nekem ez a gyors tempó ismét buktaszagú. A Win8 majd Vista 2.0 lesz, már ami az eladási várakozásokat illeti. Egyébként ha a Win7 olyan kiforrott, mire fel ez a nagy sietség, hogy ilyen hamar ki kell jönni a 8-assal? Most minden szoftvergyártó úgy fejleszt, mintha nyakunkon lenne a világvége. Az Adobe is kijött a Photoshop CS5-tel, amiben ismét csak nincs olyan nagy egetverő újítás, legalábbis nem olyan, amiért érdemes lenne upgrade-elni, főleg annak, aki 2 éve frissített a CS4-re, és még mindig annak a részleteit fizeti. Csak jó a marketing, mert bedumálják a júzereknek, hogy csakis a legújabb programverzióval lehet dolgozni, a másfél- két éves már elavult, kukába vele. Aki meg beszopja, az meg úgy járt.