23
  • Omega
    #23
    Nem fogok túl sok könnyet hullatni, ha egyszer felszívódik mindenféle fölösleges barom, egy jobb produkciót viszont érdekes módon mindig is, és ma is el lehetett adni. A piac egy ilyen kemény világ, ideje megbarátkozni a gondolattal a kiadóknak is.
  • slickboy
    #22
    Azért mennyit fordult a világ...100-150 éve a vándorszínész meg zenész foglalkozás a legutolsó lenézett szakma volt, nyomorogtak, vándorcigány életet kellett élniük. Festők, művészek nemkülönben. Legritkább esetben éltek anyagi jómódban, aki nem talált egy bőkezű mecénást, az nyelhette az éhkoppot. Manapság viszont aki teheti a híres zenész, színész, "sztár" akar lenni, mert akkor van dögivel pénz, kokó, bulák, hírnév.
    A szórakoztatóipar indíthatna olyan előfizetéses letöltő oldalt ahol a konkurencia 5 dollárja helyett mondjuk 4 dollár lenne a havidíj, vinnék mint a cukrot.
  • Tetsuo
    #21
    Ez nem teljesen igy van, akar a magyar peldabol kiindulva. Az Artisjus ugy mukodik kb. mint egy maffia. Aki a szakmaban van, az tudja.. jarj utana.
  • Tetsuo
    #20
  • chuky123
    #19
    ezzel a kommentjével.
  • chuky123
    #18
    Penge4 for president
    Maximálisan eggyetértek a hozzászólásodal.
  • JL666
    #17
    nekem nem teccett, de pl. a blöff se került sztem sokba, bevétele is volt, jó film is és brad pitt sem kapott giga gázsit, de lehet egy vasat sem... Meg is van eredetibe! A jó filmek, zenék megérik. De egy ilyen egyszer hallgatható xart, ki vesz meg 5 ezer forintért?!
  • Magiszter
    #16
    Szerintem jó példa a District9. Bazijó film volt és nem került 3-5 százmillió dollárba. Úgy tudom volt is bevétel, de most lusta vagyok utána nézni.
  • bm823
    #15
    Fizetek a TV-ért, a TV szolgáltatásért, fogyasztom a TV reklámokat, fizetek az egyéb hardverekért, internetért, fogyasztom a netreklámokat, fizetek az üres adathordozók után jogdíjat, fizetek a moziért, a kocsmában a sör árában benne van a zenegép, tv, vagy rádószolgáltatás jogdíja, fizetek a koncertjegyért.

    Ezek után mindjárt sírok, hogy az alkoholista Charlie Sheen csak heti 1 milla dollárt keres, mert nem futja többre a warez miatt.

    Sohasem fogom megérteni ennek az egésznek a működését.
  • Wittgen
    #14
    Nem tudom mit csodálkoznak. Rászálltak világszerte a torrent-oldalakra, törvényszerű, hogy az sms-warez ilyen esetben fellendül.
  • JL666
    #13
    Nem kell egy tróger színésznek 20 millió dollárt adni egy filmszerepért, (mikor magyarországon kb. 120 E a nettó átlagfizu) és akkor nem kerül egy film 200 millió dollárba és lehet olcsóbban adni a filmet, mert akkor többen megveszik. Matematika első osztály.
  • TPB
    #12
    "Milyen művész az, aki jogvédő?"
    Hmm. Várjunk csak... milyen is...?! A szerzői jogkezelők nemzetközi szövetségének elnöke Robin Gibb (Bee Gees)... Alelnök Alfonso Cuarón (mexikói filmrendező)... Hosszan sorolható a lista, de nem ez a lényeg. Hanem az, hogy pl. az Artisjus a zeneszerzők saját egyesülete, amihez bármelyik új szerző csatlakozhat.

    És azt se felejtsük el, hogy milyen szépen összemosódik a "jogvédő" fogalomban a filmes, a hangfelvétel-kiadói - meg a szerzői kör... Pedig ezek nem ugyanazt mondják. Ráadásul mindegyik érdekkörön belül vannak eltérő vélemények. Szóval nem biztos, hogy a "minden jogvédő dögöljön meg" hozzáállás kiegyensúlyozott véleménynek tekinthető...
  • TPB
    #11
    Ami az indiai filmeket illeti, ezt találtam hirtelen:
    Indian filmmaker Bobby Bedi has said "We are losing 90 percent of our home video market in the United States...one billion dollars per year -- through piracy and related activities in the United States,"
    :)
    http://www.iefilmi.com/content/piracy-us-leads-1-billion-loss-indian-films
  • TPB
    #10
    "Amúgy ez egy nagy fricska a Sz-ArtisJust és társainak, hogy pénzért is szívesebben tölt le az ember, mint eltrógerolja magát a bótba és ott megkeresse azt amit akar."

    Bocs, de miből gondolod, hogy az Artisjus valaha is azt gondolta volna, hogy az illegális online felhasználások egyetlen alternatívája a bótba menés, a CD vagy a DVD? Épp ellenkezőleg, az Artisjus szerint meg kell erősíteni a legális online szolgáltatásokat - és erre az ilyen előfizetéses, de legális szolgáltatások jelenthetik a jó irányt. A zeneszerzők egyesületeként mindig is ezt gondolta, és mindig felszólalt a maradiak ellen, akik csak a CD-boltokban és DVD-boltokban látták a jövőt.

    Nem kell szeretni az Artisjust, csak legalább olyanért üsd, amit CSINÁL, és ne olyanért, amit soha nem csinált.
  • Penge4
    #9
    Te játszod itt a megmondóembert és én flémelek, mert kifejtem a véleményem arról, hogy a jogvédőknek megint sír valamiért a pofájuk? Bocs, ha kicsit nyers vagyok, de a torrentrazzia óta különösen felhúzzák az agyam ezek a patkányok (előre is elnézést az ugyanilyen nevű rágcsálótól).

    Adják annyiért ugyanolyan lehetőségekkel, mint az SMSWeb teszi és máris tőlük fogják venni azok, akik eddig SMSWebet használtak.

    Ferrari kell meg Dubai-i villa? Akkor meg dolgozzanak meg érte és szopják le a faszát valami perverz olajsejknek, de ne rólunk akarjanak már lehúzni mégegy bőrt.

    1: Fizetek az adathordozóért. Adózok belőle az államnak, adózok belőle ezeknek a gennyzsákoknak.
    2: Megkapom a fizetésem (abból csak az államnak adózok).
    3: Fizetek az internetért, nem is keveset, főleg ha valami lepra helyen lakom, ahol egy monopol szolgáltató hússzoros áron adja.
    4: Fizetek a hardverért amit a pénzéhes szoftvergyártók (és itt most nem a játékokról beszélek, hanem például a Flash-ről, vagy éppen a Vista/Win7 csilivili faszságairól) miatt upgradelhetek évente, max 2 évente.

    Ha ezek után inkább a rezsit fizetem meg a kaját és nem veszek szoftvert (amit nem tudok ingyenessel helyettesíteni) és nem támogatom a nagyszerű Hollywood-i filmipart akkor még én vagyok a tolvaj és különben is kussoljak, örüljek, hogy lyuk van a seggemen.

    Azért is dögöljek meg, hogy nem járok moziba sem, mert nem vagyok kíváncsi rá, hogy 2 rugóért a mellettem ülő széken egy hülyegyerek hogyan ropogtatja a popcorn-t a fülembe, akire még rá sem szólhatok a wannabe pankrátor apja miatt.
  • B0nFire
    #8
    Az csak természetes, hogy igazad van! Ha hangosan mondod, biztos igaz lesz. Kedvenc szórakozásod, hogy az összes létező IT fórumot szétflémeled...
  • Penge4
    #7
    "Addig oké, hogy letölti az ember a filmet torrenten és megnézi, ha nincs rá pénze, hogy mozizzon, de ha van, akkor miért annak fizet, aki nem a jogos tulajdonosa???"

    Gondolom mert gyorsabb, kényelmesebb és jóval olcsóbb. Ettől függetlenül én elvből sosem fizetnék SMSWebre (sem). Persze könnyen beszélek, de akinek van 128-as feltöltési sebessége és napjában 50x szakad a net és még korlátozzák is az a torrentet nem nagyon preferálja. Aztán ha még valami falunetről van szó, akkor lehet, hogy fixIP-s is és még a Rapid és társai is kiestek.
    Innentől pedig nem mindegy, hogy seed szervert bérel az ember, aztán ha bukik a szerverpark akkor jön a bünti, vagy SMSWebért fizet és még ha ki is adják az adatait:
    1: Leszarják.
    2: Eljátszhatja a hülyét, hogy ő nem tudta, vagy küldheti a bíróságra maga helyett a nagymamáját és még el is hiszik, hogy tényleg nem tudta.

    "Ti meg mikor fogjátok már fel végre, hogy az ún. jogvédők 99.9%-a, maga a jogtulajdonos"

    Igen? Azért küldte el őket a kurva anyjába nyilvánosan a Nine Inch Nails énekese, hogy nem elég, hogy lenyúlják a pénze nagyrészét, de még a pofájuk is sír?

    Milyen művész az, aki jogvédő? Egyáltalán milyen művész az, aki ha nem is köpi le őket, nem csak azért tartja, mert lusta és nagyon híres és rengeteg pénze van, vagy apuci anyuci pénzeli és leszarja és a managerek intézkednek helyette?

    Mikor egy noname kis amcsi-megasztáros picsa csak melléjük állt egy rapper (szintén zenész) külön azért írt egy dalt, hogy elküldje benne a búsba.

    A Britney típusú díszpicsák meg nyilván szeretik őket, mikor így megveheti az Airbus 4-et is, a torrentezők miatt pedig csak Airbus 3-ra telik, ami sokkal rosszabb és a Dubai-i szigetet vásárlását is el kell halasztani. Szörnyű.

    Ráadásul mikor egy partyn véletlenül túllövi magát kokóval, akkor a manager "barát" húzza ki a szarból, és nem azért, mert "barát", hanem mert belőle van neki is zséje.

    "forgatókönyvírók és dramaturgok, akik filmre írják, rendezők, akik mindezt gatyába rázzák, stb."

    Nézd meg a Steal This Film című dokumentumfilmet. Megszólaltak benne ilyenek is, akiknek még sokszor a nevüket sem sorolják fel a casting és a crew legalján sem, hogy nekik mennyivel lesz jobb vagy rosszabb a warezolók miatt...

    "Töltsük a filmet, de csendben;"

    Igazad van, lapuljunk, mint egy cigány. És még magadra vagy büszke...

    "Nem elég, hogy olyan hülyék vagyunk, hogy magunk alatt vágjuk a fát, de még verjük is vele a mellünket."

    Nem verem a mellem, de igazam van. És ha igazam van akkor hallatni fogom a hangomat! Kimondom a véleményemet, amíg szólásszabadság van!
  • Amergin
    #6
    Bollywood is, meg az ottani "sztárok" és a kapcsolódó slepp is remekül megélnek a bevételeikből, pedig nem hinném, hogy az ún. "kalózkodás" Indiában nem lenne probléma. Indiában vajon milyen "szerzői jogvédelem" van?
    Ha Hollywood csődbe megy a filmletöltések miatt, akkor PUSZTULJON! Ha britniszpírsz nem tud megélni a csodás hangjából és táncikálásából, akkor "el lehet menni" Németországba programozó matematikusnak, vagy informatikusnak, mert abból ott hiány van! Vagy kazánkovácsnak...
    Ha nem tudnak "megélni", akkor menjenek el kéregetni, vagy dögöljenek éhen!
    B+
  • B0nFire
    #5
    Amúgy ezeket a netcigányokat mindig utáltam. SMSweb meg hasonlók. Addig oké, hogy letölti az ember a filmet torrenten és megnézi, ha nincs rá pénze, hogy mozizzon, de ha van, akkor miért annak fizet, aki nem a jogos tulajdonosa???

    Ti meg mikor fogjátok már fel végre, hogy az ún. jogvédők 99.9%-a, maga a jogtulajdonos, vagy ha úgy tetszik a szerző, vagy alkotó, a mű létrehozója, aki különböző nevű szervezetekbe tömörül, hogy megkapja a munkája után a jussát?!!! Nem XY zsíros öltönyös, dzsakuzzis, Rolls Royce-os managerekről van szó, hanem mondjuk filmproducerekről, akik összegereblyézik a filmre a lóvét, írókról, akik a sztorit hozzák, forgatókönyvírók és dramaturgok, akik filmre írják, rendezők, akik mindezt gatyába rázzák, stb.

    Ne tetessétek már teljesen hülyének magatokat! Töltsük a filmet, de csendben; nehogy már még nekünk – warezolóknak – álljon feljebb, akik nem fizetünk az anyagért, B+!, de azért dögöljön meg az összes olyan személy, aki abból él, hogy a napi szellemi betevőnket előállítja!

    Ennyire nem lehettek korlátoltak, bakker! Nem elég, hogy olyan hülyék vagyunk, hogy magunk alatt vágjuk a fát, de még verjük is vele a mellünket. Grat!
  • Amergin
    #4
    Ha hálivúd, meg az összes kapcsolódó tróger csődbe megy, azt ki a k***a anyja nem szarja le toronymagasról?
    Vagy talán gyűjtést kellene szervezni nekik, mert csökkent a profitjuk szegénykéknek? Jaj, Istenem, hogyan fogják a luxusjachtjaikat fenntartani, ha mi elvetemült gazemberek "kalózkodunk"???
    "Az új fenyegetés" (...)
  • Mat666
    #3
    Ennyi mind a kettőtöknek igaz van.
  • Penge4
    #2
    Az a baj, hogy ezzel szükségtelenné válna a jogvédői és a kiadói munkakör és ezt ők nem szeretnék. Tudod a gyári munkást lehet robotizálni, akkor haladni kell a korral és mindenki leszarja, hogy innentől az illető utcára került, de ha egy zsíros öltönyös munkakör kerül veszélybe amiatt, hogy "haladni kell a korral", akkor jobban kapálóznak, mint egy patkány egy liter kénsavban.
  • Magiszter
    #1
    Aki bankszámlán fizet elő ilyenre az meg is érdemli.

    Amúgy ez egy nagy fricska a Sz-ArtisJust és társainak, hogy pénzért is szívesebben tölt le az ember, mint eltrógerolja magát a bótba és ott megkeresse azt amit akar. Itt csak 3-4 klikk és 10-20 perc múlva DVD minőségben, vagy jobban, nézheti amit akar.
    Ha legálisan is bevezetnének egy olyat, hogy teljesen jogtiszta DVD filmek minden extrával és hóbelevanccal, letölthető formában X havidíjért (ami nem pofátlanul magas mint szokásuk), akkor sokan rákattannának és hoppá, lenne bevétel. Sőt, ha egy ilyen oldalon filmeket és zenéket (és nem csak a legújabb agyonhájpoltakat hanem Krisztus korabelieket) is lehetne beszerezni teszem azt havonta 2-3 ezerért (hangsúlyozom, bármit a témában, minden extrával, teljesen jogtisztán), akkor lenne ott forgalom.

    Csak ehhez fel kellene ébredniük hogy már nem a bakelit lemezek és a VHS korszakát éljük, és haladniuk a korral.