36803
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • 59th Ducky
    #3062
    Ja és az FC3 changelog-ja vastagabb ám, mert a beszúrt leírás csak a raksi fejlesztést ecseteli, de várjuk ki a hó végét és okosabbak leszünk :)
  • 59th Ducky
    #3061
    Hacsak nem a DCS: F-15C lesz az a fixed wing project. Mert a jelek elsőre
    erre utalnak, mármint az új külső modell + kabin fejlesztés.
    Innen már csak 1 lépés a kapcsolható kabin + scriptelés
  • HungaroJET
    #3060
    Hát OpenSource nem lesz azt fix.
    A mostani SDK-k is elég kezdetlegesek, (szerintem) és lehet, hogy le kell tenni előre a sok dodót, hogy megkapja egy 3-as fejlesztő.
    Erről persze Ők tudnának nyilatkozni, de köti őket a szerződés: nincs duma.
    Ez az AFM raksi dolog meg semmi különös. Fényezés. Eddig is paraméterezhető volt vagy 50-100 adat rakétánként.
    Gondolom annyi lesz a változás, hogy most tényleg mindegyik raksit egyenként végignéztek, mennyire fedik a valóságot azok az adatok amivel dolgoznak. missiles_data.lua, missiles_table.lua, warheads.lua és a séma leírások ahol biztos lesz 1-2 új script. Szerintem ennyi.
    Az pedig FC1 volt ahol minden gép saját tömeggel, de mind Su-27 hajtóművel nyomult ! ! ! Ez tényleg elég gáz volt Molni. :D
    Viszont Kutter az már FC2 volt ahol az sfm_aerod.lua és az sfm_engine.lua-kval szórakozva már meghekkelhető volt a repmodell és lehetett (jelen idő) már új gépeket is gyártani. (akár "valós" repmodellel is)
    No ez volt csak az über-gáz ! ! ! (bocs, ez is jelen idő) Néhányan meg is hekkelték a gépeket és használták is online. Putyin is telefonált 1x, hogy nézzek már utána, hogy mit tudna csinálni Ő, merthogy a Hyperlobby AviaSibir serveren a kilőtt hajtóművű Su-27-ek X-wing módjára repkednek és nem akarnak lezuhanni hiába lőtte rommá őket.
    Asszem azt írtam, hogy amíg a Server be nem teszi ezen fájlokat a IC alá addig ne reménykedjen, vagy tuningoljuk fel az Ő gépét is ? :D
    Volt is erről bőven vita EDe fórumokon.
    Szóval én örülök, hogy lesz FC3, de senki ne várjon nagy csodát. Akár bétának is nevezhetnék - de majd kialakul. Persze addig is 40 dodó mindenkinek: hogy GGTharos-t idézzem: sokszor 40 dodó és lesz támogatás a DCS:U.S. fixed wing-hez :D Tök jó nem ?
    Mondtam én, hogy lesz FC3. Miért is hagynák ki a "buliból" a "legegyszerűbben" előállítható és legjobban tejelő "szériát" ?
    Mert, hogy tejelni fog és dől majd a lé EDének az tuti. :)
  • 59th Ducky
    #3059
    Bár nem vagyok szaki, de az én olvasatomban az AFM fejlesztések (finomítgatások) a következő elveket követik:
    Ha közel valóságos aerodinamikai csomagot kapna minden "repülő" objektum a játékban az irdatlan mennyiségű alapadat és aerodinamikai képlet valós idejű számolgatását jelentené amihez komoly szerverpark lenne optimális, de ez gondolom nem újdonság.
    Az egyszerűsített képletek, közelítő adatok már PC-hez is elegendők, de csak karcolgatják a valóságot.
    Nyilván ezen képletek, alapadatok folyamatos "feltúrbózása" folyik párhuzamosan a sz.gépek számítási sebességének növekedésével.

    A pénzköltésről meg csak annyit hogy ha legális PC-s vagy akkor vajon mennyit költöttél már Op.rendszerre, Office-ra, Segédprogramokra, stb.
    Nem beszélve a méregdrága SDK segédprogikra 3DS max, Photoshop, stb.
    De mondhatnám a saját példámat, hogy az AutoCAD sem egy olcsó játékszer.
    Fejlődnek és évente jönnek az új verziók és ha nem is minden évben de megveszed az újabbakat, mert bár látszólag kevés új dolgot tudnak, de fejlődni kell a korral. Ehhez képes a játék nem is annyira vastag költségkiadással jár.
    Na de egy FSX-es komolyabb modellű gép is 40-70 dollár a sovány rep.modelljével akkor azt hiszem nincs is min duzzogni.
    És végezetül említsük meg azt is, hogyha a DCS jelentős része open source lenne akkor sokan tudnának hozzányúlni és a sok próbálkozóból biztosan akadna olyan is akinek a munkája kézzel foghatóan előre lendítené a minőséget.
  • Caterpillar
    #3058
    Tisztánlátás végett:

    Fc2 -ben egy változót vagy sort (tudja tököm) kellett átírni és tulképp akármelyik gép repülhető lett. Nahmost ez úgy nézett ki, hogy a gép megkapta a Su-27 fülkéjét és repmodelljét kivéve a tömeget és az üzemanyag mennyiséget. Tehát kaptál egy olyan adott esetben F-5 -ös gépet aminek a tömege és az üza. mennyisége a régi volt, viszont volt alatta két Al-31. Nyilván ez a legkevésbé állt közel a valósághoz, ökörködni viszont kiválóan lehetett vele.

    Maximális sebességnél pedig azonnal lehagytad a saját rakétádat, Mivel annak a sebessége ugye numerikusan maximalizálva volt és nem adódott hozzá a gép sebessége.

    A gépek repmodelljéhez tartozik a nagy kedvencem, amikor a Kuznyecov maximális sebességgel a maximálisan beállítható szélsebességgel szemben halad, az A-10A Harrierként repülhető, rendkívül mókás! :)
  • Molnibalage
    #3057
    F-5 Szu-27 tolóerővel? Mármint egy hajtóművel? Hogyan csinálták, hogy ne legyen űbertáp a gép kis magasságon? Megnövelték a légellenállását?

    Az indítás utáni célbefogás is érdekes, bár ez lehet, hogy a flare modellezés miatt kell és emitt van az, hogy ha nem befogva indítottad, akkor után csak rááll valamire. Mondjuk az önmagában durva, hogy 4000 km/h elérheti a gép.

    Ezek után kezdek abban is kételkedni, hogy az AFM előtti repmodelleket annyira ajánározni kellett volna anno...
  • Caterpillar
    #3056
    FC2 -ben meg lehetett csinálni azt hogy F-5 -el repülve (ami akkor még ugye a Su-27 tolóerejét kapta meg az F-5 tömegével :DDD ) 4000km/h -val indított AIM-9-et konkrétan lehagytad ami utána be tudott fogni téged is akár! :D

    Tehát tulajdonképpen igen, a raksiknak a sebessége numerikusan volt maximalizálva a hatótávolsággal együtt és ezek az értékek nem változtak a hordozó platform paramétereitől. Nyilván az indítási táv a magassággal változott, meg természetesen a cél távolodása esetén csökkent is. De ha pl manőverezett a rakéta közel sem dobta el úgy a sebességét mint ahogy kellett volna. Ergo volt égési idő maximális sebesség ami fölé soha nem gyorsulhatott rakéta.

    Nagyjából igen azonnal manővereztek a rakéták.

    Az elé tartás ezen paramétereiről nem tudok nyilatkozni. A légvédelmi rakéták közül amelyik ténylegesen tudta annál volt/van olyan, hogy a földnek nem repül neki ha a céllal való találkozási pont adott esetben a föld alá mutat.
  • Molnibalage
    #3055
    Azért érdeme tényleg ránézni és kicsit boncolgatni a listát.

    - Launcher platform speed, thrust, missile weight, total drag, gravity, etc. are all calculated to determine missile speed.

    Akkor eddig mivel számolt rakéta sebességet és gyorsulást...?

    - Missiles now incur realistic energy bleed that accounts for drag, induced drag and gravity. Induced drag calculates g-load and that factors the missile’s lift. Missiles will now bleed energy very quickly if the target performs hard maneuvers.

    Lásd fent. Akkor eddig a hasukra csaptak? Nemvolt semmiféle légellenállás-atmoszféra modell? A repülők és a rakéták két külön világban éltek...?


    - We added a longitudinal-load fuze arming type. The missile warhead of missile will only be armed after reaching the assigned longitudinal g-load (acceleration). Otherwise the missile will not detonate.

    Ennek nem is látom értelmét, ha a meghibásodások nincsenek modellezve.


    - We added a limited duration to the missile’s power system (gas-generator, generator and hydraulic pump). When the onboard power system is exhausted, the missile goes ballistic.

    Ennyi basic dolog sem volt benne? Mondjuk ez sem túl fontos, mert a harcászai helyzetek nagy részében mikor megszűník a energiaellátás, akkor már úgyis olyan lassú, hogy alkalmatlan bármire is. Ez alól csak az extrém nagy magasságú indítás (12km+)a kivétel.

    - We added a guidance timer delay. After launching a missile, the missile will fly straight from the from launcher for safety reasons before initiating the guidance stage. This is typically 0.3…1.5 seconds. For example: the R-27R missile flies unguided forward for 0.5 seconds before guidance to target starts.

    Ez sem volt eddig? A rakéta azonnal manőverezett? Ezek szerint akkor kormányerőket sem számolt a fentieket figyelembevéve.


    - We added parameters of loft trajectory. The initial range to target, the range of transition to proportional navigation, and initial angle of loft are all factored.

    Eddig mi alapján volt akkor az előretartás?

    A durva az, hogy mintha a Falcon 4.0 dat fájlai alapján csinálták volna a listát. Gyakorlatilag majdnem ugyanezen fogalmak vannak benne, majdnem ugyanebben a sorrendben is.
  • LeonSilver
    #3054
    :D
    Hát elhinni én sem hittem el, de akkor is.
    Ha én az üzletben azt mondtam a kuncsaftnak, hogy "holnapra kész a géped", akkor az másnapra kész volt még ha bent is kellett maradnom.
    Akkor egy ilyen kurva cég, mint az EDe miért csinál segget a szájából?
    Azt mondja Ducky, hogy qrva nagy munka lett volna, de én egy rohadt szót nem szólnék, ha mondjuk klikkelhető a kabin és úgy adják ki.

    De nézd meg azt aszerencsétlen (én imádom egyébként) 25T-t. Mióta bekerült a cuccba, azóta szinte semmit sem változott.
    Egyedül rikárdó hegesztett hozzá egy kicsit faszább belsőt.

    Amúgy az egész EDe egy nagy fosbojler. Engem a nevada map bosszant a legjobban. 60 kurva dodóért vettük meg annak idején az A-10C-t, mondván faszán megkapjuk a nevada mapot cserébe. Azóta is kapjuk.. :D
  • Caterpillar
    #3053
    Félreértés ne essék nekem se tetszik hogy szopatnak. Inkább az nem tetszik hogy ha valami újítás van azt leszólják...

    Persze fizetek valamiért, elvárom a minőséget, de ha nem tetszik akkor eleve meg se veszem és nincs baj.

    Az meg hogy miről volt szó, nos úgy vélem senki sem vette komolyan aki csak egy picit is ismerte EDe hozzáállását, én nem is vártam semmi ilyesmit, nem is csalódtam.

    Nem kell hogy egyezzen, és ez így is van jól. :)
    World Peace! :)
  • LeonSilver
    #3052
    Először is: fizetek az EDe cuccaiért (nem warezolom őket, mert akkor kuss lenne) ergo jogom van durrogni. Szerintem.
    A többihez meg csak annyit, hogy emlékezz vissza miről is volt szó, amikor jött anno a BS.
    Ehhez képest nemhogy 9 havonta nem jött új stuff, de még ami volt azt is elbaszták.
    Másodszor meg a harmadik bőrt húzzák le a cuccról úgy, hogy lényegében ugyan azt adják harmadszor is, kicsit feltuningolva.
    Ja, persze könnyen teszik mert nincs konkurencia.

    Ez az én véleményem erről az egészről és nem kell, hogy Te is így lásd.
    Ennyi.
  • Caterpillar
    #3051
    Nem is rólad beszéltem cigi+alkohol kapcsán... Ellenben ha nem erről az "elnyomó" rendszerről van szó, mely rád kényszeríti ezen termékek megvásárlását, méghozzá pofátlan módon, akkor miről?

    Akkor mire a cinikus és durrogó hozzászólások sora, hogy ezért a szarért megint fizetni kell?


    Nem értek én itt semmit...
  • Nesu
    #3050
    Én a LockOnt 7990 ft
    az FC -t Wittmantól talán 1500 Ft
    az FC2 -t 29,99 $
    a BS 1 4000 Ft
    a BS 2 up 12,99 $
    vásároltam meg .
    A többit nem óhajtom megvenni ,hacsak nem valami Fóka vagy Mesza vagy valami hasonló .
  • LeonSilver
    #3049
    Nem cigizek és nem iszom alkoholt.

    És itt még véletlenül sem az "elnyomó zsarnok rendszer"-ről van szó. Ezt, hogy honnan vetted...
  • Molnibalage
    #3048
    Nos, ha nem kamuznak összevissza, akkor én a sok bizbasz helyett megvettem volna a CA-t és a FC3.0-át. Az összes többi kb. nem nagyon érdekel...
  • Caterpillar
    #3047
    DE és ez a lényeg... Megvetted, és a következőt is meg fogod, mert nincs más választásod... ;) Vagyis van! Nem veszed meg, tulképp tiltakozol ez ellen az elnyomó zsarnok rendszer ellen, más meg majd vígan játszik helyetted is. :P


    Egyébként is inkább erre költöm a pénzt mint, a cigire, meg hogy minden nap berúgjak...
  • LeonSilver
    #3046
    Nézzük.
    DCS: Black Shark (DVD box) - Total Amount: $44.12
    DCS: A-10C Warthog 1.2.0 (English download version) - Total Amount: $59.99
    DCS: Black Shark 2 Upgrade 1.2.0 (English download version) - Total Amount: $19.99
    Pre-purchase "DCS: P-51D Mustang 1.2.0 (English download version) - Total Amount: $39.99
    Pre-purchase "DCS: Combined Arms 1.2.0 (English download version) - Total Amount: $29.99
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Overall payments amount: $194.08

    Ehhez jön még a lokkon meg az FC+FC2
  • LeonSilver
    #3045
    Én a következőket vásároltam meg:

    LoMac, FC, FC2, BS,BS2, A-10C, Mustang, CA
    És ezeket nem olyankor vettem, amikor már a zöldségesnél is szaréhugyé lehet kapni.
    Szóval nekem nem kevés zsetonom van ebben a buzeráns szarban.
  • Molnibalage
    #3044
    Aki megvette a teljes LOMAC + FC + FC2.0 + FC3.0 + A-10 + Ka-50-et, az kb. mennyit költhetett el eddig?

    Ez jó hír. Akkor most kezdődhet a verseny xD

    Nem flém indítónak számtam, csak mindig azzal jött sok Loncis, hogy így FM megy úgy FM. Akkor ezek szerint a rakéta modellezésnek eddig köze nem volt a fizikához és semmiféle FM-ről meg tolóerő karakteriszikáról, meg másról sem volt szó.
  • LeonSilver
    #3043
    Ja. És megint csengethetsz 40 dodót. Ez tényleg fasza.
  • Caterpillar
    #3042
    Valahol tényleg röhejes, de az is fura hogy mindenhol csak a fikázás megy, miszerint ezt eddig is tudnia kellett volna...

    Oké, és mi van ha nem csinálják meg? Nem hogy örülnének az emberek, hogy megcsinálják végre.
  • 59th Ducky
    #3041
    Ez jó hír. Akkor most kezdődhet a verseny xD
  • Molnibalage
    #3040
    Azért valahol röjhejes, hogy 2013-ban tudja azt a modellezés, amit részben Falcon 4.0 tudott 1998-ban...
  • 59th Ducky
    #3039
    Pár válasz az új fegyverzeti AFM-hez:

    There have been a lot of questions of what the new FC3 Advanced Flight Model (AFM) for missiles entails, so here is description of some of the new features:

    - Launcher platform speed, thrust, missile weight, total drag, gravity, etc. are all calculated to determine missile speed.
    - Missiles now incur realistic energy bleed that accounts for drag, induced drag and gravity. Induced drag calculates g-load and that factors the missile’s lift. Missiles will now bleed energy very quickly if the target performs hard maneuvers.
    - We added a longitudinal-load fuze arming type. The missile warhead of missile will only be armed after reaching the assigned longitudinal g-load (acceleration). Otherwise the missile will not detonate.
    - We added a limited duration to the missile’s power system (gas-generator, generator and hydraulic pump). When the onboard power system is exhausted, the missile goes ballistic.
    - We added a self-destruction timer. Some missiles will self-destruct when the timer is reached.
    - We added altitude based of self-destruction. Some missiles will destruct when reaching an assigned altitude above ground level.
    - We added a guidance timer delay. After launching a missile, the missile will fly straight from the from launcher for safety reasons before initiating the guidance stage. This is typically 0.3…1.5 seconds. For example: the R-27R missile flies unguided forward for 0.5 seconds before guidance to target starts.
    - We added parameters of loft trajectory. The initial range to target, the range of transition to proportional navigation, and initial angle of loft are all factored.
  • mcsaba
    #3038
    Köszönöm.
  • Caterpillar
    #3037
    Erre nem tudok válaszolni, FC2 ben úgy rémlik ráfogott a tűzre és a napra is...
  • Molnibalage
    #3036
    Az AIM-9 közelről képes érzékelni a mozgó szárazföldi járműveket? Vagy azok IR képe nincs modellezve? (Ez utóbbi a valószínű.)
  • Caterpillar
    #3035
    Nagyjából:

    AGM-65: nehéz páncélosok, épületek, légvédelem
    Lézeres bombák: páncélosok, épületek, bunkerek
    JDAM: épület, bunker
    Nem irányított rakéta: puha célok, élő erő, esetleg páncélosok
    GAU-8: Páncélosok, puha célok, élő erő
    AIM-9: légi célok


    Nagyjából így nézne ki, de ha van okosabb akkor majd leírja...
  • mcsaba
    #3034
    Sziasztok, arra lennék kiváncsi hogy az A10C nél van valami táblázat vagy leirás hogy melyik tipusú célpont ellen melyik fegyvert kell használni?
  • Molnibalage
    #3033
    Igen, ezekre is.
  • Caterpillar
    #3032
    Melyik rövidítésekre gondolsz?

    Ha az előbb leírt CMD EDM LOM trióra, nos ez rém egyszerű, anno a Lock On, de tán már a Flanker 2 is CMD formátumban tárolta a 3D modelleket, aztán jött a LOM és végül az EDM (ez utóbbi sorrendben nem vagyok biztos) formátum melyek jóval korszerűbb és több lehetőséget kínáló formátumok a 3D objektumok modellezéséhez, tárolásához.
  • Molnibalage
    #3031
    Bár érteném a rövidítéseket és a mögöttes tartalmukat. :)
  • HungaroJET
    #3030
    Még valami Ducky: ha meglenne az az őskori CMD plugin, az érdekelne.
    Érdekes lehet, talán használható lenne még 1-2 dologra ugyancsak ;)
  • HungaroJET
    #3029
    Igen, az a sorrendezés lehet, hogy megoldás lehetne, mert itt az EDM-vel sajnos egymásba csúszott néhány dolog. (asszem ez még VH 1008 volt) A fordulatszám-mutatók és a hibakijelzések körül volt a legtöbb gond.
    http://img571.imageshack.us/img571/6084/screen120319224151.jpg
    http://img11.imageshack.us/img11/6167/screen120306221912.jpg
    Hiányzik néhány textúra, újra kéne programozni a HUD és MFD kijelzőket, (azok is különbözőképp működnek CMD ill. EDM alatt), beállítani az animációkat és persze javítani/pontosítani/sorrendezni a Mesh hibákat. Szóval lenne meló bőven. Ezért sem hiszem, (sajnos) hogy az F-15-ön kívül más fülkében is lesz majd árnyék :(
    Ja, megnéztem most a Su-25T-is EDM-ben: Ott a TV körül van elcseszve egy csomó dolog és ott is xar a HUD :(
  • 59th Ducky
    #3028
    Keringett anno az ED fórumon egy CMD beolvasó plugin, de talán még 3DS studio 5-höz volt ha jól emlékszem és avval be tudtam tölteni a kabinokat és a műszer tényleg 1 síkban volt a panellal, csak a Beczl által leírt CMD és LOM fájlban alkalmazott sorrendezés miatt nem vibrált, de az EDM-nél már nem sorrenddezi a mesheket. <- Na ezt hívják szent meggyőződésnek xD
  • HungaroJET
    #3027
    Hát régen "dumáltam" már LuckyBob-val, de mivel nem főállásban nyomja az "ipart" és mivel nem kispályás a project (< most szó szerint) én inkább a 2013-as karácsonyt lőném be a Nevadai kiadásra.
    Egyébként EDM kabinnal csak a 3 DCS gép dolgozik - jelenleg. A Su-25T még most is CMD fülkével megy - ezért is nincs árnyék (de majd mindjárt megnézem mit tehet a változás érdekében :D )
    A vibrálás és a műszer hiba pedig nem olyan probléma amit te írtál Ducky.
    Annál sokkal súlyosabb. (majd kotorok elő v.mi képet mindjárt)
    Toltam én már CMD -> EDM konvertált kabinnokkal az összes gépet és nem volt szép a látvány - még a Varacskos béták alatt.
    Tán még helyre is pofozhattam volna a zűrös részeket, de rengeteg meló lett volna: A CMD bizonyos esetekben a legkuszább számomra. Egy LOM vagy EDM "javítás" sokkal egyszerűbb :O
    Füst is lehetne, meg számított páralevállás/kicsapódás is (nem csak 3D kapcsolt-objectként).
    Nem is lenne túl bonyolult csak jobban bele kéne ásnom magam a LUA script készítésbe, meg kéne egy csomó idő is - és ráadásként sajnos néha már lustulok is :)
  • 59th Ducky
    #3026
    Remek project :)
    Elkezdték anno, majd koncepció váltás és hosszú szünet után előlről kezdték az egészet o_o
    De a screenshotok alapján alakul azért az a molekula ;
    Ha létezne a jézuska még becsempészhette volt volna a fa alá, de én inkább jövő tavaszra taksálom xD
  • LeonSilver
    #3025
    Nevada?? Te még hiszel benne Ducky?? Én már azt sem hiszem el, hogy akik megvettük "elővételben" az A-10C-t ingyé megkapjuk.
  • 59th Ducky
    #3024
    Olvasgatva az ED fórumot a következő megjegyzéseim vannak:
    - Az F-15 fülkéjen teljesen átdolgozott 3D-s kabin ezért is látható a fotókon a dynamic shadow, ami lesz is. Nem klikkelhető ! De ezt nem is ígérték, sőt határozottan megmondták hogy FC3-ban semmi nem lesz az.
    - A többi kabin a Su-25T megoldását követi, tehát konvertált CMD-ből EDM-be pakolászott kabint kapunk, természetesen kijavított műszer pozícionálással.
    Sajnos ez nem csak a DCS-ben van így hogy vibrál két azonos síkba helyezett plane, pld. az ArchiCAD építész program is hasonlót produkál, de ez a koordináta értékek kerekítésből adódó DirectX "ügyeskedés".
    Az FC3 lényegében a Su-25T-s megoldás alkalmazása az FC2-s gépekre, kivéve az F-15 kabinját. A DCS modulként átírattal a grafikai motor újításokat kapjuk cserébe. Nyilván a DCS World fejlesztgetésével, a későbbiekben megjelenő verziókban majd talán javítgatnak még a grafikai képességeken. Gondolok itt a Nevada Scenery-vel megjelenő új grafikai motorra (EDGE).
    Az FC3-al kapjuk még az újradolgozott fegyverzeti rendszereket, illetve a fegyverek (rakéták, bombák, stb) AFM-jét bár az ED Advanced Flight Dynamic-ként nevezi.
    Kiváncsi vagyok mondjuk a az új modellekre illetve hogy a new special effects alatt mit értenek EDéék. Ha füstölne végre a hajtómű asszem Reaper hanyatt fogja vágni magát :)
  • HungaroJET
    #3023
    Molni, ne álmodozz. Nem a DCS:Eagle-t jelentették be, szóval ne várj semmi "nagy" újjítást.
    Sima FC2-lesz, FC3 névvel ami fut DCS World alatt + az új F-15 fülke, ami szerintem ugyanazt fogja tudni mint az öreg CMD F-15 fülke modell. Semmi DCS feeling, semmi javított repmodell.
    Egyébként azért kellett új F-15 fülkét csinálni, mert a régi CMD-ben egy csomó 3D illesztési hiba volt, amit nem tudtak jól átkonvertálni EDM-re.
    Így a konvertálás után rengeteg műszer, számlapok csak félig emelkedtek ki a műszerfal panelből, ill. vibráltak az EDM pontosabb megjelenítése miatt.
    Azon is csodálkoznék, ha lenne árnyék a fülkékben, mert azt eredetileg DCS-feature-ként hirdették anno. Ennek ellenére az F-15 fülke promo képeken mégiscsak látszik árnyék - hátha a többi fülkének is lesz. Remélhetőleg
    Szoftveresen/technikailag nincs akadálya, ha már EDM a cucc, kivéve persze ha nem pont letiltani akarnák a fülke árnyékot (merhogy nem DCS, csak FC)