36782
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • LeonSilver
    #3963
  • Molnibalage
    #3962
    Tehát ez a pack nem segít, ha csak a DCS-ben akarom az FPS javultást tesztelni? A pack egyébként tartalmazza a minden gép repülhetőséget, vagy az egy másik csomag volt? Ez csak egy új "hotfix" csomag?

    Igazából én csak azért venném meg az egész szériát, hogy filmeket csináljak vele. :)
  • Reaper
    #3961
    FC3 nélkül nincs értelme használni a flyable mod-ot 1.2.2-es DCS alatt, mert nincs kabinja semminek. Viszont FC3-mal is, ha használjátok, akkor csináljatok backup-ot a view- és server.lua-ról, mert én baromira nem néztem még, hogy van-e difi ezen file-ok 1.2.2 és 1.2.1 változatai között...
  • Reaper
    #3960
    Igen.
  • repvez
    Szüli
    #3959
    Caterpillar Hsz-ében ott van hol találod az energia gazdálkodást, nekem 4 lehetöségem is van egy Game mod is. mindegyik elött ott van egy rublika és amelyiket használni akarod tedd bele a pöttyöt és kész.
    Lehet hogy ujra is kell inditani a winnél bármi elöfordulhat.

    Egyébként tényleg nem értem, hogy mi lehet nálad.Nekem még mindig 4850 1gb és X4 965Be 8gb rammal nem akad, a Falcon sem.
  • Molnibalage
    #3958
    Ez igaz azokra a módosításokra is, ami minden gépet repülhetővé tesz?
  • gsg16
    #3957
    a windows súgóba írd be,hogy energia gazdálkodás
  • Reaper
    #3956
    Nincs hatással a MP-re...
  • Molnibalage
    #3955
    Tudnál egy képet mutatni, hogy mit kell csinákni az energiagazdálkodásba? Mindent végignéztem, de semmi ilyesmit nem tudtam állítani, amit említesz.

    A nem irányított rakéták füstje is elég rendes FPS zuhansát csinál, ha van becsapódás és célpont robban, akkor majdne, CBU zuhanás.

    Az upgrade packot is megnézem, köszi. HDR-t sem kapcsoltam be egyébként. A csomaggal az a bajom, hogy mi van, aki nem használja? MP kompatiblitással mit tesz?
  • wittman
    #3954
    Balázs!
    Hát apám neked akkor kiegyensúlyozott energiagazdálkodáson van a géped és csodálkozol, hogy szarul megy a DCS_World.

    Mindenképpen állítsd teljesítmény centrikusra, mert így a proci órajelét se veszi meg a PCI-E port sem kapcsol kisebb teljesítményre. Mindenképpen fontos a teljesítmény centrikus energiagazdálkodás ha repülni akarsz, nem lesznek ilyen nagy FPS különbségek.

    Nekem CBU bombánál van csak FPS drob, irányítatlan rakéták becsapódásakor minden ok.

    Van egy kis csomagunk, ami javítja a teljesítményt, belinkelem ide:
    DCS_World upgrade

    Letöltöd, kicsomagolod a DCS_World gyökérmappába és mindent felülíratsz.
    Optimalizált LOD beállítás
    Kikapcsolja a városokban a rengetek kémény füstöt(nyáron mindenki tüzel?)
    Robbanások optimalizáló(kivétel CBU bombák)
    HDR esetén a nap realisztikusabb
    Orosz rádióhangok
    Fékernyő hang javítás
    MiG-29 GSF javítás(by Hungaro)
    Orosz gépek kabinjában, minden műszer orosz felirattal HD kabin miatt.

    Egyenlőre ennyi.

    Szóval állítsd be teljesítmény centrikusra az energiagazdálkodást, úgy is teszteld le, meg a csomagot is berakhatod, utána is mehet a teszt.

    Sok sikert!
  • Papa01 #3953
    Szia Leon! :)

    Én érdemi infóval sajnos nem tudok szolgálni, ugyanis nekem még drága.. :(
  • Caterpillar
    #3952
    4k-ért vehetsz rá win8-at jogtisztán! :) Szerintem megéri.. :P


    Visszatérve, azt érdemes beállítani amit írtam, valamint azok a beállítások amiket Wittman javasolt mindenképpen megszívlelendőek... Érdemes tudni, hogy azért mert valamit lejjebb veszel nem biztos hogy jobb lesz a teljesítmény. Ezek a vga -k már arra lettek kitalálva hogy terhelje őket az ember méghozzá nagyon.

    A robbanások szarok ezt mindenki tudja, volt rá fix régebben, nem tudom az most működik e, ezt Wittman meg tudná mondani, nem lett tőle 100% de a jelenlegi állapotnál sokkal jobb!
  • Molnibalage
    #3951
    64 bit Win7 van. (Nem virágbolti, jogtiszta.)
  • Caterpillar
    #3950
    win7 -el kapcsolatban.. De lehet állítani, méghozzá egy igen sokat befolyásoló opció:

    Van energia takarékos, kiegyensúlyozott és teljesítmény centrikus.

    Érdemes teljesítményre állítani.

    Ahol be tudod állítani:
    Vezérlőpult -> Energia gazdálkodás -> Itt lesz a 3 lehetőség a fő képernyőn!

    Egyébként a win7 64bit esetleg a win8 64bit erősen ajánlott! :)
  • Molnibalage
    #3949
    Semmit sem lehet állíani a win7 energiagazdálkodásnál a képernyővédőn meg sleep módon kívül. Ezeknek mi köze van az FPS-hez? A morfológiát is ki kapcsolhatom, de alapvető problémákat látok. Bármilyen füst és robbanás kinyírja a játékot. Egy harci szimben ez ugye alapvető probléma...

    Tökmindegy, hogy mit állítok be, a LOD kezelési (?) balfaszsága akkor is megmarad. Nem szabadna az FPS-re semmiféle hatással lennie, ha pixelméretű járművek kerülnek a látóterembe. Mégis ezt csinálja. Ezen semmi sem tud segíteni.

    Nyugodtan állítsd be a játékban az élsimítást 4xMSAA-ra

    Kis is kapcsoltam, attól sem lett jobb.
  • Reaper
    #3948
    Érdekesen néz ki:) Amúgy a 29-es nem egy tükröződős festésű madár, ahogyan semelyik katonai gép sem az. Kerülik a fényes festést általában. Bőven elég, ha a nap csillog rajta, szóval én a helyedben ezt erősen redukálnám...;)
  • LeonSilver
    #3947
    Nem voltam itthon jó darabig, szóval nem vagyok képben. Milyen az FC3 skacok??
  • HungaroJET
    #3946
    OK...én meg raktam fel ide néhány képet:
    A tükröződés 100.000 * -esen van túlskálázva ! ! !... szóval lehet miből levenni és játszani a lehetőségekkel.
    Képek
  • Reaper
    #3945
    Asszem van még egy olyan üzemmód, hogy a svancon fixen világít a fehér, és a szárnyvégi piros és zöld meg egyszerre kapcsolódik ki/be, de ennek holnap utánanézek.
  • wittman
    #3944
    A morfológiát úgy kell érteni, hogy nincs kipipálva úgy off!

    A vonalsimítás mód az nagyon eszi a vga-t, ez tulajdonképpen a SuperSlamping élsimítás, ami jó csak cserébe megeszi a vga-kat.

    Nyugodtan állítsd be a játékban az élsimítást 4xMSAA-ra

    Korábban kérdeztem, hogy milyen oprendszer, de gondolom windows 7. Energiagazdálkodás mire van beállítva?
  • HungaroJET
    #3943
    Jó kis videó volt :) ...és Szatyi megint hozta a szokásos formáját :D
    Fények...vannak már kapcsolási lehetőségek is ?
    Gondolom van folyamatos világítás és ez a egymás utáni piros-zöld-fehér felkapcsolódás (villanásnak nem nevezném) ...gondolom ez a felerősödő-elhalványuló fény az izzószál "tehetetlensége": kap feszültséget, majd nem.
    Más variációk a fényekre ? (tudom még az orrfutó-fény textúrát is össze kéne hoznom)
  • Molnibalage
    #3942
    A DCS_World be tudsz állítani élsímítást. az most neked mire van állítva?

    OFF.

    TSSAA-t szintém kikapcsolni.

    Úgy volt.

    Civil traffic kikapcsolni.
    Fák árnyékait kikapcsolni.


    Az összes árnyékot kikapcsolnám, ha lenne olyan opció. Ez a pipás, nem is pipáltam be.

    A driveren belül az élsimítást állítsd alkalmazás vezéreltre.

    Úgy volt.

    Morfológiai szűrés nem kell.

    Csak app controlled van a CCC-ben, off opció nincs.

    Textúra szűrést veheted 16x-ra nyugodtan.

    Ez app. controlled volt.

    Tesszelációt AMD optomailizált
    Catalyst A.I.: teljesítmény
    Vonalsimitás mód: teljesítmény


    Csak az utolsó volt másmilyen.
  • wittman
    #3941
    Balázs!

    A DCS_World be tudsz állítani élsímítást. az most neked mire van állítva?
    TSSAA-t szintém kikapcsolni.
    Civil traffic kikapcsolni.
    Fák árnyékait kikapcsolni.

    A driveren belül az élsimítást állítsd alkalmazás vezéreltre.
    Morfológiai szűrés nem kell.
    Textúra szűrést veheted 16x-ra nyugodtan.
    Vsync alkalmazás vezérelt, mert a játékban azt is tudod aktiválni.
    Tesszelációt AMD optomailizált
    Catalyst A.I.: teljesítmény
    Vonalsimitás mód: teljesítmény

    Ezekkel a beállításokkal mennie kell a DCS_World-nek normálisan.

    A CBU robbanása mindenkinek szar!




  • Reaper
    #3940
    Bocsi, tényleg! Elfelejtettem, hogy a buzi sg csak youtube videót hajlandó berakni videóként... Amúgy így vidi alapján lehet inkább 0,8 sec környéki a difi a lámpák között...

    Vidi
  • Molnibalage
    #3939
    Az élsimítást is kikapcsoltam. Ha nincs CCC, akkor hogy a rákba állítgatom az élsimítást és sokminden mást? Én nem is tudtam, hogy van CCC nélküli driver install. Hol találok én olyat?
  • sure
    #3938
    Igen. Én a helyedben leszedném a teljes Catalyst csomagot, aztán pusztán a legfrissebb drivert (CCC nélkül) feltenni. Ha jól rémlik, a DCS Worldben is lehet az élsimítást állítani (SZVSZ 4x-essel megnézni első körben)
  • Molnibalage
    #3937
    Nem, ez nem FC3. Ez csak a sima DCS. Ezek után eszem ágában sincs megvenni az FC-t sem. Nem gondolom, hogy az jobban működne.
  • HungaroJET
    #3936
    Molni, ne húzd fel magad. Nem nálad van a hiba. Béta az egész jelenleg és törődj bele abba ami xar. Reméljük hamarosan jobb lesz.
  • Molnibalage
    #3935
    Egy szem CBU füstfelhője is 2-4 FPS-re zúzza le a progit. Vajh miért? A CCC-ben kellene valamit állítani?
  • HungaroJET
    #3934
    Csak most jöttem haza...rep.modell kiállításon voltam a gyerkőcökkel...Topi üdvözöl és Putyint is (tartott egy kis előadást a régi szép időkből és a 2004-es Rep.Szim.bajnokság szórólapjára dedikált. :) A másik oldalon Ő van egy 29-es előtt, Pumás sisakkal és a 2003-as Fairford-i trófeával)

    Ja, a link a videódhoz lemaradt :D
  • Molnibalage
    #3933
    Rosszul emlékeztem, a biztonság kedvéért megnéztem mit vettem, mert az ára alapján furának tűnt. Igen, 2GB-os 7850-em van a számla szerint és a dobozán is ez van.

    (A Catalsyst CC viszont csak annyit ír ki, hogy AMD Radein 7800 series.)

    Az árulás részt nem értem. Ennyit tud. Nem tudok vele mit kezdeni. A probléma egyébként nem egyedi, a BMS4 sem tudja az a framerate-et, amit elvárnék tőle...
  • wittman
    #3932
    Szóval az a procid turbó módban 3.33GHz-en megy van 16GB Ramod és van egy nagyon jó VGA-d ha tényleg HD7850.

    Itt valami nagy árulás lesz, mert jóval régebbi vga-n is szépen fut, az Nvidia GTX560Ti-m meg szintén gyengébb és semmi probléma.
  • wittman
    #3931
    Most akkor milyen vga-d van? HD7500 vagy HD7850?

    Eddig jól félrevezettél minket?

    Gondolom win7 oprendszered van? Energiagazdálkodás mire van állítva?
  • Molnibalage
    #3930
    Oké, de ettől még mindig nem lesz működő a gamma. Kár. :(
    Pedig csak "koszos" 1280x1024-ben futtatom...
  • k53ta
    #3929
    Szerintem jó a processzorod és a videokártyád teljesítménye, bár nem vagyok ebben egy fő guru. Itt van róla teszt:

    http://prohardver.hu/teszt/a_radeon_hd_7870_es_hd_7850_tesztje/osszegzes.html
  • Molnibalage
    #3928
    Az első bevetésen a Su-25 hadjáratbab leszórtam 4-5 kazettás bombát. 2-3 másodpercig 1 FPS volt. Minden minimumon van. Kifogytam az ötletekből...
  • Molnibalage
    #3927
    Tévedtem. Megnéztem a számlát, HD 7850-em van. Nos, akkor miért is egy fostaliga ez kérem...?
  • Reaper
    #3926
    Parancsolj egy vidi, 9:55-től. Amúgy piros->zöld->fehér felváltva, véleményem szerint 1 másodperc körüli rotációban.
  • gsg16
    #3925
    mit javít az új update?
  • Trolokaa
    #3924
    Sziasztok!

    Ha számít valamit hogy leírom ,KAB-500L és KAB-1500L bombák nem működnek a játékban. Esnek szépen a cél felé de amint a cél fölé érnek átsiklanak fölötte. Legalább 10 bombát dobtam egy SAM re és mind mellé ment úgy hogy automatán belockolta a célt a kereső.