36807
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • Leon77
    #4148
    Kamovos online reppenés érdekel valakit?
  • beci43
    #4147
    Köszi!Ma megcsináltam,tökéletes.
  • Leon77
    #4146
    Mig-21. Tudni majd akkor lehet, ha kiadják (de jóval mélyebbre kell zsebbe nyúlni, mint 16$).
    A linket szívesen, a tartalom miatt Sanyot dícsérd.
  • krisztian005
    #4145
    ÁÁÁ épp hogy összetüdtam szedni a Warthogra a 16 dolcsit erre most csak 10 dollár.
    Lehet tudni hogy a Mig-21 mennyibe fog kerülni? Azt nagyon szeretném megvenni, a Warthog után most arra gyüjtök.
    Leon77 kösz a linket, nagyon jó irások.
  • Nesu
    #4144
    DCS DISCOUNTS - THIS WEEKEND ONLY!
  • gsg16
    #4143
    még annyit,hogy az sem árt,ha az adott típusnál törölsz minden X52-es beállítást a játék options menüjében,hogy ne legyen ütközés a te beállításaid,és az esetleges DCS World előre programozott gombjai közt.
  • gsg16
    #4142
    a megoldás az,hogy minden gombnak,vagy tengelynek,15 karakternél rövidebb neve legyen,mivel 15,vagy 16 karaktert tud az X52-es kijelzője megjeleníteni.ha ennél hosszabb egy gomb,vagy tengely neve,akkor lefagyasztja a profiler programot.a gyárilag névvel ellátott gombokat,vagy scroll gombokat is át kell nevezni,mivel az is le tudja fagyasztani.én átneveztem minden gombot,és tengelyt, 5-6 betűsre,és azóta nincs semmi gondom.
  • Leon77
    #4141
    Tudtommal nincs, kisebb-nagyobb csoportokat találhatsz a közös reppenéshez.
  • Leon77
    #4140
    Pcpilot - hasznos
  • beci43
    #4139
    Hogy oldottad meg?Nálam a profilerrel állandóan fagy.
  • krisztian005
    #4138
    Sziasztok, most tanulom az Warthognál az inditási procedurát, ha az oktató részbe csinálom minden ok, de csináltam egy saját küldetést és ott az a gond hogy mikor inditom a gépet az HSI először müködik, aztán nem sokkal később mielőtt mindent beinditanék kikapcsol, bejön fent a piros zászló és a sárga kereszt, olvasgatom a manualt, próbáltam töször az oktatót, de alig tudok angolul ezért nem tudok rájönni mit rontok el, ezért kérném hogy aki tudja segitsen.

    SnowFox79
    Jól néz ki az oldal, én elsősorban különböző a Warthog rendszerek müködésének magyar leirásának örülnék, de az is jó volna ha nem kifejezetten a szimulátorokkal foglalkozó leirások lennének, hanem mindenféle irások amik a modern harcászattal kapcsolatosak, például hogy müködnek a radarok, légvédelmi rendszerek, különböző manőverek nevei, leirása, légitaktikák, szóval amiket nem árt tudni a szimulátorok használatához.
  • DonZorro
    #4137
    Skacok, magyar "század" van aki BS-el repked???
  • gsg16
    #4136
    időközben megoldottam a dolgot.
  • gsg16
    #4135
    Üdv!
    van egy olyan problémám,hogy X52-es profil editorban megszerkesztem az FC3 joystick profilját,betöltöm,majd a játékban a küldetés kezdetekor,néhány gombnyomás után,szinte azonnal lefagy a Profiler,és csak a gépem újraindításával tudom ismét működésre bírni.ezt azóta műveli,amióta nem a játékban állítgatom be a joyt,hanem a profil editorban a billentyű kombinációkat.az F15-höz szerettem volna készíteni egy profilt.nem a kész profillal lehet a gond,mert kaptam készen is profilt,F15-höz,de az is ugyan úgy lefagyasztotta a Profiler-t.
  • SnowFox79
    #4134
    Üdv mindenkinek!

    Sok időm igaz nincs rá, de jöhetnek hozzá az ötletek.

    DCS World

    Üdv.
    SnowFox
  • TG Gida
    #4133
    Köszönöm!
  • SnowFox79
    #4132
    Üdv Gida!

    Elsőnek ezt szedd le: http://dcsworld.atw.hu/files/mfcd.zip

    A benne lévő 2 file az options.lua meg az Mfcd.lua lesz.

    Az options lua-t win7 esetén másold be a Users\felhasználónév\saved games\DCS\Config könyvtárba. Fontos!!! Mielöt bemásolod nyisd meg szerkesztővel és a monitor felbontásokat írd át benne! Csak a módosítás után másold be a könyvtárba különben nem fog működni!!! Az eredeti Options.lua file-t töröld ki! Nem felülírni kitörölni vagy átnevezni majd az újat bemásolni!

    Az Mfcd.lua file-t a játék telepítési könyvtárába kell másolnod. Azaz megkeresed a DCSWorld\Config\MonitorSetup könyvtárat és oda bemásolod. Itt is fontos, hogy a felbontásokat át kell írnod még a bemásolás elött! Ezek fontosak mert itt állítod be, hogy mekkora legyen az elsődleges monitor által megjelenített kép és mekkora legyen az MFCD képe a másik monitoron.

    Ezek után már csak a játékon belül kell a felbontást átállítanod ( a felbontások közt meg fogod találni a neked megfelelőt de ez mindig a két monitorod által vízszintesen megjelenített pixelszám X az elsődleges monitor függöleges pixelszámmal egyenlő)

    pl az elsődleges monitorod 1680X1050 a másodlagos 1280X1024 Akkor a neked kellő felbontás 2960X1050 ilyenkor így kell átírni a lua-file-t

    _ = function(p) return p; end;
    name = _('tg_gida ');
    Description = 'tg_gida'
    Viewports =
    {
    Center =
    {
    x = 0;
    y = 0;
    width = 1680;
    height = 1050;
    viewDx = 0;
    viewDy = 0;
    aspect = 1.7;
    }
    }

    LEFT_MFCD =
    {
    x = 1680;
    y = 0;
    width = 700;
    height = 700;
    }

    UIMainView = Viewports.Center

    remélem segítettem.

    Üdv.
    Snowfox
  • Bögyörő
    #4131
    Sziasztok, ezt láttátok már?
    Magyar fejlesztésü Gripen az FC3-hoz.
    Link
  • killbull
    #4130
    Szisztok!

    Végre megtörtént az amit vártam régen és sokat vitáztunk rajta. Fejlődnek a gépek és íme egy videó is hozzá!

  • TG Gida
    #4129
    Szevasztok!

    Szeretném kitenni az mfd képét egy második monitorra.Tudna valaki segíteni, hogy merre induljak?
  • HungaroJET
    #4128
    Azt hiszem Laci már készen van, csak EDe "stabil" és "végleges" verziójára vár a dolog. Megérzésem szerint húsvét előtt telepíthető lesz a mestermű...de csak megérzés...semmi konkrét és hivatalos !
    Ha BeczL erre jár, remélhetőleg majd kijavít ill. tájékoztat mindenkit.

    Wittman, a megvilágítás alapjai kb. már másfél éve készen vannak, de még dolgozom néhány lámpán, (javítások) és egyéb fényeken mint épület külső és hangár-belső világítások, még több fajta lámpaoszlop, járművek fényszórói, forgó világító tornyok és magas épületek (TV-torony) világításai, kifutópálya megközelítési fények stb.
    ...valahogy így kéne majd kinézzen:
    KÉP1:
    KÉP2:
    Néhány régi kép, a lámpák forgathatóak, kiemelhetőek-süllyeszthetőek és pakolhatóak ahova kell.
    ITT:
  • DonZorro
    #4127
    Skacok a MIG21 project merre tart? Mikor lesz készen???
  • wittman
    #4126
    Hungaro!

    Megnéztem az új képeidet az új fényekről a zóna megvilágítást illetően. Ezt te csináltad a DCS_Wolrdben? Pont erről beszélünk már jó régóta, hogy még mindig nincs zóna megvilágítás az éjszakai missionokban.
  • Kapido
    #4125
    Nagyon kéne a segítségetek!

    Van egy Logitech G 940-em. Ha a játékban kikapcsolom a force feedback-et, akkor a trim jól működik, Y irányba mozgatva a gép is Y-ba mozdul ki, X-nél is rendben van. Amint bekapcsolom a force feedback-et, abban a pillanatban a tengelyek felcserélődnek: Y trim mozdulatra a joy és a repülőgép is X irányba mozdul, és fordítva, de pontatlanul ezért használhatatlan akkor is ha a trim gombokat szándékosan felcserélem(X-Y;Y-X).
    Nem tudtok erre valamilyen megoldást?
    Esetleg valamelyik cfg vagy lua fájlban kell variálni?
  • Mozes
    #4124
    Köszönöm szépen.

    M
  • csolee
    #4123
    DonZorro!
    A BS1-hez képest nagyon hülyén mozog a daráló - idegesen, ahogyan én is ettől :o)
    Én nem próbálkoztam ezt saitek beállításokkal kiszűrni, ha sikerrel jársz, jelezz vissza...
    További szép napot!
  • Leon77
    #4122
    Szia! Jól írták. Sima A-10C maradhat, de törölheted is, igény szerint. DCS honlapjáról World letölt, telepít, ugyanonnan A-10C modul letölt, telepít, majd az első A-10C-s pálya indításánál beírod a kódot, ha kéri. Steames verzióhoz annyit, hogy csak a kódot használd fel, ne onnan telepítsd. ;)
  • Mozes
    #4121
    Sziasztok!

    Megvan az A-10C és gondoltam kipróbálom a DCS World-t is. Azt írják ehhez újra kell rakni az A-10-et. Előbb felrakni a World-öt majd mehet rá a A-10C, ez igaz? Nekem Steam-s az A-10 ehhez kell valami extrát tudni a DCS World alá való telepítésbe?

    Köszi előre is a segítséget!

    M
  • DonZorro
    #4120
    Srácok egy kis segítséget kérek!

    BS2 vs X52+PED...

    Nagyon ugrálós lett a gép most mikor előkaptam újból.
    Mik lennének az ideális "görbe" beállítások hozzá???

    KÖSZI
  • Caterpillar
    #4119
    Meg lehet adni a TGP -nél hogy mi a saját Laser Code -od és mi legyen a másik... Valamint a DSMS -ben meg lehe adni a bombának hogy milyen kódot keressen, ezek után már csak a TGP -n kell bekapcsolni az LSS -t és automatikusan nekiáll keresni egy adott területen a preferált lézerkódot...
  • Tgabbar
    #4118
    Én ugyan még nem próbáltam, de elméletileg és a manual szerint, lehetséges, csak a PRF code-nak (laser code) kell megegyeznie mindkét gépen, ami alapból asszem 1688. Maguknál a bombáknál is érdemes lecsekkolni, hogy milyen kódra vannak belőve,mert ugyan azt nem tudom hogy a játékban pontosan hogy van, de valójában csak a földön lehet változtatni, utána a levegőben már nem. Arról nem is beszélve, hogy a buddy lase során milyen manővert is kell a két gépnek végrehajtania a laserezhetőség szempontjából.
  • TG Gida
    #4117
    Buddy lasinget próbáltátok már?Elég ha ketten ugyan arra a pontra nézünk a tgp-vel és haver bekapcsolja a lézert?
  • bootsector
    #4116
    Kösz szépen a gyors választ, kipróbálom!
  • Reaper
    #4115
    Editorban ráböksz a reptérre és kiválasztod attól függően, hogy melyik oldalon repülsz a Red vagy Blue oldalt a legördülő menüből. Alapból minden reptér Neutral. Ennyi...
  • bootsector
    #4114
    BÚÉK!!! Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni. Ha létrehozok egy multis szitut, ami sikerült is repülhető gépekkel, azt hogyan lehetséges megcsinálni, hogy alapból a gépeken nincs fegyverzet, de a földi irányítástól lehessen kérni, és feltegye a pilonokra? Pár szerveren ahol jártam frankón meg volt oldva, nekem nem megy. Kell még valamit betenni esetleg a térképre, valami egységet??
    Előre is köszi!
  • krisztian005
    #4113
    Ok, sikerült, a böngészőben volt valami hiba, töröltem a cookikat és utána sikerült.
  • krisztian005
    #4112
    Sziasztok, Boldog Új Évet!

    Egy kis segítségre lenne szükségem. Szeretném megvenni a DCS A-10C-t, a http://www.digitalcombatsimulator.com oldalán regisztráltam, bejelenkezek és kiválasztom a Warthog-ot, paypalról fizetnék, de nem tudom kiválasztani és a többi fizetési módra sem tudok menni, mintha nem lennék bejelentkezve, és ezt irja:

    To purchase the products, please, enter your login and password (the fields on the left).
    If you do not have login and password, please, register on our site.

    Oldalt a login-nél mutatja a nevem meg a jelszónál csilagokkal a nevem, ott is mintha nem lennék bejelentkezve, de ha a fenti szövegnél rámegyek a please register on our site-ra akkor azt irja:

    You are registered and successfully logged in.

    De csak nem tudom kiválasztani hogy mivel fizessek. Valaki tudna segiteni hogy mi lehet a gond?
    Köszönöm.
  • Papa01 #4111
    B.U.É.K. :)
  • HungaroJET
    #4110
    F-18C Wing Flex Animáció

    ITT:

    ...és BUÉK
  • gsg16
    #4109
    B.U.É.K. Mindenkinek!