36808
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • k53ta
    #4429
    ezt már el is felejtettem, kösz.
  • sure
    #4428
    "Sima" Lock On az 1.02-es patch után nem kér CD-t.
  • k53ta
    #4427
    A DCSWorld után, most nosztalgiából felraktam a sima LockOnt, (amíg lesz FC3am) viszont unom, hogy mindig kéri, hogy rakjam be a CD-t.
    Ki lehet küszöbölni, hogy ne kérje hozzá a CD-t? Simán winyoról tudjam fútatni.

    kösz.
  • macleody
    #4426
    7850 2GB
  • DonZorro
    #4425
    Köszi. Megvan már... ;)
  • TG Gida
    #4424
    *külön (miért nem lehet szerkeszteni?!)
  • TG Gida
    #4423
    Ott nincs külöm release, csak simán fire.
  • DonZorro
    #4422
    Skacok, a SU25T-nél amikor CCRP-ben szeretnék dobni, mi a fene az a TRIGGER amit nyomva kell tartani? Melyik gomb? A "RELEASE"???
  • beci43
    #4421
    Milyen videókártyád van?
  • Solt
    #4420
    Az jobban fog futni mint ez... :)
  • macleody
    #4419
    Egyébként az FSX-et fel se merem telepíteni, attól tuti ideggörcsöt fogok kapni :)
  • Solt
    #4418
    Mert ez ilyen... ha minden más jól megy, akkor gondolhatod, hogy nem a gépeddel van a baj! :)

    Tény, hogy ilyen keletről származó szimulátorokhoz érdemesebb Intel cpu-t és NV kártyát venni. Előbbit azért mert erősebb, utóbbit meg azért, mert a fejlesztők valamiért jobban szeretik... (ide mindenki gondolja a maga verzióját)

    Ott ahol értelmes(ebb), szorgalmas(abb), kevésbé ribanc programozók dolgoznak nincs gond... ezeknél van, de, hogy megnyugtassalak, mindig is lesz! :)) No meg az ember valamiért így is szereti... :)
  • macleody
    #4417
    Az idegesít piszkosul, hogy egy hete vettem új gépet és alig van változás a régihez képest. Nem pont erre számítottam. CloD, RoF, BF3, AC3, ArmAOA... mind frankón megy csak ez nem.
  • Mozes
    #4416
    igazad van, de mit lehet tenni, én még így is szeretek vele játszani :)
  • macleody
    #4415
    Ja, egyébként full screen-nél ezt csinálja a szemétláda:



    Felnyomja a bal felső sarokba a kis ablakot, vagyis ha csinálok egy missiont ahol több gépet is ki lehet választani, akkor nem tudom elindítani, mert nem lehet rákkattintani a kívánt gépre. Komolyan ennyire utálja az AMD+ATI kombót a stuff?

    Mozes: renben van de mikor repülés közben leesik 10-re az fps, akkor az nem repülés hanem szarakodás.
  • Mozes
    #4414
    lemaradt, hogy az írt értékek reptéren érvényesek amikor forgolódom körbe.
  • Mozes
    #4413
    Szia!

    Nekem i3770 4,4GHz, Radeon 7950, 8GB Ram.

    Minden HIGH, 1920*1200, HDR normal, TSAA kikapcsolva, 30-35FPS
    MInden Low, 1920*1200, HFR normal, TSAA kikapcsolva, 40-45FPS

    Tehát ne foglalkozz vele, szarul van optimalizálva a game. A levegőben is van hogy 60FPS-el megy és amikor Mavrick ablaka be van kapcsolva és van valami robbanás lemegy pillanatokra 10-15-re

    M
  • Solt
    #4412
    Először offline kell belőni mindent, mert a multi túl sok tényezőn függ. Ha te vagy a szerver, ha nem te vagy a szerver, ping nyűg, netkód, stb...

    Vegyél le mindent low-ra, ülj be a kamovba, (offline) és nézd meg úgy mennyi fps-d van....
  • macleody
    #4411
    60fps? Soha nincs 60fps-em. Mondom, állok a reptéren, ülök a kamovban, be sincs indítva 30fps. Csolee beszökkent a játékba, mellém a kamovval, rögtön nem volt csak 20fps-em. Ha meg felé fordultam hogy lássam is akkor meg leesik 15-re.
    Repülés közben is volt, hogy leesett 10-re, szóval én nem értem ezt a nyomorék játékot.

    El kell mennem cigit venni mert megint felkúrtam magam.
  • Solt
    #4410
    Azt kell mondjam ez teljesen rendben van! Nálam a 4.4GHz-s i7k + 7970GHz (1150mhz) ugyanezekkel a beállításokkal (felbontást levettem a tiéddel megegyezőre) 70-75 fps-t hoz, a CPU 20-22%-n, a GPU 55-60%-n ketyeg...

    A cpu mhz eltérést, és az erősebb vga-t figyelembe véve teljesen jó értékeket kapsz!

    Csavard rá a 20%-t, keresd meg azt a beállítást amivel általában megvan a 60 fps, mehet rá a vsync, oszt csókolom.
  • macleody
    #4409
    Igen, ha SU 25-ben ülök, nem csinálok semmit, nem nézelődök, nem kapcsolom be a SHKVAL-t, nem reptér közelében vagyok... stb.
    Kamovban jóval rosszabb a helyzet.
  • Leon77
    #4408
    Kellemes Fps értékek.
  • macleody
    #4407
    High:


    Low:
  • Solt
    #4406
    És ezekhez milyen fps értékek társultak?

    Egyébként látod a gpu mhz ingadozásokat? Na azok elvileg megszűnnek, ha belövöd a 20%-t. Csak a fogyasztási korlátot növeli... :)
  • macleody
    #4405
    DCS_low_log
    DCS_low_stat

    DCS_high_log
    DCS_high_stat

    A 20%-ot még nem nyomtam rá.
  • Solt
    #4404
    Nyugodtan hozzányúlhatsz az overdrive-hoz a gyári hűtővel is! A +20% amit írtam az nem tuning, hanem a kártya fogyasztását szabályozza... ha ráadod a +20%-t, akkor tuti nem ugrál az órajel... ettől semmi baja nem lesz, és melegebb sem lesz tőle!

    Van az AIDA alatt log file lehetőség is... mentsd el fájlba, és onnan másold be, ha nem jelenik meg.

    Ha nincs Full HD-s monitor a környéken, akkor hagyd... egyelőre essünk túl azokon amit írtam! :)

    Ja és még mielőtt nekiállsz... ugye a tükör nincs bekapcsolva? Mert az egy bugos fos, felezi az fps-t... :))
  • macleody
    #4403
    13.1 van fent, OverDrive-hoz nyomnom kéne egy auto tuningot, amit gyári hűtővel nem szívesen teszek.
    Fullscreen be van pipálva. Nem nagyon tudom monitorozni az adatokat, mert ezen a szaron semmi nem jelenik meg, az előzőt is úgy csináltam, hogy alt-tab /ha éppen működik/ és nyomtam gyorsan egy screenshotot. Full HD szintén nem játszik, 1360x768 a TV-m natív felbontása.
    De meglátom mit tehetek az ügy érdekében.
  • Solt
    #4402
    Ja és még valami! Az egyszerűség kedvéért a 25T instant action -> ground attack küldetéssel tesztelj... ne nyúlj semmihez, ne forgolódj... hagyd, hogy repüljön egyenesen és közben nézd az adatokat.

    Cockpit res: 1024 every frame, MSAA 8X, HDR normal.
  • Solt
    #4401
    Ne add fel... :)

    Nem tudom melyik kakaliszt van fent, de, ha nem a 13.1, akkor tedd fel. Ha ez megvan, akkor nézzél rá a beállításokban, ( Játék fül, 3D alkalmazások ),hogy minden alapértelmezett legyen. Ezek után Teljesítmény fül -> AMD OverDrive, majd legalul a Teljesítmény vezérlő beállítások legyen +20%-on...

    Ezek után a DCS World-re nézz rá, hogy a full screen mellett van-e pipa. Ha nincs, akkor pipálj... :) A beállításokat pedig tedd a gyári high beállításra, és ezek után kérnék megint teljesítmény adatokat... aztán low-ra, és megint kérnék eredményeket! Plusz jó lenne, ha teszt erejéig tudnál nézni nagyobb felbontáson teljesítmény adatokat. Full HD jó lenne... ;)
  • macleody
    #4400
    Alkalmazásvezérelten van. Semmi terhelő cucc nincs bekapcsolva. Mindegy, feladom, nekem ez magas. Azért köszi.
  • beci43
    #4399
    Akkor nézd meg a Catalystban hogy vannak beállítva a grafikai résznél az élsimítás,anisotropic,és hogy nincs-e bekapcsolva az SSAA,vagy valami hasonló,lehte hogy az ütközik.Tedd alapra,úgy állítsd be hogy az alkalmazás határozza meg a beállításokat.
  • macleody
    #4398
    Ok, köszi.
    Ezt sikerült lőnöm de itt csak álltam a reptéren a helivel:

  • Solt
    #4397
    Vasárnap itthon leszek, ha addig nem találsz megoldást, akkor ránézek... hátha jutunk valamire. :)
  • macleody
    #4396
    Ja, ki lehet de hiába állítom be, hogy az legyen mindig legfelül, nálam DCS-ben nem látszik.
  • Solt
    #4395
    Én az AIDA64-t használom, azzal iratom ki az adatokat egy logitech G13 kijelzőjére. De, ha minden igaz, akkor a képernyőre is ki lehet íratni vele.

  • macleody
    #4394
    Tudsz valami jó monitorozó progit? Afterburner fent van, minden játéknál látom az adatokat csak ennél a szarnál nem. Eddig két monitort használtam és tudtam nézni feladatkezelőben vagy CCC-ben de most csak egy van.

    beci43: TSAA nincs bekapcsolva, víz lowon, fű kikapcsolva, civil traffic kikapcsolva, 1360x768-as felbontás, cockpit shadow kikapcsolva.
  • beci43
    #4393
    Nézd meg a grafikai beállításoknál,nincs-e kipipálva a TSAA.Ha igen,vedd ki előle a pipát,mindjárt kétszer annyi fps-ed lesz.
  • Solt
    #4392
    Azt kéne megnézned, hogy a cpu illetve a gpu milyen kihasználtsági százalékon fut...
  • macleody
    #4391
    Na tegnap sikerült működésre bírni full screenben a cuccot de semmi változás. Ülök a gépben a reptéren 32fps, ha már csolee is ott van mellettem 22fps, ha csolee felé nézek 15fps. Ha ABRIS-on bekapcsolom a térképet csökken az fps, ha benyomom a SHKVAL-t szintén. Igaz, hogy én voltam a szeró de akkor is. Ezen a gépen nem így kéne mennie, nem igazán értem mi a baja. Este megpróbálom másik HDD-re feltenni. Más ötletem nem nagyon van.
  • DonZorro
    #4390
    Húú de KIRÁLY lesz a "nagyokkal" repülni!!!