15
TrueCrypt titkosítás
  • zoltang
    #15
    TrueCrypt 7.0 (released July 19, 2010) http://www.truecrypt.org/

  • Frank99
    #14
    Ilyen jó a Truecrypt!

    cikk!
  • zoltang
    #13
    A PGP Desktop Professional 10 tudja elméletileg. Virtual Boxban próbáltam XP-én, de nem sikerült rájönnöm a a problémára. Meg lehet adni jelszót és/vagy USB engedélyt (authorization) kérjen, de nálam csak a jelszóra emlékezett (kérte a boot-kor).

    http://www.pgp.com/de/products/wholediskencryption/index.html
  • Dean Winchester
    #12
    De sztem ami itt van téma simán mehetne ide, a titkosításról nevezetű topicba!
    csak idézném az utolsó előtti 4.hozzászólását.:

    "már majdnem létrehoztam egy truecrypt nevű topicot, de aztán jobbnak láttam ide írni."
  • Dean Winchester
    #11
    én csak annyira használtam,hogy egy meghajtón létrehoztam teszem fel 10 gigas képfile-t és azt jelszavaztam le.
    ha bemountoltam akkor kérte a jelszót és kész.
    pendrive-t is jelszavaztam és hát egyszer suliba vinni akartam a jelszavazott pendrive-t és nemtudtam használni mert a sulis- gépen nem volt fent ez a progi.
  • David2
    #10
    nekem az lenne még a kérdésem, h az megoldható-e, csak egy prendrivval működjön a gép, de jelszavakat ne kelljen irogatni sehova?
  • zoltang
    #9
    Egy ideje használom ezt a progit, de nem partíciót titkosítottam, hanem könyvtárakat (tárolókat, konténereket) csináltam pl.: a dokumentumoknak. Kettős kódolással (bírja a gép, van beépített sebesség teszt is) kulcsfájl+kóddal védve. Be mountolom, mint egy lemezképet a Daemon-al, ha kellenek stb., azután leválasztom.

    Jó kis leírás a témáról:
    logout: Private manual: Hide & Encryption

    közvetlenül a TrueCrypt-re... (5.-től)
  • bertino
    #8
    mielott bebootol az OS.
    ha nem adod meg, akkor ott sincs a vinyon mindaz, ami ott van a jelszo mogott es azt fogja mondani, hogy nincs os a hdd-n, ergo be se tolt a rendszer, hisz az a jelszo mogott van.

    bar en rendszert csak egyszer titkositottam, ugy nem probaltam, hogy titkositottan attenni masik gepbe es megnezni mit lat az rajta.

    de vlszleg sztem ott se latszodik semmi.
  • Shep
    #7
    És ha az egész rendszer vinyót titkosítom akkor mikor kéri a jelszót, valamint ha az összes vinyót így csinálom akkor ha minden egyes írási műveletnél kéri a jelszót, vagy hogy van ez? Mert én a rendszer partícióra csak telepítek arra nem mentek semmit a netről.
  • bertino
    #6
    pontosan.
    particiot is letitkosithatsz vele, egesz hdd-t is. es rendszert is, hogy a gaz rendorok ne lassak az illegalisan hasznalt szoftverjeidet. ha eleg jo jelszot allitasz be, keves felnivalod van.
  • Desiderata #5
    mennyi erőforrást eszik? mennyire lassul tőle a gép? laptopra ideális lenne, lopás ellen védi az adatokat
  • Shep
    #4
    Ha jól értelmezem akkor ha ezt felrakom a gépre akkor az egész mindenséget le lehet kódolni és csak akkor lehet hozzáférni az adatokhoz ha indításnál megfelelő jelszót adok meg?
  • DIESEL DOG #3
    Hmm... jó dolog!
  • bertino
    #2
    ha nem a legjobb, hat majdnem a legjobb.

    honapok ota hasznalom, hibatlan, egyszeru kezelni is, csak egy kis logika kell hozza.

    hasznalom tobb, mint 1 eve.
  • David2
    #1
    Üdv!

    elsősorban tapasztalatokat várnék olyanoktól, akik ezt a programot használják, ismerik. Az aktuális eseményeket NE itt beszéljük ki, csak a TrueCrypt-ról legyen szó

    honlap
    wiki