49
  • Sir Ny
    #49
    "No lám csakk. Látod a cikk elején a hirdetést? Na most besoroltad magad a nem értelmes kategoriába :D + és még te akarod megmondani ki az értelmes.."

    https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/1865/
  • Justil
    #48
    az Apple-t fikázni nem szoktam (bár volt már rá példa, őszintén szólva), bár nem vagyok róla jó véleménnyel. de amit Ulkesh csinál, az egy vicc :) még hogy nem troll, ő a mintapéldája lehetne a fórumi Trollnak.
  • Tikal #47
    Ha nem vagy ügyeletes fikázó, akkor ne vedd magadra, bocs... bár igen furán hangzik hogy pont rá mondod hogy troll... :)
  • Tikal #46
    Ezt szerintem gondold át mégegyszer.

    Adva van egy tény, hogy egyes fejlesztők reklámokat tesznek az app-jaikba. Ez eddig meg van, igaz? Most ez ugy néz ki hogy az AdMob teszi ki ezeknek a reklámoknak a nagy részét, többnyire kis villogo izék mint a böngésződben, és ha rákattintasz akkor kilép a progibol és megnyit egy böngészőt, ez szerintem zavaró, mások szerint is.. Most az apple kitalálta hogy ezt kicsit emészthetőbb formába kéne önteni, és megcsinálták...mi is a bajod ezzel? Ahol volt reklám ott ezek után is lesz, ahol meg nem ott ezek után se...
  • Justil
    #45
    én mit fikáztam, b@szod? csak poénból megkérdeztem, hogy vajon hol marad az ügyeletes trollunk?
  • lenox01
    #44
    az a gond tulajdonképpen, hogy tökmindegy mit vezet be/csinál apple, ti egyből jöttök hogy milyen fasza, meg tényleg de jó ötlet. Annak ellenére hogy pl a Safari Reader-t direkt a reklámok ellen tervezték. Arra is azt mondjátok de jó, igaz igaz, nem kell reklám, meg erre az iphone reklámosításra is hogy igaz igaz, kell a reklám. Amit Steve Jobs kitalál és mond, ti arra esküsztök mint valami kultisták.
  • Tiro2
    #43
    "amilyen alapon te megkérdezted"
    Ezt te válasznak minősíted? (Politikusnak jó lennél...)

    "ennek semmi köze ahhoz, hogy valaki értelmes-e, vagy sem."
    Persze hogy semmi köze, mivel a te általad vélt „értelmes ember” képe teljesen eltér a normáktól.

    "valószínűleg igen, mert te pl. látsz a cikk elején is hirdetést, én meg nem "
    Mint már írtam nem csak a neten találkozol reklámokkal. Esetleg lehet hogy te azokat se látod? :o
  • Tikal #42
    A kérdés inkább az hogy hogy nem te voltál az első meg az értelmes ember? ... Amennyire kiszámítható hogy ulkesh apple párti, ugyanannyira kiszámítható hogy ti meg fikázni fogtok bármiről is legyen szö az apple-el kapcsolatban...

    Ha nem akarsz reklámokat bámulni akkor majd nem veszel olyan programokat amikben van, én eddig is így tettem, mint ahogy a tv-t is el tudom kapcsolni ha reklám van, böngészővel szintén meg tudod oldani.....
  • Tikal #41
    Dobd ki a tévéd is, mert ott is sok reklámot látsz, értelme meg semmi....
  • Tikal #40
    Úristen de sok hülye irkál ide... azok akik felháborodnak a reklámokon, el is olvasták a cikket vagy csak rögtön fikázásba kezdtek? utobbi...

    Csak ott lesz reklám ahol eddig is volt! ...
  • willcox
    #38
    Majd ha kap megbízást ide is a bértrollnok, akkor jön!
  • Justil
    #37
    vajon Trollkesh miért nincs még itt?
  • willcox
    #36
    "Már ne haragudj, de neked mi alapján van jogod eldönteni hogy ki az értelmes?" - amilyen alapon te megkérdezted.
    "Szerintem egy értelmes ember nem így beszél" - ennek semmi köze ahhoz, hogy valaki értelmes-e, vagy sem.
    "Mert én egyfolytában a reklámokat bámulom mi?" - valószínűleg igen, mert te pl. látsz a cikk elején is hirdetést, én meg nem :)
  • Tiro2
    #35
    "egy (ezek szerint) nálad értelmesebb ember"
    Már ne haragudj, de neked mi alapján van jogod eldönteni hogy ki az értelmes?
    Mert te mint "értelmes ember" simán benyögöd hogy: "ifos"
    Szerintem egy értelmes ember nem így beszél...

    "dehogynem! De mivel elképzelésed sincs arról, hogy hogyan lehet reklámok bámulása nélkül ezt megtenni, így nem is tartozhatsz az értelmesek közé."

    Mert én egyfolytában a reklámokat bámulom mi? (Nincs is jobb dolgom...) Csak tudod ez a 21. század és a reklámok szinte mindenhol körülvesznek minket bárhová is nézel... De azért jó bujkálást... Meg talán leszállhatnál a magas lóról.
  • kvp
    #34
    A mobilos reklammokkal tobb gond is van:
    -ha interaktivak, akkor fogyasztjak az aksit, mert jaratjak a cpu-t
    -ha csak megjelennek es ezert vilagit a kijelzo, akkor is fogyasztjak az aksit
    -ha offline-ok akkor fogyasztjak a lokalis tarhelyet
    -ha online-ok, akkor fogyasztjak a netkapcsolatot (a savszelesseget es a forgalmi limitet)
    -munka kozben elterelik a figyelmet es meg zavaroak is
    -jatek kozben elterelik a figyelmes es meg zavaroak is

    Oke, most ezek utan a vasarlo szamara milyen pozitiv oldaluk is van? (azon kivul hogy talan ettol par alkalmazas olcsobb lesz, vagy nem...)
  • willcox
    #33
    "Ki vagy te, hogy megmond ki az értelmés és ki nem?" - egy (ezek szerint) nálad értelmesebb ember.
    "Ezek szerint te nem nézel TV,nem olvasol újságot,nem mész ki az utcára, nem netezel" - dehogynem! De mivel elképzelésed sincs arról, hogy hogyan lehet reklámok bámulása nélkül ezt megtenni, így nem is tartozhatsz az értelmesek közé.
    "Látod a cikk elején a hirdetést? Na most besoroltad magad a nem értelmes kategoriába :D + és még te akarod megmondani ki az értelmes" - nem látom a hirdetést. Bizony, én az értelmesek közé tartozom, így meg is tudom mondani, hogy ki az értelmes és ki nem.
    PS: az értelmes emberek egyik ismérve (többek között) az is, hogy tudnak helyesen írni. Te azt sem tudsz.
  • Tiro2
    #32
    Itt nem a luxus-ról van szó, csak felhívtam a figyelmét hogy dolgok és dolgok között vannak különbségek..

    Dá látom már inkább megy a félremagyarázás, mert még véletlenül se a lényegbe köss bele hanem a hasonlatba (abba a legkönnyebb)...

    "Az iFosnak már mind1 úgyis. Korlátolt emberek csak kikopnak egyszer. Más meg úgysem használja."

    NO COMMENT / érdekes egy világlátásod lehet...
  • lenox01
    #29
    Tökmindegy hogy magyarázzátok meg, egy 30 milliós autót hasonlítva az iReklámokhoz (mintha ezek a reklámok luxust jelentenének :D )vagy másképpen.
    Az iFosnak már mind1 úgyis. Korlátolt emberek csak kikopnak egyszer. Más meg úgysem használja.
  • Ferrer
    #28
    1. lehetőség: emberünk kommunista.
    2. lehetőség: emberünknek van telepítve AdBlock plus vagy micsoda, és most veri a mellét.
  • Tiro2
    #27
    "Értelmes ember nem vesz túlárazott ifost, és persze reklámokat sem néz."

    1. Ki vagy te, hogy megmond ki az értelmés és ki nem?
    2. Ezek szerint te nem nézel TV,nem olvasol újságot,nem mész ki az utcára, nem netezel...

    No lám csakk. Látod a cikk elején a hirdetést? Na most besoroltad magad a nem értelmes kategoriába :D + és még te akarod megmondani ki az értelmes..
  • willcox
    #26
    Megérdemlik, hogy reklámokat nézzenek azok, akik ifost vettek. Értelmes ember nem vesz túlárazott ifost, és persze reklámokat sem néz.
  • Tiro2
    #25
    "Reklám az reklám"
    Parasztmegfogalmazásba tényleg...

    A kocsi meg kocsi... Mi lenne ha aszt mondanám: tekapod a trabit én meg a 30 millós BMW-ét (gondolom nem zavarna)

    De most komolyan.. Mi zavar? hogy az eddigi reklámok magasabb színvonalúak lesznek? Vagy hogy úgy kezdődött a cikk: "Az Apple"? Jéé megválaszoltam a saját kérdésem :D
  • pixx
    #24
    "Meg aztán ezek a reklámok nem is olyan hagyományos "tapló" bannerek lesznek, amik linkekre mutatnak, hanem interaktívak. Szerintem a többségnek tetszeni fognak. "

    Reklám az reklám...tudom, hogy neked valószínűleg megfelel ez, mert Apple, másnak nem biztos...
  • pixx
    #23
    Akkor marad Nintendo, vagy PSP, ha megveszem a játékot hozzá, abban se így se úgy nem lesz reklám, és van hozzá olcsón is játék...
  • Zoliz
    #22
    Bízom benne, hogy a Barátok közt közben is élvezhetem őket... miközben hagymát eszek..
  • Ferrer
    #21
    "A felhasználó miért járna jól? Az eddig is ingyen/1-2 dollárért letöltött app helyett, amiben nem volt reklám, most letöltheti ugyanazt reklámmal. Szó se róla, a fejlesztőknek jó lesz a cucc, de a usereknek épp kevésbé."

    Rengeteg appban eddig is volt reklám. Akik eddig nem szerették volna reklámmal "rondítani" az appjukat, ezután se valószínű, hogy fogják. A választás szabadsága. Nem csak az eddigi appok miatt lesz jó ez a rendszer (amelyeknek talán még az árát is csökkenthetik emiatt!), de valszeg újabb fejlesztőket is ösztönözni fog még jobb programok fejlesztésére. Mondjuk az majd kiderül a gyakorlatban, mennyi bevételhez is juthatnak valójában a 60%-os nyereségből.

    Meg aztán ezek a reklámok nem is olyan hagyományos "tapló" bannerek lesznek, amik linkekre mutatnak, hanem interaktívak. Szerintem a többségnek tetszeni fognak.
  • lenox01
    #20
    Na ne hogy már iMegmagyarázd :D
  • Tiro2
    #19
    "Most komolyan... mi a kurva istennek kell minden elé az a kibaszott 'i' betű???"
    Szerinted mégis mér? Ne legyél ennyire gyepa...
    Ha meglátsz egy szó elött egy "i" egyből a céggel hozod összefüggésbem, ami egy kurva jó ötlet hogy valamit kiemelj a tömegből. (nagyon jó marketing ötlet)
  • Tiro2
    #18
    Honnan veszed egyáltalán hogy amibe nem volt reklám abba most belerakják?
    Ha eddig nem rakták most mér raknák? Szal hülyeség amit mondasz...
  • pixx
    #17
    Reklám lesz így is úgy is...mindegy, hogy fizettél a tartalomért vagy nem...gondolom reklámok voltak eddig is...
    Én egy hónapja neveztem egy író versenyre, ahol egy interaktív játékot írtak Iphone os-re...majd lassan kiderült, hogy a történetbe bele kell szőni a reklámokat...ja és a cucc nem ingyenes alapból...
    De biztos igazad van...
  • Yv@n
    #16
    "Az iAd mindenkinek jó üzlet lesz. A reklámozók hatalmas nézettséget kapnak, Apple is jól jár, a fejlesztők is (60% jutalék!) és mi is, mert továbbra is ingyen vagy 1-2 dollárért tölthetünk le alkalmazásokat."

    Fail.

    A felhasználó miért járna jól? Az eddig is ingyen/1-2 dollárért letöltött app helyett, amiben nem volt reklám, most letöltheti ugyanazt reklámmal. Szó se róla, a fejlesztőknek jó lesz a cucc, de a usereknek épp kevésbé.
  • passatgt
    #15
    amúgy még régebbről emlékszek, hogy ingyenes java alkalmazások is tele voltak reklámmal:)
  • passatgt
    #14
    ingyenes játékoknál eddig is előfordult reklám, nyilván ezt fogja leváltani, hogy valamivel egységesebb legyen, a fizetős alkalmazásoknál meg úgyse lesz semmi, legalábbis szerintem
  • Ferrer
    #13
    A hasonlat rossz, mindkét esetben csak a készüléket veszed meg, a tartalmat nem.
  • pixx
    #12
    Akkor adhatnák ingyen is a telót...
    Ez olyan, mintha veszel egy tv-t, de utána mikor néznél rajta egy dvd-t folyton reklámok lógnának be...
  • lenox01
    #11
    Az Apple utálja a reklámokat, hiszen bemutatták a Safari Readert, hogy reklámok nélkül tudj olvasgatni a neten. Vagy mégsem? Angol nyelvű cikk, címe: Az Apple utálja a reklámokat... amíg nem ők azok akik eladják.

    http://gizmodo.com/5558561/apple-hates-adsunless-theyre-the-ones-selling-them
  • Ferrer
    #10
    Az iAd mindenkinek jó üzlet lesz. A reklámozók hatalmas nézettséget kapnak, Apple is jól jár, a fejlesztők is (60% jutalék!) és mi is, mert továbbra is ingyen vagy 1-2 dollárért tölthetünk le alkalmazásokat.
  • M2 #9
    Csak nekem egyszerű?
    Vagy megveszed a játékot és akkor nincs reklám, vagy ingyen játszol vele és cserébe reklámot nézel.
    A filmeknél (tévé-mozi-dvd) és a zenéknél (radio-cd) eddig is így volt.
  • Carbine
    #8
    Érdekesen hangzik... Azért megvárom, hátha Ulkesh vagy olyan aki sok Apple cuccot használ, felvilágosít.
  • RoadkilleR78
    #7
    Csak azokban az alkalmazasokban lesz reklam amiben eddig is volt. Jellemzoen az ingyenes alkalmazasokrol van szo. Es nem hiszem, hogy attol rosszab lesz, hogy ha veletlenul raboksz, akkor egyszerre eldob az alkalmazasbol a safariba. Az iAd-al ott maradsz ahol vagy, ha nem akarod nem nezed, barmikor visszaterhetsz az eredeti alkalmazasodba. Szerintem ez csak jo.