37
  • Kara kán
    #37
    Ez nagyot szólt!
  • lambda5
    #36
    Érdekes... Jó pár éve az Európán... most a Titánon..
    Legközelebb lehet, hogy a Föld nevű bolygón találnak életet.
  • Looooser
    #35
    ennyire operásnak tűnök? a fene vigye el, hogy a hinnye egye meg, pedig úgy próbálkozom
  • Sir Ny
    #34
    Ez bizonyíték? Ez csak egy kép, mely egy firefoxban megnyitott SG-t ábrázol. Csinálhatta más is, vagy akár te, painttal. Lefogadom, hogy operát használsz, nem firefoxot.
  • Looooser
    #33

    bizonyítva ,,i,;
  • Kara kán
    #32
    Aranyoskáim, ti faszeszt ittatok.
    Na, mi van nektek?
  • Sir Ny
    #31
    bizonyítsd....jah nem tudod...
  • KopaszIsten
    #30
    Ez tetszik. :) Megnevettetett.
  • Renegade
    #29
    én még egy nyamvadt idegen amőbának vagy egy elkóborolt rádió jelnek is örülnék, már az is hatalmasat lendítene az űrkutatáson.
  • grebber
    #28
    A földönkívüliekre nagyon nem akarunk rábukkani.
    Vagy már rég tudják hol élnek ezek,csak hát kölcsönös szerződésben állunk egymással ők adják a technológiát mi meg nem zargatjuk őket azt jöhetnek gabona körözni meg ami jólesik!

    Várom már azt a napot amikor arra méltónak tartják az embereket a nagy kormányok és végre benyögik a tuti amit sokan tudunk hogy nem vagyunk egyedül!
  • boond
    #27
    Igen, én is rá gondoltam... Még az asztro is stimmel (vagy milyen fizikus..) csak itt biológia van...

    Hehe, elképzelem, ahogy ezt egy ismerőse mondaná neki, aki pl szokta nézni az sg-t...és ezzel ugratják...

    Looooser: szeritnem a gond az hogy akarva akaratlanul is bekerülhetnek ismeretlen élőlények a "befőzöttbe"
  • Looooser
    #26
    Firifoxot...
  • Sir Ny
    #25
    "Sir Ny: bizonyítsd....jah nem tudod. mellesleg mellesleg a földön is másképp viselkednek az atomok különböző körülmények közt"

    Mondd csak, milyen böngészőt használsz?
  • Looooser
    #24
    joh a tokozódást elfelejtettem, akkor másik példa
    Klór: Jó barát, édes vizeink fertőtlenítésére használjuk, hogy az fogyaszthatóvá váljon. A klór megöli a mikroorganizmusokat mint például a moszatot.

    nos tehát, a klórral tisztított víz nem tartalmaz mikroorganizmusokat.
    visszatérve a "befőttesüveg evolúcióra" egy fertőtlenített befőttesüvegbe önts klórral tisztított vizet zárd be (hermetikusan!) hagyd állni (sokat) és bealgásodik
    óvásként: ha labori körülmények között végzed el a víz és az üveg tisztítását, és a víz bezárását biztosan nem lesz benne mikroorganizmus, az hogy a levegőben tokozódott moszat jelen legyen 1:10^"a nagyon sokadikon" az esély hogy be is zárd az üvegbe
    ---
    gombabácsi: 12
    ---
    hodobaj: mégis kibírja az élet azt a szélsőséges körülményt hogy -180°C sőt:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Tardigrade
    ---
    Sir Ny: bizonyítsd....jah nem tudod. mellesleg mellesleg a földön is másképp viselkednek az atomok különböző körülmények közt
  • whisper
    #23
    ALien 3-ban milyen meleget kibírtak már az alienek a börtön bolygón lehet ,hogy az ellentéte a Metál zabáló szörnyek élnek itt!!! 8)))

    Ez a nem tudományos néző pont!

    A tudományos fodítás meg úgy szól,hjogy:

    "Adjatok péééénzt mert nem volt idén cash nyaralásra aztán gondoltam elmegyek a Titánra!

    Ui.: Majd hozok 1-2 alienes szuvenírt!

    Aláírás:
    McKay"

    8)
  • Ahoy
    #22
    Dr. McKay :D Háhá, Rodney álnéven publikálja a tudományos teóriáit, így próbálja beadni a Goa'uld meg Asgard jelenlétet a Földön :)))
  • Sir Ny
    #21
    "de ha a titánon más légkör van(ami tuti) más nyomás, más gravitáció, akkor nem feltétlenül fognak az atomok ugyanúgy viselkedni mint a földön, "

    Ki kell ábrándítsalak: rohadtul DE!
  • hodobaj
    #20
    Érdekes szinte el sem lehet képzelni milyen élet lehetne ilyen körülmények között. Alapból -180fokon annyira reakció mentes a környezet mi késztetné rá az atomokat a reakciókra amiből esetleg egy biológiai élet kialakulna.
  • nextman
    #19
    Na ezt hiányoltam én egy múltkori topicnál is, hogy valaki a befőttes üvegben hozzon már létre életet.:)
    Mondjuk Looser kicsit csal, mert már jó előre beteszi, aztán ámul, ahogy kifejlődik:)


  • RealPhoenixx
    #18
    Looooser:

    Azt hiszem bioszbol most elegtelent kapsz tolem, merthogy par nem egeszen elenyeszo reszletrol szemmel lathatolag tudomasod sincs.
    Vagyis: a te eletteremto opciod nem tartalmazza azt a lenyeges dolgot, hogy: TOKOZODAS

    Vagyis: azok az elolenyek amiket te uvegben latsz, mar ott voltak a fuvon, mikor betetted oket, csak annyi, hogy tokosodott formaban, es meg ragozhatnam a sort, szval Looooser pls PSZT!!
  • whisper
    #17
    Loosernak üzenem ,hogy még mindig földhöz ragadtan tud gondolkodni! Nem állítom ,hogy létezik élet máshol is ,de ha abból indulunk ki ,hogy minden felfedezés megfigyelésen és feltételezéseken alapult meg néha egy kis fantázián. Lehetséges. Ami nem biztos,hogy létezik. De attól itthon befőttes üvegbe is kialakulnak dolgok az itteni hőmérsékleten meg bárhol. Lehet ,hogy máshol más körülmények is elegek lehetnek hozzá! Nem tudom és Looser ezzel nem a te érveidet akartam ellenezni csak lehet ,hogy máshol máshogy működnek a dolgok!

    100 szónak is egy a vége. Amég azért nem jutunk el sehova mert azt mondják ,hogy az űrhajó megépítése túl drága dolog. Amég itt tart az emberiség ,hogy "TÚL DRÁGA" addig sz.tem ne is rágódjunk rajta 8)
  • Andr0
    #16
    erre csak annyit, ha a saját naprendszerünkben találunk egy másik életformát akkor szerintetek a galaxisban mennyi van még?
  • gombabácsi
    #15
    lol, befőttesüvegben evolúció
    hány éves vagy te? :)
  • Kara kán
    #14
    Ja, bocs, kocsiból még lehet demokrata, de komcsiból már nem. :-)
  • Kara kán
    #13
    Fából nem lesz vaskarika.
    Kutyából nem lesz szalonna.
    Kocsiból nem lesz demokrata.
    .....
  • Bwanamon
    #12
    Szerintem is érdekes a téma és maga a cikk is, nem tudom miért kell mindenen fanyalogni.
  • Looooser
    #11
    hmmm... nekem bizonyíték kell.... mutass ilyen folyamatot a földön.... jah nem tudsz nincs hasonló körülmény....amúgy annyiban igazad van hogy egyszerű kémiai folyamat lehet, de az egysejtű élet is egyszerű kémiai folyamat, pl ott van a zöld szemes ostoros egysejtű létrehozása, fogj egy befőttes üveget tegyél bele félig vizet, és egy kis frissen tépett zöld növényt, zárd be, hagyd 2 hétig állni, és ha van mikroszkópod (elég egy egyszerű gyerek játék is) két hét után látni fogod a zöld szemeseket, amik annak előtt nem voltak ott, csak egy saját légkör kell és egy kis bezártság, ha meg van a megfelelő körülmény, kialakul az élet. minden körülmény más, minden körülmény más lehetőséget ad. ha a Titánon van egy körülmény, ahhoz igazodva más életforma fog kialakulni, én azt mondom hogy a föld csak egy ilyen opció volt hogy szén alapon létezünk, de ha a titánon más légkör van(ami tuti) más nyomás, más gravitáció, akkor nem feltétlenül fognak az atomok ugyanúgy viselkedni mint a földön, így kialakulhat az életforma.... erre van egy apró bizonyíték, őssejt kutatást végeztek az űrben, és másképp működtek a sejtek az űrben, mint a földön, csak mert mások voltak a körülmények, szvsz lehet élet a titánon,m és máshol is :)
  • wareszsg
    #10
    Kéne már valami! Tényleg érdekes lenne.
  • DeviloftheHell
    #9
    szerves anyag a közetrétegen? csak nem jutott eszembe erröl az UFO játéksorozat? :D
  • karesz6
    #8
    Nektek nem teljesen egyértelmű ennek a jelentőssége??????????? Végre megvan a válasz. Egy hatalmas szénhidrogéneket zabáló alien eljutott a földre. Azt lőtték le nemrég az LHC halálsugarával, kifojt a leve és most az úszik a víz felszínén Florida partjainál. :)
  • Kara kán
    #7
    A cikk érdekes, olvasmányos, érdekfeszítő, de én 99%-ban biztos vagyok benne, hogy sima vegyi folyamatok eredményét tapasztalják a műholdak. Úgyhogy, ki kell ábrándítsam az álmodozókat, a csoda megint elmarad.
  • gosub
    #6
    Hát ez a csináljunk híreket esete! És xar is!
  • djhambi
    #5
    Annyira pang a tudomány, hogy muszáj ilyen cikkket berakni, hogy egyáltalán legyen cikk.

    http://www.sg.hu/cikkek/71728/tudomanyokban_gazdag_uj_esztendonk_lesz
  • dronkZero
    #4
    Hát igen, százával, sőt, ezrével flangálnak arrafelé a műholdak, szinte lehetetlen utánajárni, hogy ennek az információnak vajon ki vagy mi a forrása...
  • Falconer
    #3
    Jah, az benne a lényeg, hogy hoops, nem is azt találták mint amire számítottak, tehát az élet nem kizárt.
  • Falconer
    #2
    Miért ne lenne? Teória persze, de van alapja, részleten ki is fejti, hogy kb mekkora az esélye, mire alapozza, milyen kutatásokat kell folytatni hogy kiegészítsék, stb...
  • daninet
    #1
    spekuláció... feltevés... teória... többször fordul elő a cikkben mint a források megjelölése.. biztos okos emberek mondják ezt, de van ennek így értelme?