35
  • sathinel
    #35
    ) te meg ugyanazt mondod folyamatosan ami ellentéte egymásnak. Jó ár-érték, és lassú olcsó. Saját ára körül nagyon jól teljesít. Ja I7 gyorsabb nézd meg mennyit veszel x6-ból ha tényleg számít hány mag van a gépben..
  • Juszufka
    #34
    Értsük már meg egymást! Az AMD processzoroknak jó az ár/érték mutatója. Lassúak és olcsók. Ez jó. De ezek, hogy az X6 erősebb, mint egy négymagos i7, tarthatatlan állítások, mert nem igazak, ez nem így van. Lehet a végtelenségig relativizálni mindent, de én egy abszolút állítást tettem eddig minden alkalommal: az i7 gyorsabb, mint az AMD által kínált választék. Erre fölösleges 25-ödjére is reagálni egy, "a macska viszont szőrős" irreleváns kijelentéssel.
  • sathinel
    #33
    "Az egyes architektúrák erősségeit és gyengéit már nem tudjuk kimutatni az asztali PC-s alkalmazásokkal, mert nem erre hivatottak, tehát olyan munkára használt programokat kell letesztelnünk, amelyekben tényleg számít a futási idő, mert az elvégzett munka/nap mutató a legfontosabb."

    Prohardware cikk végén írják. És mégis ajánlják.
  • Juszufka
    #32
    Nem, nem igazolja azt. Ha vetted volna a fáradságot, hogy elolvasd a prohardveres tesztet, láttad volna, hogy nem volt EGYETLEN program, ahol az i7 ne győzte volna le az X6-ot és több olyan teszt is volt, ahol az i5 is rávert.
  • Chris05
    #31
    Ja még valami: A tesztek azt igazolják, hogy az AMD valódi 6 magja erősebb, mint az intel 4 valódi és 4 "virtuális" magja együtt. Természetesen a 6 magos intel simán lenyomja, de a virtuális magok önmagukban nem.
  • Chris05
    #30
    hodobaj: A Hyper Threading egyébként már a 3.06 GHz-es 533-as FSB-s P4-ben (Talán Prescott mag vagy Northwood, nem emlékszem) debütált, úgyhogy nem egy új keletű dolog.
  • csgery
    #29
    Akkor még az AMD csak processzorokat fejlesztett és gyártott, mostmár memória és videokártyákat is fejleszt (Ati).
    Ha az intelnek meglenne a saját vga szegmense, őse nagyon foglalkozna a minél brutálabb apámfasza órajelekkel, meg minden mással (annyira).
  • jaspercry
    #28
    Te azt sem tudod,hogy mit írsz,hülyeségeket meg ne,ha lehet.....
    Milyen számítási értékre gondolsz?
  • jaspercry
    #27
    Jól van tunning matyi,örülj magadnak.....
    Othoni felhasználásra semmi de semmi értelme a tunningodnak ,nyáron megsül a prockó ,úgy is!
    Persze meg ha pénzt keresel vele ,mert dolgozol rajta,akkor megértem,de aki dolgozik és pénzt keres az nem tuningol,mert nem stabila system!
    Ha meg a teszteket nézed és az értékeket azt megértem ,csak mit keresel itt és miért magyarázol...menny olyan forumra ahol tuningal foglalkoznak,és ott villogj!...Ja hogy ott labdába se rugnál,mert kevés a tuningod....
    Egyébként ,ha az ember gyors rendszert akar akkor ,a legtöbb ami dob az egészen az egy nagyon gyors SSD,A rendszernek többszörösére növxik a sebessége.
    Nem a protko számít!
  • SuperCharger
    #26
    "Kivan ez a világ találva, csak a fórum trollok,és flame generálok vitáznak ilyen hevesen pártoskodva."
    Meg a fanboyok. Csak éppen nem õk generálják a profit lényegi részét, és a történet végén úgyis a pénz beszél.

    "nem a processzor számít" - ezt pedig Gyurkity Péter mondja, nem az AMD.
  • hodobaj
    #25
    Szerintem az Intel most nagyon elhúzott főleg mert a Hyper-Thread-el egy csomó plusz teljesítményt tud kihozni a porcijaiból és az i3-is 2 magaggal néha beéri a 4 magos Phenom-ot is. Az AMD-nek és kéne már virtuális multi-thread főleg a 2 magosoknál.
  • DukeHT
    #24
    Amúgy tényleg nem minden a cpu, mert lehet a legkiválóbb CPU, ha egy szír-szar alaplapon kell működnie no-name memóriák társaságában, és akkor még a videokártyáról nem is beszéltünk.Tehát amikor két procit összehasonlítasz nézd meg, hogy mivel is kell nekik teljesíteniük.
    pl: Mikor az ember gépet akar venni, először az számít mit is akar vele csinálni. Game- inkább a memória és a videokártya számít, nem annyira a proci.

    "Ami még furcsább hogy az alaplapi Intel videokártya is majdnem a dupláját teljesití játékban is."
    Ez miért a szerencsétlen AMD procinak a hibája, amikor ott írod hogy egy Geforce 7000M van benne.



    Intel- Amd vita meg elég unalmas már, az intel procik mindig jobbak voltak de drágábbak is, Amd utánuk kullog de olcsóbb ár ért. persze itt is az számít, hogy mire kell,és mennyi pénzed van az egészre, mert ilyenkor az Amd nagyon is jó választás.

    Az intel sosem fogja eltaposni az AMD-t, mert akkor ráfog fázni. Mert az egyed uralmat nem fogja hagyni a Gazdasági versenyhivatal az Usában.Ezért nem nagyon éri meg neki egy-két lépésnél nagyobb távolságot tartania. A kereszt licencekről meg ne is beszéljünk.

    Kivan ez a világ találva, csak a fórum trollok,és flame generálok vitáznak ilyen hevesen pártoskodva.
  • sathinel
    #23
    http://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup.php?cpu=AMD+Athlon+64+X2+Dual-Core+TK-55

    Itt nem szerepel túl rossz helyen
  • MsUser
    #22
    Hát az AMD bekaphatja... ezt az üzenetet egy Athlon X2 Dual-Core TK-55 1,8Ghz
    2x1Gb Dual RAM, Geforce 7000M AGP-vel, szerelt ACER laptopról írom
    és olyan kicsi a teljesítménye hogy a lányom ACER laptopja ami 2x1,8Ghz-es Duo2Core procis dupla akkora számítási teljesítményt tud! Ami még furcsább hogy az alaplapi Intel videokártya is majdnem a dupláját teljesití játékban is.
    AKKOR MIT AKAR AZ AMD?
    Össze vissza kamuznak, főnek a processzoraik, és ez igaz a legújabb sorozatokra is, mindig is másodikok lesznek és a régi K6-os AMD-k gyorsabbak voltak az Intelnél de hova lettek, mert az akkori Intel és Celeronos CPU-k a mai napig működnek!
  • sathinel
    #21
    http://www.scan.co.uk/Shop/Computer-Hardware/All/CPUs-AMD/AMD-Phenom-II-(S-AM3)-X6-Core

    Ja és az áruk. Tesztek meg van sok de pl:
    http://www.tomshardware.co.uk/phenom-ii-x4-960t-zosma-core-unlocking,review-31894.html
  • sathinel
    #20
    http://www.youtube.com/watch?v=5a7AxZJ7tWc

    AMD Phenom II X6 Overclocking Tutorial
  • sathinel
    #19
    x6 procijukat nézted már? lehet hogy van jobb intel proci csak az árakat is hasonlítsd össze:D Vannak fenn tesztek is. Az AMD szépen gyorsan fejlődik. Főleg most hogy a prociba épített vidkarival eléggé belehúztak. Szerintem nemsokárra procipiacon is az lessz mint vidkarik esetében. Az új Nvidia kártyák sem nagyon tudták megingatni a radeonok ámokfutását most.
  • vasziszdasz
    #18
    Lenyomják?? HAHAHA! :DDD Az intel szarrá alázza őket, ezért kénytelenek levinni az árat, ennyi.
  • vasziszdasz
    #17
    Most hogy sehogy nem tudják lenyomni az intelt, jön megint a ködösítés, mint régen a PR számokkal.
  • Chris05
    #16
    Neked 1.21 sec alatt nyílik meg az FF, nekem pedig egy SSD-vel 0.3 sec alatt. Nincs SSD-m, de ez lenne a helyzet, ha lenne. 4 mag, 3 ghz (ami nekem van) mindenre elég. Te legalább elérted, hogy másfélszer magasabb a villanyszámlád és a melegedésed és kérdem mire? A NASA-nál számít az a pár gigaflop, de otthon szerintem nem.
  • kadarcs
    #15
    A főcím: Nem a processzor számít.

    Hmmm ez érdekes.

    20 éve amikor az AMD erősebb volt az Intelnél akkor a processzor számított, most hogy lehetetlen utolérni az Intelt már nem a processzor számít.
    Hogy is van ez??????????????????????????????

    Ha valamiben gyenge vagyok akkor az nem számít????????????
    ÉRDEKES meglátás. (Ez van amikor valaki tudja hogy elbukott de azért sem képes beismerni.)
  • kadarcs
    #14
    Kedves Oláh Herkules.

    Mi köze az Intelnek a Rodeonhoz???????????
    INTEL - AMD NVIDIA - RODEON

    AZ intelt soha nem éri utol az AMD az ATI Rodeon meg azért erösebb mert 20 generáció alatt egyszer utolérte az nvidiát de ujabb 20 generációig ismét az nvidia fog vezetni.

    Nézd csak meg a régebbi teszteket GEFORCE gtx 295 - ati 4xxx x2
    Geforce 9xxx x2 - ati 3xxx
    Geforce 8800 ultra - ati 2xxx
  • kadarcs
    #13
    Én megmondom az őszintét.
    Nekem INTEL CORE QUAD Q9650 3.06 GHz 12MB L2 procim van ami 4.5GHz -re tuningoltam és üt minden AMD, I3, I5 cpu-t. A teszteredményekben kiderült hogy erősebb mint a I7-975x cpu alap órajelen.

    Ezzel azt akarom mondani hogy érdemesebb beruházni egy kicsit nagyobb és drágább prociba mert 2-3 generációt is kihagyhatunk ha jól választunk.
  • Lost Lont
    #12
    "Nekem magamnak is Phenom II-es rendszerem van, ami az alsó-közép kategóriában verhetetlen." Elég magasan lehet nálad a mérce, ha a Phenom II alsó-közép kategóriába esik.

    Mondjuk az is tény, hogy ezeknek a matricáknak az elnevezései is eléggé vásárlócsalogató alapúak (natúr, prémium, ultiméjt, blek). Lehet inkább úgy kéne, hogy Vision Lame, Vision Simple, Vision Hard, Vision I'm-greedy-gimme-the-most-expensive. De akkor ki venné mondjuk a legalsó kategóriát...
  • JTBM
    #11
    Ha évszámot is adnak hozzá, akkor teljesen jól leír egy számítógépet.

    Nekem i5-750 van és még soha nem volt kihasználva a proci, amióta megvettem.

    Egyetlen program használja 100%-ra az egyik CPU-t (ami 26-27%-os leterheltséget jelent), de szerintem az is valami programozási hiba miatt, mert akkor is terheli, ha áll és a háttérben van.

    Emiatt szerintem nekem nincsen szükségem egy i5-750-re, csak azért vettem meg, mert 5W-ot eszik a proci normál üzemmódban és 90-100W-ot a teljes gép. (Mértem)

    Most már az AMD is kidobott nagyon alacsony fogyasztású CPU-kat és tudja hozni már a csúcs CPU-ja az i5-750 teljesítményét, tehát az AMD tud szállítani a felhasználók 95+%-nak számítógépet.

    És az AMD tud szállítani jó GPU-val számítógépet, amit az intel nem tud...
  • Oláh Herkules
    #10
    "Minden fanboy azt harsogta, hogy a Phenom lesz az első igazán négymagos processzor"

    Ez így is lett... más kérdés hogy desktopon semmi haszna nem volt, mert nem jutottak még arra a szintre a programozók hogy ez számítson. Az a sehol sincs meg <10% volt...

    "ogy az AMD már egy éve nem tud felmutatni semmit az i7-es architektúra ellen, az i5-tel pedig már a középkategóriából is kezdik kiszorítani az AMD-t."

    az amd évek óta a fusionon dolgozik, nem is akarnak felmutatni semmiféle nagyobb költségvetésű dolgot, egy dologra koncentrálnak. Márpedig ha a fusion/bulldozer architektúrához tartozó ígéreteknek csak a fele is teljesül, akkor ütni fog. Márpedig eddig olyan konkrét infokat adtak ki, aminél nem tehetik meg hogy nem így csinálják, és valszeg ezeket az infokat is azért adták ki mert már működő dolgok.

    Na meg az intel nem tud felmutatni évek óta semmit a radeonok ellen :D ilyenkor mi van?
  • Juszufka
    #9
    "A fusion arról szól hogy a kettő egyben van, és szorosan együtt is működnek."

    Ez pedig ugyanaz a parasztvakítás, ami a Phenom első generációjának az érkezése előtt ment. Minden fanboy azt harsogta, hogy a Phenom lesz az első igazán négymagos processzor, nem csak két egybetokozott dual core. Amikor aztán kiderült, hogy a teljesítménye sehol sincs a Core 2 Quadokéhoz képest, már lehetett halandzsázni, de fölösleges volt.

    Nekem magamnak is Phenom II-es rendszerem van, ami az alsó-közép kategóriában verhetetlen. Arról a tényszerű helyzetről beszéltem, hogy az AMD már egy éve nem tud felmutatni semmit az i7-es architektúra ellen, az i5-tel pedig már a középkategóriából is kezdik kiszorítani az AMD-t.
  • Oláh Herkules
    #8
    na meg látható hogy a gpgpu terjedésével egyre jobban háttérbe szorulnak a hagyományos processzorok.

    "A Fusion valamikor 2011 elején debütál (csaknem egy teljes évet késve az Intelhez képest)"

    ezzel meg ne vicceljünk már... intelnek nincs fusionhoz hasonló cucca. Nekik egy cpu laphoz ragasztott gpu-van. A fusion arról szól hogy a kettő egyben van, és szorosan együtt is működnek.
  • Oláh Herkules
    #7
    képtelenek? Miért úgy látod amd-nél dobálják piacra az újabbnál újabb architektúrákat kétségbeesésükben? Nem, szépen gyúrnak a fusionra, és még a finomígatott, régi athlon64 alapú processzoraikkal is lenyomják az intelt ár/teljesítményben, mert ez az ami számít, csak néhány holdkórosnál mindegy az ár, akiket láthatóan leszarnak még, jogosan.
  • WoodrowWilson
    #6
    Ja, egészen addig jobbak, ahol még kínálnak processzort:) Bár most az 1090T-vel sikerült egy fokkal feljebb lépniük.
    A lényeg az, hogy nem azért mondják, hogy nem a processzor számít, mert olyan jót akarnának a vásárlóknak, hanem egyszerűen ezt kell mondaniuk ebben a helyzetben. Majd ha egyszer újra sikerül az Intel fölé kerekedni, minden bizonnyal meg fog változni az álláspontjuk.
  • ozric
    #5
    ezek a processzorok pedig (...) főként a mainstream és belépő szintű mobil megoldásokban számíthatnak kedvező fogadtatásra.

    Ez egy újabb mítosz, ideje lenne leszámolni vele! Az integrált grafikus mag nem csak önállóan képes működni, hanem hibrid módban is, hogy az üresjáratban 50-75W-ot fogyasztó hardcore GPU-k a max. 5W-ot fogyasztó integrált magot használják böngészéshez vagy videó lejátszáshoz.
  • ata4100
    #4
    nah jah... de ami most black fusion mert elfutattja majd a crysis 2-t fullon, az 2 év múlva már nem lesz az, de a matrica az marad rajta.. és annak tünteti fel, hogy fogják ezt megoldani? félévente mindent eggyel lentebbi kategóriába címkéznek??
  • Palinko
    #3
    az intelek tényleg gyorsabbak, de otthonra, és ha az ár talán még fontosabb tényező, akkor teljesítmény ár arányban az AMD a jobb. lehet választani.
  • Cat #2
    A processzor csak egy a sok részegység közül, és semmit nem ér, ha a grafikus kártya, a memória és a többi eszköz nem támogatja/nem illik hozzá. Hány olyan konfiguráció van a boltok polcain, amin parasztvakítóan nagy számok szerepelnek, de ilyen-olyan hiányosságok miatt nem érnek fabatkát sem?

    Az AMD nem csak processzor, hanem memória ÉS grafikus kártya gyártó (pontosabban fejlesztő) is egyben, szóval nagyon helyesen teszi, hogy egységes egészként tekint a számítógépre, nem pedig szakbarbárként egyetlen dolgot tuningolna a végtelenségig - feleslegesen.
  • Juszufka
    #1
    Én is megpróbálnék rizsázni és vörös kendőt lobogtatni a vásárlók szeme előtt, ha a processzoraim képtelenek lennének versenyezni az Intel új generációjával.