416
válaszolsz a kérdésre, felteszel egy kérdést, mindezt úgy hogy nem használod a netet hozzá
  • Sir Quno Jedi
    #57
    Melegszik a második hely.
  • Sir Quno Jedi
    #56
    Közel jársz, ám az a harmadik és konkrét faj kéne már akkor... Inkább keresd az első kettőt!
  • Nohab
    #55
    A pontos nevére nem emlékszem (nem is írnám le), de azt tudom, hogy 45 tonnát fel tudna emelni, ha akkora lenne, mint egy ember. Valami ronda szarvas bogár.
  • Sir Quno Jedi
    #54
    Parlament, meg a két bazilika kb. egy magas. Pár méter ide-vagy oda már elvi kérdés, meg hogy honnan mérik.
  • MR ME
    #53
    ja az nem állat :D
  • MR ME
    #52
    a hangya
  • MR ME
    #51
    szal nem a parlament
  • Sir Quno Jedi
    #50
    Jaja, ezt mindig hozzáteszik.
  • Sir Quno Jedi
    #49
    Amúgy én kérdezek most (vagy párhuzamosan). Mék a világ legerősebb állata, a saját méreteihez képest. Akár többet is elfogadok, mert vitatható mostanság és nincs nagy különbség. Mondjuk első kettőt, vagy hármat...
  • Nohab
    #48
    Mondjuk ezt nem tudtam, hogy a kriptától mérik. No, mivel lelőtted a poént tegyél fel egy kérdést! :)
  • MR ME
    #47
    ehh énis utána néztem, 2-ra tippeltem volna :D
  • Tyler1
    #46
    ha anno Eiffel mégis ide építette volna azt a bizonyos híres tornyát, akk most tudnám :D
  • Sir Quno Jedi
    #45
    Jó, akkor vagy a Lakihegyi Adótorony, avagy a harmad akkora Esztergomi Bazilika, aminek van szép neve is, amit sosem jegyzek meg. Ja és csalnak, mert a kripta aljától (!!!) mérik a besték (ennyi erővel a zországházat is mérhetnék a metrótól :DDD).
  • Nohab
    #44
    Nem tudom pontosan, de az nem építménynek számít? Vagy egész más a definíciója?
  • Nohab
    #43
    Az 16 méterrel alacsonyabb, mint amire gondolok.
  • Sir Quno Jedi
    #42
    Én már megválaszoltam, mert a lakihegyi adótorony mindmáig a legmagasabb épület Magyarországon (messze magasan vezet! :D). Persze ha nem az, mert nem jó a torony, akkor is tudom melyik az.
  • Sir Quno Jedi
    #41
    Nah kivételesen utánanéztem jól tudom-e, mert ha nem adótorony, akkor csak egy épület van ami a legmagasabb lehet/volt mindig is. Nem tévedtem, már jól alszom, ti is rájöttök. (bár továbbra is az a véleményem, hogy csalás ahogy a magasságát számítják)
  • Csirke4
    #40
    Pedig pécsen van egy szép nagyra nőtt ház. :C
  • Nohab
    #39
    hideg
  • Mike
    #38
    van valami magasház valahol, de már meg nem mondom hol

    majd SQJ
  • Nohab
    #37
    Ne tornyot, hanem szép nagy alappal rendelkező épületet, mint például a rendőrpalota.
  • Nohab
    #36
    Ezek közül egyik sem. :)
  • Sir Quno Jedi
    #35
    Általános iskolában tanítják ezeket biológia, vagy még előbb környezet ismeret órán. Tudod. Amúgy mérnök vagyok, de figyelek. :D
  • Mike
    #34
    lakható épüket vagy vmilyen torony is lehet?
  • Mike
    #33
    hűha Miskolcon vagy Szegeden? vagy Pécs? nemtom
  • Sir Quno Jedi
    #32
    Háak régen a lakihegyi zadótorony vót, de hogy most melyik?!?? Gőzömsenincs... (örexem)
  • TommyC
    #31
    látom nagyon csíped a vízi élővilágot, mi vagy te, csalánozó? :P
  • Sir Quno Jedi
    #30
    Valszeg. azér, mert ekkora dögöket nem lehetne ragadozóként életben tartani, mivel mi a lótetűt adsz neki enni?! Honnan tudna már megfelelő méretű cuccokat öldösni?! A plankton meg bőséges élelemforrás.
  • Nohab
    #29
    Akkor melyik Magyarország legmagasabb épülete?
  • Mike
    #28
    ott a pont!
  • Sir Quno Jedi
    #27
    az delfin ráadásul és így is emlős vaze... (kész)
  • Mike
    #26
    a gyilkosbálna más néven orca vagy kardszárnyú delfin emlős
  • Nohab
    #25
    Cetcápa.
  • Mike
    #24
    foltos
    és a szokásos nem ragadozó
    hát illetve nem a klasszikus ragadozó, hanem planktonevő
  • fixon
    #23
    gyilkosbálna?
  • Sir Quno Jedi
    #22
    Jah és emlékeim szerint a legnagyobb cápafaj az nem is veszélyes az emberre pl.
  • Sir Quno Jedi
    #21
    Nodeha megkérdezik melyik a legnagyobb felhőkarcoló, akkor nem vágod rá, hogy a holland törpemókus! :D
  • Sir Quno Jedi
    #20
    Az nagyon kis testű te!
  • MR ME
    #19
    akkor nagymacskacápa
  • TommyC
    #18
    ha jól tudom az emlős egy rendszertani osztály, ahogy a "hal" is.
    nekem a kérdésről nem az ugrott be, hogy hú a kék bálnákat hova is kell sorolni?
    lehet h ez furcsa, de sosem érdekeltek a vízi élőlények, és annak ellenére, hogy már hallottam h a bálna emlős, éppen ezért nem ez jutott eszembe elsőre.