7
  • Lateralus
    #7
    "egy vacak kompakt meretu lapka hogyan produkal DSLR minoseget"

    Úgy, hogy nem "kompakt" méretű. APS-C méret, mint az átlag Sony, Nikon, Pentax DSLR-ekben.
  • nagylzs
    #6
    A kiiras szerint "DSLR gépekre jellemző képminőséget és érzékenységet ígér". Nos a cikkben mindent megmagyaraztak, csak azt nem hogy egy vacak kompakt meretu lapka hogyan produkal DSLR minoseget. Errol miert nem irtak semmit? Ez lenne a lenyeg nem?
  • picsirti
    #5
    Omega: tükör használatával optikai kereső van , aminek a felbontását és képfrissítését nem lehet az LCD-hez hasonlítani... Valamint gyakorlatilag nem terheli az akkut, így 2-3x több képet lehet készíteni, mint LCD-vel.
    Ezenkívül csak tükrös gépeknél van fáziskülönbség alapú élességállítás, ami legalább 3-4x gyorsabb a kontraszt alapúnál.
    Én -többek között- ezért vettem tükröset.
  • Omega
    #4
    Sosem értettem, hogy mi szükség van a tüköraknára, ha az LCD-n úgyis jobban lehet komponálni? Miért pont úgy vannak megosztva a gépek a kínálatban, hogy a jobb minőségű drágább gépek mind tükrösek, a vacakok pedig nem ?
  • Cat #3
    "Na ennek sok értelme van: kispórolják a tüköraknát, majd ugyanazt egy adapterrel pótolják"

    Gyanítom, a fényképezőgép célcsoportjának nagyon csekély százaléka fog egy-kettőnél több objektívet venni. Pont jól csinálja a Sony: ott van rá a lehetőség, ha valaki nagyon akarja.
  • picsirti
    #2
    Hát én nem értem ezt a miniatürizálást...
    "A készülékek a karcsú kialakításnak köszönhetően elférnek egy dzseki zsebében"
    Na ja, sok értelme van az üres vázat cipelni obi nélkül :D
    Mert ugye a "palacsintával" még oké, de a 18-200 melyik zsebbe fér bele?
    Vagy: a váz(szerűség) megy a zsebbe, a többi obi+ vaku (már ha ezt annak lehet nevezni...) + egyebek pedig mennek a fotós táskába? Hmm...
    Azonkívül a pehelysúlyú vázra rárakva a nehéz telét, iszonyúan orr-nehéz lesz az egész, amit a markolat hiánya még jobban súlyosbít + röhejesen néz ki.
    Ráadásul a tükör hiánya miatt a képérzékelő néhány mm-re van a bajonett mögött, ami így extra sérülékeny, valamint könnyebben koszolódik.
    A kontrasztalapú élességállítás sokkal lassabb egy DSLR fázis élességállításához képest.
    "Az opcionális LA-EA1 adapterrel további 30 féle α családhoz tartozó objektív és telekonverter csatlakoztatható"
    Na ennek sok értelme van: kispórolják a tüköraknát, majd ugyanazt egy adapterrel pótolják :DDD
  • Ahoy
    #1
    agyrém.... nagyon tré :D