32
  • Tetsuo
    #32
    3x-os grvitaciorol volt szo, abba evek alatt biztos, hogy belehalnank.. de joval elobb is szerintem a keringesi rendszereink miatt ill a szinte munkakeptelenseg miatt, a taplalkozas sem lenne olyan egyszeru..
  • dinnyegodre
    #31
    Egy kis idő, és az űrhajósok puhatestűek lesznek, kocsányos szemmel. Höhö
  • Crane
    #30
    Tessenek forgatni az űrhajót! Azért van! Mesterséges gravitáció lehetősége
  • AgentKis
    #29
    A cikk arról ír, hogy nélküle meg egyáltalán nem lenne várható életkor. Na akkor azt a gravitációt lenne érdekes megtalálni, ami a leginkább "életkorsegítő". És akkor olyan (akkora tömegű ÉS sugarú) bolygóra kell menni ahol ez pont frankó.
  • lotsopa
    #28
    Szerintem a megnövekedett gravitáció miatt csökkenne az várható átlagos életkor. :)
    Persze nem elhanyagolható hogy mit is jelent ez a növekedés, 1,01-szeres...vagy 2-3-szoros.
  • lotsopa
    #27
    Mesterséges gravitációt még nem nagyon használhatnak, akkor most sem szenvednének a Nemzetközi Űrállomáson a lebegéssel az emberek.
  • Magnum PI
    #26
    Azért a belső szerveid meg az agyad, lehet nem ugy reagál megnövekedett gravtációra mint a csontjaid...
  • bvalek2
    #25
    Nem kell olyan messzire menni. Láttatok már kövér embert?
  • Kara kán
    #24
    egyébként voltunk már ilyenek, nándorvölgyi korunkban.
  • Tinman #23
    Nem feltétlenül. Egy bizonyos mértékű megnövekedett gravitációhoz, még képes az ez emberi szervezet alkalmazkodni, persze nem egy leányálom, de gondolj bele abba, hogy +25kg-os súlyt ha elosztanak rajtad is életben maradsz, szépen lassan hozzáerősödnek a csontjaid is.
  • Kara kán
    #22
    Mondom a megoldást: továbbállunk.
  • Kara kán
    #21
    úgy értem, juhászjani.
  • Kara kán
    #20
    ezen még dolgozz, öcsi!
  • nextman
    #19
    Nem a méreten múlik, hanem a tömegen. Nem mindegy, hogy gumi vagy medicin labdát próbálsz mellre venni:)
  • moikboy
    #18
    Ez érdekes, mert akkor a Holdon erősebb lett volna a tömegvonzás mint a Földön :)
  • juhaszjani
    #17
    Nagyobb bolygó kissebb gravitációt jelentene. Kissebb bolygó pedig nagyobbat.
  • nextman
    #16
    Szerintem ott meghónánk. Kis gravitációs növekedés is súlyosbítaná szerintem a meglévő egészségi bajokat,hiszen minden mozgás túlterhelné a szervezetet, a csontokat, izmokat is megviselné.
  • AgentKis
    #15
    Az is érdekes kísérlet lenne, hogy mondjuk 3x-os gravitáció mellett mi történne, ha esetleg egy nagyobb bolygót találunk jövőbeli lakhelyünknek.
  • djhambi
    #14
    Szabadeséssel. Persze ez évekig nem fog működni, csak pár percig. Meg ott az ISS.
  • Lollerka
    #13
    en spermakat akartam irni:P
  • jamborl
    #12
    hogyan szimulaljak a sulytalansagot?

    nagy ereju levegovel ami felemeli az embert?

    mibol gondoljak hogy a gravitacio hianya hat az sejtmagra?
  • gombabácsi
    #11
    afenébe, akkor mégse rajzhat ki a dicső emberiség az űrbe???
    XD
  • Lollerka
    #10
    szegeny spermag nem udnak odauszni ahova kellene nekik:P
  • sandz
    #9
    A 2100-as kámaszutrának tuti lesz egy ilyen fejezete.
  • idebudanemoda
    #8
    már pedig olyan hely nincs, ahol nem lehet... :O
  • amitakartok
    #7
    Kellene de teljesen fölösleges mert a végeredmény gyakorlatilag spontán kései abortusz lesz. Már ha egyátalán eljuttok odáig; azt hallottam, az a bizonyos tevékenység eléggé nehezen oldható meg mikrogravitációs körülmények között (szíjak és ventilátor használata ajánlott)...
  • Lmntal
    #6
    Szóval akkor fogamzásgátlót se kell használni a zűrben??? Zsííííír :D
  • globint
    #5
    Ezt most mire érted?
  • jamborl
    #4
    hogyan szimulaljak a sulytalansagot?
  • Kryon
    #3
    polipok előnyben
  • ScarY MAN
    #2
    komolyan nekem is a babylon 5 féle forgás jutott eszembe
  • Lollerka
    #1
    hat forgassuk a hajokat:P