26
  • Justil
    #26
    köszi az infót
  • kissssss
    #25
    nos a második rész az inkább az elsőnek a javított verziója tehát a EftBB újra meg veszed csak sokkal szebb grafikával új pályákkal és a játék nem azzal ér véget hogy meglógsz az űrhajóval hanem tovább fojtatódik egy bolygó körül keringő nagy hajón a dark athenan.
    szerintem elég lehúzás szaga van a dolognak de mivel az első rész nekem nem okozott csalódás lehet megéri megvenni.
    nem tudok többet mondani róla mert nincs meg a kellő vas hozzá :-(
  • Justil
    #24
    naja, ami nagy szó, mert a filmadaptációk 99%-a kőkemény gané. tényleg, a 2. résszel is érdemes játszani? mert én csak az EftBB-vel toltam...
  • Sylar06
    #23
    Nem túl meglepő hír, hogy az új film lényeit Patrick Tatopoulos fogja tervezni. Már az előző 2 rész lényeit is ő tervezte. :)))
  • kissssss
    #22
    és akkor még nem is esett szó a játékról ami szintén jó munka lett.
  • IMYke2.0.0.0
    #21
    "inkább olyan, mintha a pitch black riddick egyik "mellék kalandját" mesélné el."

    Ne feledd, a Pitch Black előbb íródott és készült el! Az író/rendező hiába gondolkodott több részben, ha nem lett volna elég sikeres és kész a nagy vászonra, a PB után Riddick elsüllyedt volna. De, ez szerencsére végig feltételes.
    A TCoR története az "első" részt látók számára amolyan "insider" hangulatot adhat: hiszen, tudjuk, hogy Riddick miért olyan, amilyen - miközben a Director's Cut-ban kapunk némi támpontot is -, és a dialógusok is segítenek.
    A kellően sötét PB nélkül azonban csak lózungok lennének.
    A Pitch Black és a The Chronicles of Riddick szerves egészet alkot.

    A "második" részt lehúzó kritikusok és nézők vagy nem látták az elsőt, vagy nem tudták, hogy mit látnak.
  • koschwarz
    #20
    az első rész valami iszonyat minimális költségvetésből készült "underground" sci-fi volt, mégha ez szerencsére egyáltalán nem is látszott meg, de a lényeg, hogy abban még nem egy új sci-fi univerzum megalkotása volt a cél, hanem egy csak egy "szűk" helyen játszódott a történet.

    a másodikhoz azért már akadt némi dollár is, így már lehetőség volt egy szélesebb univerzum megalkotására. ettől függetlenül szerintem egyáltalán nem vészes a "különbség". inkább olyan, mintha a pitch black riddick egyik "mellék kalandját" mesélné el.
  • Wittgen
    #19
    Nekem eddig mind a 2 Riddic film bejött, bírom az ilyen sf-fantasy univerzumokat. A látvánnyal sem volt semmi gond.
  • Justil
    #18
    az első film még inkább a hangulatra épített, a második meg már látványosabb volt, de azért szerencsére nem baxxták el annyira, amennyire a második részeket szokták :)
  • NEXUS6
    #17
    Az első film teljesen más volt, mint a második, mintha nem is ugyan abban az univerzumban játszódott volna. De azért mindkettő nézhető volt. Szerintem.
  • Chocho
    #16
    "A hivatalos szinopszis szerint a történet szerint..."

    Pff... :DDD
  • Zedas
    #15
    "csak jó filmeket kéne forgatni hozzá"

    Jó filmeket is forgattak, meg jó játékot is írtak hozzá. Nem az ő hibájuk hogy nem lett sikeres. Nekem a TCoR mai napig etalon SF, és a PB is baromira jó.

    Nem értem mi a gondod.
  • TommyGun
    #14
    Riddick mint figura és maga a világ is baromira bejön nekem csak jó filmeket kéne forgatni hozzá. Vin Dieselt erre a szerepre gyártották.
  • IMYke2.0.0.0
    #13
    Twohy már az első rész - ami effektíve nem sorozatnak indult - írásakor készült a folytatásokra, de a film fogadtatásától tették függővé a dolgot, hiszen a Pitch Black korántsem nagy vásznas filmnek, hanem B kategóriás DVD-nek indult.
    Ugyanakkor, a rajongói tábor és a később vászonra küldött kópia fogadtatása [ami egy eleve DVD-re készülő film esetében kifejezetten siker] meggyőzte, hogy érdemes a világot és Riddicket még inkább mélyíteni.
    Trilógiának lett betervezve a "The Chronicles of Riddick" megjelenésével [amit, a kritikusok és a készítők is kisebb bukásnak ítélnek], de kétlem, hogy abba lehetne hagyni a történetet.
  • koschwarz
    #12
    értelemszerűen...
  • Szefmester
    #11
    és melyik a második Riddick film? vagy az elsőnek a Pitchblack-et vették?
  • IMYke2.0.0.0
    #10
    Azért a "The Chronicles of Riddick"-ben láttuk már, hogy nem feltétlenül Riddick az utolsó "példány"...
    A Linus Roache alakította Purifier (Tisztító) például szintúgy - igaz, leigázott - Furián volt...

  • endrev
    #9
    Most akkor bosszúszomjas terve, vagy hogy megmentse?
  • NEXUS6
    #8
    Hááát ez a sztori nem dobott hanyatt, ha egyáltalán igaz. :)
  • pixx
    #7
    Én is ezen gondolkodtam, de ez így nem passzol az előző filmmel, eszembe jutott valami időutazásos dolog is, bár az talán kicsit erős lenne...
  • forzajuve5
    #6
    nem lehet, hogy ez valamiféle előtörténet lesz?
  • pixx
    #5
    Jól van, akkor megnyugodtam, hogy nem én vagyok a hülye :)
  • Seth
    #4
    "Az új film lényeit az amerikai Godzilla megalkotója, Patrick Tatopoulos fogja tervezni. "

    Hmm, nem is tudom, hogy miért Nick Tatopoulos-nak hívták a főszereplő srácot !! XD
  • kissssss
    #3
    inkább ez a valószínű szerintem pixx jó filmet nézet mert én is erre emlékszem :-DDD
  • DeviloftheHell
    #2
    vagy a kedves névtelen cikkiro nem tud forditani :D
  • pixx
    #1
    Mikor elpusztították a bolygót, még csak gyerek volt...ráadásul ő az egyetlen a fajtájából...biztos én néztem rossz filmet...