60
  • Palinko
    #20
    jah nekem is ez van beállítva :D
  • Pintyőke
    #19
    Kezdhetnek akar a windowsos file megosztas protokoljanak reszletes leirasaval. Igaz a samba fejlesztes nagyon szepen halad, majdnemhogy hibatlan, de lehetne meg mit csiszolni rajta.

    Vagy, pl. AD - (Open)LDAP konverzio stb. Es meg sorolhatnam. Szerintem ezeket megoldanak, gyakorlatilag lecso lenne a microsoftnak.
  • aronvirginas
    #18
    Nekem inkább a HFS+ támogatás hiányzik, de persze érthető, hogy nincsen benne. Általában ha egy HDD-t több operációs rendszerrel is használok, FAT32-re formázom, azt midegyik kezeli.
  • B0nFire
    #17
    Ez a kép már eleve szentségtörés: Windows 7 gyári háttérkép

  • caprocorno
    #16
    Linuxozásra adtad fejed? Én is nemrég kóstoltam bele, de elég vegyesek az érzelmeim vele kapcsolatban. Én a 10.04-el ismerkedtem. Nem lenne ez rossz, de ugye nem tudsz föltenni semmit amit megszoktál. Jah, mielőtt belém kötne bárki, a Wine nekem nem megoldás, akkor már inkább Windows marad. És az sem igaz, hogy adott konfigon gyorsabb, mert az én gépemen pl. gyorsabb az XP még a vírusirtóval együtt is, pedig Ubuntuhoz nem tettem föl. Aztán,hogy kell vagy nem kell vírusirtó, ezen még a linux Fanok is vitatkoznak. Azt hiszem én egyelőre maradok a Windowsnál.
  • mujahedin
    #15
    ugyan az, csak az egyik gnome felületű, másik kde. Én szerintem az ubuntu minimal a legjobb, aztán olyan felületet rakok fel amit akarok :D
  • fergusonpapa
    #14
    Szerintetek az Ubuntu vagy a Kubuntu jobb?és miért?
  • dester
    #13
    Látom te se tudsz olvasni:

    "Talán kevesen tudják, de a Microsoft "Installable File System (IFS) SDK" néven biztosít fejlesztői csomagot a programozóknak, hogy azok különféle fájlrendszer-illesztőket készíthessenek Windows rendszerekhez."

    Talán el kéne készíteni ext4-hez is?

  • NullZ3r0
    #12
    Látom te se tudsz olvasni. Ext4 != ext2-3.
  • Hierogli
    #11
    Ez: http://en.wikipedia.org/wiki/Office_Open_XML
  • Hierogli
    #10
    ? Dehát az Office 2007 formátuma XML, a spec letölthető bármikor.
  • Bitlisz
    #9
    Ha ennyire nyílt forráskód barátok, akkor mondjuk az Office 2007 formátumát tegyék nyílttá...hogy más programok 100%-osan helyesen tudják megjeleníteni/szerkeszteni.
    1 a lényeg: a minnél nagyobb piacszerzés, és a növekvő profit.
    Nem a fejlődés, és a júzerek jóléte.
    Sőt, meg merem kockáztatni, ezk a cégek csak hátráltatják a fejlődést.
  • saitek
    #8

    Link

  • NullZ3r0
    #7
    És mit mondanak majd nekem egyszeri júzernek, ha én arra kérem őket, hogy "ugyanmá', legyen má' ext4 támogatás a winhétbe'". Biztos azt válaszolják majd, hogy "persze, holnapra kész is lesz, ingyen megcsináljuk csak a te kedvedért".
    De van egy olyan tippem is, hogy ha én megírnám, akkor is visszautasítanák, mert nehogy már az emberek Linuxot használjanak, kössük csak hozzá őket a Windows-hoz.
  • endale
    #6
    Szerintem Redmondban is a Cloud Computingban látják a jövőt. Ha majd a pénz a számítási kapacitás és a tárterület bérbeadásában lesz és nem az oprendszerben, akkor a linuxosokat sem akarják elveszíteni.
  • paraszgyerek
    #5
    Igazad van - de miről is vitatkozunk?
    Az hogy egy cég beszáll a nyílt forráskódba, még nem jelenti automatikusan azt, hogy "kívánságműsort" tart és minden egyedi igény megvalósítására programozókat fizet.

    Nincs még ext4 támogatás a win7-ben, és úgy gondolod erre szükség van vagy lehet, nyitva áll a lehetőség előtted is hogy felvedd velük a kapcsolatot, és ezt nem viccből mondom. Addig marad az - eddig is jól működő - áthidaló megoldás, olyan fájlrendszer használata amit mindkét rendszer támogat.

    Kodeket meg mindenki olyat telepíthet amilyet szeretne, ez nem tudom milyen kötöttséget jelent ( én pl a nyílt forrású foobar2000-t használom win alatt, nem is váltanám semmi másra ); kicsit úgy érzem ez egy van-sapka-nincs-sapka vita: ha lenne több előtelepített kodek, akkor meg az lenne a baj hogy miért ez, miért nem az, pedig lehetne amaz is...

    Nem azt mondom hogy tökéletes az MS vagy bármely más cég, de tény hogy az utóbbi időben valóban nagyott lépett a felhasználók felé, jól látható ez már a win7 tesztelésénél is.

    és egy apróság a végére: Ami jó, azt nem kell dicsérni...
  • NullZ3r0
    #4
    Akkor neked meg ajánlom ezt:
    http://hup.hu/cikkek/20100420/az_oracle_elkezdett_penzt_kerni_a_sun_odf_plugin-jaert
    Én a Win7-ben még nem láttam az ext4 olvasás funkciót, nem tudok róla, hogy létezik.
  • paraszgyerek
    #3
    Nyitott kapukat döngetsz... google a barátod.
  • mujahedin
    #2
    persze persze... még a legalapabb nekik semmibe sem kerülő nyílt forráskódú cuccoktól is úgy félnek a tűztől, lásd kodekek. Az os-ükbe, zenelejátszójukba minden fizetős licenszes codec bentvan, de semmilyen full ingyenes nyílt forráskódú nem pl ogg, flac, mkv, és a többi.
  • NullZ3r0
    #1
    Akkor mondjuk kezdhetnék azzal hogy a Windows tudná olvasni az elterjedtebb linuxos fájlrendszereket. A MS Office pedig olvassa az OO.o fájlait.