891
\'SubWoofers-Mélynyomók\'

Vagyis melyk a legjobb,milyet erdemes venni stb...
  • arty
    #121
    a thx minősítést X dollárért "meg lehet venni", amit végül te fizetsz ki. ebben a kategoriában (mamár talán semelyikben sem) értelmetlen
  • Frayer
    #122
    olyan mélynyomót mondjatok aminek az érzékenysége olyan 110-120 dB körül van
    Minél magasabb. Persze ne megfizethetetlen legyen.
    Ebből lehetne építeni egy nagyon fasza 4. rendű band-pass ládát, amivel az SPL szint 140 dB körül lenne már 1 W on is.
    Kilóméterekről lehetne hallani hogy jön a vérpistike. :D
    Csak kéne ilyen hangszórót találni :(
  • bboyatty
    #123
    Megoldható de szerintem is butaság.
  • bboyatty
    #124
    Nekem egy ilyenre fáj a fogam... Hallottam már JBL autóhifit akcióban és engem lenyűgözött.
  • desigo
    #125
    hulladék a cső kialakítás...

    csak hasáb,kocka alakú láda jó
    hangszóró atom lehet de a cső kukás
  • bboyatty
    #126
    Az lehet nem tudom nem ilyet hallottam csak designre ez nagyon szép, nekem bejövős.
  • bboyatty
    #127
    Én ezeket hallottam és nagyon szépen szóltak. :)

  • bency
    #128
    Nekem volt mar cso wooferem,es eleg necces....
  • bboyatty
    #129
    Na nem tudom, hallottam már Magnat meg Blaupunkt cső woofert is és nem vettem észre semmi különösebb problémát velük.:P
  • bency
    #130
    Baj nincs veluk,csak negativum a forma,hol nagy,hol gurul osszevissza....stb :D
  • bboyatty
    #131
    Hát ennél a JBL-nél a gurulás meg van oldva...
    Ha meg nagyságával van baj ott van a Sony megnem mondom milyen modellje ami extra vékony, de nem adnám a JBL-t egy olyan Sony-ért az tutim valahogy csak elfér kapa mellette.
  • CseNo
    #132
    Nekem már 2x ment tönkre az autóban, megvásárlását nem ajánlom senkinek.. Érdemes gyűjtögetni aztán venni egy komolyat. Bár hozzáteszem, én fillérekért jutottam hozzá, de még az a kevés pénz is kár volt érte.. Egyébként a teljesítménye ott van, mint a hipermarketekben kapható hangládáknak..
  • bboyatty
    #133
    Így nem lesz hosszú életű a topik. :P
    Hasítsatok bele
  • bency
    #134
    Jaja,nem artana egy kis elet :) De reklamozni nem merem mashol mert kivagnak :D
  • bency
    #135
    Amugy szerinted milyen erosito tudna vinni ezt a woofert? De ugy jo max-on :DTobb info rola Itt.
  • BaLeeX
    #136
    Nekem ugyanilyen mélynyomó van a kocsiban.
    Zárt láda, ami szebben szól mint a reflex az olyan stílusú zenéknél amit én szeretek pl. pop, rock, dance stb. cserébe nem "nyom akkorát". Szóval aki parkolóban szeretne villantani az reflex ládát tesz a kocsiba mert azt messzebbről hallani. :)

    Ja és van mellette egy JBL GTO 75.4-es erősítő ami majdnem 3x áron volt mint a láda de megérte, igen szépen szól!

  • Tufa
    #137
    egy kicx kap47 már bőven.
    Nekem a 124es DLD-t hajta úgy hogy nem sok van ráengedve de max hangerőn az első szélvédőt is megmozgatja
  • oliwwer
    #138
    Holnap jön az 500+-os DLD :) Csütörtökön az erősítő. Köszi a segítséget.

    Ha az erősítőre szeretnék majd még tenni hangfalakat, akkor milyen foglalatút kell keresni?
  • repvez
    #139
    valaki nem szedett szét még SAL 2610-es házimozit nem nézte hogy milyen mély hangszoro van benne esetleg hangváltó?
    Hogyan lehetne letesztelni hogy mitol lehet gyenge a mélyhangja a rendszernek?Az erösitö 7x140wattos az szerintem jonak kéne hogy legyen hozzá.
  • Tufa
    #140
    sima hangszórókábeles foglalat :) Gyakorlatilag bármi amin van egy pozitív és egy negatív csati, abból érdemes lehet egy normálisabbat venni de otthoni hifiben abszolút nem vagyok jártas hogy mit érdemes.
  • bency
    #141
    Gyerunk emberek,tartsuk eletbe a topikot!! :)
  • bboyatty
    #142
    Ok akkor kérdezek. Miből lehet meghatározni, hogy egy woofernek hány literes láda kell?
  • bency
    #143
    Erre nem en fogok valaszolni :D
  • bboyatty
    #144
    Sebaj, csak valaki válaszoljon. :)
  • desigo
    #145
    A hangfal gyártója megadja a hangszóró adatait.
    pl:zenei terhelhetőség,impedancia,frekvencia átvitel,érzékenység
    a hangszórónak ládába építve van egy üzem közbeni karakterisztikája ahol adott frekvenciához adott hangerősség (decibel) tartozik

    Minden gyártó a saját hangszóróját rengeteg féle ládában teszteli és az általa mért adatokat egy bizonyos tesztüzemben rögzíti.Nyilván neki nem a max hangerő az elsődleges cél hanem az egyenletes teljesítményű hangátvitel és a tartósság,megbízhatóság.

    Ezért célszerű a gyári (nem tákolt) dobozokat használni első körben.

    Ha valaki késztetést érez arra,hogy ládát építsen akkor célszerű gyári ládák rajzát nézegetni esetleg egy az egyben lemásolni.


  • BenceYCE
    #146
    Mélyláda vásárlásnál mire ügyeljek? Tányér átmérőnek van jelentősége?
  • desigo
    #147
    linkeld,hogy milyet szeretnél aztán meglessük...
  • arty
    #148


    Nekem egy ilyen Yamaha YST SW 300 van. Zenére használhatatlanul lassu, cserébe mozira isten - elég mélyre megy, hogy ne csak halld, de érezd is a basszust.
  • bboyatty
    #149
    Ok, köszi. Nem késztetést érzek hanem nincs más választás, ha a hangsugárzót külön szerzem be akkor muszáj valamibe beletenni és eddig vagy 3 ládát csináltam és nem tudtam mi alapján határozható meg a nagysága.
  • BenceYCE
    #150
    Nincs konkrét elképzelésem, csak azért passzoljon 120/240-esekhez, mert a mostani szerintem gyenge a 80W-jával.
  • Naxos
    #151
    ha valaki tudna segíteni honnan tudnék venni itthon 3x50mm2-es tápelosztót azt nagyon megköszönném. borzasztóan fontos lenne. lengyel oldalakon találok de sajnos nem értek lengyelül és nem tudom szálítanak e külföldre.
  • pointer4
    #152
    Hmm, érdekes topic :D
    Kerestem régebben magamnak házimozihoz egy woofer-t, de vagy 100e+ körül voltak, vagy szar volt a hangja. Hörgött, klaffogott, hebegett, egy feszes kemény mély hangot nem tudott kiadni, csak szétnyújtva, kopogva, egy massza volt a tónus.
    Akkor jött az ötlet, a tölcséres hangszóróknál a fizika miatt a leggagyibb hangszóróból is csúcs eredményt lehet kihozni. 1%-os hatásfok helyett vagy 7%-ot.
    Akkor csináltam ezt:



    Supreme commandernél ha ledobják az atomot, kifolyik a zsír a fülemből :D Van amikor a mellkasomon érzem a nyomást, nem is hallom. :D
    16cm-es hangszóróval, 30W-os erősítővel.
    Persze az ötlet ezer éves, a Klipsch tölcsérhangsugárzói mindig remekeltek :D
  • desigo
    #153
    wow
    jó kis tölcséres cucc
  • pointer4
    #154
    Na essünk kicsit túlzásba :D :D :D
    Pincébe hajtogatott tölcsér :D
  • kemszi2
    #155
    ezt nem aprótzták el:D
  • Motoroj
    #156
    Ez mire jó?
  • DIESEL DOG #157
    wow! ötletes és ütős cucc!
  • pointer4
    #158
    Gondolom szép a hangja, mi másra jó egy Hifi ?
  • pyrohun #159
    ilyenem volt (amíg el nem adtam) - brutálisan szólt!

  • bajgunar
    #160
    Nekem egy ilyenem van:
    Sony Xplod 1400W
    Gyári-lag sony paramétereire csinált doboz (mivel vagy 300db-ot gyártottam sony-nak auto-ba, anno volt kaphato minden nagyobb műszaki boltban, MediaM, EW, stb..)

    Egy kicsit feltuningolt Thonson DPL 570-es erölködő, 660-as belsővel, megerősített hűtéssel és végfokokkal.
    Olyat szól!!!, hogy pont tenap esett meg velem,: h egyszer csak jön be a 3. szomszéd, hogy nem tudják nézni a tv-t, mert cask a dobszólót hallják a lakásban! És hogy a 6. háznál is csak azt hallják, h én mit hallgatok.
    Háát kétségkívül elég brutálisat szól!