891
\'SubWoofers-Mélynyomók\'

Vagyis melyk a legjobb,milyet erdemes venni stb...
  • bency
    #1
    Udv! Ezt a topikot azert nyitottam,hogy megbeszeljuk milyen melyladat vegyunk,milyen baj lehet,meg minden ilyesmit,en jelenleg is tervezek venni egyet es szivesen varom a velemenyeket!Amugy en egy ilyesmire gondoltam :
    500W RMS,30Cm,12 kg,es kb 80 ezer ft-ba fajna
  • DIESEL DOG #2
    Hát hogy milyen mélynyomóra esik a választás az attól is nagyban függ hogy milyen igénybevételre kell, milyen területre, autóba, lakásba etc, etc...

    am +fav!
  • bency
    #3
    Ez autoba valo,de en a szobamba szanom :D Mar volt regebben egy melynyomom,azt is itt hasznaltam a szobamba,1000W Max volt,RMS az talan 350-400 volt,mar nem emlekszem!Egyetlen baj az volt hogy papirmembranos volt,de attol fuggetlenul tokeletes volt!ilyen volt!
  • The Protector
    #4
    Imádom a mélyhangzást.Attól függetlenül h nincs ithon nagy mélynyomóm hanem csak egy 2.1-es hangfalszetthez való.
    Nekem az a bajom vele h csak a hangerővel egyenes arányban nyom erősebb hangokat.
    Valahogy be lehet állítani h ha halkabban megy a hangfal attól még mondjuk a mélynyomó teljes gőzzel adja a hangot?
  • DIESEL DOG #5
    Áhh, lakásba én ésszerűen gondolkodom... ami most van nekem itt a szobámban az 75W és ha hiszed ha nem szól akkorát mint egy pl. 200W-os woofer, de nem is gyenge, szép, öblös, ha kell hangos is, és tiszta hangzású a mély... lakásban nem szeretem a túl erős cuccokat mert nagyobb hangerőn már "összefolynak" a hangok, ergo a zene élvezhetetlen lesz tőle.

    Autóba sem preferálom a túl nagy teljestményt... nincsen ugyan kocsiba mélynyomóm de ha vennék is max. egy 300W-ost szvsz bőven elég egyik kollégám autójában 250-es van és az is leviszi az embert veséjét...
  • bency
    #6
    Nos,jelen pillanat nekem is egy gyengebb 5.1-es wooferem van,en rakotottem 2 100W-os hangszort ,erositonek hasznalom,nagyon jol megy ez is ,megkell hagyni,sose gondoltam volna,de en nagyon szeretem a nagy teljesitmenyu woofer-eket is :P Mindig az erosito a baj nalam :P Az sosincs :(
  • R420
    #7
    Nálam egy Genius 5005 5.1 szól szép tiszta hangokat és a mély hangokat is szépen adja.150W a teljesítménye.
    Lakásban használom.
  • bency
    #8
    Hat,nekem van a wooferen 2 gomb amivel tudom emelni a basszust,es sokat szamit az,ha neked nincs,akkor nezd meg a hangkartyanal,ott keresgelj kicsit.
  • bency
    #9
    Tesomnak is pont ilyen van :P De feladta,elmeletileg csak a biztositek egett ki,de nah...nagyon aron van az a nagy elonye!
  • R420
    #10
    Itt már 2X kiégett:D
  • shumika
    #11
    Jobb sarokban van a hang ikon. Jobb klikk rá és válaszd a hangerőszanályzó megnyitását, Bejön egy ablak ahol lehet állítani a hangerőt hanghullám etc. A hangerő "állítója" alatt van egy speciális menüpont katt rá és ott lehet állítani a mély-magas hangokat mi legyen hangosabb.

    Remélem lehetett érteni belőle valamit :D
  • bency
    #12
    Akkor itt is az lesz a gond :) Amugy pont eladja :P Gondoltam hogy megveszem tole :D
  • R420
    #13
    Ha elviszed egy hangesz boltba én Pécsen csináltattam kicserélte a biztosítékot és már ment is 2500 Ft de megéri mert egy jó mélynyomó.
    Az ilyenek ,hogy biztosíték kiégés:Áramingadozás,áramszünet.
  • bency
    #14
    15 ezerert megtudnam venni :P
  • shumika
    #15
    Nekem is cső van csak az SAL XB-8-as
    Apropó eladó. 250W
  • bency
    #16
    De nem tudom mi a nagy kulonbseg az Aktiv woofer,Reflx es tobbi kozott? Nekem itthoni hasznalatra milyen a jobb?Vagy DnB hallgatasra mi a jobb?
  • shumika
    #17
    DnB-re szerintem reflex.

    De hogy mi a különbség azt én se tudom.
  • bency
    #18
    Jah,lehet hogy Reflex lenne a legjobb...
  • DIESEL DOG #19
    Nálam is az van TV-hez és DVD-hez, géphez egy stereo fadobozos genius van...
  • bency
    #20
    Amugy nem tudjatok hogy lehetne nepszerubbe tenni kicsit a topikot>??
  • Tufa
    #21
    aktív ládában beépített erősítő van.
    Reflexen a ládán lévő nyílás miatt hallható a basszus.
    Zárt ládánál csak érezhető a hang, nincs reflex nyílás
    Illetve bandpass ahol pedig a ládán belül van a nyomó és csak a nyíláson keresztül jön a hang.
    Ha ütős basszust akarsz akkor egy DLD nyomó és egy hozzágyártott gyári reflex láda.
    Egy új DLD 500+ már bőven jó, korrektül szól. Nekem az volt az előző a kocsiban (azóta DLD 124 lett)
  • bency
    #22
    Akkor nekem Reflex vagy Aktiv kellene...
  • bency
    #23
    Habar az aktiv-nak sok a hatranya :(
  • Tufa
    #24
    az aktív tök más.
    Aktív láda lehet reflex is.
    Ezesetben az aktív annyiba más egy passzívtól hogy abban benne van az erősítő, kevesebb helyet foglal ellenben a passzívval ahova kell külön erősítő
  • bency
    #25
    Ertem,de az aktivnal az a rossz,hogy en akarok az erositohoz kotni meg 2 hangszorot,es ha pl az erositohoz mas melynyomot akarok,nagyon bonyolult! Mondjuk ez az egesz bonyolult mar kicsit :)
  • pista89
    #26
    meg az alvázat a kocsiról
  • shumika
    #27
    Volt nyáron egy spanyol hifi-tornyom és eszméletlen mekkora volt! 6cd 4 kazi és nem tom mekkora erősítő volt benne de úgy meghajtott egy nagy mac-mélyládát + a SAL + egy kicsi + 4 hangszoró!!!és még volt egy kimenete!!!
    Csak hamar bexart. Azóta nem találtam olyat.
  • shumika
    #28
    Megemlíthetem pár helyen ha akarod.
  • desigo
    #29
    +fav

    csakis Rockford Fosgate...
  • desigo
    #30
    Jó ideje van egy elég kis méretű bas-reflex ládában egy crunch fatboy 30 centis mélyem.Ár-érték arányban iszonyat jó.Brutál mágnes van rajta és eléggé ki tud lengeni.Nagyon komolyat szól...

  • kemszi2
    #31
    nekem egy aktív Kicx-em van.én elégedett vagyok azzal is:)
  • desigo
    #32
    céges autóba vettem egy SAL XB-10-est de kb egy hulladék
    egyedüli előnye,hogy van benne erősítő.Ha betömöm a bassreflex nyílását akkor egy fokkal szebben szól

    12-esre kellene cserélni de attól se remélek sokat.
    Csak pici csomagtartójú autókba valók ezek igen gyenge minőséggel

  • bency
    #33
    Whuuu,nagyon jo,csak sajnos papirmembran :(
  • bency
    #34
    Ok,jo lenne :)
  • desigo
    #35
    eléggé merev vastag papír az...

    az alu membrán eléggé parasztvakítás,nincs rendes tekercs,nincs rendes mágnes mert azt a user úgysem látja.

    persze a FatBoy nem mai darab
  • bency
    #36
    Hat nem tudom,en ezekbe a "tucat" wooferekbe nem bizom annyira,mint pl a Blaupunk-t is mindenhol kaphato,szerintem erdemes kicsit utanajarni akarmilyen arkategoriaba akarunk venni!
    Amugy gondolom ismeritek a legendas Thunder 9900 Woofert :P
    160 KG
    6000W RMS-12000W MAX
    56 CM
    Legnagyobb melynyomo ami kaphato!!!]
    Nagyon meghallgatnam egy eros DnB-nel :D Mi kilenges lehet...
  • desigo
    #37
    régen használtam egy 12-es rockford fosgate mélyet trapéz ládában
    nagyon szerettem csak sajnos egyszer kölcsönkaptam egy brutál mono erősítőt és azzal kb 10 perc alatt feketére égettem a tekercset
    mai napig megvan elrettentő példának :)

  • desigo
    #38
    belső szerveid leszakítaná az tuti xD
  • bency
    #39
    Jaja,latszik hogy nem gyenge azert :P
  • desigo
    #40
    régen haveromnak is volt egy fatboya
    beraktuk mindkét ládát egy Felicia kombiba
    a teteje jópár centit kimozgott a kocsinak
    bármit raktál rá lepattogott...
    5 perc hallgatás után fülem megfájdult
    atom nagyot szólt