174
  • sathinel
    #121
    Egy filmet? te megnézted a cikket vagy csak válaszoltál vagy legalább a videóba belenéztél? Ez több éve így megy már.

    http://en.wikipedia.org/wiki/CinePaint 2007-ben lett megírva és akkor már voltak vele filmek készítve. És azóta csak fejlődött mint az avatar filmnél is látszik. Egyébként 2003-ban már nagyban ment és illene tudni mivel OSX-en is fut:D

    Végülis csak egy böngésző kell hogy utánnanézzen az ember. Ha még ez sem igazán megy lehet tényleg jobb a MAC. Bocsi ez kikívánkozott mert vitatkozni valamivel aminek utánna sem néznek)
  • pixx
    #122
    "Végre valami amiben egyetértünk :D
    De ez nem az a topic...."

    Na ezt én se gondoltam volna, hogy egyet értünk valamiben, de mégis :D
  • Polemius
    #123
    "Rengeteg szabadalom van kis cégek birtokában, hidd el megtalálnák a módját."
    Üres szavak. Konkrét céget, termékcsomagot írj. Jaaa, hogy nincs?

    "az Adobe letiltja a CS csomag fejleszteset OSX-re"
    A helyzet úgy néz ki, hogy az Apple az, ami minden eszközzel igyekszik (többek közt) az Adobe fejlesztéseinek keresztbe tenni. A "letiltani" is leginkább őket jellemzi.
    Az Adobe viszont bármikor dönthet úgy, hogy a továbbiakban nem erőlteti ezt a platformot (nem tilt le semmit, egyszerűen nem pisál széllel szemben).
    Ahogy már bizonyos fejlesztéseket le is állított Mac vonalon.

    "megprobalja az ingyenes GIMP-et leverni Linux-on"

    Hogy jön ide a Gimp? Az nagyon jó játszadozni vele, de komoly munkára nem nagyon használják sehol.

    És miért is menne tönkre az Adobe??
    Mert te annyira fanatikus Apple rajongó vagy, hogy ha nem lenne más program Mac-re, akkor inkább ascii grafikát használnál, csak ne kelljen lecserélni PC-re? :D
  • sathinel
    #124
    http://www.csiro.au/resources/GPU-cluster.html

    Rendering mi? Akkor ennek is olvass utánna. Van mit bepótolni informatika terén úgylátom. Mihez kellene ennyi grafikai tudás? le akarják hagyni hollywood-ot? Vagy netán Crysis nem fut rendesen arra csinálják?
  • sathinel
    #125
    http://www.incrysis.com/forums/viewtopic.php?id=29682

    crysis elfut ezen a kis roncson is. Igaz épp csak döcög de elfut rajta.
  • sathinel
    #126
    Cinemapaint amit lentebb linkeltem is Gimp és filmesek haasználják. Vagy Hollywood nem tartozik a profi felhasználók körébe?
  • Justil
    #127
    "a márkahűség igen nagy úr :D"

    nem hülyeséget akartál írni véletlen? :)
  • Ulkesh
    #128
    "A helyzet úgy néz ki, hogy az Apple az, ami minden eszközzel igyekszik (többek közt) az Adobe fejlesztéseinek keresztbe tenni. "

    Csak a saját platformját védi a hulladék vackoktól.
    (Ne gyere azzal, hogy a flash alkalmazások ingyenesek lennének és rontanák az üzletet, amikor több tízezer ingyenes alkalmazás van az App Store-ban.)

    "Az Adobe viszont bármikor dönthet úgy, hogy a továbbiakban nem erőlteti ezt a platformot"

    Úgy is dönthet, hogy bezárja a céget, vagy csődbe megy. Végül is mindegyik döntés ide vezetne :D

    "Ahogy már bizonyos fejlesztéseket le is állított Mac vonalon."

    Miket?

    "És miért is menne tönkre az Adobe??"

    Tán azért mert szembeszegülne egy olyan mamuttal, amelyiknek annyi készpénze van amiből 3-4-szer megvehetné az egész Adobe-t.
    Nagyjából úgy seperné el az útból az Apple egy ilyen döntés után, mint egy fűszálat. Most, hogy amúgy is elég gyatrán állnak a részvényei biztos megpróbálna egy ilyen öngyilkos húzást az Adobe :D
    Szállj e a földre...
  • Ulkesh
    #129
    "nem hülyeséget akartál írni véletlen? :)"

    Végül is olcsóbb lecserélni egy majd milliós hardvert, mint a 2-300 ezres szoftvert :D
  • G_ArchAngel #130
    Tovabbra is mellebeszelsz:

    Van ket ceg, ami kozul egyik sem tamogatja a flasht mobil eszkozokon.
    Szerinted az egyikre - amit utalsz - helyes lenne nem fejleszteni tovabb az a megsertett ceg altal forgalmazott desktop szoftvercsomagot, mig a masikra - akit tamogatsz - pedig igen, pedig ugyanazon az allasponton vannak, mint az elso...

    Most akkor mi van?
    Mi lenne, ha nyiltan valaszolnal tereles helyett?
    Microsoft Mobile OS -> FLASH:NO -> Creative Suite:YES
    Apple Mobile OS -> FLASH:NO -> Creative Suite:NO

    (a ket platfromra ertekesitett programok 50-50%-ban jelentenek bevetelt az Adobe-nek, remelem ez nem zavar ossze...)

    A Gimp ugy jott ide, hogy a 'kovetkezetes' Adobe-nak a Win es OSX kizarasa utan a Linux maradt feluletkent, ahonnan kinotte magat mas platformokra is a GImp. Capishe?
  • Ulkesh
    #131
    "Rendering mi? Akkor ennek is olvass utánna. Van mit bepótolni informatika terén úgylátom. Mihez kellene ennyi grafikai tudás? "

    Jajjjj. Nem a grafikai képességeket használják, hanem a GPU-kban lévő számítási potenciált. Adatcenterek.

    "The GPU technology can be accessed using the CUDA parallel computing architecture"

    "The technology can be used to support CSIRO research in the areas of:

    computational biology
    climate and weather
    multi-scale modelling
    computational fluid dynamics
    computational chemistry
    astronomy and astrophysics
    computational imaging and visualisation
    advanced materials modelling
    computational geosciences."

    Legalább azt a linket olvasd el amit belinkelsz :D
  • Polemius
    #132
    Sajnos annyira fanatikus Apple rajongó vagy, hogy nem vagy képes felfogni semmit ami ellentmond annak amit a CÉG beléd sulykolt.
  • Ulkesh
    #133
    Ezeken is gondolom csak Safari-t futtatnak :D







  • G_ArchAngel #134
    Erre nem lesz valasz?

    Tegyuk semlegesse:
    Tesco -> Coca-Cola: nem forgalmazzuk -> Nem baj, Fanta-t kaptok tovabbra is.
    Auchan -> Coca-Cola: nem forgalmazzuk -> Szemetek, Fanta-t sem fogtok kapni.
  • Ulkesh
    #135
    Ne várj értelmes választ a magyar mentalitás nem a józan, megfontolt, gazdaságos gondolkodásról híres.
    Sajna ezt a jelenlegi gazdasági helyzetünk is kellőképpen demonstrálja.
  • narumon
    #136
    "A másik meg ez a "felvásárolja pikk-pakk" szöveg. Csak épp ahhoz nem elég csupán pénz. Ha nem akarják eladni a tulajdonosok (részvényesek), akkor nem fogják eladni. Ha Jobs a földhöz verdesi magát, akkor sem."

    Mondj már nekem olyan részvényest aki nem adja el a részvényét kellemes haszonnal!!!
  • A1274815
    #137
    OFF

    Volt egy teóriám, hogy a gazdag(abb) Mac fanok egy jelentős része (ál)liberális, míg a szegényebb wanna-be-Mac (Hackintosh, de csak akkor számít ha nincs pénze macre és nem egyéb racionális okoból telepíti PC-re) fanok meg inkább a másik extrémumban tartoznak. (Mindegy mi csak ne Microsoft jellegű struccolás, látszólagos multui ellenesség, de az nem baj, hogy az Apple is az.)

    A hozzászólások alapján egyenlőre beigazolódni látszik. Arrogancia és felsőbbrendűség, az úgy mond "megvilágopsodás" rádioaktív kisugárzása és a nem "megtérni" hajlandók mély megvetése.

    [/OFF]
  • A1274815
    #138
    Fanatikus, nem feltétlenül nem racionális részvényes.
    Politikai érdekből (mondjuk ha a Microsoft jól bevásártólna, biztos nem akarná átadni az Applenek, ha csak nem az lenne a céljuk).
  • G_ArchAngel #139
    Nem vagyok benne biztos, de az MS-nek nem a Corel-ban van reszesedese? Csak mert az 'only Windows'...
  • BenceYCE
    #140
    Ismered a vatera nevű aukciós házat-e?
  • BenceYCE
    #141
    Mondjuk az a részvényes aki látja, hogy igencsak megnőtt a kereslet a piacon?
  • aronvirginas
    #142
    "Arrogancia és felsőbbrendűség, az úgy mond "megvilágopsodás" rádioaktív kisugárzása és a nem "megtérni" hajlandók mély megvetése"

    Ez a bugyuta lesajnáló metalitás ugyanúgy igaz fordítva is. Hányszor hallottam már azt is, hogy az Apple-felhasználók síkhülyék, sznobok, technofóbook, agymosottak, stb. Szerintem mindkét oldalon le kéne szállni a magas lóról, és akkor talán értelmes beszélgetéseket is lehetne folytatni. Mellesleg megjegyzem, hogy talán az Apple-fanok sem lennének ilyen támadóak, ha a Windows-megszállottak nem ragadnának meg minden alkalmat, hogy az Apple-t és termékeit, de főleg vásárlóit minősítsék nem túl hízelgő, és többnyire alaptalan jelzőkkel.
  • G_ArchAngel #143
    A megnovekedett kereslet annyit jelent, hogy tobbert tudja eladni a papirokat - ha szandekaban all!
    Mivel varhat meg, hatha feljebb megy - innentol mar jatekosabb, mert vagy kitart vagy kiszall, aztan lehet anyazni vagy pezsgot bontani:)


    Szvsz a legjobb szerencsejatek a tozsde, de sajnos nem vagyok eleg bator hozza:)
  • A1274815
    #144
    "Nem vagyok benne biztos, de az MS-nek nem a Corel-ban van reszesedese?"

    Azért írtam éppen feltételes módban, hogy bevásárólna csak sikerült az "R"-rel együtt a "T"-ét is megnyomnom, de attól még a "-na" a feltételesmód egyik jele.
  • BenceYCE
    #145
    Hosszú távon nagyon jó, csak ajánlani tudom :)
  • G_ArchAngel #146
    Valojaban azert irtam, mert korabban vki irta, hogy az Adobe-ban van reszesedese.
    En nem tudom, csak kerdeztem...
  • A1274815
    #147
    Az is igaz, de eddig a Windows-os/Linux (igen őket se hagyjuk ki) megszállottaktól olyan jellegű kijelentéseket, csak az Apple fényező egyébként az esetek 90%-ban technikailag nem meg alapozott kijelentések/cikek után olvastam.
  • A1274815
    #148
    Én sem tudom.
  • sathinel
    #149
    ) ja de nézd már meg mire használják ott a gpu-t. Mert megint sarkítassz. A videóban is mutatnak grafikát, de azt a grafikát egy integrált kártya is megcsinálja de elmondják miért használnak GPU-t úgy hogy egy laikus is megértse. És nem grafika a lényeg mert ezek profi kártyák nem játékra, grafikai megjelenítésre, hanem számolásra vannak kihegyezve. Az hogy eredetileg arra használható azt senki nem firtatta. nemhiába mondtam hogy olvass utánna. A többi dologra meg nem válaszolsz)

    CUDA vágod micsoda? http://www.nvidia.com/object/cuda_home_new.html

    Tesla S1070
    http://www.nvidia.com/object/product_tesla_s1070_us.html

    Ezek vannak benmne. És naprakésznek lenni nem azt jelenti hogy tudod mire való egy GPU alapból, hanem manapság pont a CPU-ról, tól vesz át feladatokat mivel programozható. Ha figyelsz nem grafikai, hanem számítási teljesítményt néznek mint amit egy szuperszámítógépnél szoktak.

    A Mac rendszerről halottam amit mutattál de kb elszórva találni 1-2 darabot. A legtöbb ami számít is nem mac-re épül. De ha a 100-as listán mutatsz 10-et akkor elhiszem hogy számít valamit.
  • narumon
    #150
    "Fanatikus, nem feltétlenül nem racionális részvényes."

    Nem hinném hogy ilyen sok lenne, de az biztos hogy nem annyi, hogy nélküle ne lehetne megszerezni az 50+1-et...
  • narumon
    #151
    "Mondjuk az a részvényes aki látja, hogy igencsak megnőtt a kereslet a piacon? "

    Egy ilyen felvásárlás az úgy működik hogy mondjuk az adobe törzsrészvénye ér 20$-t az apple meg elkezdi venni venni az ár nyilván emelkedik de mindig lesz valaki aki elad. Nah most ha kellően nagy a tőkéje az applenek akkor pár nap alatt fel tudja rántani az egész adobe csomagot 40 vagy 50$-os árra és bezsebeli a többségi százalékot. Ha korlátlan hatalmat akar akkor a több mint 50%-ot, de ahhoz hogy belepofázzon még ennyi sem kell, szerintem egy 20%-al már eléggé meg tudná határozni az irányt.
  • narumon
    #152
    Vagy megkeresi direktben a főrészvényeseket és bekinálja nekik a jelenlegi ár dupláját. Biztos sokan nemet mondanának.
  • aronvirginas
    #153
    Nem értem miért dobálózol a CUDA-val. Mac-en is 100%-ig támogatott.
  • Ulkesh
    #154
    "CUDA vágod micsoda? "

    Ez a vicc kategória, mikor egy PC-s tart oktatást a GPU-val támogatott számításokról :D

    Tudod mi az a CoreImage? Hasonló technológiát az Apple már közel 10 éve használ a rendszereiben és rengeteg alkalmazás profitál belőle. PC-n a Windows még csak most kezdi használni ezt a technológiát és 1-2 alkalmazáson kívül semmi nem aknázza még ki.
    Egyébként a jelenlegi rendszerek ismerik és használják a Cuda-t, OpenCL-t és a házon belüli CoreImage-t is.

    Ezen a téren az OSX évekkel megelőzi a Windows-t és a PC-s világot, vicces, hogy ezt szeretnéd felhozni. :D
  • [HUN]FaTaL
    #155
    Kiváncsi lennék miért veszitek külön a PCtől a MACet, az is egy sima x86os PC, csak nem Windowsal és nem Linuxal.
  • G_ArchAngel #156
    Azert mert ha Brand WinPC-rol beszelunk, akkor is azt mondjuk, hogy HP vagy Dell - ez meg Mac(intosh)...
  • Justil
    #157
    viszont a hp vagy dell tulajok vajon miért nem szoktak fikázni mindent, ami nem hp ill. dell?
  • G_ArchAngel #158
    Apple tulajok sem szoktak beszolni masoknak.
    Ez a forumtroll VerPistikek szokasa, aztan hamar kiderul persze, hogy halvany lila fingjuk sincs semmirol, csak szamukra mas nem nyujt kielegulest, mint az Apple-hirek alatt megmondani a frankot
  • Justil
    #159
    bírom amikor az embernek van önkritikája :)
  • aronvirginas
    #160
    "Kiváncsi lennék miért veszitek külön a PCtől a MACet, az is egy sima x86os PC, csak nem Windowsal és nem Linuxal."

    A Mac egy brandnév, akárcsak az iPhone. A Mac is egy számítógép, ahogy az iPhone is egy telefon. Hosszú évek alatt alakult ki ez a megkülönböztető brand név, nincs ezen amiért kiakadni. Ha téged zavar, nevezd alma-gépnek vagy ahogy tetszik.