129
  • pixx
    #42
    Ja raj dolog volt 2003-2004-ben ezért is került bele 2008-ra az Iphoneban..
  • G_ArchAngel #43
    1., Minden sikidomokbol all, mert molekuralis szinten sincs gomb - az egy dolog, hogy konnyebb akent jellemezni...
    2., Ha megengeded, akkor ez erosen teruletfuggo. Termeszetesen autobontoban nincs helye, mig egy genetikai laborban azert elfernek...
    3., Tovabbra sem lesz multitask iPhone-ban, igy lehet ezmiatt rudgosni az Apple-fanboyokat...
  • pixx
    #44
    Nekem 6 megapixeles, nem kompakt fényképezőm van...nekem ne magyarázd köszi...
  • G_ArchAngel #45
    Szegyenlem is, hogy van benne...
    Kb. akkora baromsag, mint optikai meghajto 2010-ben, remelem annak is vege lesz hamarosan.
  • G_ArchAngel #46
    Nem volt az alairasodban, honnan tudtam volna?

    Az 5mpixeles hatart a mobiltelefonokra ertettem, kompakt gepeknel valahol 10mpixel, APS-C-nel 15-18 (CCD-nel talan kevesebb, CMOS-nal tobb).
  • pixx
    #47
    Optikai meghajtó miért lenne hülyeség?
  • pixx
    #48
    Én nem vagyok ilyen gizda, hogy ide írjam milyen kamerám van, meg lcd tv meg x360, meg ps3...kinek mi köze van hozzá?
  • drzen
    #49
    Természetesen lehet valakit tisztelni, felnézni rá. Nincs gond ezzel. Más kérdés, hogy ez számomra semmit nem jelent. Egy kőműves a munkájával pont annyira értékes mint Steve Jobs vagy Bill Gates, stb. Nem látok különbséget közöttük. Mindenki azt csinálja amihez ért és azt tegye a tőle telhető legjobban. Tisztelni akkor fogok valakit ha mint embert ismerem. Hidegen hagy a zsenialitása. Felmerült itt Mozart neve. Őt sem szeretem, nem is tisztelem. A zenéje fantasztikus, segít nekem, hogy harmóniában élhessek. Köszönöm Mozart. Ennyi. ;)
  • G_ArchAngel #50
    Most megint ne a magyar szokasokbol induljunk ki, ahol minden a tied, amit a netrol szedsz le es kiirod az Arisjus altal megbelyegzett korongra.
    A vilag nagyobb reszen (incl. Kina, Korea, Japan, Usa, Nemeto. Skandinav allamok, UK... stb.) sorban zarnak be a DVD kolcsonzok, de a HMV-nek vagy a Virgin Store-oknak sem megy tul jol.
    Egyszeruen mindenki online veszi meg vagy kolcsonzi a filmeket.
    Nem csak iTunes-bol, rengeteg lehetoseged van a TV tarsasagoknal is elofizetni olyan HD adasokra, amelyeket barmikor megnezhetsz es/vagy tarolhatsz a belteri egysegeden.
    Amit letoltesz otthon akar zene vagy film nagy esellyel egy HDD-n vegzi, masnak meg USB-n adod oda vagy megosztod WiFi-n.

    Nekem op.rendszer van egyedul DVD-n, a szoftvereket online veszem (nem zold tudatossag, csak kenyelem), de sokan erre nyomjak a felhasznalokat, ezert dragabbak is a fizikalisan elerheto szofverek. (nem bantjuk a fakat es nem hasznalunk koolajat muanyagot gyartani, ertem?)
  • pixx
    #51
    Én pl azt tudom magamból kiindulva, hogy nekem a munkámhoz nélkülözhetetlen volt és lesz is a jövőben. Ha csinálok egy vágást, legyen az esküvő vagy reklámfilm nekem azt dvd ki kell adnom a kezemből.
    Egy gyári dvd 20 múlva is jó lesz, egy hdd meg nem biztos...
  • G_ArchAngel #52


    Ezt szoktam mondani mindenkinek:
    Az igazi hosoket nem vesszuk eszre, pedig nekik koszonhetjuk a mindennapjainkat, kozben meg Gyozikeket es Lady Gaga-kat balvanyozunk.
  • pixx
    #53
    Egy-két éven belül meg annyira elterjedt lesz a blu-ray, hogy azon kell nyomni a cuccost majd az embereknek. Remélem addigra, az ára is barátibb lesz...
  • G_ArchAngel #54
    Valaminek szerintem le kell valtania. Nagy, zajos es lassu.
    Raadasul arra a 20 evre en nem vennek merget, bar nincs 20 eves filmem.

    Amit Te irtal, a gyari korong lehet kibirja, de en hova archivaljak megbizhatoan?
    5 eves DVD-im is haldokolnak (Verbatim, Sony, TDK...)
  • Koge
    #55
    kollegam vinyokat pakolgat el vizhatlan muanyagtokba majd pancelba ( mondjuk privat tartalomnal hulyeseg) de munkat trezorban tartani kevesbe
  • Justil
    #56
    hmm, szürke és fekete színű fal van mögötte...
  • pixx
    #57
    Visszaidézem, amit írtam:
    "Egy gyári dvd 20 múlva is jó lesz, egy hdd meg nem biztos... "

    Írott dvd 3-4 év max, utána már nagyon nehezen olvassa egy középkategóriás olvasó, egy csúcskategóriás is szerintem 5 év után képtelen olvasni...
  • pixx
    #58
    Egy winyó attól is tönkremegy, ha keveset használják, és akkor is ha sokat, nekem volt mindkettőre példa...
    Egy pendrivnak nem tudom mennyi ideje van, de biztosabb mentésnek tűnik. Vagy egy nagyobb memkártya...
  • vanclemmons
    #59
    "Nagyot fog bukni egyszer ez a Jobs, az tuti. A stratégia, amit folytat, nem fenntartható hosszú távon." -->

    és az apple stratégiája konkrétan mióta rövid távú? ha csak az ipodokat nézzük, mióta az első megjelent 1990akárhányban, azóta csak egyre népszerűbb. jobs innovál, a vevők vásárolnak. pontosan tudja, mit miért csinál, és bőven alázza a piacot hosszú távon is.
  • tz19
    #60
    Az a gond az apple fanokkal, hogy nem hallanak meg semmit. Jobs bácsi szintén, lehet onnan ered. Tényleg, mond az ember valami értelmeset, és akkor jönnek ezzel a sznobozás, meg senki más nem érti a divatot dumával. Én eddig úgy vettem észre, hogy legtöbbször nem a "másik" oldal mondja ezt ki. Felhoznak egy tök értelmes 5letet, de az apple fanok az almától nem látják az erdőt, és maguk találják ki, hogy sznobozzák őket, pedig nem.

    Most is <Szemjuel> volt az első akinél ez a hülye sznob duma előfordult, hogy mások sznobozzák, pedig senki sem említette előtte.

    Szóval nekem valami olyasmi jön le, hogy vannak emberek akik sznobok akarnak lenni, és ehhez vezető utat egy apple termékben látják. A bevásárlás után pedig azonnel lelkesen kiabálnak, hogy mások őket szobnak titulálják, pedig senki sem tette, ők maguk akarnak azzá válni, és így tudatják a környezetükkel.

    Hát ennyi, sokan így érzik jól magukat. És ebben a kapzsi világban van egy cég aki ezt jól ki is használja, nagy anyagi hasznot húzva ebből. Nincs ezzel semmi gond, van egy igény, és jó pénzért kielégítik. Kicsit azért sajnálom ezeket a szegény embereket, akik egy telefonban, vagy egy internettáblában találják meg a boldogságot.

    Valószínűleg az én iménti hozzászólásomat sem akarják majd sokan megérteni, nem gond. Én ezt látom, tapasztalom. Amolyan szvsz.
  • Iridescent
    #61
    A hülye emberekből lehet a legjobban megélni és ezt Steve Jobs látja :p
  • Gerygrey
    #62
    Ugyanezt tudja egy androidos HTC is, ami lényegesen jobban személyre szabható, ráadásul sokkal jobb ár/érték arányban. iPhone 3GS 180.000 Ft, HTC Desire 120.000 Ft... Nagyon nem mindegy, főleg, hogy az utóbbi kezelőfelülete nagyságrendekkel veri az ájfónét - ha ennyi pénzt tudsz telefonra szánni, bátran tudom ajánlani az iphone helyett. Én is majdnem vettem tavaly egy 3GS-t, és áldom az eget hogy akkor inkább a DSLR fényképezőgépet választottam, és nem hajítottam ki fölöslegesen ekkora valag pénzt egy telefonra :)

    Most már oda jutottam, hogy reggel be sem kapcsolom az asztali gépet csak azért hogy átfussam a mailjeimet és a híreket, kiülök egy kávé-cigivel az erkélyre, kiviszem a Desire-t és az alapvető netes dolgokat elintézem rajta.

    Nagyszerűek az Apple termékek, de van náluk nagyszerűbb. Csak azok nem kerülnek minden nap címlapra az indexen meg az SG-n, érthetetlen módon... A HTC vezérigazgatójáról meg azt se tudjuk, hogy kicsoda, nem hogy így sztároltatná magát a neten, nem verik a HTC felhasználók a keynote-okra, egyszerűen használják a termékeit, a legnagyobb megelégedettséggel.
  • dzsagon
    #63
    "Az élet mindenesetre az Apple első emberét igazolta, hiszen öt évvel ezelőtt a konszern 5 milliárd dollárt ért, ma pedig már több, mint 240 milliárd dollár a piaci kapitalizációja." Azért nem kellene faszságokat írni.
  • narumon
    #64
    építőiparosok nap mint nap mmseznek? Én sem és apám sem....
  • narumon
    #65
    "Ha egy 60 ezres telefonban van 4-5 dolog, ami alap, kamera hátul,kamera elől videófelvétel, 3g, MMS meg mit tudjam én még mi, akkor az egy 120 ezres telefonban miért nem alap?"

    Talán azért mert ebben meg más az alap ami a 60e telefonban nincs?
  • drzen
    #66
    Ha valamit nagyon sok ember használ az attól még nem biztos, hogy annyira jó, vagy nem lehetne jobb. Szóval onnan ahonnan szinte csak felfele lehet menni, egyenlőre őt igazolta. Aztán meglátjuk mi lesz ebből később. Az élet tud meglepő dolgokat produkálni, ezt Steve is tudja. Sok sikert.
  • narumon
    #67
    "Ez baj az Apple fanokkal, azért mert neki nem kell, el nem hinné, hogy másnak is szüksége lehet rá..."

    NEM! Az a baj az apple fikázokkal, hogy azért mert neki hiányzik egy funkció el nem hinné hogy másnak nincs szüksége rá.
  • narumon
    #68
    "Csak, hogy étudd, már két éve voltak 5 megapixel fölötti kamerák a telókba, te tavaly már voltak 10 megapixelesek is."

    Erről annyit, hogy ismerős mittoménmilyen samsung telójában is valami 10mpixel fényképező "dübörög" a baj csak az, hogy az én ezeréves 3Mpixel digit fényképezőm három kört vár rá képminőségben. Lehet számháborúzni, de szerencsére ezzel nem mindenkit lehet megvezetni.
  • narumon
    #69
    "3, igenis a nagytobbsegnek szuksege van azokra a funkciokra amik szerinted feleslegesek"

    Hát igen az eladások is ezt mutatják. Ez miatt veri éppen szarrá az iphone a piacot.
  • narumon
    #70
    "Optikai meghajtó miért lenne hülyeség?"

    Nem hülyeség de én még idén 1db optikai lemezt sem írtam. (Az is lehet, hogy már megint csak más az igényünk)
  • Gerygrey
    #71
    Én meg csak az elmúlt hétvégén kb négyet.

  • narumon
    #72
    "Ugyanezt tudja egy androidos HTC is, ami lényegesen jobban személyre szabható, ráadásul sokkal jobb ár/érték arányban. iPhone 3GS 180.000 Ft, HTC Desire 120.000 Ft.."

    Amikor én vettem az iphonet akkor még nem Desire volt hanem valami más HTC amit kipróbáltam, teszteltem, ezután választottam az iphonet. Mivel előfizetéssel vettem így még drágább sem volt, de sokkal gyorsabb, jobban kezelhető, és az appstore is egy hatalmas lökést adott az irányba.
    Most én is azt csinálom, hogy azon intézek mindenféle netes dolgokat csak én nem kávé közben mert nem kávézom.
  • narumon
    #73
    "Én meg csak az elmúlt hétvégén kb négyet."

    Oké akkor visszajutottunk az alaptézishez; Azért mert én nem használom hülye vagyok meg sznob? Most vettem egy olyan netbookot amiben nincs optika, akár olcsóbban lehetett volna olyat kapni amiben van de az meg másban gyengébb. A preferenciáim szerint választottam.
  • drzen
    #74
    Ahogy elnézem a hozzászólásokat, igazságot nem lehet tenni, mivel a mindenkinél másként meglévő igényekre nem válasz az, hogy kinek van igaza, kinek nincs. Nem is igazán értem (na jó, értem) miért rugóznak ezen a témán annyian.

    Nekem grafikus a szakmám és mikor kezdtem, alig vártam, hogy dolgozhassak egy Apple gépen. Az egyik munkahelyemen választhattam. Vagy PC, vagy Mac. Egy hetet töltöttem az álomgéppel, óriási csalódás volt. Nem azért mert a Mac szar. Más, én pedig nem olyan vagyok aki szereti azt a másságot. Bármikor megtehetném szerencsére, hogy veszek magamnak egyet, de nem kell.
  • G_ArchAngel #75
    A baratnom occse csak 23 eves, de laptoppal jar budira is - keptelen volt hasznalni az MBP-m es az OSX-et, mindig is Windows-os gepe volt, azzal kel, azzal fekszik:)
    Nem vagyunk - szerencsere - egyformak.
  • drzen
    #76
    Így van, nem vagyunk azok. Sokat beszélgettem Apple felhasználókkal (a munkámból adódóan is) és tökéletesen meg lehet beszélni mindent ha az ember segítő szándékkal közeledik. Sok értelme a vagdalkozásoknak nincs, nagyon gyerekes dolog szerintem.
  • [HUN]FaTaL
    #77
    iBrainWashing completed.
  • roliika
    #78
    "Jobs egy farmernadrágban és egy fekete pulóverben jelenik meg a termékbemutatókon, mint egy Messiás" <- Miért...aki farmert hord és fekete cuccot az a Messiás? :DDD

    Hordjon...de mindig ugyanazt hordja. xD
  • roliika
    #79
    iPhone...ez nem csak egy telefon, hanem A telefon. Viszont csak egy telefon. :)

    Státusz szimbólum. Van aki szerint gyorsabb mint a többi, van aki szerint funkció gazdagabb, van aki szerint biztonságosabb, van aki szerint felhasználóbarátabb, van aki szerint szebb, mint a többi telefon, viszont, ezek egyike sem állja meg a helyét, mert lehet mutatni szebbet, gyorsabbat (bizonyos funkciókban), biztonságosabbat is....itt egyszerűen arról van szó, hogy nekem ájfonom van, neked meg nincs. Vágyat kelt, meg akarod szerezni, de legalább ki akarod próbálni, látni akarod, hogy milyen, és miért beszélnek róla ennyit.

    Talán ettől zseni Jobs. Ez olyan mint a Ferrari. Hihetetlen autó, de vannak nála jobbak, mindenesetre bárki kipróbálná vagy legalább beleülne.
  • Sir Ny
    #80
    "viszont, ezek egyike sem állja meg a helyét, mert lehet mutatni szebbet, gyorsabbat (bizonyos funkciókban), biztonságosabbat is..."

    de nem egy készülékben
  • roliika
    #81
    Dehogynem..teljesen szubjektív a dolog. Egy Androidos HTC ről is elmondható ugyanez, csak nincs mögötte ekkora hájp.

    Illetve az androidnak még az a hátránya, hogy nincs mögötte egy AppStore szerű gépezet, ami hát lássuk be, nem csak arra való hogy jól lehúzza a népet Jobs,(12 dolcsi a legdrágább gém, van jó sok ingyenes is, meg jó sok 0.99 dolcsis) hanem meg is védi a felhasználót, mert se gány kódot, se vírusos szarokat nem enged be.