55
  • gombost
    #15
    "Ehhez nem sok köze van az Apple-nek, ők csak feljelentést tettek teljesen jogosan, a megfelelő eljárásról a bíróság és a rendőrség dönt."

    Ha-ha-ha! Nyilván nem kapott pénzt az a bíró, aki aláírta a házkutatási parancsot, hiszen ahogy a cikkben leírják a hatályos jogszabályok szerint ez jogellenes. A tengerentúlon a bloggerek is újságírónak minősülnek.
  • Ulkesh
    #14
    "Erdekes, de meg egy azsiai gyarto sem csinalt soha olyat, hogy rendorseget hivjon par foto miatt."

    Nem, ők valóban nem hívnak rendőrt. Csak szép csendben eltüntetik a delikvenst, hogy az életben nem hallasz többet róla, vagy max. véletlenül öngyilkos lesz :D
  • Ulkesh
    #13
    Ehhez nem sok köze van az Apple-nek, ők csak feljelentést tettek teljesen jogosan, a megfelelő eljárásról a bíróság és a rendőrség dönt.

    A helyi törvények szerint, ha valamit találsz és azt megtartod úgy, hogy tudod ki a jogos tulajdonosa (márpedig ebben az esetben ez eléggé egyértelmű), lopást követsz el. Ezt a Gizmodo pontosan tudta és mivel egy jogilag lopottnak tekinthető eszközt vásárolt meg 5000 dollárért, így kimerítette az orgazdaság fogalmát is.
    Mindezt még szépen közhírré is tette. Ha nem vesszük az ipari kémkedést és technológiához fűződő jogok megsértését, akkor is minden különösebb feljelentés nélkül is eljárnak ellenük. Ezt ők pontosan tudták, amikor megvették a készüléket, szétszedtél és leközölték a képeket, videókat.

    Chen meg nyugodtan pattoghat, hogy ő újságíró, mert gyakorlatilag nem az. Sima blogger, semmi több.
  • Commandante
    #12
    ez csak mar ke ting
  • kvp
    #11
    "Szerintem az egész felhajtás csak reklám az Applenek, láttunk már ilyet a történelemben."

    Igen, negativ reklam. Ha nem tetszik nekik valami, radtoretik az ajtot nehany kommandossal. Akkor inkabb mar semmilyen apple termek ne legyen az ember kozeleben, mert akkor nyugton hagyjak. Erdekes, de meg egy azsiai gyarto sem csinalt soha olyat, hogy rendorseget hivjon par foto miatt. Az apple vezetese tul paranoias es mindent jogi vagy mint lathatjuk fegyveres eszkozokkel akarnak megoldani. Pedig eleg lenne ha kedvesebbek lennenek az emberekkel...

    Eleg messzire ment az apple a regi nagytestveres reklamjuk ota. Anno ok akartak a jo fiuk lenni, mostanra meg ok viselkednek ugy mint egy 'nagytestver'. Az ibm soha nem volt ilyen, meg a pc specifikaciokat is kiadtak, azzal, hogy barki masolhatja, ha akarja. Erdekes, hogy az apple reklam utan par evtizeddel kiderul, hogy az ibm volt anno a jofiu.
  • slickboy
    #10
    Más cég kínosan ügyel, hogy ne hasson ilyen diktatórikusnak. Paradoxon, hogy az Apple által hirdetett friss, fiatalos, nyitott, multikulti máz mögött mi lapul. Legnagyobb paradoxon, hogy ezt még vonzónak is találják egyesek és az ilyen megnyilvánulások nemhogy ártanának a cégnek, hanem még jót is tesznek neki.
    Amin meglepődtem, hogy az újságíróknak majdhogynem "mentelmi joga" van tengerentúlon a cikk szerint.
  • Iridescent
    #9
    Én biztos nem tanulom meg XD Ha ingyen adnák se kéne apple termék! Biztos jó, de nem használnám ki, divatbuzi meg nem vagyok!
  • spy803
    #8
    Szerintem az egész felhajtás csak reklám az Applenek, láttunk már ilyet a történelemben.
  • Narxis
    #7
    Legalább megtanuljátok, hogy nem packázunk az Apple-el.
  • Narxis
    #6
    Te miről beszélsz? Nem keresték meg az Apple-t, aki megtalálta pénzt akart érte.
  • FoodLFG
    #5
    Nem is vártam többet sztív dzsobsztól... :D
  • Cat #4
    Mivel pénzt adott érte a lap, ezért simán lehet a gyanú orgazdaság. A cég szempontjából pedig akár ipari kémkedés is. Mindkettő bőven elég súlyos ahhoz, hogy házkutatás legyen a vége. Ha egy nüansznyi hibát is vétett a Gizmodo le fogják perelni a gatyájukat is kártérítés címén.

    Más kérdés persze, hogy ez-e a helyes megoldás. Vajon miért ilyen az Apple viszonya a sajtóval? És ez nagyon nem egyedi eset, hiszen több éve is hallhattunk olyat, hogy bloggereket perelnek be. Más cégeknél rendszeresen sajtóbeszélgetéseket szerveznek, gyárbejárások vannak, bemutatják a terveket. Igaz ez az autógyáraktól kezdve a Videoton üzemén át az energetikai cégekig. Az Apple csak azért engedheti meg, hogy magára haragítja a sajtót, mert a fogyasztói fanatikusok.
  • nohea
    #3
    Elmegy a crApple a búsp...ába. Aki megtalálta azt a szart a kocsmában, első körben rögtön NEKIK akarta visszaszolgáltatni, de nem hittek neki és kvázi a pofájába röhögtek. Ezek után még ők szerveznek boszorkányüldözést...? Inkább kihúzhatnák a fejüket a s.ggükből.
  • tomonor
    #2
    hehe, azért érdekes belegondolni hogy mik folyhatnak a háttérben
  • ScarY MAN
    #1