6
  • Garfield
    #6
    Meg kell tanulni angolul, mert így akkor megérted, hogy az email címedhez tartozó jelszó megadása opcionális, és csak arra szolgál, hogy postafiókodban levő emailcímeket lecsekkolja a regisztrált felhasználók közt, hátha valamelyik levelezőpartnered már regisztrált a FB-ra. Egyébként milyen kötelezően megadandó adatok vannak a FB-on, ami nélkül nem tudsz továbblépni a regisztrációban?
  • Kerub
    #5
    Nagyon felemás érzelmeket ébreszt bennem [igJeff Jarvis[/i] véleménye.

    Alapvetően baromira kecsegtető a nyílt online részvétel, ahol egymást segítve, egymástól távol tudunk kapcsolatot építeni, közösen dolgozni úgymond "vadidegenekkel". Ez mind baromi jól hangzik, de...
    Igaz én a rendszerváltás küszöbén születtem, de azért van bennem egy bizalmatlanság a nagytestvérekkel szemben. Értem ez alatt a googlet, a Facebookot és minden más olyan online helyet ahol információt kell kiadnom magamról. Már 3× neki fogtam, hogy csináljak Facebook adatlapot, de annyi infót kér el tölem (többek között nyaggat az emailcímem jelszaváért), hogy félúton mindig visszaléptem. Nem tagadom van bennem egy bizonyos szintű internetes paranoia (lehet túl sokat láttam gyerekkoromban a Hálozat csapdájában-t? :D) vagy távolságtartás. Mindezt úgy hogy rajongva figyelem az újabb és újabb social web alkalmazásokat (még a twitter is tetszik). Szóval ez a kérdéskör nem újkeletű nálam...

    Ti ehhez hogyan álltok, mi a véleményetek erről?
  • Amergin
    #4
    "Szerinte a magánélet védelme messze túlértékelt téma."
    Szerintem meg messze alulértékelt. Már a "jónép" fejében biztosan.
  • Narxis
    #3
    Ez a csávó egy idealista...
  • FoodLFG
    #2
    Sok helyen olvastam, hogy az ájpedet egyirányú kommunikációra optimalizálták. Van benne valami és tényleg ez is egy negatívum ezzel a termékkel kapcsolatban.
  • gombabácsi
    #1
    júúj leszólta az ipadot, júúúj most mi lesz, annyi lesz neki