418731
banner
A 'láthatósági / álcázási rendszer' magyarázataLegfrissebb MM táblázat Képfeltöltés ittReplay feltöltés ittOnline Tech-Tree Virtuális pénisz mérő (EFF/WN7)Serious Threat StreamMr Scheff Stream[FAQ - GYIK avagy Gyakran Ismételt Kérdések]Individuális missziók listája TeamSpeak: pointer4.no-ip.org, jelszó nincs

  • lexlutor
    #56846
    4darab t7es es 2 darab t6 a 3 darab t7 es 2 t5 ellen :) csodas:)
  • Sir Charles
    #56845
    Na ez nálam új mélypont a "balance rendszert" nézve.
    Kéretik nézni, hogy a tier 5! M4 Sörment mivel óhajtotta a játék szembe állítani.
  • tankaljöttem
    #56844
    én olyan artykat fogtam ki csapaton belül hogy nem is játszott ,ott ülnek a bázison egy lovést sem adnak le ,nem tudom lehet hogy közben elment egy hatalmasat kummantani ,de engem még egyszer sem támogatott arty , tigrissel meg állandóan berak az új e-100 as tankok közé ,mulatságos nagyon 5 party-ból 5-öt lehozni minuszba ,sőt az álcázást hiába olvasom el egyszerüen nem értem ,a német tankok világitanak a csatamezőn ,vagy hatalmas csalók játszanak
  • lexlutor
    #56843
    ..barmilyen hihetetlen koszontem meg mar artynak a segitseget. szerintem mas is vetemedett ilynre itt, aki szidta oket. de ugyanugy megkoszonom a tankosoknak is, ha sikerul osszejatszani.

    de szerintem erzed te is milyen abvivelanciakra akartunk ramutatni. pl.: miert nem jar ban az artysnak ha szembrebbenes nelkul kilovi a csapattarsat? miert jo az, h gondolkodas es merlegeles nelkul belelonek a kozvetlen kozelharcban levo csapattarsak koze is, mindenfele restrikcio nelkul?
  • Matusy
    #56842
    Én akkor is szidom őket. Nekem mi abban a játék h Vér Pisitke a 3dik percre beszedett 5 killt mert ő a GW Tiger és neki nem kell kimenni a harctérre meg semmit nem kell csinálnia csak nézetet vált és lő?. Én meg spurizok oda h segítsek a társaknak de igazából felesleges mert engem zavar a hegy engem lát az ellenség rám lőnek rá nem. Ez a játék? Támogassuk a lövegeket? Nem fordítva kéne ennek lennie? A löveg támogatja az előre nyomulást? Word of SPGs a játék neve v Word of tanks? Mert perpill ez a játék a tüzérekről szól. Szerencsésebb tüzér aki gyakrabban betalál vs akik mellélőnek. Nagyobb mákod van ha pont odamegy ahova kell de ha szóródik akkor szevasz... Akkor csak 400at sebzel mig az ellenséges tüzér ha telibe lő (ami nagy skill tudom én... irtózatos sok gyakorlás kell h ne szóródjon a lövés) akkor meg 1000+ Még a T10es tankokba is simán 900at lőnek... Ez aztán a skill és játékélmény :)
  • Wittmann13
    #56841
    Érdekes,akkor senki nem szidja az spgket,amikor az iq bajnok csapat fele már az első 3 percben kilöveti magát,és úgy nyernek,hogy az ellenség 70%át az artyk szedik ki.Vagy amikor a szintén rutinos tankosok közül senki nem marad a bázison,és az artyk lövöldözik ki a foglalókat.
    De találkoztam már olyannal is nem egyszer,hogy pistike és barátai ketten-hárman nekimennek is-3,4ekből álló falkának,aztán úgy nyomkodják a helpet,hogy lekopik a felirat a billentyűről.Persze gondolom az is ciki,ha ilyenkor segít nekik a tüzérség..
  • Matusy
    #56840
    1800hp-t lőtt belém egy M40/43 úgy h 48al száguldottam keletről nyugatra :) Ehhez aztán skill kell :)
  • kaleun
    #56839
    Komarinnal a fején találtad a szöget...

    Mindenki sír a Kampinovka miatt, pedig valójában ez az egyetlen map amelyiken gyakorlatilag nem tudsz csinálni semmit sem. Kampinovkán sniperkedhetsz a noobokra akik még egy bokorba sem képesek beállni vagy esetleg elmehetsz a domb felé scoutolni/sniperkedni vagy felmész a malomhoz, vége felé esetleg a mező szélein is elosonhatsz (gyenge század ellen a rush is elmegy...)
    Komarinon meg mivan? Vagy a map bal alsó vagy jobb felső sarka, suicide fétises csávók akár a középen is próbálkozhatnak....
  • Eagle16
    #56838
    Nem :) De van rá esély hogy elolvassák a fejlesztők...
  • Eagle16
    #56837
    Az addig oké, és ez a játékmenetben sem üt vissza? Dehogynem...mégis mi a fenének kéne egy Object 261-nek ellátnia 480m-re? Ez konkrétan annyi, amennyit egy Patton tud, és ez elvileg a Patton egyik erőssége...mégis, egy Tier 8-as SPG ugyanazt tudja.

    Eddig komolyan mondom nem is figyeltem ezt, de most már értem hogy miért olyan sikeresek a bújócskázásban...
  • madmex
    #56836
    Talán a marder más mert azzal magad elé lössz. De a személyzet az önjáró tüzérségi lövegben minek nézi hogy hol az ellenség? Rádión kapja parancsot hova lőjjön.(gondolom én)
  • lexlutor
    #56835
    amugy szoktak ezekre valaszolni is a nagyonhivatalos forumban?
  • spiczi91
    #56834
    Azért van neki akkora mert nyitott tank. A Mardernek is hasonló látótávja van.
  • lexlutor
    #56833
    az ilyen bt2 huszarok emnnek mindig elsonek a lecsoba :D
  • lexlutor
    #56832
    pz35 op :) mentem velem 66 csatat es mar 140 killem van vele :) szeretem :)
  • sanya01
    #56831
    Illetve "pézékkel"!
  • sanya01
    #56830
    Hajjaj, nem is kicsit!
    A BT2-vel minden nap csapatok 2-3 kört, mer' szeretem!
    Vasárnap egymás után 2 csata:
    1. Malinovka, gyí fel a hegyre a malomig. Mire felértem akkor döbbentrem rá, hogy a másik 3BT-2 és 3BT-7 lennt maradt a trakeszokkal és ms-1-ekkel.
    Lezúdultam a dombon és az ellen bázisánál lévő kis tónál találkoztam az első ms-1-el. Ott kempelt mindenki náluk is....faxa.
    2. Karelia, nekiindultam a hegy mögötti útvonalnak, mindenki (tényle mindenki) elment az ellenkező irányba. Gondoltam csakazértis megyek tovább, legalább 4-5 másodpercre feltartom az ellenséges brigantit...jahh...ha jött volna bárki is arra. Ott szintén mindenki elment egy irányba. Nem hittem a szememnek!
  • Eagle16
    #56829
    Hehe :DD
  • Toby0501
    #56828
    Lammaer hozzászólása azért odavág. :)
    "What the hell... do we have spotting SYSTEM?
    ... The random generator hardly can be called to a system... "
  • Czdano
    #56827
    Egyébként az ilyen szituban szívesen megnézném mindkét fél arcát :D:D
  • Eagle16
    #56826
    Beírtam a hivatalos fórumra is, én nem csak itt tudok sírni :)

    LINK

    Aki egyetért, az nyomjon pluszt, aki nem az mínuszt, de a plusznak jobban örülök :P
  • Dean108
    #56825
    Érdekes hogy kis tierben ez mennyire másképp van.
    Tier 5-ös tankjaimmal 10-ből 9-szer ha közelébe jutok egy SPG-nek kiszedem.
    Ritka hogy ő szed ki engem.

    Át tudom érezni ilyenkor a helyzetüket (és egyben ilyenkor örülök annak hogy van nekem is artym), hogy neki rézsút közeledek folyamatosan tüzelve, ő meg próbál utánam fordulni és telibe kapni. Persze jóval mellettem csapódik az eredménye és ekkor már ő is és én is tudjuk mi fog következni ....
  • MuldR
    #56824
    A HDF klannak uzenem, hogy a T34 nem most lesz a 6.7-be atteve premiumnak. Szoval ezert kar grindelni. :)
  • Oddball29
    #56823
    Helyi ötlet nyomán high tier artistáknak szeretettel.

    Na szépségem, te estél a nyakamba a múltkor Komarinnal?

  • madmex
    #56822
    Senki ne mondja azt hogy amit most irok nem jelent semmit. Íme 14:00 (kb).
    5:30kor keltem 10kor már haza is értem na mondom frankó mára nincs program mehet a tank. Lenyomtam csomó csatát tier 4-5-6-8(7-s tankom most nincs). Na mivel nem mentem?
    Tier-9 E-75 mertha bemegyek tuti 4 arty és volt kedv nincs kedv.....
  • brasco84
    #56821
    thx :P
  • browing
    #56820
    Tessék egy ajánlás.
    Én a 100 milliméterest ajánlom...
  • brasco84
    #56819
    bár a 100mm jobbanak tűnik
  • Oddball29
    #56818
    5k csata után első Oskin medálom M4/105-el...Persze lesipuskázva.
  • brasco84
    #56817
    na megvan a t-34-85... persze megváltást nem vártam, most t9esekkl rak be egy csatába, de lesz ez még így se.. szenvedés még így az elején. erre melyik ágyút ajánljátok majd? 85 mm ZiS S-53?
  • lexlutor
    #56816
    ..ezek utan merjen panaszkodni h a nemet technika nem op! :)
  • Eagle16
    #56815
    WoTDB infó szerint a Bison-nak 460m !! méteres látótávja van. A Tigris II-nek is...kérdem én, ez minek? Ezzel a Bison a legjobb Tier 2-es scout komolyan :)
  • Eagle16
    #56814
    Nem, a szovjet tankoknál ez még durvább :) Ott már tényleg a legapróbb emelkedő is végzetes :D

    Az amcsik ilyen szempontból a legjobbak, kisebb domb mögül nagyszerűen tudnak lőni maguk elé, így csak az erős tornyuk látszik ki.
  • Dean108
    #56813
    Csak a német tankoknál jellemző az, hogy a cső lefele alig tud mozogni?
    Tehát már egy icipici dombnál is fel kell mászni a tetejére ahhoz, hogy célozni tudj?
    Néha már attól is tartok, nehogy ráguruljak egy nagyobb kavicsra, mert akkor is max. csak az eget tudom célozni.
  • lexlutor
    #56812
    ..meg kell nekik 600 hp is persze..
  • Eagle16
    #56811
    De szerintem itt senkinek sem azzal van a baja hogy egy Grille meglövi TD módban :)

    Nem tudom voltál egy nagy csatában Komarinon pl. Ott van az a megszokott SPG-s sarok, ha 4-5-en bent vannak, nagyobbak, akkor 150-200m-nél már halott vagy, akárhogy forgolódsz. Mivel érdekes módon elvileg a nagy SPG-knek 0 álca bónusza van, még is elbújnak egy körömnyi bokor mögött és csak közvetlen közelről látod meg őket, néha még akkor sem ha kiszednek...

    Mert persze jó nagy látótáv is kell nekik...na ez is hülyeség. SPG az legyen szinte vak, ott van nekik a műholdnézet. 200m-nél nem kéne nekik nagyobb látótáv.
  • Dean108
    #56810
    Himmelsdorfon SPG-vel már csak úgy vagyok hajlandó játszani, hogy ott vagyok a nehéz tankok mögött.
    Ha épp az egyik kihátrál a lövések elől, akkor megszívtam (na jó néha én is kihátrálok velük együtt), de akkor meg annak örülök hogy gyorsan letudva a városi pálya jöhet a következő.
  • Dean108
    #56809
    Hát amikor TD módba kell legyek már előre félek.
    A Grille is lassan fordul, és ott se könnyű jól mozgó tankot telibe kapni.

    Hányszor jártam már TD módban úgy, hogy mikor végre becéloztam és épp nyomom a bal klikket már robbanok is.

    Vagy amikor elvéted ijedtedben és tudod hogy mire neked betölt addigra 2-szer is kiszednek.

    Arty TD módban = vagy elsőre telibe kapod vagy annyi.
    Erre általában 5 másodpercem szokott lenni, a hatodik másodpercben már kilőttek ha addig nem fordulok rá a tankra és nem kapom telibe.
    És sokszor ott baszom el hogy túl lefoglal az aktuális célpont és későn váltok TD-be.
  • Eagle16
    #56808
    Aha, és te ezeket mind SPG nézetből izgultad végig? Nem? Ez a lényeg...ha úgy használod az SPG-t mint egy tankot akkor jön vele az érzés is, meg egy kis tudás, hogy mégis csak úgy lőtted ki őket hogy nem 1km-re csücsültél egy bokorban, hanem közelharcban MANŐVEREZTÉL, miközben KOCKÁZTATTÁL :)

    Ha néha kempelnek SPG nélkül, azt csak megszokásból teszik :P

    Komarinon tudsz mondani egy útvonalat ahol nem ér el az arty? :D A pályák 80%-án elér...nekem is volt, tudom.

    Ha nem lett volna, akkor azt se tudnám hogy pl. ha beállok egy dombra akkor az SPG csak nagyon nagy szerencsével találhat el, vagy még azzal sem, mert a dombon "megnyúlik" a célköre. Illetve sokat segít, ha váratlan manővereket csinálok. Hirtelen indulás, hirtelen megállás, váratlan tolatás. Ha tudom hol az SPG akkor keresztbe kell hozzá képest menni, így nem tud leszűkülni a célköre, meg hasonlók. Ezek sokat segítettek, de ehhez elég ha vesz az ember egy Tier 2-es Bisont :)
  • Renegade
    #56807
    hehe, nekem jó ideje nem volt, aztán egyszer csak egyedül maradtam stuggal egy ügyes sütő ellen, miután kilőttem, azon kaptam magamat, hogy tiltásig pörög a szívem és remeg a kezem, nem picit meglepődtem :-)