53
Közeleg anyák napja
  • CattiBrie
    #53
    Amúgy Anyum is mindig ezt mondja, és a pszichológia könyvek is, meg a pedagógia tanárok is, és a Bábosik féle Neveléselmélet könyv is..
  • CattiBrie
    #52
    Én mondtam! Szia! Catti vagyok!
  • norbre
    #51
    ezt ki mondja?
  • CattiBrie
    #50
    3 éves koráig lehet csak egy gyereket nevelni.
  • Pistike 007
    #49
    Ez fájt.
  • MerlinW
    #48
    Pl mert életet adott neked?
  • BenceYCE
    #47
  • norbre
    #46
    egyetértek.. hiányosan fogalmaztam.. a gyermek alatt egy szülő, felnőtt gyermekét értettem, a felnőttként meghozott döntéseit
  • BenceYCE
    #45
    Az embereket természetesen egy ideig tudják csak kontroll alatt nevelni, a bölcsödével, később óvodával, iskolával kibővül egy gyermek környezete, de az ember a magával hozottakat nehezen felejti. Régebben olvastam egy könyvet melynek címe, hogyan NE neveljünk tökéletes gyereket. Az írónő szakmai tapasztalatokkal is rendelkezik és egyenesen állítja, hogy 6-8 éves koráig lehet csak egy gyermeket nevelni, utána a környezete fogja formálni. De egy szülőnek igen is nagy befolyása van abba, hogy milyen környezetben nő fel a gyermeke. Tehát az állításod inkább úgy lehet igaz, hogy nem mindenért a szülők a felelősek. Nem véletlen ám az, hogy a kiskorúság alatt a szülő vállal felelősséget gyermekei tettéért. A 6-8-12 éves Gazsika tetteiért valószínűsíthetően a szülők felelősek vagy legalábbis a legnagyobb részében.
  • norbre
    #44
    egyébként a hsz-od tartalmát is félreértettem, most olvastam el rendesen :)
    a nevelés nagyon fontos és meghatározó, de egy idő után nem biztos, hogy egy gyermek döntéseiért a szülők hibáztathatóak
  • norbre
    #43
    akkor félreértettelek.. bocsi :)
  • BenceYCE
    #42
    :)
    Félre értettél, nem is Rád céloztam, hiszen csak úgy általánosságban mondtam és főleg azért Neked, mert ahogy olvastam a véleményed és a hozzáállásod közelebb áll hozzám mint mondjuk #7 vagy #16 :)
  • norbre
    #41
    mennyiben kérdőjeleztem én meg ezt az ünnepet? csak annyit próbáltam elmondani hogy nem a mennyiség hanem a minőség a lényeg
  • BenceYCE
    #40
    Hmm

    Az Édesanya nélkül felnövőktől eltekintve azt hiszem azok az Édesanyák akik olyan gyermeket neveltek erre a világra, aki egy ilyen egyszerű, de annál nemesebb ünnepet is megkérdőjeleznek, talán meg sem érdemlik, hogy megünnepeljék.
  • norbre
    #39
    szerintem soha nem az ajándék a lényeg, hanem hogy a másik érezze hogy (örömmel, jó szívvel)gondolunk rá.. és ezt ki lehet fejezni egy öleléssel is vagy azzal hogy felhívod pár percre

  • Vlala #38

    Velős. Kicsit kirohanós, de velős. :)

    Kiegészíteném még azzal, hogy hogy nem kéne ez a nap, mert minden nap úgy kéne élni, mintha anyák napja lenne. És nőnap, és Valentin-nap, és Karácsony is. :)
  • Goruck
    #37
    volt egy rajzfilm, sokat törtem a címén a fejem, de meg van: NED varázsgőtéje! :D Nemtudom ismeritek-e, ott azthittem, hogy anyáknapján az anyukáját kell elajándékozni másnak. Ill. mindenki elajándékozza az anyját anyáknapján. Azóta anyummal mindig ezen poénkodom ilyenkor...:)

    Ez csak ilyen szösszenet volt :)
  • Mr_no_NaMe
    #36
    debunkóparasztarcú itt némelyik...én úgy nőttem fel, hogy anyák napja van, és legalább olyan fontos mint a születésnap..ha egyáltalán ilyen hülye sorrendekbe bele akarunk menni (ne akarjunk). Egy nap, amikor az anyáké a figyelemcsokor. Szokás, kultúra, van azt kész. Jó, most lehet mondani, hogy nem kéne ez a nap, mert minden nap úgy kéne élni, mintha anyák napja lenne, de ez megint csak kötözködés.
    Ha valaki inkább felbődül, minthogy vegyen 1 szál csokit, vagy énnemtudommit az anyjának, aki miatt legalább ülhet a seggén és babmulhatja az sg-t, akkor ezt inkább az anyukájának bődülje.
  • Lacee86
    #35
    Írsz egy szép verset, vagy csinálsz egy fotókból összeállított montázsszerű képet stb. Vmi egyedinek lehet h örülne. :)
  • JagFater
    #34
    Pl. azzal, hogy nem mész haza. :-D
  • eLiXir
    #33
    ja...epic lol
  • Gladiator
    #31
    hirdeted rövid i... -.-
  • Gladiator
    #30
    hallod, kurva reklámjaiddal húzzál már a pékbe. Mit hírdeted az aréna plázát mindenhol?

    btw, lacrimabilis49 = asorabor
  • neoG
    #29
    Május első vasárnapja
  • mikiking
    #28
    Mikor van anyák napja ?
  • Sickness
    #27
    anyák napja
  • Hegi90
    #26
  • Rage47
    #25
    de reklám :|
  • eLiXir
    #23
    22 komment kozul te vagy az elso aki ajanl vmit, elszomorito, marmint az arany...
  • Rage47
    #22
    miért érdemli meg?
  • Metalmilitiakid
    #21
    nem is te lennél :D
  • Lacee86
    #20
    Ez nem az emlékeztetésről szól, de anyukád ennyit nem érdemel meg, h anyák napján felköszöntsd??
  • Cat 02 #19
    Valamiből meg kell élni.
  • lacrimabilis49
    #18
    Köszi a tanácsot.Holnap úgyis ráérek legalább van időm szétnézni és keresgélni a kuponos akciókon.
  • asorabor
    #17
    moderálva
  • Narxis
    #16
    Lassan már mindennek és mindenkinek van napja. Anyák napja, költészet napja, egészség napja...halottak napja. Szerintem ez hülyeség, vagy kényelmesebb a 365 napból 1 napon emlékeztetni a szeretteidet arra, hogy fontosak neked?
  • Bandee1987
    #15
    szorri. töröltem.
  • SHADOWEYES7
    #14
    #10
  • Mephike
    #12
    Nem sok ünnepnapot tartok számon, de az anyáknapja a születésnap és a karácsony mellett van nálam fontosságilag elkönyvelve. Szégyelném magam, ha elfelejteném.
    Byzhouse, remélem majd ha szülő leszel, a gyerekeid is ílyen mély együttérzéssel fognak viseltetni feléd... bár jobb ha az ilyen ember nem szaporodik.
  • pxxl
    #11


    #8