35
Automatikus sorozat ajánló
  • szurop
    #35
    Abbahagytad a fejlesztést? Jó cucc volt, párszor használtam, most is akartam és nézem hogy nincs:S .
  • RoliSoft
    #34
    Revision 74:
    - Elő algoritmus optimizálása.
    - Második algoritmus hozzáadása. :)
    - Adatbázis bővítés.

    TODO:

    - Publikus szűrő opciók.
  • RoliSoft
    #33
    Revision 52:
    - A nevekre kattintva megkapod a sorozat tartalmát, meg egyéb infókat. Többek közt a magyar nevét is, ha benne van az adatbázisban.
    - A keresőbe beírhatod a sorozat magyar nevét. :) Pl Agymenőkre beszúrja a listába a The Big Bang Theory-t. Jelenleg úgy 100 sorozat neve van lefordítva.
    - Első szűrő opciók, habár még nem publikusan állíthatóak. :(

    TODO:

    - Az algoritmus további finomítása műfajok szűrésével, mivel jelenleg az adatbázis tartalmazza az összes (najó legtöbb) sorozat műfaját.
  • Cat 02 #32
    myepisodelist-en is van pár ilyet arc, 1 évnél több time've wasteddel :o
  • RoliSoft
    #31
    Érdekességként szólok, egy júzer 225 sorozatot néz. Emellett 2497 júzer néz több mint százat. :)

    The very definition of junkie :))

    Újdonságok a revision 34-ben:
    - A lista most már szerkeszthető. Ha elmentetted régebben a linket, akkor visszamehetsz és újra generálhatod meg módosíthatod szabadon. :)
    - Kiírja a hozzád hasonló ízléssel rendelkező személyek számát.
    - További finomítások az algoritmuson.
  • RoliSoft
    #30
    Hamarosan lesz műfaj alapú szűrés, ami sokkal jobb eredményekhez fog majd vezetni.

    Nem tudom miért vagy annyira a Fringe és V ellen, én mindkettőt szeretem.

    @Cat: Anna for president? WTF?! Az nem lenne instant win a visitoroknak? ;))
  • Cat 02 #29
    V for prezident! :)
  • Calver
    #28
    én is adtam hozzá "pár" (47 ) sorozatot amit néztem és csípek - válaszul kaptam egy olyan listát, aminek az első hét helyezettéből hat nézése helyett jobb szórakozásnak tartanám kitépkedni a körmeimet egy rozsdás harapófogóval

    btw kiváló ötlet/kezdeményezés, de a Fringe és V ajánlása nagyon rosszul esett
  • Fresh Duke
    #27
    Én is beírtam egy rakattal, és kidobott 1-2-t, amit el is felejtettem. :)
    Meg kidobott jópár olyat is, amit ismerek, és nem szeretem. (Pl: Lost, 24...)

    Viszont 2 általam beírt sorozatnál is van némi hiba:
    -Joey (6 perc) - Nekem határozottan úgy rémlik, hogy hosszabb. :D
    -Doctor Who (1963) (0 epizód) - Lehet, hogy olyan nagy szám került volna ide, hogy már nem tudta kiírni. XD

    Az édekesség kedvéért beírtam 1-2 sorozatot, amelyet szerintem nem sokan ismernek, pedig érdemes lenne megnézni őket.
    Csak az a kár, hogy amit kevesen ismernek, azt kevesen írják fel a listára, ezáltal nem valószínű, hogy kidobja másoknak...
  • passatgt
    #26
    beírtam egy rakat sorozatot, és a listában csomó olyan volt, amit kifelejtettem, szóval tök jó

    viszont van pár nagyon népszerű sorozat amiről szerintem mindenki hallott és azt szándékosan nem nézem, mert nem érdekel, lásd heroes, stargate
  • RoliSoft
    #25
    Valószínűleg páratoknak az lesz a véleménye, hogy jobb ajánlatokat is generálhatna.
    A válaszom a következő:
    1. Folytonos fejlesztés alatt van és amint eszembe jut valami amivel finomítani lehet rajta, azt azonnal bele is írom.
    2. Az adatbázis mérete hatalmas. Körülbelül egy napot töltöttem azzal, hogy olyan queryket írjak amik 200 milliszekundum alatt futnak le, és nem 20 másodperc alatt.

    Bármilyen hibajelentést vagy ötletet várok itt a fórumban vagy emailben. :)
  • RoliSoft
    #24
    Persze, így sokkal jobban működne, csak ugye elölről kellene kezdeni a gyűjtést, és nevek helyett már sokkal több infót (sorozatok értékelése, személyes információk mint például életkor) kellene összeszedni, amit már olyan sokan nem töltenének ki, így nem lenne elegendő adatod.

    Ha ez népszerű lesz, akkor a 2.0 már sokkal komplexebb lesz.

    Na de amiért ide jöttem eredetileg az az, hogy készen van. :)

    http://lab.rolisoft.net/tv/?lang=hu

    Aki írt email címet az megkapta az ajánlatait, aki meg nem az írja újra a címeket.
    Itt van egy példa oldal (az én adataim): http://lab.rolisoft.net/tv/?id=KMb5tVWPkt0P&lang=hu

    Bónuszként (mert ha már az adat a kezemben volt, gondoltam miért ne írjam meg) ki tudja számítani, hogy mennyi időt töltöttél sorozatok nézésére. :D
  • autoszimulator
    #23
    persze nem vártam az algoritmus működését leírni, de akkor ahogy nézem, egyelőre egy sima sql lekérdezés + php. Persze ez is elég, de ahogy írtad, ha belevenne pár plusz infót, mint pl az életkor, esetleg pár foglalkoztatási terület, meg a tetszési index. Ezeket kötelezően kellene kérni minden tagtól, aztán erre már rálehet ereszteni egy jó kis algoritmust.

    mi spec teljesen más témán dolgozunk, de ott is a lényeg, hogy bevitt adatokat kell feldolgozni, és aztán egy tanító minta alapján a legközelebbi találatokat mutatni. Kis átírással itt is ez kellene, és egy nem túl bonyolult bayes-háló vagy NNS algoritmus bőven megfelel. Főleg, ha az életkort egyelőre bele sem veszik, akkor elég csak egy sorrendet csinálni a regelt userek közül, kivel a legtöbb egyezése sorozatokat tekintve, és akkor ezek közül mondjuk az első ötnek kiírni azon sorozatait, amiket én még nem láttam. Ehhez csak súlyozás meg pl vektortérbe elhelyezés kell, nem is nagy kód, és gyorsabb/hatékonyabb mint a sima SQL query /ez a rész az oldalkészítőnek ment/
  • Sadist
    #22
    Bár ahogy olvasom, már elvitték a fődíjat, úgyhogy nem jár már az 1 milla.
  • Sadist
    #21
    Annyira komplex nem lehet, ha a userről nem tudja, hogy milyen életkorú, milyen végzettségű, mi az érdeklődési köre és ami a legfontosabb, hogy az eddig megnézett sorozatokat milyenre értékelte. Mert ez csak a tényt nézi, hogy X user nézte az Y sorozatot és helló.

    (Zárójelben jegyzem meg, hogy egy JÓ ajánlórendszerért 1 millás jutalmat adnak, USD-ben természetesen. Ha tényleg jó, akkor hülyeség kikotyogni a működését.)
  • RoliSoft
    #20
    Ha benne van az EPGuides listájában, akkor itt is megvan.

    Amúgy meg beszéltem a showRSS tulajdonosával, és beleegyezett, hogy kiadja a júzerek sorozat listáit, így tovább finomítva a rendszeren. :)
  • Cat 02 #19
    Kitöltöttem, érdeke lesz. Pl erre nem számítottam :D
  • RoliSoft
    #18
    A jelenlegi algoritmus eléggé komplex, de ez mondjuk attól függ, hogy hogy nézed. Egy egy kilométeres SQL query ami 3 táblából dolgozik és kiválasztja a hozzád hasonló ízléssel rendelkező júzereket, majd utána pedig a PHP finomítja és rendezi az adatokat, és kiírja hogy hány százalékra hasonlít az ízlésedre, így tudod mit várj a sorozattól, kb mennyire fog neked tetszeni.
    A kilistázott sorozatokhoz fog tartozni IMDb link, egy rövid leírás és egy bemutató youtube videó.
  • autoszimulator
    #17
    Az algoritmus mennyire lesz komplex? Gondolom valamiféle infovisszakeresést alkalmaztok az adatbázison majd, de ez mi alapján fog keresni? Szimplán megnézi, az én sorozataimat kiknél találja meg, és az általuk még bevitt sorozatokat listázza? Vagy kicsit finomítva van, és megnézi hogy az enyéim közül kiknél szerepel a legtöbb, és akkor azokat előrébb listázza, mint azokat, akikkel csak pl egy közös sorozat az érdeklődési köröm? S lesznek ezekről a sorozatokról egyéb infók, esetleg videók?
  • RoliSoft
    #16
    Igen, ez csak adatgyűjtő oldal. A teljes rendszer már meg van írva, mindössze nem tudna helyes ajánlatokat mondani ilyen kevés adattal.

    Az oldal viszont kétnyelvű és ez azért jó mert magyar és angol júzerek is be tudnak segíteni az adatgyűjtésbe.

    Szép lassan fel lesz lőve a rendszer, mivel már 468 júzer adatai megvannak, és ez szerintem már elég szép kis adat az algoritmusnak. :)
  • passatgt
    #15
    ez az oldal még csak adatgyűjtő ugye?
    esetleg van már valami terv a rendes oldalt illetően?:)
  • Attila8805
    #14
    Érdekes.
    Én is küldtem egy párat grat az ötlethez.
  • RoliSoft
    #13
    Javítottam a zárójeles bugot.
    Egy reguláris kifejezésből véletlenül kifelejtettem a \( karaktert, és ez okozta a hibát.
  • RoliSoft
    #12
    Nem csoportonként kell beírni. Ha ezt szerettem volna, akkor imdb-ből letöltöttem volna a genre-ket. :)

    Be kell írnod az összeset amit nézel, majd a rendszer egy algoritmus szerint kiválasztja a hozzád hasonló ízléssel rendelkező júzereket, megnézi ők mit néznek, és ez alapján ajánl neked. :)

    Tegyük fel a hozzád hasonló ízlésűek nézik az X és Y sorozatot ami scifi. Ők nézik a Z sorozatot is, ami sitcom, de te nem, így a rendszer ezt ajánlja neked. Nem scifi, de mivel nekik ugyan olyan az ízlésük mint neked, ezért lehet, hogy neked is tetszeni fog. :)
  • Hegi90
    #11
    hihi, akkor az én postom alapján a Spartacus meg a Weeds azonos érdeklődési körbe fog tartozni :D
  • passatgt
    #10
    én azt csináltam amit kiírtak, azaz "Kérjük írd be az összes sorozat nevét (angolul) amelyet nézel vagy néztél."
  • Dzsini
    #9
    na most pont ezzel szerintem nem sokat segítesz az adatbázisnak, mert itt az lenne a cél, hogy azonos érdeklődési körbe tartozó sorozatcsoportokat tudjon meghatározni - egy ilyen lista alapján (főleg ha többen is hasonlókat írnak be) pl. a How I Met Your Mother és mondjuk a Lost közel kerülnek egymáshoz, pedig eléggé különbözőek... ha már ilyen sokmindent nézel, akkor nagyobb segítség, ha stílusonként csoportokban küldöd be őket.
    (persze ez csak tipp, várom a megerősítést-cáfolatot a topicnyitó részéről)
  • Hegi90
    #8
    lool
  • Bulykin
    #7
    küldtem párat
  • passatgt
    #6
    most így hirtelen ezek ugrottak be:D

    Breaking Bad Eltávolítás
    Lost Eltávolítás
    Burn Notice Eltávolítás
    Castle Eltávolítás
    Chuck Eltávolítás
    Community Eltávolítás
    Criminal Minds Eltávolítás
    CSI Miami Eltávolítás
    Flash Forward Eltávolítás
    Fringe Eltávolítás
    House Eltávolítás
    How I Met Your Mother Eltávolítás
    Human Target Eltávolítás
    Mentalist Eltávolítás
    Numb3rs Eltávolítás
    Psych Eltávolítás
    Skins Eltávolítás
    Survivors Eltávolítás
    The Big Bang Theory Eltávolítás
    Ax Men Eltávolítás
    Better Off Ted Eltávolítás
    Californication Eltávolítás
    Flashpoint Eltávolítás
    Glee Eltávolítás
    Greek Eltávolítás
    Leverage Eltávolítás
    The Listener Eltávolítás
    Misfits Eltávolítás
    Rescue Me Eltávolítás
    Royal Pains Eltávolítás
    The Big Bang Theory Eltávolítás
    Weeds Eltávolítás
    Secret Girlfriend Eltávolítás
    Hustle Eltávolítás
    Dexter Eltávolítás
  • Dzsini
    #5
    hibásan tölt be egy csomó sorozatcímet - ahol zárójel van, ott a nyitózárójelet és az első karaktert kihagyja, meg vannak duplikált sorok is:
    pl:
    Does the Team Think 957)
    Does the Team Think 007)
    valamint nem ártana szélesebbre venni a sort, több sorozatcímet több sorba ír ki :)

    egyébként kitöltöttem, hajrá az adatgyűjtéshez!
  • Desiderata #4
  • autoszimulator
    #3
    jó kezdeményezés
  • Hegi90
    #2
    nem rossz ötlet!
  • RoliSoft
    #1
    Készítettem egy rendszert amely képes sorozatot ajánlani az alapján, hogy jelenleg milyeneket nézel.
    Jelenleg viszont nincs hozzá elég adat, éppen ezért kérnék meg minden junkiet, hogy látogass el a következő oldalra http://tvreq.zymichost.com/?lang=hu és írd be a sorozatok nevét amiket nézel vagy néztél. :)

    A sorozat címeket angolul írd be, de ne félj mert a legördülő menü segít. :)

    Ezer köszönet mindenkinek, és amint lesz elég adat beindul a rendszer, és megmondja hogy mit nézz, ha épp nincs mit. :)