43
MInden Visual Studio-val kapcsolatban
  • Jim Morrison
    #43
    https://code.visualstudio.com/blogs/2017/11/15/live-share
    Live Share enables your team to quickly collaborate on the same codebase without the need to synchronize code or to configure the same development tools, settings, or environment.

    When it comes to Live Share, seeing is believing. Watch the following video to get an idea of what we are working on: .... fenti link
  • Jim Morrison
    #42
    https://www.visualstudio.com/vs/visual-studio-mac/
  • Jim Morrison
    #41
    visual-studio-2017-poster
  • Jim Morrison
    #40
    Éééés 2017 RC-t próbálgatja valaki? szerintem nagyon baró lesz. IntelliSense sokkal segítőkészebb.
    Ahogy elnézem a UnitTestelés is jobb lett, bár ezt nem próbáltam, meg úgy gyorsabbnak is tűnik (leírások alapján tényleg az 2015-höz képest).
    Telepítés is szépen újra lett gondolva, nagyon bejön eddig
  • lord nihilus
    #39
    az express verziót feltettem pár napja, hogy kicsit szórakozgassak. szerintem továbbra is jó kis cucc!
  • Jim Morrison
    #38
    Visual Studio 2013-at próbálta már valaki? :) Én most telepítem, megtetszett pár új feature és gondoltam kipróbálom.
  • Jim Morrison
    #37
    Á, így már megy köszi :)
    Szépen működik :)
  • pet0330
    #36
    Küldtem PM-et nézd meg.
  • Jim Morrison
    #35
    letöltöttem és bármit írok textboxokba nem csinál semmit
  • pet0330
    #34
    Sziasztok!

    Szeretném fellendíteni picit ezt a topicot, lehet, hogy nemsokára "toborozni" fogok egy kisebb programozó csapatot (semmi komoly csak hobby), és szeretnék programozókat megismerni, egymástól tanulni.

    Itt is az első projektemamit közzétennék: ez egy program, ahol megadsz pontokat, különböző sebességgel és tömeggel, ez pedig szimulálja a mozgásukat, ha csak a gravitáció hat közöttük:

    A forráskód és minen itt van:http://adf.ly/8yzmk
    Bocs az adf.ly miatt, de szeretem látni, hogy hányan nézték meg :D

    További jóprogramozást mindenkinek :D
  • Jim Morrison
    #33

    Lebutította az ingyenes Visual Studiót a Microsoft
  • Madnv
    #32
    Hello!
    Csinált már valaki Windows installeres telepítőt a Visual Studioval?
    C# nyelven írt winformos projectemhez készítettem egy teléepítőt, beállítottam neki, hogy a szükséges programokat (prerequisites) pl.: .net framework 3.5, sql server 2005, microsoft data access components stb... tegye a telepítő mellé (ez 5-6 alkalmazást jelent). Berakja szépen az installerem mellé a többi telepítőjét is, már csak azt nem tudom, hogy adjam meg a telepítőnek, hogy a prerequisites-hoz tartozó programok telepítőjét szépen lefuttassa egymás után automatikusan, mert az nyilván nem várható el a felhasználótól, hogy ő egyesével telepítse. Továbbá jó lenne még az is, ha ezeket a telepítéseket csak akkor indítaná el ha még nincsenek feltelepítve a komponensek.
  • Jim Morrison
    #31
    na asszem megvan..ez volt a ludas: VS10x Editor View Enhancher
  • Gregorius
    #30
    Bocsi. Csak most néztem vissza. De nem érdekes tényleg, mert tök más volt a probléma oka. Nem az utasításméretbeli különbség.

    Egyszerűen csak a két 64 bites gépemre ugyanoda telepítettem fel egy referenced dll-t, ami miatt nem jött elő a gond, hogy nem relatív elérési úttal volt címezve a referenced dll, így a 32 bites gépemen, ahol nem oda volt telepítve az adott dll egyszerűen csak fagyott a szentem.
  • Jim Morrison
    #29
    jah, hallani akarjuk ! :) nemám mi is szenvedünk majd egy csomót :D
  • andersh
    #28
    mi volt a baj?
  • Evin
    #27
    Mesélj. Mi is tanuljunk belőle. :)
  • Gregorius
    #26
    Problem solved. Vegyétek tárgytalannak!
  • Gregorius
    #25
    Tudja valaki, hogyha lefordítok VS2008 alatt egy kódot dll-re, és az működik egy 64bites Win7 alatt, akkor miért fagy ki 32bites XP alatt? Mire kell ilyenkor odafigyelni?
  • Evin
    #24
    bookz.hu, azt hiszem még free reges. De igazán jó könyveket legális úton nem nagyon lehet találni.
    A "Tanuljunk meg xy nyelven programozni 24 óra/nap alatt" könyvek korrektek szoktak lenni.
  • n3whous3
    #23
    van egy pár oldal, doksi.hu, meg most így nemtom, de mostanában kaptam eg ylinket egy oldalra, ahol lehet még ilyeneket.

    sőt torrent oldalakon is szoktak ilyet felrakni
  • andersh
    #22
    C# console application :D
  • MidiRendszer
    #21
    Helló.
    Mivel suli kilőve, Ebokkot lehet találni a VS hez,C,C++,ASP.net,F# ?

    MidiRendszer
  • Evin
    #20
    Az előző hsz-ekre alapozva, talán érdemes ha csak az Express kiadásokkal indítasz. Az már egyéni kérdés, hogy melyik nyelvvel kezdesz. Lényeg, hogy legyen legalább 1dolog, amire alapozhatsz; könyv, iskolai óra stb.
  • n3whous3
    #19
    Aki teljesen kezdő az ne használjon pár évig még VS-t....
  • andersh
    #18
    önmagában a VS-el senki sem szeretne ismerkedni.
    ASP.NET, Silverlight, C++, F#, meg még pár dolog miatt indítják el a VS-t.
  • MidiRendszer
    #17
    Tisztelt Fórum Tagok !

    Az lenne a tiszteletteljes kérdésem mit ajánlanátok egy teljesen kezdő programozónak aki a Visual Stúdióval szeretne ismerkedni ?

    Tisztelettel Jannó
  • Szabi1991
    #16
    el is mentem ma a bemutatójára.. :DD
  • Man19
    #15
    Nem konzolos programra gondolok, hanem (nem tudom, hogy lehetséges-e ilyet), hogy úgy tudjak vele dolgozni, mint borland turbo c++ studio-ba(ugyanolyan függvényekkel és objektumokkal). pl: borland studioba úgy tudok rajzolni(mondjuk téglalapot), hogy teszek a formra egy Image-t, azután Image->Canvas->Rectangle). Itt nincs Image, csak picturebox, odáig oké, de nemtudom, hogy egyáltalán ez való-e itt a rajzolásra, mert nem nagyon találok semmilyen osztályt, ahol ilyen függvények lennének.Ha ez nem lehetséges, akkor meg tudná nekem valaki mondani, hogyan lehet visual c++-ban rajzolni a formra?
  • andersh
    #14
    Akkor mono-val csinálod, és fog menni a C#-os progid linuxon és win-en, meg Mac-en is.
  • andersh
    #13
    Óbudai Egyetem (Budapesti Műszaki Főiskola volt a neve még tavaly)
  • lord nihilus
    #12
    bár csak egy félév programozást tanultam még C#-ban, de mikor belekukkantottam egy kis java-s könyvbe, és kipróbáltam netbeansbe, nem volt olyan egetrengető különbség...szvsz aki az egyiket megtanulja Istenesen, a másikat se lesz nehéz elsajátítania (így bárki tudása piacképes lehet). Meg sztem érdemes is több nyelvet megtanulni aki teheti, mert valóban a .net-es dolog még nem annyira elterjedt.
    Eszterházy-n kívül van még olyan egyetem ahol C#-ot tanítanak magas.prog.nyelvnek?
  • n3whous3
    #11
  • Emmegki
    #10
    Kevés.

    A Java az igazán elterjedt.

    Legalább is MO-n ez a helyzet.
  • n3whous3
    #9
    Mondom, hogy ne beszélj, ha nem vagy képben a trendekkel, meg hogy hány cég használ C# nyelvet és .netet fejlesztésre.
  • LSSAHPAUL
    #8
    Nah mi ez disznó vásár hogy azt nézzem melyik a fejlettebb? Ha a programomat linux környezetben is használni akarják az fontosabb mint hogy melyik programozási nyelv a fejlettebb. De majd a gyakorlatban kiderül kinek van igaza, további jó szorakozást!
  • [HUN]FaTaL
    #7
    Mielőtt ilyen faszságokat hordasz össze nézd meg, hogy melyik is a fejlettebb. :)
  • n3whous3
    #6
    Még jó, hogy úgy akarsz okoskodni, hogy képben vagy a trendekkel és azzal, hogy vajon melyik technológia is az erősebb és a fejlettebb. "-.-
  • Evin
    #5
    De aki Windows-ra akar fejleszteni, annak ez totál lényegtelen.
    Nem mi az igazság belőle, de én azt olvastam, hogy lehet olyan bináris állományt létrehozni, ami több platformon is futtatható. Erre gondoltál, vagy amolyan Wine megoldásra?
  • LSSAHPAUL
    #4
    Akkor lesz jó ha linuxon is 100% komp.-al fognak menni a c# és vb programok. Amig ez nincs meg fölösleges időtöltés ezt a vonalat követni.
    Inkább java-t, php-t érdemes tanulgatni szvsz.