17
  • caprocorno
    #17
    Nem hát! Félpercenként átröpül egy fecske a monitorokon, és ez távol tartja a legyeket. Plusz a bal felső sarokban logóként egy keresztes pók látható :)
  • pasi29uk
    #16
    Gondolom a legyek nem fogják telibe sza...
  • caprocorno
    #15
    Miért? A távirányító nem a teheneknél van?
  • bleifrei
    #14
    Esetleg oda lehetne adni a távirányítót is a teheneknek...
  • bleifrei
    #13
    Be lehet költözni? Félre a komolyságot! Az a szerencsétlen tehén is ugyanúgy a természet része, mint bármi más az ég alatt, amit nem az ember rakott össze. Van egy bioritmusa, amit ha bolygatnak, nyílván megsínyli szegénke. Legfeljebb hamarabb "kikönyököl" a pára.
    Mindenből automatát akarunk csinálni...
  • caprocorno
    #12
    Még egy videó a "Nap Széna Eper"-ből, sajnos nem magyarul, de érthető így is minden. Az említett filmben is alkalmaztak képi elemeket, csak nem LCD TV, hanem falra szögelt plakát fromájában, szóval egyértelmű az ötlet lanyúlása. A tejtermelés fokozását bemutató rész 4:32 -től. A hatás lenyűgöző!!! Videó itt >>
  • caprocorno
    #11
    Az ötlet egyáltalán nem eredeti. 1984-ben forgatott Csehszlovák filmben már próbáltak énekelni a teheneknek a jobb tejhozam érdekében, aztán jött Pepa, aki a studióból nyomta a zenét a marháknak (sajnos arról nem találtam videót). Mellesleg a tehenek kedvének fokozására, talán az inszeminátor fotóját kellene mutogatni a TV-ken ( a normál tehén sexet már úgy sem ismerik szegények)
  • #10
    Nekemadják az összeset:D
  • celza8807
    #9
    az ötlet egyértelműen innen jött: katt (:
  • gemihu
    #8
    De nagy marha vagyok mégse kapok lcd-t, igaz tejet se adok:)
    Arra volnék kíváncsi mi lesz a tévékkel ,ha sikertelen lesz a kísérlet..
  • Laci82
    #7
    Berakják nekik a forma 1-et és kicsúszik az egyik Torro Rosso.
    Mire az egyik boci:
    Ki esett ki?
    Buuuuemi
  • Hegi90
    #6
    brit tudósok szerint
  • Blacktom
    #5
    -.-"
    Náluk két tehénre jut egy ilyen bazinagy tv, nálunk meg... mondjuk nem is nézek tv-t
    "A cél a tejtermelés fokozása"
    Csak az, ami ezen a videón van kerülhetett pár millióba, forintban. Ha ez a tucat tehén napi +1000 forintnyi tejet produkál ettől (csak írtam egy számot) akkor is három év mire behozza az árát. Villanyszámláról nem is írtam. Megéri? És még webkamerák is vannak.
    "Mindenesetre ezt a programot nagyon érdekesnek találom, de a pozitív eredményt illetően szkeptikus vagyok"
    Hát remélem marad is ennyiben a dolog:D
  • Daza500
    #4
    Ezek hülyék, nemis oda néznek a bocik.
  • Freddy TNT
    #3
    Néhány ügyes kezű festő olcsóért ráfesthetné a karám oldalaira a szép zöld füvet.... Nesze neked környezetvédelem.

    Ráadásul hogy látják a szerencsétlen marhák mikor világ életükben lefelé néznek ?? Mikor kint vannak akkor sem 3 méterre a fejük felett van a szép zöld táj.
  • #2
    le se szarják a tehenek a tv-t
  • Havok
    #1
    Nem lett volna sokkal egyszerűbb és olcsóbb egy sima plakátot kiragasztani?