5
  • nickwearby
    #5
    "Hová tüntek a fórumozók az esgéről? Talán "kipontozódtak"?"

    Én speciel unatkoztam egy ideig.
    Néha itt pofázok,
    néha meg pihentetem egy ideig, mert nincs napi 20-30 új és érdekes cikk O.o
  • nickwearby
    #4
    Hát ez az!

    Egyszerűen az érzékenyebb adatbázisokat le kéne kapcsolni a netről.

    Ennyi.
    És amit nagyon muszáj,
    pl. lakossági közigazgatási felületek, mint a magyarország.hu is,
    azoknál pedig egy az eredeti adatbázis "klónjához" kellene hozzáférést biztosítani a világhálóról.
    Értelemszerűen késleltetve frissülne ezáltal a valódi adatbázis egy biztonságos és nem állandóan nyitott csatornán,
    de a biztonsági követelményeket maximálisan teljesítené.

    És így tovább, minden most közvetlen hozzáférésű rendszerhez kellene plusz egy közbenső csatornát létrehozni,
    ahol a világhálóval kapcsolódás nem csak "sikkből" van kialakítva,
    ami kettős feladatot lát el, egyrészt a tűzfalhoz hasonló védő funkcióval, másrészt egy adatvédő funkcióval is rendelkezik, mert nem közvetlen kapcsolattal menne az adatforgalom.
  • Etinger
    #3
    Hát maga az internet is tőlük indult...
  • Amergin
    #2
    Hová tüntek a fórumozók az esgéről? Talán "kipontozódtak"?
    A drága Rockefeller úr mégis mit szeretne, "feltörhetetlen" hálózatot? Nooormális?
    A zinternetet akkor miért nem ilyenre tervezte annó a dicső amerikai hadsereg?
    Ráadásul a tényleges károkozások az alkalmazások, szoftverek "biztonsági réseinek" kihasználásával történnek, tehát ezeket kellene biztonságosabbra megírni, drága Rockefeller úr! Ezt hívják úgy, hogy minőségbiztosítás. Mi lenne, ha a saját portátokon söpörve mondjuk a pici-puha termékeivel ezt el is kezdenétek?
  • AgentKis
    #1
    Ráadásul idétlenek is, mert a létfontosságú rendszereik (katonai, energia elosztó stb.) is internetről hozzáférhetőek. Ez a legnagyobb hülyeségük...