63
Online backup, file sync and sharing made easy.
  • tartarus
    #63
    Az Ubuntu One-t is ajánlanám, főleg ha valakinek megtelt az imgyenes tárhelye :)
  • pocok2000
    #62
    Regisztráljatok ezen a linken keresztül , így több helyet kapunk : http://db.tt/CYJwqBal link
  • torcipepe
    #61
    ha nekem már van dropboxom, de szeretném ezt az egyetemi plusz tárhelyet megkapni.
    újra kell regisztráljak az egyetemi címemmel vagy valahogy lehet kapcsolni a már meglévőhöz?
  • ivjoe
    #60
    +25GB extra dropbox tárhely: spacerace

    Egyetemi email címet kell megadni, így az egytemed pontokat kap, ami után plussz tárhely jár mindenkinek, aki az adott egyetemhez csatlakozik.

    Minden csatlakozó után +1 pont.
    Get Started +2 pont.
  • dzsonny6
    #59
    Regisztrálj!
  • NetFantom
    #58
    Regisztrálj a Dropboxra most és kapsz extra 500MB-ot az alap 2GB mellé.
    Dropbox
    Köszi.
  • push back
    #57
    Szia!
    Ehhez egy kérdés: a megosztott mappa almappáit is látni fogja mindenki? Úgy lenne jó.
    Üdv.
  • Evin
    #56
    Érdemes, ha meghívod őket. A Drop rendészérből küldesz az e-mailünkre meghívót, és akkor még a tárhelyed is nő.
    Utána csinálsz egy "közös" mappát, és megosztod. A megosztás az e-mail címek megadásából áll. Onnantól kezdve, akivel megosztottad, ő bármit tud csinálni abban a mappában, de csak abban. A többi mappa, ami nincs így megosztva, mások számára láthatatlan, és ez igaz minden felhasználó saját mappáira is.
  • push back
    #55
    Sziasztok!

    Kis tanácsot szeretnék kérni DropBox ügyben.
    (Magam is felhasználó vagyok, PC-n, Mac-en, Androidon, összesen 5 eszközön, de csak én magam használom, nem osztok meg semmit, senkivel).

    Szeretnénk a kollégákkal kialakítani valami KÖZÖS, "hálózati" tárhelyet, amit mindenki, mindenhonnan elér. Arra gondoltam, hogy erre (is) tökéletes lesz a DropBox.

    Aki már nagyon penge az ilyesmiben, elírná, hogy mit kell tegyünk?

    (A kollégáim még nem felhasználók).

    Gondolom egy új regisztrációval kell egy fiókot nyitni.
    Kinevezünk egy "rendszergazdát", ő fogja kezelni a fiókot.
    Ugye itt majd lehet tagokat felvenni és beállítani, hogy azok csak letölteni, vagy feltölteni is tudnak majd.

    Hogy kellene csináljuk?

    Köszi,
    Balázs
  • PagoPago
    #54
    Sziasztok! Szinte minden világos, amit Relevant leírt, de nagyon amatőrként felmerült bennem egy kérdés.
    Ez a dropbox-os tárhely, alkalmas lehet weboldalak működtetésére?
    Vagy csak kizárólag adatok (képek, videók, stb) tárolására és megosztására?
    Én egy nagyon-nagyon amatőr felhasználó vagyok. Egyetlen közösségi oldalon sem regisztráltam, fájlcserélős-megosztós oldalakon sem.
    Hogyan győzne meg valaki -figyelembe véve az előzőeket- hogy vegyem igénybe a Dropboxot? Mivel érvelnétek, milyen előnyi vannak? Esetleg hátrányai?
  • Relevart
    #53
    Mi a Dropbox?

    Röviden úgy tudnám leírni, hogy egy olyan ingyenesen elérhető 2GB-os tárhely az interneten, amelyhez egy a gépedre telepített pici, ingyenes kliens szoftver segítségével könnyedén tudsz csatlakozni. Vagy mondhatnám azt is hogy, hogy képzeld el a Dropbox-t egy virtuális, 2GB-os USB meghajtónak amit nem kell hurcolásznod.

    Dropbox regisztráció 250MB ajándék tárhellyel

    2 módon lehet regisztrálni a szolgáltatásra:

    - Nem máson keresztül teszed meg, hanem elmész a honlapjukra, letöltöd a kliens programot, regisztrálsz – és kapsz 2GB tárhelyet
    - Máson keresztül regisztrálsz (pl. rajtam) úgy, hogy kattintasz erre a linkre (ez az én referral linkem): www.dropbox.com. Így az alapértelmezett 2GB tárhely helyett kapásból 2250MB tárhelyet kapsz és az én tárterületemet is megnövelik +250MB-tal.

    Hogy működik a Dropbox szolgáltatás?

    A letöltött és telepített kliens programocska a gépeden készít (egy általad megadott helyen) egy “My Dropbox” nevű könyvtárat. E könyvtárnak a tartalmát szinkronizálja folyamatosan a szerverrel, tehát amit ide bemásolsz fájlokat, azokat a kliens szoftver automatikusan tölti is fel a Dropbox tárhelyedre és amennyiben más gépedre is telepítetted ezt a kliens programot, úgy azokra a gépekre pedig tölti le az új anyagot.
    A kliens szoftvert persze több oprendszer alá is telepítheted, szerencsére elérhető windows, linux és osx alatt is.
    (Kiegészítés: osx és linux alatt nem “My Dropbox” néven jön létre, hanem egyszerűen csak “Dropbox” az alapértelmezett könyvtárnév.)

    Remélem valakinek felkeltette az érdeklődését.
  • schger
    #52
    Köszi szépen, most már világos minden!
  • Klon
    #51
    szevasztok!

    lenne egy kérdésem:
    ha linkben küldök valaki(k)nek egy filet dropboxból, meg lehet e nézni valahol, hogy a küldött linken lévő dolgot hányan töltötték le?
    kössz előre is!
  • Evin
    #50
    Így érdemes:
    -tesódnak van sajátja
    -apádnak van sajátja
    -magadnak csinálsz egyet
    És akkor tesóddal megosztotok egy/több mappát, és csak a mappa/mappák tartalmát szinkronizálja kettőtök között a rendszer. Tesód többi Drop-os mappáját nem fogod se látni, se használni.

    És apáddal is tudsz saját mappát közössé tenni, ha kell, illetve lehet olyat is ha jól tudom, hogy olyan mappa legyen, amit mindhárman láttok. (Gondolom azt 1 ember megosztja 2 felhasználónak.)
  • schger
    #49
    Köszi a gyors reagálást!
    Konkrétan arra gondoltam,h tesóm és faterom között van egy box :) amin megy a céges cucc. Ha oda csatlakozok, akkor az én gépemre is ugyanúgy letölt mindent. Szóval lehet vele olyat is,h lesz egy közös mappa tesómmal és nekem csak onnan tölt le, a többit meg nem kapom meg? Vagy mindenkinek mindent és ezért gondoltam,h ha csinálok egy független boxot, akkor tesóm tud olyat,h egyszer ide jön, egyszer meg oda?
    Bár lehet,h tényleg egyszerűbb lenne egy másik progival összekötni.
  • Evin
    #48
    1.Az első egyszerűbb, és ő is tud abban a mappában módosítani. Linkkel csak letölteni tudja.
    2.Szerintem igen, bár én egyelőre csak 1 mappát osztottam meg 1 emberrel.
    3.Ugyanúgy megosztott mappával, és akkor csak azt kapod, ami az adott mappában van, semmi mást. De nem egészen tiszta ez a kérdés. Ki/belépésnek nem sok értelme van. Esetleg használhatsz másik szolgáltató a Drop mellett.
  • schger
    #47
    Hali!
    Kérnék néhány infót, a profiktól:
    1. Van valami különbség,h a másik gépen is van box és úgy kapja meg a cuccokat vagy public mappa és csak linket küldök?
    2. Be lehet olyat állítani,h az egyik mappát ezzel osztom meg a másikat meg mással? Vagy ez hogyan működik?
    3. Két gép össze van kötve boxxal. Ha oda csatlakozok be, akkor ugye én is megkapom a sok vackot, ami nem érdekel. Ezt el lehet valahogy kerülni? Vagy csinálok egy független boxot, de akkor az egyik géppel hogyan tudom összekötni? Ő ki tud jelentkezni onnan és hozzám be, mint a felhasználó váltásnál? Előre is köszi!
  • Jim Morrison
    #46
    Aki szeretné a maximum 8GB ot :)
  • tmp
    #45
    közi a tippet :)
  • Mardel
    #44
    Hm. Ezt még tavaly nyáron vagy mikor fedeztem fel, akkor még csak képfeltöltő volt.
  • N o N a m e
    #43
    Nem Dropbox, de hasonló és érdemes kipróbálni!
    Most találtam a "Minus" szolgáltatást. 10gb ingyenes tárhely, ami ha ügyes vagy, 50 gb-ig bővíthető! Fájlokat lehet megosztani public-ba és privátba is. Zenék, képek, videók és egyéb fájlok is megoszthatóak.
    Plusz van egy alkalmazás ami elérhető Windows, Mac, és Linux rendszerekhez is. Drag-and-drop rendszerrel a startpanelen az ikonra húzod a fájlt és máris tölti fel a mappádba.
    Itt a ref linkem. Ha ezen regisztrálsz, Te is kapsz +1 gb-ot a kezdeti 10gb-hoz: link. Regisztrációhoz nem kell e-mail cím. Próbáljátok ki!
  • ivjoe
    #42
    Namivan?
  • Mardel
    #41


    Itt ha összekapcsolod facebookkal, twitterrel, és ha követésre állítod twitteren a dropboxot és tweetelsz egyet a Dropboxról, meg írsz nekik hogy miért szereted a Dropboxot, akkor kapsz összesen +640 MB tárhelyet.

    Ha tetszett a kis segítség, és még nincs dropboxod itt tudsz regisztrálni Ajándék +250 MB.
  • GregSB
    #40
    https://www.dropbox.com/dropquest2011/

    Én végigtoltam, 1GB tárhelyet lehet nyerni :)
  • falu
    #39
    Megérkezett a Dropbox 1.0-ás verziója mindenféle jósággal
  • Hegi90
    #38
    Vajon arra van valamilyen opció, hogy számolja, ha valaki letölt egy fájlt a public mappámból? Esetleg küldjön róla egy emailt.
  • hppcrts
    #37
    http://www.dropbox.com/referrals/NTEyNTc3MDM5
  • Mardel
    #36
    Viszont van új kliens persze a dropbox odlaláról a régi tölthető le mert még nem stabil verzió, amivel be lehet állítnai hogy melyik könyvtárat szinkronizálja, melyiket ne.

    Jah és azoknak akiknek még nincs dropboxa.

  • ivjoe
    #35
    Ez nem ftp tárhely, hanem szinkronizáló alkalmazás. :) Ami a gépeden van az van a szerveren, ha adsz hozzá feltölti, ha törölsz, törli.
  • N o N a m e
    #34
    és ha most letörlöm a dropboxot? :D mindegy jóez így :))

    BTW, a linkem lemaradt :D Tudjátok, hátha:
    Dropbox FTW http://db.tt/srnIIyB
    Win Free iPhone 4 További információkért regisztrálj itt
    Congrats! You are the 999.999 visitor, you win 1.000.000 $ Nyereményed átveheted itt!
  • Rotyoka
    #33
    EZ mind szép és jó csak a link maradt ki:
    http://www.dropbox.com/referrals/NTEwMzg5NDg0OQ

    :D:D
  • Rotyoka
    #32
    Ingyen táj masszázs + prosztata vizsgálat
  • Evin
    #31
    Csak úgy, hogy törlés előtt kikapcsolod a Dropbox-ot. De újbóli elindításra frissülni fog. De ezt nem szerveres tárolásra, hanem szinkronizálásra találták ki.
  • N o N a m e
    #30
    Hey! Regiztem a dropboxra, de azt vettem észre, hogy amiket már feltöltöttem a tárhelyre, azokat a fájlokat ha kitörlöm a Dropbox mappából, akkor a tárhelyen is eltünik. Hogy lehetne ott lementeni úgy hogy a gépemen ne legyen meg, de a tárhelyen igen?
  • Evin
    #29
    "Mondjuk 2.1 GB adat elhelyezésére. -.-"
    Ezzel az érvvel terákig mehetünk, mert pl én "terákat helyeznék el". Képletesen!

    Mindegy, hagyjuk.
  • ivjoe
    #28
    Mondjuk 2.1 GB adat elhelyezésére. -.-
    Volt már aki azt mndta, hogy 640kB RAM mindenre elég.

    Én használom, Te nem annyira, nem értem mi a baj?
  • Rage47
    #27
    az ember mindig többet akar:)
  • Evin
    #26
    Én is ezt használom már a topik nyitása előtt óta, mégse írogatom be a regelési linkemet. Nem is értem mi a fenére nem elég 2GB?
  • ivjoe
    #25
    REKLÁM!

    Dropbox

    -.-
  • Evin
    #24
    Azt hiszem ez már lassan kezdi kimeríteni a reklám fogalmát, nem?
    "Ide regelj..."