1998
iPadAir-iPadMini2.png
  • pyrohun #189
    nem nagyon bíznék rá egy ipad-et két tépőzárra :D
  • GregSB
    #188
  • pyrohun #187
    szerencsére nem :)
  • precision
    #186
    na akkor mégsem kell sniccerrel nekiesni :)
  • pyrohun #185
    Nos:

    microsim (tmobile) + adapter:



    ipad 3g, magyar tmobile háózaton :)

  • pyrohun #184
    Ha pusztán a technológiát nézzük, akkor igazad van.

    De mégsem teljesen, mert azzal, hogy gyorsabb a cpu, nagyobb a kijelző és a felbontás is, olyan lehetőségek kerültek előtérbe, amelyek eddig az iphone-on egyáltalán nem.
    Érdemes megnézni, hogy mennyi innovatív alkalmazás készült már el eddig is és mennyi fog még készülni, amelyek csak ipad-en élvezhetőek.
    Szerintem az ipad - és az ipad-klón gépek teljesen ki fogják szorítani a netbook-okat (kb. 90-95%-ig) és a notebook-ok egy részét (kb. 15-20%-ig) is.
  • Solten
    #183
    Nem realis parhuzam, az iphone megelozte a korat. Az ipad csak a jelenlegi, meglevo (az iphone altal evek alatt kitaposott) technologiara epulo felnagyitott ipod touch. Messze nem innovativ es korszakalkoto.
    Amugy az ipadnak pont a technikan felnott geekek a celcsoportja. Ha megkerdeznek pl 10 embert a melohelyemen mi az ipad, 8 azt se tudna mi a turorol beszelek.
  • pyrohun #182
    "Szoval egyszeru dolog iPad killernek lenni"

    iphone-ról is ezt mondták. mégis a mai napig talán 1-2 olyan telefon van, amely felhasználásban megközelíti. tehnikai adatokat meg leszarom az a geekeknek kell, nem nekem. HASZNÁLHATÓ legyen, normálisan, ezt nagyon kevesen tudták eddig az apple után csinálni.
  • Solten
    #181
    Ha ugyanannyiba fognak kerulni az nem gond, mert hardverben erosebbek es nem lebutitott keszulekek lesznek. Pl. nem sajnaljak majd le roluk a webkamerat sem. Korlatozas es kompromisszum-mentesen lehet veluk majd bongeszni. Szoval egyszeru dolog iPad killernek lenni.
  • pyrohun #180
    ...ugyanakkor felhasználói élményben, kezelésben mindegyik el fog maradni az iPad-tól várhatóan. Pláne kreativitásban és programválasztékban...
  • GregSB
    #179
    ... mivel kizárólag prémium kategóriás termékeket forgalmaznak. A számítógépeik egy árban vannak a többi gyártó prémium termékeivel (Sony VAIO, Dell XPS, stb..), és ugyan ez igaz a zenelejátszóikra és a telefonjukra is.

    Biztos vagyok benne hogy lesz olcsóbb tablet az iPadnál, de az gagyibb anyagokból fog készülni (nem full alu háza lesz), és az érintőképernyője se lesz olyan precíz. A rajta lévő OS (Android pl) tuti tudni fog mindent amit a geekek hiányolnak az iPadból, így a tech blogokon és fórumokon ki fogják kiáltani "iPad killernek", holott nem is annak a piaci szegmensében fog "harcolni", hanem az "ócsó tabletekében".

    Figyeljétek meg, ha a HP, RIM vagy HTC kijön egy igényesebb tablettel az ugyanannyiba fog kerülni mint az iPad, vagy csak elenyészően lesz olcsóbb.
  • pyrohun #178
    így igaz
  • precision
    #177
    nem nem... :D
    azért ilyen drága, mert almás logó van rajta :)

    (most függetlenül attól, hogy az almás termékek jók e, nem jók, megérik e az árukat, vagy sem... de mindenki beláthatja, hogy az apple termékek a legdrágább tech cuccok között vannak)
  • WorldTorrent
    #176
    most meg azer ilyen draga szerintem mert az elso ilyen tablet;)
  • pyrohun #175
    Ezért kell az USA-ból hozatni (ha tudtok), mert ott kb. 160 átszámítva a legdrágább.
  • Tomy Lee
    #174
    Persze jól megvan csinálva de maga a content amiböl áll és amit tud az nem éri meg ezt a pénzt
  • Tomy Lee
    #173
    Drága,ennyit nem ér meg szerintem.Mégha a notebook-ok dupla ennyibe kerülnének akkor esetleg de ezért a pénzért igencsak faja laptop-ot lehet beszerezni.Kevesen fogják venni ennyiért.
    Főleg,hogy a 16gb semmi a 64-es is éppen elfogadható adattároló manapság.
  • REPS0L
    #172
    aztakurva
  • pyrohun #171
    még 2,5 nap... :)
  • precision
    #170
    ja és az usb "bemenet" (nemtom mire gondolsz, rá akarod dugni a pendrive -odat vagy külső vinyót v. mit?) k.rva sok helyet foglal, nem a szélességével van gond, hanem a vastagságával
  • precision
    #169
    :D

    van rajta usb "bemenet", adatkábel csatlakozónak hívják, aminek a másik vége usb -n keresztül kapcsolódik a számítógéphez, és iTunes nevű programmal felrakod rá a filmeket, zenéket, képeket, miegymást
  • WorldTorrent
    #168
    de filmeket, zeneket hogyan lehet feltenni ipad-ra ha se DVD lejacco, se usb bemenet nincs rajta?:S legalabb egy usb-t tehettek volna bele... az nem foglal sok helyet
  • GregSB
    #167
    Úgy látszik nem csak én gondolom ezeket így, a Ninteno CEO-ja szerint az Apple lesz a legnagyob konkurensük a jövőben, nem a Sony.
  • GregSB
    #166
    Lol, ezt nem torrentezésre találták ki :D Messengerezni lehet vele, fileokat meg meg tudsz osztani Wifin (Air Sharing, GoodReader).

    Ilyen szempontból a Google tabletje se lesz jobb, mivel azon Android vagy Chrome OS lesz. Azokon se tudsz torrentezni (max ha meghackeled, mint az iPhonet ahogy precision írta)
  • precision
    #165
    messengerezni lehet (van rá progi appstoreban, msnre, gtalkra, icqra, skypera, ircre...stb.), jailbreak után sztem még torrentezni is (iphonera is van már torrent kliens... más kérdés, hogy semmit se tudsz a letöltött fájlokkal kezdeni :) max átrakod ssh -n vagy tpot pluginnel pc -re)
  • WorldTorrent
    #164
    Ez az iPad tenyleg allati jo lenne ha nem korlatoznak annyira... :| pl. torrent, ugy tudom messengerezni se lehet vele, masokkal megosztani fajlokat, USB stb , stb, ... szoval ezek nalam tul sok korlatot jelentenek, de a google table-ja mar tuti jobb lessz ;)
  • GregSB
    #163
    Ma kipróbáltam egy haverom wifis iPadját. Kurva szép a kijelzője, UI tökéletes. Persze ezeket látja az ember a youtubeos bemutató videókon is, de tényleg érdemes kipróbálni élőben, egyszerűen gyönyörű, tökéletesen reagál az ujjmozdulatokra, csillagos ötös!

    Ami nekem nagyon pozitív csalódás volt: a játékok k jók voltak rajta (NOVA-t és egy autóst próbáltam), teljesen más mint az iPhoneon / iPod touchon, sokkal nagyobb élmény. Az a vicces hogy kipróbálás előtt kb nem is érdekeltek a játékok rajta. Már rég nem vagyok akkora gamer mint 5-6 évvel ezelőtt, nagyon ritkán játszom gépen / konzolon. Ezekre a játékora viszont úgy rácuppantam hogy alig lehetett kiszedni az iPadot a kezemből :D Órási potenciál van a gépben mint játékplatform, sokkal nagyobb mint az iPhoneban / iPod Touchban, egész egyszerűen a nagy képernyő miatt.

    Ez persze nem csak a játékokra igaz. Minden téren sokkal több potenciált látok benne mint az iPhoneban, ha alkalmazásokról van szó. Ennyit számít a nagyobb kijelző! Durva dolgok fognak rá jönni, már előre látom!

    Ja és egyébként meg rohadjon meg a Steve Jobs. Nem tudom hogy csinálja az öreg, de megint csinált egy olyan eszközt ami kívülről nézve, racionálisa vizsgálva értelmetlen, kipróbálás után viszont úgy magába szippant mint egy fekete lyuk. Mielőtt kipróbáltam, láttam racionálisan hogy ez egy luxus eszköz (legalábbis európának ezen szegletében), egy kiegészítő termék ami komfortosabbá teheti az ember életét, de tökéletesen megvagyok én nélküle is, eddig is megvoltam. Majd jó lesz nekem a V2, az úgyis kiforrottabb lesz meg addigra összegyűjtök rá pénzt.
    A fenéket! A kipróbálás után felborult minden prekoncepcióm vele kapcsolatban, és minden racionalitásom is szerte foszlott. Ha lenne rá pénzem már holnap vennék egyet, gondolkodás nélkül :D

    Hogy miért? Nem azért mert elvakult fanboy vagyok, és villogni akarnék vele a plázákban. Egyszerűen látom benne a potenciált a jövőt. Láttam hogy hogyan futott fel az iPhone és az AppStore 2007 óta, és most ugyan ezt a jövőt látom az iPadnál is. Óriási robbanás előtt áll a platform.

    Az biztos, hogy aki most ügyesen fejleszt rá Appot, az nagyot tud majd kaszálni! (hajrá pyro ! :)
  • pyrohun #162
    Igen, már beszéltem is velük :)
  • pyrohun #161
    Mi értelme? :)
  • GregSB
    #160
    A T-Mobil elkezdte a MicroSIM-ek forgalmazását.

    Vagdosni se kell!
  • GregSB
    #159
    Már lehet JailBreakelni a cuccot :)
  • pyrohun #158
    valóban felesleges pénzkidobás lenne :)
  • GregSB
    #157
    Csak hülyültem. Aki ezt megveszi az nem normális, vagy ultra sznob :D
  • pyrohun #156
    lool, "sima" iPad Case-t hoznak mellé, szerintem az jó lesz nekem.
  • GregSB
    #155
    LOL:

    "Vajon mikor jelenik meg a T-Mobile álláshirdetése, amiben egyetemistákat keresnek, nyári SIM kártya vagdosásra?"
  • GregSB
    #154
    Vegyél majd Luiviton tokot $365-ért! A hülyének is megéri :D
  • GregSB
    #153
    Már előre látom a kis vágófórmák, csipeszek megjelenését, amik egyből méretre vágják neked a sima SIM kártyát :D Ebből most nagy üzletet lehetne csinálni, pláne ha a többi PDA / laptop gyártó is átáll a MicroSIM-re.
  • pyrohun #152
    És IGEN!!!

    http://www.youtube.com/watch?v=3utzPkUA9Ok

    Erre vártam, hogy valaki megcsinálja.. :) Ez gyors volt.
  • pyrohun #151
    Fogalmam sincs, remélem :D Mivel azonban nem volt sokkal drágább a 64GB-os 3G-s, mint a 64GB-os only-wifi változat, ezért megéri a rizikót.
  • GregSB
    #150
    Most végülis bele lehet majd tenni sima sim-et körbevágva a microsim tartóba? :D