4
  • nextman
    #4
    Szerintem a rövid freki lehet ártalmasabb, de ez csak tipp.
    Aúgy lehet nagyobb lesz 30 év múlva a rákos betegek száma, ilyenek miatt, lehet a közérzetnek se tesz jót az elektroszmog, de ezt nehéz lehet kimutatni, valós számokkal igazolni.
  • Mcsiv
    #3
    tény hogy nem egészséges, de az otthoni wifi routereknek, illetve a mobiltelefonoknak nincs akkora teljesítménye hogy bármi bajod legyen tőle. Az hogy nem egészséges, ahhoz az kéne hogy az otthoni wifi routered-re kössél még egy 50W boostert, egy jó nagy nyereségű antennát, majd mindezt berakd a párnád alá elalvás előtt.
  • Ahoy
    #2
    Mint laikus kérdem, az emberi szervezetre milyen hatással lehetnek a 3G hálózatok? Meg a Wifi pl? Mert azért mégiscsak növeli az elektroszmogot, ha egy okostelefon folyamatosan kommunikál 3g-n, a wifi router meg ott önti az adatot a fejemnél 24/7.

    Valójában erre szerintem senki nem tudna megnyugtató választ adni, mert semmilyen hosszútávú kísérlet nincs erre. Lehet 30 év ilyen elektroszmog okoz majd csak bajt.

    Amúgy melyik sugárzás a károsabb a szervezetre? A rövidebb freki, vagy a hosszabb?
  • dchard
    #1
    A cikk csak éppen a lényeget nem említi meg:

    Mégpedig, hogy a tesztet egy 80MHz széles sávban végezték 4x4 MIMO-val, Carrier Aggregation-nel, multi-point download-dal.

    Tehát a frekisáv pont 16-szor akkora, mint a mostani HSPA rendszerekhez rendelt frekisáv ami 5 MHz széles.

    Namost: ha úgy számolunk, hogy egyetlen 5MHz széles Carrier-en 64QAM és 2x2MIMO alkalmazásával 42Mbit/s-ot lehet elérni, akkor látható, hogy ugyanez a technológia a fenti 80Mhz-en 672Mbit/s-ot tudna, a tesztben említett 4x4-es MIMO-val meg 1344Mbit/s-ot. Ergó a frekvencia kihasználása pont ugyanolyan, mint a jelenlegi rendszereknek.

    Ráadásul a teszt sikerességéhez egyszerre több (a cikk nem említi, hogy hány) szonszédos állomásról IS töltöttek le, amik mind egy szálig üresek voltak. Ugye senki nem gondolja, hogy valós körülmények között valaha is ki fog jönni hasonló eredmény?

    A másik probléma a majdani 4G-s technológiával ezen kívül az iszonyú nagy frekvencia használat. Összehasonlítás képpen: ma összesen mindhárom hazai szolgáltatónak van 3*20=60MHz UMTS frekvenciája, Ahhoz hogy valaki ezt a Huawei után csinálja, egymagában kéne rendelkeznie egy 80MHz-es tartománnyal. Nem kell ecsetelnem, hogy mibe kerülne ez például freki díjban, arról nem beszélve, hogy nem nagyon vannak használható 80-100MHz széles freki sávok, ahol egyáltalán ezt ki lehetne vitelezni.

    Kíváncsi vagyok, hogy a magyar jogalkotók hány év késéssel kezdik el kialakítani a jogi környezetet mindehhez, amikor még az UMTS 900-zal sem tartanak sehol, pedig az EU már felszabadította a sávot, és mint EU-s tagállamnak, nekünk is kötelezettségünk van ezzel kapcsolatban...

    Dchard