15
  • Kerub
    #15
    Ez a Picaso akiről beszéltek a Picasa képtárhely alapítója? Rajzolt is előtte?

  • Lateralus
    #14
    A 2. mondat után is kérdőjel van!
  • Lateralus
    #13
    Ezek szerint a felhasznált eszközökön és anyagokon múlik az alkotás művészi értéke?

    Ha két ember ugyanazokkal az eszközökkel dolgozik, akkor mindketten ugyanazt alkotják meg.

    Van ott még egy másik tényező is, az ember, a művész maga. Picasso saját maga miatt megismételhetetlen. Se előtte, se utána nem alkottak olyat mint ő. Illetve utánozni lehet, de az már se nem egyéni se nem Picasso, csak egy reprodukció.

    Szeretni meg elismerni sem kötelező, ha nem jön be, vagy nem tetszik az egy dolog. A világ elismeri.
  • Molnibalage
    #12
    Ezzel a módszerrel valóban nem. A kor technológiai szintjén azért már egyáltalán nem.

    Na de Picasso mit használt? Pontosan azt, amit egy mai festő vagy grafikus...
  • neoG
    #11
    Hogyan lehetne reprodukálni egy Picassot???Max lemásolni amit Ő csinált.
    Gondolkodjál már. Nem egy színes pacát veszel meg egy feszített vásznon, hanem egy Picasso által készített festményt. És Ő ugye már egy ideje halott.
    Ennyi erővel egy Stonehenge sem nagy szám, hiszen egy közepesen képzett darus összedob neked pár követ egy leharcolt IFA ADK-70essel egy fél műszak alatt (szigorúan 30 percenként kávé-cigi beiktatva)
  • okosan gyerekek
    #10
    +#9 LOL ;)
  • Molnibalage
    #9
    Én akkor is kitatrok állsápontom mellett. A modern világ egyik legnagyobb humbugja ez a műkincs (?) kereskedelem. Egy 500 vagy 1000 vagy még öregebb valami tényleg érték, mert nagyon kevés marad fent abból a korból. No de egy 100 éves Picasso, amit ma szinte bárki reprodukál, abban mi az egyedi és különleges? Szerintem semmi...
  • Tetsuo
    #8
    #4 #6 LOL
  • Zoliz
    #7
    Ilyet én is tudok fotózni vazze, meg az unokám is a gagyi gépéve'
    Mondjuk 1000 próbából 1 lenne művészi :D
  • Molnibalage
    #6
    A linkelt oldalon mik vannak? Ingyenes...
  • Ferrer
    #5
    Úgy háborogsz most ez ellen, mintha az aktuálpolitikáról beszélnél. Elsősorban azért ilyen drágák ezek a képek, mert eredeti nagyításokról van szó. Attól, hogy te nem látod bennük az értéket, még nem fontos büszkén villogni a hozzánemértéseddel.
  • Molnibalage
    #4
    Soha nem értettem, hogy miért ér sokat egy kép, amit ma egy jól képzett teheséges - ma szemmel névtelen "senki" - ember lefest úgy, hogy a vevő a két képet nem tudná megkülöböztetni. Vicc...

    Az Úttalan Út című filben van erről egy egész jó jelenet. :)
  • bestpixel
    #3
    Megfogtad a lényeget! Ugyanezt mondták pl. Picasso képeire is, aztán most meg milliókért sem lehet hozzájuk jutni.
  • Molnibalage
    #2
    200 ezer forint egy semmi különöset nem ábrázoló fotóért?

    Igaz, hogy nem itthonról, de itt ezrével találsz régi és brutálisan jó minőségű képeket, amik ugyanolyan régiek, vagy még régebbiek és sok esetben tényleg van rajta érdekes tartalom is.
  • Tetsuo
    #1