34
volt már, elmúlt, mese-sztori
  • lamase
    #34
    ja nekem is melegbe, elég szar
  • Atikah
    #33
    nekem is hasonló van.. csak nekem valószínű mosószer allergia, ahol melegebb van, meg izzadok akkor elkezdek viszketni és valamikor kiütések is vannak a csuklómon, és könyök hajlatomnál.
  • w77d
    #32
    hajajjj régi szép nyári emlékek... rövidujjúban árokbazuhanás m ajd 2 perc fetrengés után csalános észrevevés XXXXXXXXXD
  • lamase
    #31
    Télen azért még elmegy, de nyáron? Nekem azóta van és tök gáz, tiszta pöttyös kézzel sétálgatni, strandolni
  • bulba
    #30
    Csalánkiütés? Elég sokáig (évekig) volt nekem is, főleg este.
    Évekig nem tudtak vele mit kezdeni a kórházban, a gyógyszer csak ideig óráig hatott, és ráadásul olyan volt amit nem lehet rendszeresen szedni, mert tönkreteszi a testet. Allergiavizsgálat nem adott megoldást. Elkezdtünk ilyen-olyan természetgyógyászokhoz járni (nem párhuzamosan) és végül az egyik segített ("masszírozással" a talpon lévő/végződő idegeket piszkálta és az hatott. Pár alkalom (már nem emlékszem max 5-10 talán) után elmúltak a kiütések. Persze az is lehet, hogy egyszerűen kinőttem csak és ez pont egybeesett a masszírozással, nem tudom.
    Azóta csak nagyon ritkán jön elő, max ha nagyon legyengülök (betegség fertőzés stb) és olyan gyógyszert kell szednem ami "nem szimpatikus" az allergiámnak(?) akkor pár napra előjön, de alig zavar, az alatt a pár év alatt megszoktam az érzést.
  • Oláh Herkules
    #29
    ez meg újonnan is szar volt...
  • lamase
    #28
    Köszönöm az építő hozzászólásokat, többieknek meg csak a #23-as postban szereplő szóviccet tudnám ajánlani.
  • Matthew Baker
    #27
    20 éve bezárt szekrény... és benne van az anyósod
  • pinnacle
    #26
    elvan rakva a nagyi, nehezebb napokra:D
  • passatgt
    #25
    nem szabad bebaszva a csalánosba fetrengeni, hidd el, tapasztalatból mondom:D
  • Daza500
    #24
    20 éve bezárva tartott szekrény az már bizarr...
  • pxxl
    #23
    1000 éves poén és már akkoriban is szar volt :D

    am meg v1.2

  • Marci0115
    #22
  • Gladiator
    #21
    Nekem is volt kiskoromban, nem tudtunk rájönni mi okozza, aztán kiderült, hogy a padlószőnyeg alatt be van penészesedve. Nézz utána te is, padlószőnyeg, tapéta, 20 éve bezárva tartott szekrény, stb.
  • Hegi90
    #20
    :_ASD
  • Oláh Herkules
    #19
  • Super Saiyan
    #18
    Nekem is volt, vagy 2 éve, 10 perc után elmúlt... ._.
  • 5c0rp330n
    #17
    ne maszkalj csalanban, az hatha segitene..
  • Viktor99
    #16
    Nekem volt pár éve csalánkiütésem, de "hamar" elmúlt. Már sajna nem emlékszem milyen gyógyszert kaptam rá. A viszketésről annyit hogy ezt el kell viselni, nincs mese :P. És ha a gyógyszer szerinted nem segít, akkor próbáld meg másik orvosnál vagy gyógyszertárban.
  • Hegi90
    #15
    Így van, ahogy előttem mondták sokan. A szteroidok nem vezetnek semmire, a helyedben én nem is engedtem volna magamnak beadatni. Kizárásos alapon vizsgáljátok át az egész környezeted.
  • LeonSilver
    #14
    míg nem = mígnem ( elnézést )
  • LeonSilver
    #13
    Nekem gyerekként volt ilyen szarság.Jártunk minden hova míg nem rájöttünk, hogy a termékek okozzák.

    Szóval nem hülyeség ám amit a többiek is mondanak, szűrd ki, hogy mi okozza !
  • n3whous3
    #12
    de legalább jó nagy izmai lesznek
  • pxxl
    #11
    érdekes, mert páromnál is voltak kiütések, sebes is lett a sok vakargatástól, és látszólag véletlenszerűen jöttek elő. elmentünk vettek vért, meg mittomén, és 1 héten belül mondták, hogy fém allergia, adtak rá kenőcsöt. azóta nem hord oylan dolgokat, amitől kiütése lenne, vagy nagyon ritkán muszájból. szval nem tom mit kontárkodtak veled
  • Dzsini
    #10
    de a szteroidoktól nem múlik el az allergiád, csak esetleg nagyobb dózistól jön ki (egy ideig) - és továbbra se tudod, hogy mitől van, vagyis ugyanúgy bele fogsz futni - és akkor mihez kezdenek?
  • Dzsini
    #9
    zseniális - és azon kívül, hogy tönkreteszik a védelmi rendszeredet mikor próbálkoznak meg azzal, hogy esetleg megtalálják a tünetek forrását?
  • lamase
    #8
    most mentem el egy magánrendelésre, az a pali már komolyabbnak tűnik mint az összes orvos összesen a kórházba. úgy hallottam van vmi szteroid injekció ami 1-2 hét alatt megszünteti, szerintem a legegyszerűbb lenne, állítólag utána már nem jön elő. na majd kiderül, köszi
  • lamase
    #7
    ja bocsánat kimaradt hogy egy hétig feküdtem korházban nyomták a szteroidokat, ahogy kijöttem rá pár napra újra előjött
  • lamase
    #6
    nem értem miért nem mentél orvosnak, 6 hónap alatt ez is megvolt jelentem :]
  • Dzsini
    #5
    kérj teljeskörű allergiavizsgálatot, azzal meg tudják találni... lehet amúgy bármi a levegőben is (por, szennyeződés, légkondicionálóból valami), lehet a ruházatodon valami (akár a mosószer vagy az öblítő, amivel a mosást csináljátok), lehet élőlény (atka, stb. - vagy valami állati hulladék, szőr, ilyesmi) - ha tényleg bárhol előjöhet, akkor ki kell vizsgálni, nem szedni a tünetmentesítést, hanem megszabadulni a problémaforrástól (vagy minimalizálni)
    menj el a háziorvosodhoz, hogy utaljon be bőrgyógyászatra - és ott mindenképp kérj allergiavizsgálatot, ne nyugodj bele abba, hogy felírnak valamit, ami csillapítja a tüneteket.
  • pxxl
    #4
    talán el kéne mászni egy kivizsgálásra. hm? nem hülyeség mi? :D
  • lamase
    #3
    Orvos is ezt mondta, érted fél éve van! Annyi mindenre gondoltam, volt hogy egy hétig csak főtt krumplit ettem. De amikor nagyon durván előjön buli után, lehet a füst lehet a pia, bár inkább a füst. Megiszom 3-4 sört nemfüstös helyen elő se jön. Viszont akkor meg miért jön elő minden nap, nem sok füst száll rám. Annyi helyen jártam már, semmi se segített. Azért köszi a hszt .)
  • n3whous3
    #2
    Ha ez naponta van és általában allergikus oka van, akkor talán nézz körül a környezetedben, hogy mi okozhatja és vágd ki, mint macskát szarni :D
  • lamase
    #1
    Volt már valakinek, hogyan kezelte, elmúlt? Nekem fél éve van, és lassan már megőrülök, Telfastot szedek az csillapitja, de szart se ér, tiszta pötty vagyok reggel és este. Ötlet, javaslat?:) Akit érdekel a téma > link