36
  • zsellerm
    #36
    én ezt a filmet élveztem legjobban mostanában...
  • Gauge
    #35
    Egyetértek!!! Nem voltak nagy elvárásaim, mikor bementem megnézni, de én még ennyire nem élveztem filmet az utóbbi 3-6 hónapban. Szerintem mindenkinek jó szívvel ajánlható, aki szereti/szerette a Descent-tet. Utoljára a District 9-tetszett ennyire.

    Az Avatar ehhez képest sehol sincs. És egyébként Dennis Quaid rulez!:D
  • Nos
    #34
    Jó kis film tényleg. Semmi nagyon extrát nem kell várni, de teljesen élvezhető.
  • Seth
    #33
    Ráadásul a "poén" sem ez.Lesz ott még meglepi
  • winnie
    #32
    nem lőtt le semmit, ő is írja, hogy már az egész film úgy kezdődik, hogy azt mondják az űrhajósoknak, hogy ők az utolsó reménység.
  • Doktor Kotász
    #31
    "mered = merül :)"

    Meg mondjuk a "kijavítság" az "kijavítsák"...
  • Doktor Kotász
    #30
    És te mi a faszért lőtted le most vazzeg?
    Talán beültem volna a moziba úgy, hogy ott derüljön ki!
  • Skynet
    #29
    Tehát igaz.....Az avatarral is egyébként pont ugyan így vélekedek...Totál középfilm...Csak ott még adalék a hatalmas hype és a 3d.

    Mellesleg Avatarnál nekem ez jobban bejött....:)
    De lehetett volna jobb is.
  • kriszwells
    #28
    Nah jó, másodjára már nem tűnt olyan furának a mozgásuk. Szerintem is jó film.
  • Oláh Herkules
    #27
    nem igaz... az avatar is egy egyveleg, a rosszabbik fajtából, még is milyenek a kritikák... a reklám MINDEN!
  • KP27
    #26
    Szerintem jó volt a film. Pontosan azt hozza, amiért készítették.
  • worship the sun
    #25
    érdekes, amikor kijött a halálhajó, ugyanúgy fikkantották, hogy innen lopás, onnan lopás, milyen zavaros szar, igazából még egy igazán jó kritikát sem olvastam róla, leszámítva persze a stílus rajongóitól származókat, csak évek múltán lett kvltfilm. persze amúgy halálhajó alap, de a pandorum van olyan jó, sőt, sztm az elmúlt évek legjobb sci-fi filmje olyan hangulattal amire már régóta áhítottam. egy-két gagyi harcjelenetet leszámítva szinte tökéletes élmény volt.
  • kriszwells
    #24
    mered = merül :)
  • kriszwells
    #23
    Hi! Nekem tetszett. Látvány, hangulat, zene, még sztori is. Egynek mindenkép jó, scifi rajongóknak pláne. Én azt sajnálom, hogy egy egy triológiának induló film ha bukik vagy nem hozza a várt eredményt feledésbe mered, pedig egy 2. 3. rész pont hogy lehetőség, hogy a hibákat kijavítság és a triológia egy komplett kis korrekt sztorit eredményezzen.
    Egyedül ami nem tetszett, hogy nem értettem az elején a "zombik" a hajóban miért gyorsítva darabosan közlekednek, legalábbis így mutatják, mint egyes japán horrorokban a kitekert emberek, ez így olyan gagyis hatást ad neki, pedig szerintem elég jól meg lettek csinálva, hogy ezzel keljen a rossz maszkot javítani, a végén már normálisan mozognak.
    A vége meg egészen másfelé terei a sztorit, új bolygó, új lehetőségek, ki tudja mennyien élték túl, stb...
  • lcee
    #22
    Nem csak annyi a közös bennük, mert a Pandorum producere (Paul W.S. Anderson) a Halálhajó rendezője :)

  • Skynet
    #21
    Egy kis halálhajó,egy kis Dead space és egy is Barlang...És kész a Pandorum. Nem rossz,de sajnosaz ilyen egyvelegeknek mindig az az ára hogy nem sikerült közepesnél jobbra a film...Ez sem sikerüolt...Nem rossz,de semmi kiemelkedő,és egyik "adalék" szintjét sem hozza.
  • TBS
    #20
    Nem értem miért kell egy jó filmet ennyire lehúzni,) Kíváncsi volnék a cikk írójának top 10es filmlistájára:))Az enyémbe tuti belekerült most ez a kis remekmű. Szvsz azért mostanába nem igazán készült ilyen kategoriában ennyire jó kis mozi. Más kérdés hogy a bevételek szempontjábol állitolag bukott. De mi nézők mindenképp jól jártunk vele ha a studió nem is. Csak azt sajnálom hogy nem lesz folytatása mert azt mindenképp megnéztem volna...bár még azért reménykedek benne:)) Resident folyatást meg én is várom.
  • Prof William
    #19
    Nekem nagyon tetszett a film. A hangulata nagyon jó volt bár én kicsit többet vártam magától Pandorum száltól de talán jó hogy nem bontották ki a dolgot mert akkor lehet hogy elcseszték volna a végét valami "Képzeltük az egészet" dologgal.

  • Zolthen
    #18
    Szerintem is nagyon jó film.

    Na és arra is még jól emlékszem, amikor a Kaptár első részén összesen négyen ültünk a moziban, azt se tudtuk, mi lehet. Azóta már a 4. részt csinálják. Reklám nélkül lassan terjed a film híre, de még nincs veszve semmi!
  • Jimmyke
    #17
    Teljesen korrekt, nagyon jól átjön a hangulat, abszolút nézhető.
  • falselight
    #16
    a fostaliga befejezés miatt áll 6.3-on szvsz.
  • ddt500
    #15
    Ja és nekem nagyon bejött csak kár, hogy rögtön az elején lelőtték a poént (Föld pusztulása ti vagytok az utolsó reménység).
  • ddt500
    #14
    A hangulata teljesen a Barlang-é volt. Szerintem. Szűk, kausztrofób helyek, emberevő mutáns emberek stb.
  • RecoPhile
    #13
    Én elmúlt 10 évben nem sok jó horror filmet láttam de lehet csak velem van a baj
  • Dakkon
    #12
    Ez "előző érás" pocskodiázós és fröcskölős cikkeikhez képest, az utóbbi időben meglehetősen olvasható az sg. film. rovata. vagy személyi váltás volt, vagy magábaszállás. mindenesetre jót tett az ARC visszavétele.
  • toflehi
    #11
    És igen! Egy teljesen negatív hangvételű cikk után is a Pandorum az sg olvasói szerint is olyan eredményt ért el a "Hogy tetszett"-szavazáson, mint az agyondicsőített, legjobbnak kikiáltott és ráadásul szélesebb rétegekhez szóló Egek ura. Pedig az nyilvánvaló, hogy az ilyen cikkek mennyire képesek befolyásolni a tömegek véleményét, általában csak kevesek mernek ilyenkor kiállni a saját véleményükért (lásd Totalcar cikkeinek végén a hasonló szavazások), vagyis az emberek, befolyásolás nélkül valszeg sokkal többre értékelnék a Pandorumot az utóbbi filmhez képest. Ebből is látszik, hogy ideje lenne végre lecserélni az itt dolgozó (khmm) "kritikusokat"...
  • Epikurosz
    #10
    Mijaza a hent?
  • AZTA
    #9
    Mit tennél, ha egy üres űrhajóban ébrednél és semmire sem emlékeznél? Utánanéznél, mi okozza a furcsa neszezést? Vagy magzatpózban a sarokba kucorodnál?

    Ezjó :D
  • Oláh Herkules
    #8
    jó film ez is, a halálhajó tök másról szól, az "filozófiaibb", kb csak az a közös hogy űrhajón játszódnak.

    És máig sem értem hogy hogy áll 6,3 ponton az event horizon az imdb-n. szvsz a legjobb 5 sci-fi-ben bennevan... bár egy olyan világban ahol egy avatar nevű filmnél a színészi játéktól meg a történettől vannak elájulva...
  • Tinman #7
    Még tavaly láttam úgy, hogy semmit nem tudtam róla...
    Eléggé bejött. Nem váltja meg a világot, de sci-fi kedvelőknek kötelező darab!

    Nálam az Event Horizon, Sunshine, no meg a Moon a beszteszt ebben a témakörben /Alien részeket én már horror kategóriába teszem, szigorúan SZVSZ!/.
  • sandor8206
    #6
    dizájnja kurva jó a filmnek, lopkodott de fajin akkor is :-) érdemes megnézni
  • gyussz7
    #5
    Közepes film, írtam róla egy rövidebb véleményt a blogomon: http://evocation.hu/blog/pandorum/
    Lehet, hogy az volt a baj, hogy többre számítottam az alapján amit hallottam róla ismerősöktől.
  • jaspercry
    #4
    (horror?)na azt azért ne
  • jaspercry
    #3
    a halálhajó az ténleg más,az is jó kis film
  • jaspercry
    #2
    Nálam BEST film!!!!!
    na ezt tudom minden szifi rajongónak ajánlani!
    az elején összeszartam magam ,izgalmas,a story numera 1
    (végre nem 30 oldalról mutatnak belasítva szétrobbanó fejeket)
  • Garfield
    #1
    Azért ne túlozzunk, a Halálhajónak a nyomába sem ér.

    Az a baj a Pandorummal, hogy tutira akartak menni, és két, teljesen eltérő (pandorum-szál, menekülős szál) megközelítést igénylő ötletet erőszakoltak a filmbe, melyek alaposabban kidolgozva magukban is megállták volna a helyüket. Túl sokat akartak, túl kevés lett a vége.