459
  • dronkZero
    #161
    Mondjuk inkább a helyedben csendben maradnék, főleg nem osztogatnék ennyire tájékozatlanul olyan tippeket, amiket jobban tennéd, ha te is megfogadnál inkább.

    A hajósok már jó párszáz éve tudtak arról, hogy a Föld gömbölyű, de legalábbis hogy körülhajózható, mikor felfedezték Amerikát. Az totál faszság, hogy ők féltek a világ szélén leeséstől.
  • Epikurosz
    #162
    A másik topikban is írtam, de úgy látszik kihalt. Kinek küldhetek egy cuppantóst?
  • Epikurosz
    #163
    Az európai egyetemeken a középkorban, Kolumbusz előtt jóval, tanították, hogy a Föld gömbölyű.
  • Epikurosz
    #164
    Hát igen, de nem mindegy, hogy meddig.
    Szerintem egy milliomod másodpercig még száz gét is kibírnánk.
  • zoli0629
    #165
    Üdv!
    Sztem ez már csak szőrszálhasogatás. Maga a hirtelen gyorsulás lenne az első ami végezne a legénységgel (és a hajóval is), ha közel fénysebességre ugranának. Volt egy könyv (nem tudom már melyik), ahol maga az utazás nagy részét a folyamatos, lassú ütemű sebességnövelés foglalta le (3év volt míg elérték a maximumot + három év a fékezés). Autóbalesetnél sem az ütközés, hanem a hirtelen sebesség csökkenés öl, mégpedig nagyrészt a tehetetlenség miatt. A cikk amúgy érdekes, de van ezen kívül még jó néhány akadálya a fénysebességgel való utazásnak. ;)
  • Juszufka
    #166
    Nem kell ugrani. Kevesebb, mint 1 év alatt elérhető a fénysebesség 1 g gyorsulással.
  • WoodrowWilson
    #167
    "1910 ben még azt hitte az emberiség, hogy 30 Km /o felett meghal az ember."

    Tényleg? Ezek szerint a lovat is 1910 után fedezték fel.
  • Epikurosz
    #168
    Te, Jocó!
    Épp ez a baj, hogy a magadfajták ellopják a hozzám hasonlók ötleteit és pénzt csinálnak belőle. Van aki betör a házba, van aki bankkölcsönt ad, és úgy foszt ki, más az ötleteket lopja. Összedolgoztok.
    De, azért egy cuppantóst neked is küldök, ha kéred.
  • SovereignX
    #170
    Bírom az ilyen mondatokat:
    "Edelstein szerint ez lehet az egyik oka, amiért még nem találkoztunk idegen civilizációval. Ha az idegeneknek sikerülne is megépíteniük egy fénysebesség elérésére képes járművet, akkor sem élnék túl vele az utazást."

    Hát nem azért de ha egy idegen civilizáció eljut arra a technikai szintre, hogy 99,999 c-vel utazzon akkor azt hiszem ezt az apró hibát is képesek kiküszöbölni. Szerintem. Soha se becsüld alá az ellenséget!
  • who am I 7
    #171
    Azért probáld meg elviselni 10 éven keresztül a 20g-t úgy, hogy relative 1g-n nőttél fel...az hogy egy kis ideig elviseli az egy dolog.
  • dronkZero
    #172
    Mi az isten véreres fasza van, te vagy a visszhangom, bazdmeg?
  • Epikurosz
    #173
    Ki beszél itt 5 évről, te faszfej?
    Az én ötletem legalább 10 éves. És jelen vagyok a space.com-os fórumokon is.
  • Epikurosz
    #174
  • n3whous3
    #175
    Szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy a stílusod is, meg a többieké is eléggé hm...

    Azt nem tudom, hogy milyen kísérletek voltak esetleg Foucault ingás kísérlete előtt, azonban ő 1850-es évek táján tudta csak ezt bebizonyítani (és ptolemaiosz is asszem valahogy, de azt teljes egészében ignorálták az akkori eszmék). Előtte a Föld körüli hajózás volt a bizonyíték. Ami 1500-as évek 2. negyedében történtek Magellán részéről. Előtte Kolumbuszék pedig vakmerőséget mutattak azzal, hogy Indiát a "másik irányból" akarták megközelíteni, mert voltak elméletek a gömbölyűségről, de bizonyítva nem volt. Szal szerintem te is befoghatod, nem kéne osztani mindenkit, mikor te is híján vagy a memóriádnak.
  • Juszufka
    #176
    Jelen vagy? Na ne csináld már! Csodálkoznék, ha lenne olyan fórum, amit nem szarsz tele. A legnagyobb troll vagy, akiről csak tudok. Biztos máshol is úgy szeretnek, ahogy itt.
  • Juszufka
    #177
    Ja meg jellemző, hogy nem a könyv szerzőjét pereled be, hanem véletlenszerű fórumokon véletlenszerű embereket baszogatsz, akik olvasták ezt, vagy a tucat másik könyvet/látták valamelyik tudományos műsort, ahol ez elhangzott. Bátor ember vagy te.
  • Epikurosz
    #178
    Eléggé beszűkült a gondolkodásod - biztos az agyad 1%-át használod csak ki, hahaha :-D - ha azt hiszed, hogy ha te valakit nem szeretsz, azt mások sem szeretik. Általánosítasz, ami nem jó. Ebből még sok félreértés származhat.
  • Epikurosz
    #179
    Te Jóuzsi!
  • Juszufka
    #180
    Téged itt tényleg kb. mindenki utál. Persze mindegyikőjüknek azt mondod külön-külön, hogy általánosítanak :) Anno is csak sokadiknak szálltam be a neked ellentmondani merők közé. Ez a trágya videó meg mit keres itt? Megint mit kell szétkúrni a fórumot?
  • Epikurosz
    #181
    Te Jócska!
    Ez nem partnerkereső. Engem nem szeretni kell. (Ja, Popper Peti bátyádnak van is egy lőadása erről: Szeretni kell?)
  • kicsibicska
    #182
    Én nem.
  • who am I 7
    #183
    Juszufka, mi lenne, ha nem f0snád össze a totyikot a kis pitiáner személyeskedéseddel?Vagy az is lehetetlen mint a fénySEBESSÉG?
  • Szefmester
    #184
    A kis kínai a motorháztetőn mire meglátja a hidrogénatomot hogy elpingpongozza az útból már lyukat is ütött a szemén az atom :D
  • csiber
    #185
    Ne veszekedjetek!
  • Szefmester
    #186
    Verekedjenek?

    Am meg ha jól emlékszem a legtöbb fizikus/űrkutató mérnök erősen sci-fi rajongó, még a mobiltelefon ötlete is a Star trekből jött a feltalálójának.. Mostanra pedig ott tartanak hogy csak kimond kit akarsz hívni és már megy is a kapcsolás.. Egy haver pl a pizzaházhozszállítót a "kaja" szóra lőtte be a telefonjába.
    A sci-fi-k többsége (legalábbis a tudományos alapúak) az aktuális tudásszint alapján írják meg a technológia jövőjét.. Van amit csak techno bla-blával magyaráznak aminek van valóságalapja.
    Nem gyorsulhatunk fénysebességre? És? Miért kéne oda gyorsulni, ha teszem azt a görbült térben csinálunk egy levágást.. A földön is mennyivel gyorsabban lehetne eljutni Londonból New Yorkba ha nem a felszínen hanem egy két pont közti egyenes úton haladnánk.
  • Juszufka
    #187
    Vettem az adást emberek, a kolléga ügyesebben játszotta ki a kártyákat. Visszavonulok.
  • Epikurosz
    #188
    "még a mobiltelefon ötlete is a Star trekből jött a feltalálójának"

    Bökj ide!
  • Epikurosz
    #189
    Nem kell sehová visszavonulnod. Én nem vagyok elűző. De muszáj néha kimondanom, amit gondolok, mert fájnak bizonyos dolgok.
  • Epikurosz
    #190
    "A Star Trek egy amerikai tudományos-fantasztikus filmsorozat, ami 1966-1969 között az NBC hálózaton futott. "

    Beírom ezt is, mert lehet, hogy a linken később nem lesz elérhető (pl. csődbe megy az Index):
    Epikurosz válasz | megnéz 2003.08.20 19:02:45 ˆ (3487)
    "Botond-Bolics György: Ezer év a Vénuszon
    Móra Ferenc Könyvkiadó, Budapest, 1959
    169-170. old.
    Ez történetesen a Földön játszódik 2127-ben:
    "A színház díszes, tágas előcsarnoka zsúfolva volt emberekkel. Estélyi ruhás nők és férfiak tolongtak a nézőtérre vezető bejáratok körül, melyek fölött feltűnő neonfeliratok figyelmeztették a belépőket: NE FELEJTSE ZSEBRÁDIÓJÁT KIKAPCSOLNI! Még így is megtörtént, hogy előadás közben egyik-másik szórakozott néző zsebében éles, magas hangot hallatva zümmögni kezdett egy parányi készülék, mire szelíd és kevésbé szelíd megjegyzések áradata zúdult a szerencsétlen delikvens fejére."
    A fent szereplő "zsebrádió" egy kb. ceruza méretű, vastagságú mobiltelefon. Igaz, a mai mobilok mérete még nem egy ceruzáéval megegyező, de az elkövetkező 124 év alatt talán sikerül a méretet annyira lecsökkenteni."
  • Peetkiller
    #191
    Azért kíváncsi lennék, Edelstein számításaiban figyelembe vette-e a Heisenberg féle határozatlansági reláció kiterjedés-modifikáló törvényét, miszerint a fénysebesség elérésével az űrhajó paraméterei is megváltoznak.
    Pontosabban szólva; A foton is elektron, csak ha fénysebességre gyorsítjuk, /szinte/ elveszíti elektromos tulajdonságait. Kinetikus energiája helyzetivé módosul. Mi is történik egy komplex molekulahálózatban? Az atommagban az erőskölcsönhatás és a gyenge is szinte nullázódik, amint a kellő sebességet eléri az űrhajó. Ez az állapot egészen a sebesség lecsökkenéséig így is marad. Tehát maga az űrhajó mérete is csökken, és mennyivel? Mivel az atommag elhanyagolható méretű az anyagban, így a hajó mérete is milliárdod része lesz az eredetiének. Tehát egy 45 méter hosszú űrjármű esetén 0,000000045 méter lesz, ami 0,00045 milliméter. Így a számítások azt hozzák ki, hogy az egységnyi felületre érkező hidrogén atomok okozta sugárzás jóval az emberi határérték alatt marad. Ehhez mit szóltok???
  • Szefmester
    #192
    köszi az infót, ellenben a fazon aki kitalálta, saját bevallása szerint onnan vette az ötletet..
  • Juszufka
    #193
    Az, hogy a foton nem elektron. Ezt nem tudom honnan vetted, de biztos én leszek megint a hülye.
  • Epikurosz
    #194
    Az információ terjed. Lehet, hogy a forgatókönyvíró is vette vkitől, de a rádió feltalálása után, főleg mióta azt a hadsereg is elkezdte használni üzengetésre, nyilvánvalóvá vált, hogy meg fog jelenni a vezeték nélküli telefon. Botond-Bolics is lehet, hogy mástól vette.
    A technika fejlődésével bizonyos dolgok lógnak a levegőben, bármelyik emberi agyból kipattanhatnak, mint ahogy Pallasz Athéné fejéből kipattant nemtom már ki.
    Az én elsőbbségi igényeim is amúgy csak ilyen vicces beszólások, hogy bosszantsak bizonyos embereket, annyira nem kell őket komolyan venni.

    Peetkiller eme beszólásánál viszont érdekelne, hogy mégis mire alapozza? "A foton is elektron."
    Mert ugye a fotonnak nincs nyugalmi tömege, az hogy mozgásban mennyi a tömege, nos erről nem szól a fáma.

    Az elektron tömege a proton tömegének 1848-ad része, de milyen tömeg ez? Nyugalmi nem lehet, mert tudtomal az elektron soha nincs nyugalomban. Talán a Bose-Einstenin kondenzátumban mégis...
    A másik: az elektron sebessége változó, közel fénysebességgel is száguldhat. Akkor is csak a p tömegének 1848-ada a tömege?

    Ki érti ezt?
  • Juszufka
    #195
    Az foton tömegét úgy kapod meg, hogy az E = hf összefüggés alapján megkapott energiáját egyszerűen elosztod c^2-tel az E = mc^2 összefüggést használva.

    Az elektronnak a nyugalmi tömegéről beszéltél. Nincs nyugalomban, de nyugalmi tömege attól még van, ez az a tömeg, ami szerepel a relativisztikus képletekben. Ha gyorsan száguldozik, akkor pongyola módon mondhatjuk, hogy tömege növekedett (akkor több lesz a tömege a proton nyugalmi tömegének 1848-ad részénél).

    És kérlek, maradjunk a fizikánál, mert a személyeskedéshez nem értek.
  • Fidelcastor
    #196
    Valószinű az űrben a 10 éves utazást már fagyasztva fogja megtenni az ember. Igy 1 másik kérdés vetődik fel, mégpedig. 1 "jégkocka" mennyi g-t bír ki 1 állandó -x fokon egy zárt térben?:)
  • who am I 7
    #197
    Azt a teret még kicsit, sajnos, boncolgatni kell nújork és london között...de hátha.
  • Peetkiller
    #198
    A foton=elektron, csak megfelelő sebességre gyorsítva. Szerinted a napelemek mit termelnek?? Fotont? mi lesz a fotonból ha csapdába esik?
  • who am I 7
    #199
    Hát...a tökéletes hibárnálás sincs távolabb mint a térugrás.. :D
  • Juszufka
    #200
    Ez nem így működik. Két különböző dologról van szó.
  • Peetkiller
    #201
    Miért?


    Ne ragaszkodj a könyvekhez, használd az eszed.