11
  • krajcsovszkig
    #11
    Pont ezt mondom :) Megszokásból mindenki windowst akar használni PC-n, meg egyébként sincsenek másra a megszokott programjaik meg a játékok, ezek meg mind x86-ra vannak. Tudom, hogy mobilon más van, de most PC-kről volt szó.
  • philcsy
    #10
    Nem csak windows a világ. Főleg mobilon. Alternatív rendszerekre is már annyi progi van mint csillag az égen.
    Ennek ellenére bevallom XP-t használok. De nem azért mert máshol nincs meg a megfelelő alternatív program, hanem inkább megszokásból.
  • krajcsovszkig
    #9
    Az egyedüli akadálya más platformok elterjedésének a szoftverek (=windows) hiánya rajtuk. Ha megírnák a rendes wint ARM-re hipp-hopp elterjedhetne. Az x86 egy elavult, sz.r architektúra, amit már az intel is a háta közepére kíván, de nem térhet át másra (próbált), mert jujj, nincs rá vindóz.
  • supi007
    #8
    nekem olyan cpu-im vannak hogy kikapcsolt állapotban egyátalán nem fogyasztanak! nagyon komolyak. eladhatom ha gondoljátok...
  • valaé valaé ná
    #7
    Az ARM is régóta kísérletezik ezzel, én is jópár éve olvastam, hogy a végső céljuk az órajel nélküli processzor.
  • zboszor
    #6
    Jópár évi olvastam órajel nélküli CPU-ról, teljes standby állapotban ténylegesen nem volt meghajtva órajellel, praktikusan állt, vagyis nem fogyasztott. Nem vagyok biztos benne, de mintha a Sun kísérletezett volna ezzel. A standby állapotban 100%-al kevesebb energia lehet hogy egy ilyen technológiára utal? Az "elődeikhez képest, ... készenléti állapotban 100 százalékkal kevesebbet energiát fogyasszanak", az nem értelmes, akkor tényleg energiát termelne, lévén, hogy az előd üzem közben többet fogyasztott.
  • philcsy
    #5
    Ha ezt a 40nm->28nm es ugrást meg tudják tenni 2 év alatt akkor simán beinthetnek az intelnek. Az ARM sokkal hatékonyabb a maga területén mint az intel. És az ARM is elkezdett a többmagban gondolkodni.
  • Sir Ny
    #4
    talán olvasd el a cikket. az elődeihez képest.
  • Pares
    #3
    Mit száz! Még gyártják is az energiát! XD
  • jaspercry
    #2
    Mihez képest? Az atom cpu-hoz képes? vagy mihez?
  • csif
    #1
    "készenléti állapotban 100 százalékkal kevesebbet energiát fogyasszanak"
    Uhh, ez mekkora! XD