310
  • DeviloftheHell
    #1
    na ezért tiltom le winfos telepitésnél kapásbol a frissitéseket :)
  • Chriss745
    #2
    Ez mekkora, ha lopom a Windows-t, akkor ez a program megmondja, hogy lopott? Vagy mire jó? Eldönthetem, ha tetöltök egy windows-t a netről, akkor az eredeti-e? Hát ha megveszem, akkor nálam van a licensz és jobb esetben a DVD, minden más esetben illegális, minek ehhez program?

    "A Microsoft közlése szerint az illegális kópiák esetében ugyan meg fog jelenni egy figyelmeztető ablak, de az operációs rendszer maga - a fekete háttértől eltekintve - használható marad." Ez az egyértelmű bizonyítéka annak, hogy a Microsoft érdekelt a lopásban.
  • Cat 02 #3
    Én kikapcsoltam az auto frissítést, zavart a háttér :S
  • gothmog
    #4
    Pillanatnyilag még enyhe, majd apró cseppekben erősödő presszió a microsoft részéről. Kis lépésekben észre se veszed, mi történik. Egy idő után majd ráunsz a folyamatos baszogatásra, és szépen megvásárolod. És majd meg is magyarázod magadnak, hogy a valamikori elveid a "kalózlétről" valójában soha nem is léteztek.
    Vagy azt hittétek, hogy a microsoft puszta szívjóságból terjesztette eddig minden létező -legális és illegális- csatornán a win7-et? Nem. És nem is azért amit a félkegyelműnek kényelmes hinni róla (mert beleillik a világösszeesküvésről szóló elméletébe). Nem. Ez kőkemény üzlet, az első bétaverzió "kiszivárgásától" kezdve.
    (és egy szót sem szóltam az alternatív oprendszerekről. azért sem.)
  • Andr0
    #5
    baromi egyszerű: win7be van olyan opció, hogy különböző frissítéseket egyszerűen ne vegyen figyelembe, azt hiszem ezt is majd hozzáadom a tiltólistához :D
  • pixx
    #6
    winfos? De azért felrakod a gépedre, mert a linuxhoz hülye vagy, a Mac-hez, meg csoró...
  • pixx
    #7
    Az xp-nél volt egy szép napjuk, mikor kijelentették, hogy nem lesz frissíthető a lopott verzió, asszem, másnapra a hackerek csúnyán az orrukra koppintottak.
  • ScarY MAN
    #8
    neked meg nagy az arcod. nem gondolod?
  • bracsek #10
    A linux a gépemhez hülye, próbáld feltenni egy asrock AGI portos alaplapra ha sikerült szólj nagyarcú.
    Még segítek is, az AGI egy AGP kompatibilis port csak nem az. és Lehetetlen feltenni rá a linuxot amely nem csak alap videokartya drivet használ mert kiakad már a telepítés... :D
  • Sanyix
    #11
    Azért másért is szükséges a winfos felrakása: játékok. persze aki nem játszik és felrakja az nem mentesül a hülyeség vádja alól :)
    viszont a mac sem az okos emberek os-e, mert okos ember ma már nem vesz macet ;)
  • Narxis
    #12
    Inkább a csóró nem vesz, valld be, hogy csóró panelproli vagy sanyikám.
  • gothmog
    #13
    Na várj csak, mindjárt jön egy maces és jól elmagyarázza, hogy a mac márpedig nem is drága, hanem valójában mindennél jobban megéri az árát. Valamint megfizethető is.
  • n3whous3
    #14
    Kellett neked ilyen trágyalé kókány megoldásokat venni, hogy agp, meg pci-e között lavírozgass. Amúgy meg tuti van olyan disztró meg baszkódás amivel felmegy
  • Sanyix
    #15
    Jaigen már megmondták hogy "csóró" vagyok mert nem veszek apple cuccot, most bevállalom panelproli is :DDD
  • n3whous3
    #16
    Apple cuccot csak az igazán menők vesznek, tudod azok, akik azt hiszik, hogy ők különlegesek. És persze a pénztárcájukat kitömték.
  • n3whous3
    #17
    Érdekes ez a szűrés dolog amúgy, mi a fasznak, ha nem tiltja le a windowsomat. Senkiben nem fog kelteni lelkiismeret furdalást, ha egyfolytában tudatja vele a win, hogy nem eredeti.
  • Sanyix
    #18
    és még jár mellé az apple életérzés is :D

    Tudjátok meg hitetlenek, hogy a macecben lévő intel és nvidia chipek, nem evilági teremtmények! A macben lévők egy párhuzamos dimenzió intel és nvidiájától jönnek, és sokkal jobbak mint az evilági intel és nvidiák :)
  • n3whous3
    #19
    Addig tartottam én is elitnek azt a márkát, amíg power pc procikat raktak bele és elvileg kurvaerősek voltak.
  • gothmog
    #20
    Mondom: kis lépések. Most még csak üzenget. Meg nem kötelező letölteni. Meg uninstallni is lehet. Most még.
  • JethroHUN
    #21
    Húú dejó pont kikapcsoltam degnap előtt az autoupdate ot :D nem is frissítem akkor többet, max kézileg
  • 5c0rp330n
    #22
    ennek az egesznek megis mi ertelme akkor? inkabb fejleszthetnek a rendszert (boven van mit) ahelyett h ilyen ertelmetlen fassagokkal foglalkozzanak..
  • hdo
    #23
    Windows 7:

    Felrakom az általam kiválasztott verziót, nem írok be CD kulcsot, nem aktiválom. Elkezd rinyálni hogy aktiváljam. Mikor már csak 1 nap van hátra elindítom a parancssort, és beírom hogy:

    SLMGR -REARM

    Ezt eljátszom még négyszer, aztán reinstall ... aztán kezdődik elölről az egész.

    Tessék! 150 naponta reinstall és végig legális windows operációs rendszerem van! Picipuha meg szophat keresztbe!
  • endrev
    #24
    n3whous3, "Apple cuccot csak az igazán menők vesznek, tudod azok, akik azt hiszik, hogy ők különlegesek. És persze a pénztárcájukat kitömték."

    ELÓEL :DDD Meg a Mikulás.. :D

    Akkor számoljunk, mi az amit nem kellett vennem, mivel Mac-et vettem:
    - vírusirtót (nem használok kalóz szoftvert, mert minden vagy beépített, vagy olcsón hozzáférhető, márpedig vírusok (trójaik, botnetek) csak kalóz szoftverekben vannak Mac-re)
    - MS Office (van iWork és OpenOffice)
    - Nero vagy hasonló

    Mit vettem ezek helyett:
    - iLife (adták a géphez): van benne profi DVD-író, profi zeneszerkesztő, videoszerkesztő, és még egyéb nyalánkságok, webszerkesztő, fotókatalogizáló és -szerkesztő
    - iWork: "Word", "Excel", "Powerpoint", mindháromnak egy profibb változata. A "Powerpoint"-tal (Keynote) videobannereket is készítettem, hozzá írtam a zenét a GarageBand-del (iLife). Ez 30 ropi lett volna, de én 5 licenszeset vettem 50 ropiért, jó lesz az még. ANNYIRA GAZDAG VAGYOK!!! :DDD

    Mit nyertem:
    - A nem használt vírusirtó nem lassítja le a gépem, nem kell frissítgetni, nem kell figyelni, hogy hány vírus csusszan át.
    - A rendszer évek óta stabil, nem kellett újratelepíteni, nem lassult be.
    - Minden működik, nem fagy le semmi, max. néha a Firefox a pluginok miatt, de hát nekem azok kellenek.

    Most készítettem profi DVD-t a nyári videókból. Hozzáadott szoftverrel! :D Fogtam a videót, összevágtam az iMovieHD-val (iLife-csomag, hozzáadott!), majd behúztam az iDVD-be (iLife-csomag, hozzáadott :D), az egy kattintásra felépítette a projektet, kiírtam egy Image-fájlba, mert NINCS PÉNZEM ELSZ@RNI EGY DVD-t ha nem tetszik, de tetszett, és akkor kiírtam Disk Utility-vel (a rendszer része).

    Ja, van rajta Windows is, VIRTUÁLISAN MŰKÖDIK! :D Az volt legálisan a korábbi PC-mről. Ha benyel valamit, törlöm a mappáját, kicsomagolom a tiszta állapotát őrző ZIP-et, és használom tovább.

    Tényleg, ANNYIRA GAZDAG VAGYOK, ANNYIRA SZÓROM A PÉNZT! :D
    Akárhogy számolom, párszázezer forinttal és egy gyomorfekéllyel kevesebbe került, mint ugyanez PC-n és Windows alatt.

    Üdv: én aki nálunk a Fics Úr. :D
  • Gerygrey
    #25
    Vagy mert OSX alatt nem tudok játszani, Linux alatt pedig még dolgozni sem, vagyis szart se érne a gépem ezekkel. Ja, netezni lehet Ubuntuval is, átlagfelhasználónak (akinek egy Skype-on, Firefoxon és videólejátszón kívül gyakorlatilag semmire nincs szüksége) tökjó a Linux, akinek egy picit komolyabb igényei vannak, az sokra nem megy vele.

    Unalmas már ez a linux-flame.
  • acdc
    #26
    Nem vagyok fanatikus apple fan és win 7 betát is használok játékra, de amig pc-m volt többet költöttem, igaz nem egyszerre hanem apránként,és elég sok időt vesztegettem,hogy mindig "fitt" legyen.
    Bár mostmár elág erősek a pc-ék ahozz,hogy ha jön egy uj szoftver,játék (vagy pl.xp vagy vista mikor kijött ugye)ne kelljen a fél a gépet lecserélni.De már abban az időben megundorodtam örökre ugye nem baj.
  • Gerygrey
    #27
    Akkor számoljunk, mi az amit nem kellett vennem, mivel Mac-et vettem

    Ez de baromság. Én Windows-t használok, mégsem kellett egyiket sem megvennem: Vírusírtó és DVD-író van ingyenes, és mivel nem irodai felhasználás a gép célja, az Office számomra teljesen fölösleges - ha kéne, akkor én is fel tudnám tenni az OpenOffice-t szintén ingyen.

    NINCS PÉNZEM ELSZ@RNI EGY DVD-t

    Vicces gyerek vagy, megspórolsz egy 45 forintos DVD-t a százezerrel drágább gépen, és vered a melled hogy hű de jól jártál :)))
  • gothmog
    #28
    Linux flame, hmmm? pixx-en, meg most rajtad kívül senki nem flémelt. Ha most nem szólsz be, annyiban is maradt volna pixx thread-je. De nem.
  • gothmog
    #29
    mondtam, ugye megmondtam
  • hdo
    #30
    Ezen mindig szakadok mikor valaki előnynek próbálja feltüntetni, hogy a gépét _nem_lehet_ hardverfrissíteni, csak új gép vásárlásával! xD
  • duracellmumus
    #31
    egy kérdés: ha nincs internetkapcsolat a gépen amin megy a Win7, akkor elvileg nem fog rinyálni egy idő múlva hogy most már mindenképpen frissíteni kell??

    Amúgy minden tiszteletem azoké, akiknek van pénzük oprendszerre:)

  • tmisi
    #32
    Ha leszedem ezt a frissítést, cserébe remélem kapok egy olyan szép indítólogót, mint ami a cikk elején van.
  • pixx
    #33
    Csak nem fájt?
  • pixx
    #34
    Nekem csak az a bajom az ilyen emberekkel, hogy áhh, így szar a win, meg úgy, meg milyen ocsmány ez a cég. És legfőképp az ilyen emberek azok, akiknek tört win van fent a gépen.
    Ezek után nem, hogy csöndbe maradna, hanem még okoskodik is.
    Mac-et én se vennék, csak azt az OP rendszert kevesebben szidják, ahogy a linuxot is.
    Mégis a legtöbben a win-t használják. Azért a sok okos izomból reagált.
    Az értelmi szint meg is látszik.
  • pixx
    #35
    OSX alatt is lehet játszani, a sok kocka tud wowzni, és lesz nemsokára Mass Effect2, meg Dragon Age is, szóval nem teljesen igaz, amit írtál.
    Amúgy macre is fel lehet tolni a win-t, a legtöbb mac-es csinál két particiót, egyiket winre, míg a mási OSX-re.
  • pixx
    #36
    Nekem is win van fent a gépemen, nem favorizálom a linuxot, mert nincsenek rá megírva azok 3d-s, és effect programok, amiket használok. Ám akinek nem jó a win, ingyen hozzájuthat, a netről, és akkor meglátja, hogy a winfos, még se olyan fos, és összeteheti a két kezét, hogy van alternatívája.
    De én elfogadom a wint olyannak, amilyen, nem szarozom le, pedig lenne mire, de nincs értelme...
  • gumibéka
    #37
    Szerintem ez a mondat a durva: "...Microsoft Genuine Windows részlegének ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a program több mint 70 ismert különböző illegális aktiválási módszert ismer fel."

    Ezek szerint fel lehet törni egy pár módszerrel. Azt hittem van xy loader, stb. 1 valaki megírta és kampó.
  • nyalógép
    #38
    A kedves kommentelőknek melegen ajánlom, hogy legyenek szívesek és olvassák el a cikket. A gyengébbek kedvéért bemásolom a lényeget.

    "Microsoft azzal próbálja meg meggyőzni az illegális szoftverkópiákat használókat, hogy így egy biztonságosabb rendszerhez juthatnak, mivel a másolt változatok gyakran tartalmaznak kártevőket. Bárki dönthet úgy, hogy nem tölti le és telepíti fel a frissítést, de akik már letöltötték, azok is bármikor eltávolíthatják. A Microsoft közlése szerint az illegális kópiák esetében ugyan meg fog jelenni egy figyelmeztető ablak, de az operációs rendszer maga - a fekete háttértől eltekintve - használható marad."
  • celza8807
    #39
    Van értelme. Csak nem átlagjúzereknek. Hanem inkább palimadaraknak.
    Ugyanis vannak olyan pc/laptop forgalmazók, akik alapból tört windows tesznek fel a gépre, mert az nekik úgy olcsóbb. (...)
  • sathinel
    #40
    Nekem win 7 nagyon szépen fut acer aspire 7715 laptopon. Pedig ezt csak netezésre vettem és tökéletesen elfut egy ilyen kis gépen is. css, DDO amivel játszok is rajta. Eredeti win és eddig nagyon meg vagyok elégedve vele. Másik kedvencem az ubuntu.

    Ha megcsinálják hogy másoltal is lehet továbbra is mindent csinálni akkor ok de nem hinném hogy így lessz. Márpedig szegényebb országokban az emberek nem mindíg képpesek ilyen kiadásra. Örülnek hogy van gépük. Itt UK még minimálbérből is símán kifizettem mert nem igazán hat meg az ára. De otthon nem ennyire egyszerű a helyzet. Ha jól fejlődnek az opensource rendszerek akkor lehet hogy előnyre tehetnek szert. Ami azt jelenti hogy a jövőben lehet itt is bukhatnak. Lehet elgondolkoztak ezen. Google amiket akar lehet szúrja a szemüket.

    Android telefonok már a legdrágábbak az UK-ban és pl az újságokban nagyrészt Blackberry, android telefonok vannak túlsulyban már a reklámokban, eladásban(Tmobile reklámban 5 android telefon 2 blackberry, 1 nokia). A win mobilok rendesen eltüntek. Amihez eddig a google hozzányúlt az jól sült el legtöbbször.
  • MerlinW
    #41
    "na ezért tiltom le winfos telepitésnél kapásbol a frissitéseket :)"

    Nem érted.
    - Ha nem telepíted fel, nincs eredetiségvizsgálat = kalóz vagy
    - Feltelepíted, és nem eredeti a Win = kalóz vagy

    - Ha nem telepíted fel, és eredeti a Win, nincs eredetiségvizsgálat = kalóz vagy
    - Feltelepíted, és eredeti a Win, van eredetiségvizsgálat = átmegy a rostán.

    Nyugodtan két esetben használhatod:
    - netkapcsolat nélkül használod a gépedet
    - megveszed 30 ezer forintért (a "zacskós" Home Premium OM 27k), ami 3-4-5 évre nem igazán vészes befektetés.

    Én megvettem ugyan, mert kell a családnak, én egyébként (most figyel a laikus) 12 éve Linuxot használok. Dolgozom, fejlesztek, videót vágok, stb. Linuxról csupán annyit, hogy megvannak a maga betegségei, ahogy Windows-nak is, érteni kell hozzá. Ha értesz hozzá, többnyire mindenre alkalmas, biztonságos és messze gyorsabb, mint a Win.

    Aki pedig a Mac-et szidja, az fogja fel, hogy nem a hardvert kell hasonlítgatni, hanem az OS-t. OSX mindig évekkel a Windows előtt volt és lesz is.