33
  • pixx
    #33
    Ööö...ha nem a fosszilis tűzelőanyagokban gondolkodna mindenki, hanem nap, szél, hullám, geotermikus energiában, akkor ez a kérdés fel se merült volna...persze míg van mit a tűzre rakni kit érdekel?
    Buták...
  • halgatyó
    #32
    A villanykorlátozással az a baj, hogy most úgy próbálják lenyomni az emberek torkán, hogy ne vegyék észre! Apránként, és nem sokat beszélve róla, ha mégis muszáj, akkor az egész változás-rendszer elkerülhetetlenségét hangsúlyozva.

    Leginkább ez a bajom a változásokkal.

    Normális az lenne, ha az emberek elé tárnák a valós helyzetet. Ez megkönnyítené és meggyorsítaná az életmód váltást, és nem csupán a villanyfogyasztás terén, hanem az élet valamennyi területén!

    Csakhát ez az irányítóknak nagyon kényelmetlen feladat, több okból:

    1.) Ez kellene magyarázni, hogy eddig mit csináltak (kik támogatták a greenpeace-t és a hasonló "környezetvédő" kalózbandákat, mennyi pénzzel és milyen hátsó szándékkal

    Vállalni kellene a felelősséget azért, amit eddig csináltak. A ki NEM fejlesztett szaporító reaktorért, a dögledező ITER kisérletekért, a lényegében meg sem kezdett mikrorobbantásos fúzióért, a "zöldek" által folyamatosan gyalázott vízerőművekért, de aztán a dolog tovább menne:
    a rengeteg megszüntetett munkahelyért (aki csak nagy távolságban talál munkahelyet, az sokat autózik), a tönkretett és adósrabszolgaságba juttatott nemzetgazdaságokért, az egész katasztrófa felé tartó hitelpénz-gazdaságárt,
    a tengernyi sajtó-agymosásért és a sok milliós fizetésekért, amiket a nép-hülyítésben résztvevő, agyba-főbe sztárolt szarsenkik felmarkoltak évtizedeken át...
    és még nagyon sokáig sorolhatnám.

    Egyszerűbb és biztonságosabb az embereket tudatlanságban tartani.

    Mert a felelősség beismerésével könnyen megindulhat egy lavina...
    És nagyon fontos: igazi felelősség csak ott van, ahol felelősségREVONÁS van!

    2.) Meg kellene kezdeni az életmód-váltás óriási feladatát. Ez pedig hatalmas szellemi munka lenne az irányítók számára, ami ugyebár kényelmetlen, nomeg az előző pontbeli felelősség miatt macerás és veszélyes is.

    Teljes gondolkodásmód váltásra lenne szükség.

    Először is: értékrend-váltás, amely új értékrendben legeslegelső helyre a szorgalmas munka, a tisztességes élet, a sok éves spórolás és a VALÓDI emberi szükségletek kell hogy kerüljenek. A reklám megszüntetendő, a munka nélküli rablás az elkövetőivel együtt megsemmisítendő (az összes fizetőparkoló-buzi felakasztandó, ezt komolyan nagyon szeretném)

    Rengeteg munkahelyet kell teremteni, hogy egyrészt mindenki tudjon dolgozni, másrészt mindenki találjon a lakásához közel munkahelyet, harmadrészt a növekvő olajhiány olyan "technológiákat" fog visszahozni, amihez több emberi munka kell...

    Mindezt azonban ésszerűen és emberségesen kell megoldani, és az áldozatokból az irányítóknak is ki kell venni a részüket! Akik eddig a Bahamákon nyaraltak évente 3szor, és 200 lóerős autókkal száguldoztak egyetlen aktatáskájukkal, azok mostantól a tisztes középosztály életét kell hogy éljék, ami nekik óriási zuhanás.
    De az nem működik, hogy ők tovább dőzsölnek, a köznép meg kézzel mossa a ruháját a kádban
    A közbiztonság megszervezésével kapcsolatos kérdésekről nem is írok, megtették már sokan.

    3.) Jobb későn mint soha: nemzetközi összefogás megszervezése az olajat helyettesítő energia-rendszerek kifejlesztésére.

    Mindehhez azonban nagyon alapos személyi változásokra lenne szükség az irányító hatalomban. Azokról van szó, akiknek az arcát és nevét nem ismerjük, de a létezésük nyomai naponta ezerszer érezhetőek
    Emiatt sajnos az itt leírtakra a közeljövőben nem látok esélyt.
    Távolabbi jövőnk pedig sajnos nincs.
  • halgatyó
    #31
    Persze, hogy nem nézi. Amikor volt villanybojlerünk, villásdugót szereltem rá, bár az szabálytalan, de senki sem nézi.
    Csak akkor az "éjjeli" áramot is egy másik konnektorba kell vezetni, hogy ne kelljen folyton szerelgetni. (ami még szabálytalanabb, a fürdőszobában ui. erősen limitálva vannak az elektromos csatlakozók és kapcsolók)

    Mi is áttértünk gázra (hőtárolós, nem kéményes, teljesen bevált)
  • Merces
    #30
    ...........yup népességszabályozás kell ide, vagy megrohadunk mind akárhogy osztják szorozzák ........
  • MPeter3
    #29
    Jó rendben építsenek, nem ellenezem. Én csak azt mondom, hogy nem fognak tudni, akkor se ha ilyen-olyan vagy bármilyen színű zászló lengedzik is...

    Ha tegyük fel a kövi 20 évben kiizzadunk 1 második paksot, akkor talán nem vagyunk elveszve, de addig te vért fogsz hugyozni és örülsz majd ha lesz ruhád. a fogyasztásod visszaesik amostani 10-ére huszadára és leginkább kenyér és szezon mezőgazdasági termékek fogják adni.

    Másrészről, ha minden faluba felhúzol egy erőművet akkor sem tudnád "etetni", ezért is megy felfelé az ára energiának. 1 határral keletebbre pontosan tudják miről beszélek és nekik ez a jelen. Nekünk meg a jövő.
  • DeviloftheHell
    #28
    milliárdos nyereségböl igen is épitsenek több erömüvet és bekaphatják a nép faszát az áremelésekkel
  • chuky123
    #27
    A Bojlert kötheted "nappali" áramra is csak akkor nagyobb lesz villanyszámlád.
    Szóval csak azt akarom mondani hogy az óra után bár mit ráköthetsz azt már nem nézi az elektromos művek.
  • MPeter3
    #26
    "A fagyasztónak és hűtőnek mennie kell!"

    Alapvetetéseiben egytértek, mennie kell. Csak az a nem mind1 mikor. Ha kikapcsolsz egy hűtőládát teszem azt egy napra, akkor semmi sem történik. Iszonyat nagy a tehetetlensége. A te fagyasztód akkor hűt, amikor úgy gondolja.
    Ez a rendszer viszont azt tenné lehetővé, hogy ten magad eldönthesd, hogy milyen költségű áramról tegye ezt. Ha csak éjszakairól teszi jobban jársz és pont.

    Természetesen ez az elképzelés csak akkor életképes, ha az anyagi ösztökét is a seggedbe dugják. Örömmel fogod a fagyasztód a legkisebb prioritásra állítani, mondjuk olyan feltételekkel, hogy a legolcsóbb áramot használja napi minimum 3 órát.

    És mint alább írták volt már rá példa, hogy korlátozták az áramfogyasztást és még lesz is. Ha tegyük fel valamilyen csoda folytán maradna a jelenlegi áramigény növekedés, akkor két lehetősége van az országnak. 1; vagy addig emelik az árát amíg a fogyasztás az elérhető mennyiség alá esik, ergó rájössz, hogy neked mégsem ennyira fontos a hűtő 2; lesznek nagy "önként" vállalt valamilyen ideológia mentén megvalósított áramkorlátozások. Ez a rendszer volna a 3. lehetőség, de ilyen nem lesz. Mindkét esetben majd lehet nézegetni a hűtőt és rájönni, hogy nem létszükséglet (de a kutyának még jó lesz), csak egy olyan technikai eszköz ami neked jelenleg megadatik neked, aztán meg majd nem.
  • sonicPSYyoshida
    #25
    MPeter3 hozzászólásához egy adalék: http://www.antalffy-tibor.hu/2010/01/20/anglia-energia-helyzete/

    Többieknek: van ok azért aggódni, ha nem csinálunk valamit, még rosszabb lesz.
  • phoenix1
    #24
    "... hogy a fagyasztód akkor fagyasszon, amikor te akarod ..."

    Ugye ezt azért te sem gondolod komolyan. Van családod? Nézd, városon más a helyzet ahol csak beugrasz a supermarketbe és megveszed a mirelit akármit; egy közepes települést egy két üzlet nem képes ellátni annyi fagyasztott táplálék nyersanyaggal. A fagyasztónak és hűtőnek mennie kell!
  • phoenix1
    #23
    "Nyugati szomszédunknál a jövőben az áramellátó cégek is beleszólhatnak abba, hogy mikor működjön a mosógép vagy a számítógép."

    ... még mit nem?! Nem fizetünk nekik eleget, még Ők akarnák megmondani, hogy mikor moshatok, nézhetek TV-t (bár én nem nézek TV-t :XD erre ráfáznának) stb...

    "Ha reggelre például meleg vizet akarunk, akkor teljesen mindegy, hogy egy villanybojler este 22 és 23 óra vagy reggel 5 és 6 között dolgozik" - mondta Anzengruber"

    A kedves Úr nincsen tisztábba azzal, hogy mennyi ideig tart felmelegíteni egy 3-5 tagú család meleg víz szükségletének megfelelő vizet! De majd neki egy 10 perc alatt felforr a jó pár literes bojler; Ő most mivel gondolkozik, tételezzük fel, hogy jó megoldható, szóval ahhoz, hogy ilyen gyorsan felmelegedjen a víz sokkal több villamos energiára lenne szükség, ami ugye végkép nem terheli le a hálózatot.
  • DeviloftheHell
    #22
    vezérelt áram :D villanyorán belül oda kötöd és ugy ahogy akarod ha értesz hozzá hameg nem rábasztál mellesleg amig arrol papolnak hogy 100milliárdos tiszta nyeresége van az áramszolgáltatoknak addig mire föl mernek bármit is emelni ha nem feljlesztenek? több erömü stb és felejtsék már végre el a szénerömüveket basszanak le még egy atomerömüvet vagy még kettöt nem kell felrobbangatni egyszerü
    de legföbképpen a gyártokat kéne basztatni hogy olyat gyártsanak ami kevés energiával is eléri azt a hatásfokot amit a másik 10kw/h fogyasztásnál se
  • kvp
    #21
    Egyebkent ha energiahiany van, akkor letezik egy nem onkentes szabalyzasi lehetoseg is, ezeket hivjak rolling blackout-oknak, amikor minden nap idoszakosan kikapcsolnak par nem lenyeges fogyasztot, pl. a lakohazakat. Erre volt pelda kaliforniaban is, de kelet europaban is, egesz pontosan erdelyben a kommunista diktatura eveiben.

    A lehetseges alternativak:
    -kozponti iranyitas, az egesz haztombot lekapcsoljak (lasd fent)
    -kozponti iranyitas, az egyes fogyasztok egyes keszulekeit kapcsoljak le
    -energiatarolos rendszer a szolgaltatonal, ilyenkor ugy fogyasztunk mint eddig, csak a szolgaltato kepes ezt a terhelest elosztani
    -energiatarolos rendszer az elofizetonel, gyakorlatilag egy szunetmentes tap, ami athidalja az aram nelkuli idoszakokat, ezeket hasznaljak most kaliforniaban es jellemzoen gazaban (ott mar viztarolok is vannak a tetokon, mert a vizszolgaltatas sem stabil)
    -sajat aramfejlesztes (halozattol fuggetlenul, amibol sikerul)

    A fenti lehetosegek kozzul a szolgaltatoi energiatarolas lenne az idealis megoldas, ez az ugynevezett smart grid rendszer jobb valtozata, ahol a fogyasztok nem latnak semmit az egeszbol, de valojaban hatalmas energiatarolo telepek vannak a rendszerbe kotve, amiket akkor toltenek amikor van energia es akkor meritenek amikor szukseg van az aramra. Ez nem igenyel semmilyen fogyasztoi oldalu befektetest, de sokba kerul a szolgaltatoknak. Valamiert a szolgaltatok inkabb a masodik megoldast, a terheles szabalyozast tamogatjak, ami rossz az elofizetoknek, sokba is kerul nekik, de a szolgaltatonak minimalis befektetesre van csak szuksege. Cserebe viszont nem oldja meg teljesen a problemat.

    Meglatjuk melyik megoldas lesz hasznalatban hosszu tavon...
  • nyalógép
    #20
    Üzemel az, ha megfizeted... Nem kötelez senki a vezérelt áram használatára...
  • netperformer
    #19
    Csináljanak mégegy atomerőművet, ennyi

    Az éjszakai áramot is egy nagy hülyeségnek tartom. Akkor üzemeljen az általam fizetett szolgáltatás, amikor én akarom.
  • nyalógép
    #18
    Ez a szabályozási rendszert valószínüleg az elektromos autók jövőbeli igényének a kiszolgálása ihlette, itt kurvára nem a computerek használatának szabályozásáról van szó, nem is értem miért került be a cikkbe.
    Igenis egy háztartásban vannak dolgok, amiknek az üzemelése lényegében mindegy, vagyis nem okoz gondot ha a mosógép nem csúcsidőben végzi a dolgát. A rendszer kifinomult működését több prioritású távvezérléssel meg lehetne oldani.
    Mert ugye van a csúcsfogyasztás, a normál, meg a holt időszak amikor jobb híján a Duna vizét fűtik. Na mármost, ha a mosógép, fagyasztó mindig üzemelhetne, kivéve a pár órás csúcs alatt, ez szerintem nem okozna bevállalhatatlan komfortvesztességet.
    Meleg víz előállítása, meg akár az elektromos autók feltöltése a holt időszakban is legtöbb esetben vállalható lenne, persze ha ezt nem erőszakos módon, hanem tarifarendszerek ösztönző hatásával kívánják elérni. Pl. a bojler fix bekötése vezérelt áramra szerintem, is hülyeség.
  • MPeter3
    #17
    Ez egy tech. oldal, így nagyon szomorúnak tartom, hogy ennyit tudtok összekommentelni. Legalább egy picit utána olvasgathatnátok annak, amiről nagybátran megmondjátok a tutit.

    1; Bazira nem arról szól, amiket itt vizionáltok. Sok helyen terjed, mert mindenkinek jó relatív (a fröcsögők úgysem fogják fel a mondat lényegét).

    2; Legkésőbb 2-3 év múlva mindenki sírni fog, hogy szeretne ilyet, mert el fognak szállni az energia árak a szerencsésebb régiókban. A kevésbé szerencsésekben pedig hát izé... És ez független a nemzeti kormányoktól

    3; Itt szerintem magyarországon szinte mindenki megnyugodhat, mert ez nem lesz az otthonában. Értsd ennek az infrastruktúrája nem fog/tud itt kiépülni.

    4; Minden második kommenttelő azon nyafog, hogy miért olaj meg atom meg Co2. Azért basszátok meg, mert csak azzal lehet megteremteni azt (a felesleges energiapazarló, fogyasztói társadalmat és demokráciát amiben jelenleg meresztheted a segged és a jártathatod a pofád, hogy ki mikor és mit tehet), hogy a fagyasztód akkor fagyasszon, amikor te akarod. Ez meg pont arról szól, hogy a fagyód akkor fagyaszt amikor a; fogyasztási völgy van b; süt a nap fúj a szél meg hasonlók.
    Elektronyos autó, na igen. Az is csak akkor megy (, mármint hogy neked legyen olyanod), ha ez a rendszer feláll. Nem fog...


    Nem kell hinni nekem, fizetett pesszimista vagyok. De ha te meg optimista, gondolkodj el azon, hogy a hőbörgés meg zsidózás mit is fog neked segíteni bármilyen időtávon…
  • csimmasz
    #16
    Én olaszországban élek,itt a villanyorák komputerizáltak.
    Központból ki tudják kapcsolni az áramot vagy a fogyasztást lekorlátozni ha elmaradásom van.
    Amikor kötöttem a szerződést lehetett választani mint a mobil tarifáknál.
    Kicsit zavaros kiszámolgatni igy inkább rendes szerződést kötöttem.(állandó tarifa)
  • nickwearby
    #15
    KURVÁRA ne mondják meg nekem ,hogy mikor mit csináljak!!!

    Mit képzelnek ezek?

    Egyrészt az olcsóbb áram "etetés",
    nagyobb lenyúlás, mint ha én szabályozom.

    TAPASZTALATBÓL tudom!!!

    Még amikor nem központilag szabályozták a villanybojlert, teljesen jól kielégítettük vele a melegvíz szükségletünket,
    négyen, általában este 5 vagy délután 3 között lett bekapcsolva és az esti fürdésre fel is fűtött, esetleg lehetett még utána, ha valaki kifogyasztotta.

    Na amikor kitalálták, hogy majd ők melegítgetik,
    akkor egy év alatt duplájára emelkedett a bojler által felhasznált villanyáram!!!!!!!!!!
    ÉS még emellé majd beszartunk, mert alig volt elég a termelt melegvíz négyünknek :(((((

    Olyanokat volt pofájuk csinálni,
    hogy pl. délután egykor bekapcsolták,
    és 20 ( nem viccelek , húsz ) percet fűtött egyfolytában!!!!

    Aki azt mondja nekem, hogy ez normális és gazdaságos, azt beleállítom egy kupac tehéntrágyába, hogy környezetkímélő módon melegedjen.........

    Miután ezek az anomáliák így kijöttek, de főleg ahogy felemelték a villany árát,
    kurvagyorsan kibasztuk a villanybojlert és gázüzeműt szereltünk be helyette.
    Aztán egy év múlva ahelyett is kombit, ami már nem a lakótérben van,
    és HAVONTA 10'000 forintot spóroltunk vele!!!!!

    Ennyivel kellett volna többet fizetni, ha még mindig villanybojler lenne!!

    Bocs az ordenáré stílusért, de az ilyen abszolút agybeteg fasságokon nagyon felbaszom az agyam.....
  • halgatyó
    #14
    Akkor persze el tudnék képzelni egy ilyen rendszert, HA azt látnám, hogy tényleg mindent megpróbáltak, de még így sincs elegendő áram

    Node ettől a "mindent megpróbáltak" világtól olyan messze esünk, hogy haaajj!!
  • halgatyó
    #13
    Figyelem: ez a távolból kapcsolgatott mosógép meg a napszakokra leosztott büntető-villany-díjszabási rendszer
    csak az első lépés egy hosszú úton!!!

    Ez olyan, mint a 8 hónapos kisgyermek első tétova próbálkozása, hogy járni tudjon.
    Csak most nem kisgyerekről van szó, hanem sokkal rettenetesebbről: nincs elegendő energia!
    Ígyhát apránként szoktatják a felhasználót a megújuló energiaforrásokhoz, meg a "környezetbarát társadalomhoz"

    Túl hirtelen nem lehet, mert akkor nem lehetne az emberek többségét környezetvédelmi hantarendszerrel etetni...kinyílna a szemük!
  • halgatyó
    #12
    Az ilyen hírek olvastán mindig attól félek -- és joggal -- hogy nálunk is bevezetik.
    Mert nincs az a népnyúzó gyalázatszarrongy intézkedés, ami ne terjedne az országhatárokon át, mint a futótűz az avarban (ld. fizetóparkolás, "szmog"riadó hazugságok, dugódíj, hadopi törvény és "szerzői jogok" kiterjesztgetése több ezer évre, "távoltartási" törvény és társai, különféle szájzár-törvények, polkorrekt hantarendszer, és még sorolhatnám nagyon sokáig)

    Minden újdonság, amely a kisembert tapossa a latyakba, az úgy terjed mint a pestis
  • halgatyó
    #11
    A büdös k...a anyjukat!

    A cikkből ugyanis kimaradt a legfontosabb szempont: az önkéntes vállalás!
    Magyarul: annak a mosógépét kapcsolgassák, aki ezt önként vállalja.

    HA viszont így lesz, akkor nem értem, hogy mi ebben az új????

    Ilyen már régóta működik nálunk: a csúcsidőn kívüli áramvételezés, erről mennek a boylerek a legtöbb helyen.

    Csakhogy: a nálunk meglévő csúcsidőn kívüli rendszernek van néhány nagyon bosszantó faszsága! Mintha direkt az lenne a cél, hogy minél kevesebben vegyék igénybe!

    Először is mindjárt az ára. Alig hajszálnyival alacsonyabb csak, mint a "nappali" áram.

    Aztán azt ki az agyament szar találta ki, hogy kizárólag csak villanybojlert legyen szabad rákötni? És azt is csak bedrótozott (tehát nem villásdugós) megoldással? (nehogy valaki nappali áramba tudja dugni, ha egyszer-egyszer egy nagyobb melegvízszükságleti napon kifogy a melegvíz... emiatt mindenki kénytelen legyen a szükségletéhez képest túltervezni a bojlert, nehogy néha hidegvízben kelljen fürdenie, ez a túltervezett kapacitás azonban általában túlfogyasztást okoz)

    Ilyen "majd a hivatal megszabja, hogy mikor porszívózhatsz" stílus volt már a "rendszerváltás" nevű csendes világháború alatt Bulgáriában. Én még emlékszem az újsághírekre, ahol meg volt szabva, hogy mikor van joga a háziasszonynak mosni és porszívózni.
    Node akkor súlyos áramhiány volt arrafelé!

    A "sógoroknál" is lesz hamarosan, asszem. Megérdemlik, az atomerőműellenes barmok... csak az a baj, hogy az ökrökkel együtt a tisztességes és értelmes emberek is szenvednek
  • BöszönManus
    #10
    Nem lenne olyan nagyon bonyolult megoldani a számlázást, ha a villanyóra mellé még egy időmérőt is kapcsolnának, ami méri hogy milyen napszakban mennyi energia fogyott. Csak ez a fogyasztónak (személynek) lenne kényelmetlen, mert figyelemmel kellene kísérnie, hogy hány nappali illetve éjszakai kWh-ja fogyott vagy maradt. Az egész dolog hasonlítana a mobilos rendszerre, csak nem a percek, hanem a kWh-k fogynának.
    Így is egyenletesebbé lehetne tenni a fogyasztást. A szolgáltatónak jobb, a fogyasztónak kevésbé -, de tudatosabb lesz tőle.
  • andersh
    #9
    naja, hazamész és ki van mosva a ruha, gyűrött büdös beposhadt szenny lesz belőle addigra.
  • [HUN]FaTaL
    #8
    "a legtöbb elektromos energia kora reggel és késő este fogy, és ezen mindenképpen változtatni akarnak."

    Meglepő módon akkor vannak otthon az emberek...
  • torcipepe
    #7
    mondjuk ez egy kicsit bonyolultabb, mit az éjszakai áram, amire a bojlert kötik. ezeknél ugyanis elég egy hőmérsékletkapcsoló, addig fűt, míg van áram, illetve míg el nem éri a kívánt hőfokot.
    ilyen eszközöknél egy visszajelző kiépítésére is szükség van. pl a hálózat kiadja a jelet, hogy itt mehet a mosógép, majd mikor készvan a mosással és külön mérő észleli, hogy megszűnt a terhelés és visszaszól a központnak, hogy mehet máshová a kraft. de ez is csak olyan gépekkel működik, amiken programtárcsa van. egy digitális eszközt be sem tudsz kapcsolni, illetve programozni, ha nem kap áramot. az ilyen gépek távvezérlése még bonyolultabb rendszert kíván.
    másrészt ugye a ruha bebüdösödik a gépbe, ezért úgy szokás a mosógépet elindítani, hogy a lejárat után ki is legyen teregetve.
  • kicsizoz
    #6
    Az ötlet nagyon jó, ez az irány is olyan ami csökkentheti a megújuló energiák használatában rejlő bizonytalanságot is!

    Pl. ha elkezd fújni a szél, elindítanak pár ezer reggel bekészített mosógépet! :)

    Már csak termékké kell fejleszteni! pl. ha feladod a rugalmasságodat a mosásnál, olcsóbb árammal moshatsz! olyasmi mint az éjszakai áram...
  • slickboy
    #5
    Most megint feltalálták, szó szerint a melegvizet. Nem tudom, most hogy van, de régebben a nagyobb teljesítményű fogyasztókat (hőtárolós kályha, villanybojler, amelyeknél nem fontos, hogy bármikor bekapcsoljanak) külön mérőórára kötötték és azokat az órákat külön központilag kapcsolták ki-be vagyis ejjeli órákra időzítették azt az intervallumot, amikor áramot kaphattak és működhettek. Mondjuk ha nappal kikopott a melegvíz a bojlerből, akkor várni kellett éjszakáig, mire bekapcsolták az éjszakai áramot és a bojler melegíthette a vizet. Ezek fogyasztását olcsóbb éjszakai vezérelt áramdíjjal számolták. Ez valamelyest kiegyenlítette az áramigény napközbeni ingadozását. Az ötlet nem rossz, de a mosógépek esetén nem mindegyik programozható előre és gondoljunk bele, mennyire lesz élvezetes ha egy 10 emeletes házban majd kánonban kezdenek el centrifugálni a mosógépek éjszaka...
  • hiftu
    #4
    A felmérés nem meglepő. Ekkor mennek el az emberek munkába/suliba vagy jönnek haza.
    Szerintem egy biztosító sem fog fizetni olyan anyagi kárért, ami a felügyelet nélkül hagyott eszközök meghibásodásából következik. (Lásd kiönt a mosógép valamiért, de otthon vagy, akkor feltörlöd. Ha nem vagy otthon, akkor tönkremehet a padló vagy panelben eláztatod a szomszédot.)
  • Richard49
    #3
    Na elmentek ti a bdos pcsaba...Na nehogymart ti mondja'tok meg hogy mikor kockulok..
  • BöszönManus
    #2
    Hőszigetelés. Létezik és működik is.
    Az más kérdés viszont, hogy, ha mégsem használja fel a fogyasztó az előállított meleg vizet, akkor azért ki fog fizetni?
    Különben jó ötlet, egyenletesebb teljesítménynél, jobb a hatásfok.
  • DeviloftheHell
    #1
    Ha reggelre például meleg vizet akarunk, akkor teljesen mindegy, hogy egy villanybojler este 22 és 23 óra vagy reggel 5 és 6 között dolgozik" - mondta Anzengruber.>>>> ekkora idiota faszt addigra kihül a viz hogy lehetnek a milliárdos zsidok ekkora gyökerek? milliárdos nyereségeket nem zsebre kéne tenni hanem visszaforgatni a szolgáltatásba....