11
  • bakagaijin
    #11
    Nem riválisok, tulajdonosok, övék a kiadvány. A _végső_ árat akarták meghatározni (azaz hogy a bolt mennyiért adja el), ami nem tetszett az Amazonnak.

    Imho az történt, hogy a kiadó realizálta: az amazon már nem kispályás. Ha ugyanezt próbálták volna meg mondjuk a WalMart-al, pontosan ez történt volna.
  • Balintos
    #10
    Nem sérti a gazdasági versenyt hogy a riválisok (mégha nyomtatottak is) azt akarják elérni hogy az Amazon drágábabn adja az e-könyveit?
  • kalmarattila
    #9
    Jah, a digitálisnak sokkal olcsóbbnak kell lenni, véletlenül sem azonos árúnak mint a nyomtatottnak. Játékoknál szintén: megveszed dobozosan, végigjátszod és eladod a Vaterán. Jó esetben 3-4 ember is el tudja játszani 1 dobozos termékkel ugyanezt, de ha letöltöd pénzért akkor passz...
  • Professzore
    #7
    A nyomdaköltség az utcai ár kb. 3-5%-a, bár hallottam 1%-os arányról is (USA). Itthon ez 10%. Nem a nyomda/logisztika hiánya miatt kellene olcsóbbnak lennie az e-könyvnek.

    Másfelől az erős sületlenség, hogy az amazon 15 dollárt fizet minden 10 dollárért eladott e-könyvért a kiadónak. Ez könyvenként nettó 5 dollár veszteség. Egy kis utánajárással kiderül, hogy az Amazon 70%-ot tart meg a könyv árából és 30%-ot továbbít a kiadónak. Bár egyből hozzá kell tenni: most már vannak jelek arra, hogy bizonyos feltételek teljesülése esetén ez az arány megofrduljon.
  • tomcsa4
    #6
    Huhh használt könyvek eszembe se jutottak. 500 forintnak megfelelő valutáért már sokat megkapsz. Vagy max 1000 ft-ért.
  • tomcsa4
    #5
    Igazad van. 15 dollárért már megveszem a könyvet nyomtatva. Mivel annyiba kerülnek. Ez olyan, mint a játékoknál a digitális vásárlás. Sokáig azonos áron volt, mint a dobozos. Aztán csak lestek, hogy a kutya nem vette.
  • Anotino
    #4
    1 dollarert lehet rendelni alig hasznalt konyvet a netrol. Szallitasi koltseggel is 10 dolcsi alatt van. Jobban megeri, mint az ebook szerintem, hat meg ha meg arat is emelnek.
  • Celeborn
    #3
    Ezek aljas népek. Látják, hogy bejön az e-book, aztán a lehető legtöbb pénzt akarják kisajtolni belőle. Én viszont még mindig drágának tartom az elektronikus könyveket. Nincs nyomda költség, nincs kötési költség, miegymás, ahhoz képest szerintem az ár még mindig magas. Tróger egy világ ez. Persze sokra megyek a háborgásommal
  • Darth Sith
    #2
    Természetesen, hiszen válság van. :)
  • joebacsi
    #1
    Érthető, drágul a bit.