97
  • Gladiator
    #1
    Megint egy teljesen felesleges és túlárazott dolog. De biztos viszok majd, mint a cukrot...
  • Cat #2
    500 dollár? Akkor Magyarországon lesz vagy 150e forint. Könyvolvasót pedig már 80ezerért kapni jó minőségűt, eInkest, ami a szemnek sokkal kellemesebb.
  • Ferrer
    #3
    Hát ööö.. Tényleg inkább e-olvasót vegyen, aki könyveket szeretne olvasni, én az ipodomon is jól tudok olvasni és szeretek, de egy nagyra nőtt ipodot már nem cipelnék mindenhova. No meg lcd, lcd...
    Ja, amúgy ha könyv, ezekben az almás cuccokban szerintem gáz, hogy csak úgy tudsz rárakni egy pdf-et, hogy azonos wifi hálózatra csatlakozó gépen feltöltöd az ebook olvasó program ,,szerverére''. Nem ártana némi mass storage üzemmód.
  • Phelan87
    #4
    Az iPadben még nagyobb bullshit, hogy felsorolták mi mindenre kell jobbnak lennie, mint egy notebooknak (ill. netbooknak). Hát szerintem kevéssé sikerült. Az iPhonenál még talán elnézem, h nincs multitasking, de még itt se. Ami tényleg azt jelenti, hogy vagy olvasok, vagy írok (ennyit a jegyzetelésről ill. hasonlók), játék... na az szintén vicces, pixelduplázás... a 10 órányi battery lifeot meg megnézem hd videókkal... Zenehallgatásra meg végképp nem használnám. Különben is hol/hogyan tartsa az ember? Amire nem tudok mit mondani az a touchscreen, nem tudom milyen rajta gépelni, de kételkedem, hogy a sebesség/kényelem felveszi a versenyt a billentyűzettel. És minden szoftverért pluszba fizetni kell még. Kamera sincs rajta, pedig vmi skype szerűre el tudnám képzelni. De a legolcsóbbnak 3Gje sincs, hogy igazán hordozható legyen, a következő meg rögtön +130$. Tovább is van, mondjam még? :P
  • Gladiator
    #5
    Ugyanigy fel lettek anno sorolva az elso iPhone hibai is, megis vettek, mert hat trendi. Meg egy par ev, es ebbol is kisul valami hasznalhato. iPhonet se vettem volna anno, de szerintem nyaron mar veszek egy 4G-t, mert mar egesz hasznalhato. Ezt sem tartom hulyesegnek, csak ennyi penzert ekkora tudas nagyon keves.

    Igy atolvasva borzalmasan fogalmazok. Bocs:)
  • willcox
    #6
    A netbookom 10.1"-os, van rendes magyar ékezetes billentyűzete, 160 GB-os winchestere, 2 GB RAM, tud multitaskot, van 3 USB2-es portja, a/b/g/n wifi-je, kártyaolvasója, BT 2.1, LAN csatlakozó, kamera, mikrofon, audio ki- és bemenet, touchpad. Ja, és sokkal olcsóbb, mint ez a szutyok.
    Melópityu újabb üveggyöngye semmivel sem hasznosabb, mint a lábán lévő tornatalpú cipő. Túlárazott gagyi ez is.
  • paraszgyerek
    #7
    80ezer...? Nézz szét az ebay-en, sony prs 505 - nem a reklám helye, de amióta két hónapja beszereztünk egyet 40-ért, újra rákaptunk a párommal az olvasásra :-)

    Az e-inket nem lehet egy napon emlegetni az lcd-vel és nem véletlenül. Gyakorlatilag teljesen "papír" érzetet ad, nem "folyik rá" az ember szeme.

    Az USB kábelen keresztül, mint egy pendrive-ra felmásolod a doksit / pdf-et aztán lehet is keresni egy csendes sarkot :-)
  • DjDano
    #8
    Apple cuccok: Dupla áron sznob idiótáknak...
  • DjDano
    #9
    Azt meg külön szánalmas, hogy a kőgazdag Steve Jobs egy szar kínai farmerben és cipőben próbálja eladni a cuccát... Vagy ennyire igénytelen, vagy ez is a marketing része
  • Narxis
    #10
    Ha az Apple a gazdag idióták terméke akkor a M$ pedig a csóró idiótáké? :) Akkora fanboy vagy baszki, undorító. Engem egyik se érdekel.
  • jaspercry
    #11
    ugyan az ,mint az én ipod touch-om,csak egy nagyítot gumiztak rá!
    hát inkább valmi laptop!ennyiért talán egy dualcore-t kapok...
  • Piel
    #12
    Azért nem öltözött túlságosan, mert így nem az öltözetre figyelnek az újságírók, hanem arra a "varázslatos, forradalmi termék" nevű kütyüre.
  • bigjoe
    #13
    ezt elb...szták, nem kicsit, nagyon!
    Csalódtam. Valami tényleg forradalmira vártam.
    Amoled kijelző, hosszabb üzemidő, stb.
    Eddig vártam vele de inkább sony ebook olvasót veszek 300$-ért.
    Egyebkènt a iphone egy nagyon király dolog a nagy kijelzője miatt.
    Ezt a hozzászólást is azon írom.
  • tz19
    #14
    Státuszszimbólum az egész. Csak amíg egy telcsit kidobsz az asztalra, és mindenki elismerően bólogat addig ezt senki nem fogja magával cipelni. Szóval bukta.
  • Gerygrey
    #15
    jelenleg a világon 75 millió felhasználó tudja, hogy kell használni az iPadet

    És ezzel mit akart mondani a bácsi? Mert a világon kb 500 millió felhasználó tudná, hogy kell használni egy Windows alapú iPadet :)
  • kvp
    #16
    Csinaltak egy nagy kijelzos ipod touch-ot. Az atlag apple felhasznalonak meg igy is tul bonyolult lesz. Kamera valoszinuleg azert nem kerult ra, mert fotozni ott az iphone, videotelefonalni egyikkel sem lehetett eddig sem, a skype-ot meg utalja az apple, mint a flash-es videokat vagy az ingyenes webes jatekokat. A nagy kijelzon kivul mas jo oldala nincs, a kijelzo miatt viszont nem lehet rendesen hasznalni. (ekkora meretben mar inkabb a kezirasfelismeres lenne jo, de a legtobb apple user amugy sem nagyon tudna kezzel irni) A vicces meg az, hogy tenyleg nem lehet vele olvasni es irni egyszerre, pedig egy rendes digitalis palatablanal pont ez lenne a lenyeg. (ha nagyon extra luxus egy kutyu, akkor akar egy ebook lapjaira is lehet digitalis tollal firkalni, amibol egy kezirasfelismero automatikusan keszit kiemeleseket es szeljegyzeteket) Ezzel szemben az apple user-ek megnezhetik a nemsokara fizetos new york times-ot (a flash-es es ingyenes cnn-t nem) es megnezhetik az email-jeiket meg a csodalatos es -csak ma csak neked- szuper olcso itunes-t. Lehet, hogy ez a jovo, de akkor ugy nez ki vegul minden ingyenes informacio es tudas fizetos lesz.
  • Dynamic
    #17
    Előbújtak a közhely gyáros papagájok, akik még mindig az "iphone sznobtelefon" faszságot ismételgetik, és természetesen az iPad-nél sem tesznek másként.
  • tz19
    #18
    Igen, ez van, ha még te nem is akarsz tudomást venni róla.
  • VRSDM
    #19
    a joojoo is tudja ugyan ezt továbbá nem is kerül ennyibe.
    notion ink meg átszámolva alig 60e ft :)
    apple fail. tetszik a kütyü meg tényleg ultraszupertechgeek, de ennyiért? :C
  • Csaba42
    #20
    Gratulálok, ez kb. annyira volt értelmes, mintha azzal érvelnél, hogy az autó azért jobb a szappantartónál, mert nem esik a nyakadba az eső. Totál nem ugyanarra találták ki az eInket, mint az LCD-t: míg előbbi egy célmegjelenítő, addig utóbbi univerzális. A kettő megfér(het)ne egymás mellett akár egy kütyüben is. Az iPad pedig egyszer valamikor kiforrottabb lesz, talán az iPhone OS 4.0 (újabb 3.99 font kiadás!) megjelenése után.
  • Csaba42
    #21
    VRSDM: miért kell ezen problémázni? Nekem is tetszik, de tuti nem fogok venni (nem tudnám normálisan használni, ami kell belőle, azt pedig egy iPod is tudja).
  • VRSDM
    #22
    szerk1.
    megveszed ezeket bagóért
    majd előfizetsz 5e-t korlátlan mobilnetre, és voilá :)
    65e-ből kihoztam azt amit ők a duplájáért kínálnak :)
    (másrészt előbb lesz minden féle nyílt forráskódú tört akármi ezekre, mint az apple termékére)
  • VRSDM
    #23
    sneki nem problémázik, csak bemutattam egy alternatívát féláron
  • FtranX
    #24
    -Nem tud multitaskolni.
    -Nincs Flash.
    -Nincs bovitheto memoria.
    -Nincs rajta USB.

    Ugyan olyan, kicsinyes erdekbol korlatozott hardver es oprendszer, mint az iphone-on.
  • Gerygrey
    #25
    Azt is tegyük hozzá, hogy az 500 dolláros alapmodellel a mobilnetet is b&szhatod, mert nem tudja a forradalmi iPad ahogy wifit sem... Ami egy kicsit szerintem égő 2010-ben.
  • Csaba42
    #26
    Ezt ki mondta neked? A 3G-t nem tudja az alapmodell, a Wifi-t viszont igen!

  • Csaba42
    #27
    Hehe, látom, a kommentelők nagy része szemellenzős, habzószájú, hivatásos Apple gyűlölő (nekem sem a szívem csücske a cég, de gondolkozni azért még tudok), vagy csak szimplán nem olvassák el a hírt. :)
  • barii
    #28
    mobilnetnek a 3G-t nevezik, a wifi nem az.
  • Magiszter
    #29
    WoW! Beleszeretem ebbe a JooJoo-ba, de a másik se rossz. Nekem egy hordozható alternatíva kellene a HD film nézéshez, amire esetleg bármikor rádugom a videókamerát és megnézem mit vettem fel, mindezt 10-12"-on. Meg persze tudjon WiFi internetet is és legyen akkora hogy csak becsúsztatom 2 dosszié közé és magammal vihetem. Persze mindezt megfizethető áron (50-60k maximum nálam.). Sajnos a Jojó is még 500$ magasságban mozog. Majd ha év végefelé elterjed és lemegy az ára talán be is fizetek egyre :)

    Az iPad meg jól néz ki de tényleg buta és korlátozott ennyi pénzért. iPhone-om van 2G-s (cseréltem 2 régi NOKIA telefont, kb 40k-ból kijött így anno :D), szeretem, meg hasznos, meg minden, de ha ma körülnéznék találnék jobbat biztosan.
  • Dynamic
    #30
    Hát ja. Nekem is azért van iPhone-om, mert olyan jó kirakni az asztalra. Az már más kérdés, hogy tokban van és a külső szemlélőnek semmi nem látszik belőle.
  • VRSDM
    #31
    nem vagyok szemellenzős.
    volt nano-m
    most már csak egy shuffle van
    továbbá van egy 24"es imac is itthon :)
  • VRSDM
    #32
    szerk1.
    attól ez még értelmetlen.
  • VRSDM
    #33
    a joojoo tényleg nem olcsó egyenlőre
    a notion ink viszont sok mindent tud, és bizony 50-60 között lesz (mostani bejelentett árak alapján)
  • bcrics
    #34
    Magyarországon nincs korlátlan mobilnet,
  • 5c0rp330n
    #35
    " Mert a világon kb 500 millió felhasználó tudná, hogy kell használni egy Windows alapú iPadet :)"

    hat, ez igaz.
    1. ablakot lehuz
    2. megmarkolni a winpad-et
    3. nekifutasbol kibaszni az utcara.
  • FoodLFG
    #36
    http://www.youtube.com/watch?v=UNnBlMB3L84
    Sztív Dzsobz a zIsten mondja:
    - Di ÁjPeed
    - Húúúú húúúúúúú húúúúú hú húúúú (developers developers developers)



    Túl sok megkötés van ebben az epül termékben is, ami nem meglepő, hiszen erre épül az egész üzletpolitikájuk. Pontosan ezért nem fogok semmit sem venni tőlük. A google nyíltabb hozzáállása sokkal szimpatikusabb.
  • VRSDM
    #37
    amíg ésszerűen használod addig korlátlan.
    értelemszerűen nem a tabletemen fogok torrentezni (már ha lesz hozzá kliens), se filmeket letölteni stb.

    innentől kezdve meg korlátlan :)
  • Tetsuo
    #38
    Ez igaz az iPad-re is..
  • FefeeX
    #39
    "mert nem tudja a forradalmi iPad ahogy wifit sem"

    tanulj már meg olvasni...

    A szemellenzős nulla IQ irigy apple fikázóktól meg már hányingerem van... Független attól, hogy ez a cucc speciel tényleg nem nagy durranás, azért ártól függően lehet létjogosultsága...
  • FefeeX
    #40
    Általában az sznobozik, aki amúgy csóri, nincs lóvéja, örül neki hogy meg tudja venni a tizedannyiba kerülőt, majd bemagyarázza, hogy az tökéletes, aki annál drágábbat vesz az sznob barom...
    Így működik a kognitív disszonancia... De legalább a saját nyomorát ne járna ilyen helyekre reklámozni...