15
A Holdviola zenekar 2006 tavaszán alakult Miskolcon.
  • cprod
    #15
    Ceki Productions
    Reklám anyag, intro-outro, hanganyag promóhoz.
    Külföldi és hazai dalok instrumentáljánk elkészítése. Karaoke, fellépés, egyéb komolyabb felhasználásra.
    Egyedi beatek saját igény szerint stílustól függetlenül színes palettán. Hazai legjobb rap beatek innen származnak!
    Gyors válasz és munkaidő! Több év a szakmában! Egyszerűbb igénytől slágerszintű premium kategóriáig!
    Érdeklődés : [email protected] email címen!

    Ceki Productions
    Reklám anyag, intro-outro, hanganyag promóhoz.
    Külföldi és hazai dalok instrumentáljánk elkészítése. Karaoke, fellépés, egyéb komolyabb felhasználásra.
    Egyedi beatek saját igény szerint stílustól függetlenül színes palettán. Hazai legjobb rap beatek innen származnak!
    Gyors válasz és munkaidő! Több év a szakmában! Egyszerűbb igénytől slágerszintű premium kategóriáig!
    Érdeklődés : [email protected] email címen!

    Ceki Productions
    Reklám anyag, intro-outro, hanganyag promóhoz.
    Külföldi és hazai dalok instrumentáljánk elkészítése. Karaoke, fellépés, egyéb komolyabb felhasználásra.
    Egyedi beatek saját igény szerint stílustól függetlenül színes palettán. Hazai legjobb rap beatek innen származnak!
    Gyors válasz és munkaidő! Több év a szakmában! Egyszerűbb igénytől slágerszintű premium kategóriáig!
    Érdeklődés : [email protected] email címen!


    Ceki Productions
    Reklám anyag, intro-outro, hanganyag promóhoz.
    Külföldi és hazai dalok instrumentáljánk elkészítése. Karaoke, fellépés, egyéb komolyabb felhasználásra.
    Egyedi beatek saját igény szerint stílustól függetlenül színes palettán. Hazai legjobb rap beatek innen származnak!
    Gyors válasz és munkaidő! Több év a szakmában! Egyszerűbb igénytől slágerszintű premium kategóriáig!
    Érdeklődés : [email protected] email címen!

    Ceki Productions
    Reklám anyag, intro-outro, hanganyag promóhoz.
    Külföldi és hazai dalok instrumentáljánk elkészítése. Karaoke, fellépés, egyéb komolyabb felhasználásra.
    Egyedi beatek saját igény szerint stílustól függetlenül színes palettán. Hazai legjobb rap beatek innen származnak!
    Gyors válasz és munkaidő! Több év a szakmában! Egyszerűbb igénytől slágerszintű premium kategóriáig!
    Érdeklődés : [email protected] email címen!
  • Breki33
    #14
  • Balumann
    #13
    Nah először is, ez nemigaz. Nagyon sok könnyű zenét szeretek, amit szeretek (ennek ellenére 5 évig tanultam műelemzést, és 1 évig zenei kritikaírást, úgyhogy mindenre tudnék szinte pozitívumot és negatívumot is írni).
    Másodszor, tanultam népzenét is (felvételire 100 népdalt kellett kívülről tudnom, elemezni, többet hallgatásról kellett megtanulnom), és szeretem is. Így nekem nem tetszik az alteros, elektros megoldás, és különösen szinte fáj, hogy így énekli a népdalokat az énekesnő. Nincs szüksége a népzenének ilyen formában életben tartani őket, ezzel eltorzítják, megmarad a szövege, meg a dallama valamennyire, de a népies, szabad jellege elveszik.
    Azzal pedig egyet értek, hogy színvonalas, szép zene, és ezért is írtam. Kedvenceim között lenne, ha nem népdalokat erőltetnék ebbe a környezetbe. Ritkán írok zenei topikokba, inkább ismerőseimmel beszélgetek róluk, csak gondoltam ennél leírom (youtube-n is leírtam).
  • Fbn Lx
    #12
    Színvonalas és szép zene, semmi gond nincs azzal, hogy népdalokat dolgoznak fel. Örüljünk is neki, legalább életben tartják őket.
    Ez az alteros, elektrós megoldás külön tetszik.
    Téged meg még nem láttalak zenéről pozitívan nyilatkozni, a klasszikus zenén kívül mindenben találsz kifogásolhatót, és neked minden borzasztó.
  • tugyiti
    #11
    :((((( [ugrik]
  • baca01
    #10
    Ízlések és pofonok. Nincs is ezzel semmi baj ha neked nem tetszik, legalább érthetően leírtad a véleményed. Teljesen korrekt.
    Viszont aki bebiggyeszt egy ilyet, mint a 8.-as hozzászólásban, hogy "öreg vagy", magáról állít ki szegénységi bizonyítványt...
  • Balumann
    #9
    Nos, meghallgattam én is néhány számukat.
    Ami pozitívum, hogy tényleg nagyon szép hangja van az énekesnek, és a zene is kellemes.
    Még nekem is tetszene, hogyha nem a népdalokat dolgozták volna fel így, teljesen elveszítik a jellegüket. Nemcsak a kíséret miatt, a népdalok is más énekstílust igényelnek. Sokkal jobb lett volna, ha saját dalokat írnak, ha ragaszkodnak a magyar hagyományhoz, akkor verset kellett volna/kellene megzenésíteniük. Ez így számomra borzasztó, a legrosszabb amit eddig hallottam (mármint népdalokat feldolgozók közül).
  • MR ME
    #8
    öreg vagy
  • tugyiti
    #7
    Egyik legprofibb zenekar régóta amit hallottam,Zsófinak gyönyörű hangja van (persze a hölgy is szép) és nagyon eltalálták a hangszerelést meg a népies hangzást.Madárka albumuk megy szinte csak nálam na meg néha Dalriada :D
  • angelslie
    #6
    Class FM-en napi szinten megy az Utca meg az Erdö :D Már lassan kívülröl fújom :D
  • baca01
    #5
    Akkor csak simán linkelem:
    Holdviola - Tavaszi szél
    Holdviola - Erdő erdő
  • baca01
    #4
    Meghallgattam az egész albumot és nagyon kellemes számok vannak rajta. :)
    Végre valami olyan zene, ami nem a divatot majmolja, hanem egyedi, és tipikusan a magyar kultúrához kapcsolódik.
    Íme még egy kis ízelítő:
    <object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/smSxWPqzc3o&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/smSxWPqzc3o&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>
  • Piszkos  Fred
    #3
    ja, ezt szeretem :D
  • Desiderata #2
    egész kellemes, már hallottam rádióban
  • baca01
    #1
    Sziasztok!
    A keresőben nem találtam ilyen topikot, így gondoltam nyitok a zenekarnak egyet. Nekem nagyon megtetszett a stílusuk, magyar népdalokat dolgoznak fel egyedi, modern formában és nem utolsó sorban az énekesnőnek nagyon szép hangja van.
    Várom a véleményeket, beszéljük ki őket! :)

    Rövid Biográfia:
    Tagok: Barta Zsófi ( ének, vokál ), Farkas Péter ( dob, bill.hangszerek, vokál ), Gál Lajos ( gitárok ).
    Zenéjükben modern zenei formában, kicsit továbbgondolva elevenednek meg a gyönyörű magyar népdalok. Stílusuk: elektro – folk, de dalaikban fellehetőek rock, pop vagy alternatív zenei elemek is. Letisztult dalaikat az teszi érdekessé, hogy bár nélkülöznek mindenféle autentikus zenei megoldást, a népdalok mégis megőrzik természetes hangulatukat.
    Előadásaik nem egyszerű popzenei koncertek, hanem a zene, a tánc, a színház, és a film ötvözete. Az előadásokon VJ keveri élőben a háttér-animációt, és a néptáncosok speciális koreográfiája, valamint színpadi díszletek és egyéb vizuális élmények gazdagítják a műsort.

    Bővebben a honlapon olvashattok róluk: link

    Talán leghíresebb számuk a bánat utca, amit az országos kereskedelmi rádiókon is lehet hallgatni: youtube