42
  • kopi08
    #42
    ha valakit érdekel komolyabban amiről beszéltem, járjon utána...

    http://www.arenaplaza.hu/cikk/nyomtathato-kuponok-februar
  • kopi08
    #41
    hello

    Furák ezek a vesszők...:D
    Ellenben úgy gondolom, hogy az Avatár megérdemelten tartotta magát a tartható ideig, hiszen minden film aranyórái lejárnak egyszer. Viszont ez a film tényleg nagy szám volt. Nem a történet, hiszen láttunk már Pocahontast...de a megvalósítás dicséretet érdemel. Ezt a filmet TÉNYLEG imax-ra csinálták és több éven át foglalkoztak vele. Meg is látszik az eredményen.
    Ezen felül had jegyezzem meg ugyanitt, hogy az aréna pláza azt hiszem tudja mit csinál...voltak álhírek, hogy becsődöl...de ugyanmár? IMAX-uk van, divatbemutatókat tartanak, amiknek elég jó sajtóvisszhangja van, emellett elég ésszerű és használható akciókat tartanak.
  • mlacko86
    #40
    A PGA-díjátadón viszont bukott minden sci-fi :(
    http://lmlm.blog.hu/2010/01/25/cameron_kivant_egyet_es_teljesult_pga_awards_2010
  • lAngelus
    #39
    A Golden-Globe eredmények igencsak megkérdőjelezhetőek.
  • Chris05
    #38
    http://velvet.hu/celeb/2010/01/14/rakos_megbetegedes_miatt_kezelik_a_dexter_sztarjat/

    Ha minden igaz 90% is lehet a túlélési esélye ennek a típusnak. Hátha! Elvileg jók a kilátásai, persze a sajtósa azt mond, amit akar.
  • zombeeka
    #37
    Különben megdöbbenve értesültem innen,h a Dexter főszereplője (Michael C. Hall ) rákos!
    Sehol nem olvastam avagy hallottam róla,h ez van vele! Kár lenne érte,mert szerintem jó színész!
  • Merces
    #36
    ......egyébként semmi bajom a filmmel azt utálom, hogy megmondták ezt kell szeretni és most a sok marha vallásos őrületében megéget minden nem Avatar függőt.
  • Merces
    #35
    ....ok elismerem a szellemi fölényedet ,de gyakorlatbol tudom hogy az ilyeneket megverni se érdemes, legfeljebb agyonütni....szóval egyél SPENÓTOT MER JÓ JÖVŐRE MÁR A CAMERON IS A SPENÓTOT ESZI
  • Wittgen
    #34
    Nekem nagyon bejött az Avatar, jó film. De! A Hurt Locker sokkal inkább dráma, mint az Avatar, jobban megérdemelte volna a díjat.

    ....bár, ha abból indulok ki, hogy a haveri társaság női tagjai többször is sírdogáltak az Avatar alatt, akkor lehet, hogy velem van a baj és én nem éreztem át a drámai pillanatokat...
  • William Hunter
    #33
    Én meg remélem, hogy jól tudom.
    Régebben olvastam valahol erről egy cikket.
    Kerestem, hogy be tudjam linkelni neked, de nem találom.
    Kérem, ha valaki többet tud a Golden Globe jelölés folyamatáról erősítsen meg, vagy cáfoljon ha rosszul tudnám.
  • kalapos01
    #32
    Na, látod ezt, ha így van, nem tudtam.
  • sandor8206
    #31
    tökmindegy mikor szarod le, de attól még hülyeségeket beszélsz :-)
  • Merces
    #30
    ......nem mindegy neked mikor szarom le? Már elnézést a kifelyezésért, ja és EGYÉL SPENÓTOT EZ JOBB MINT AZ AVATAR
  • William Hunter
    #29
    kalapos01#28
    kalapos01#26
    Jogos a felvetésed, de én úgy tudom (javítsatok ki, ha tévednék), hogy a jelöltek listája nem egy egyszeri, sima szavazással alakul ki (szerintem ez lenne az igazságos).
    A 80-90 HFPA tag havonta gyűlésezik, megvitatják a tagok által készített filmkritikákat, interjúkat. A filmek egy sok-szempontos szűrésen mennek át mire jelölést kaphatnak. És a szűrőn sokszor fennakadnak a kis költségvetésű, külföldi, nem sztár-rendező vagy szereplővel fémjelzett filmek.

    Félreértés ne essék, nekem nagyon is tetszik a 2010-es jelölt listájuk, és szívből örülök az Avatar győzelmének.
    Csak arra akartam célozni, ha minden HFPA tag külön rangsorolná az általa látott filmeket érdekes dolgokat tapasztalnánk.
    pl.: Lehet, hogy a többségnek jobban tetszett a District 9, mint az Avatar.
  • kalapos01
    #28
    Mivel ő szavazataik alapján lettek jelölve a jelöltek, ezért nem értem, hogy mi a gond, ez minden szavazásnál így van. (Mondjuk itt természetes, hogy nem arról ment a szavazás, hogy melyik a legjobb, hiszen a Golden Globeról van szóó, de ettől még a szerintük 5 legjobból választották ki azt az egyet. Vagy kétszer egyet.)
  • sandor8206
    #27
    bár ő mondta, de nálam is áll ez a logika, nagyon egyszerű
    "...az 5 jelölt film közül, szavazás után, az Avatar-nak és a Mad Men-nek adták a díjat. Egyáltalán nem biztos, hogy az Avatar-t és a Mad Men-t tartják 2009 legjobbjának..."
    5 jelölt közül választhatsz, csak ezek közül, de nincs közte szted 2009 legjobb filmje, akkor?
  • kalapos01
    #26
    "Egyáltalán nem biztos, hogy az Avatar-t és a Mad Men-t tartják 2009 legjobbjának."

    Ez vajon hogy jött ki? Ezek kapták a díjat, ezeket tartották a legjobbnak 2009-ben és mégsem biztos, hogy ezeket tartották a legjobbnak? Bicsaklik a logika.
  • William Hunter
    #25
    Én már meg sem lepődöm, hogy a "kedves" "kritikus" "író" "úr" nem tudja megállni, hogy belerúgjon Avatar-ba, ha megemlíti egy cikkében. Minden lehetőséget, és eszközt megragad, hogy kiugrassza a nyulat (Avatar-t szerető olvasók) a bokorból.

    "Az Amerikában dolgozó külföldi bulvárújságírók szerint az Avatarnál jobb film és a Mad Men - Reklámőrülteknél jobb sorozat nem volt tavaly."
    Ha ezt a mondatot ironikus poénnak szánta, eléggé gyengére sikerült.
    Ha viszont komolyan gondolja, akkor viszont tényleg vicces, mivel a fent említett "bulvár"újságírók (bagoly mondja verébnek...) az 5 jelölt film közül, szavazás után, az Avatar-nak és a Mad Men-nek adták a díjat. Egyáltalán nem biztos, hogy az Avatar-t és a Mad Men-t tartják 2009 legjobbjának.
  • Darth Sith
    #24
    Rákos te istenbarma, azért van rajta sapka.
  • PrisonMan
    #23
    A Grey Gardens című tévéfilm miatt kapta meg a GG-t "legjobb női főszereplő minisorozatban vagy tévéfilmben" kategóriában imdb
  • winnie
    #22
    film miatt.
  • yesname #21
    Gondolkodás mellőzése nélkül szerinted. Egyébként meg 1 millióból 9 millió szerint nem :D
  • BIZ0906
    #20
    Nem csodálkoznék ha ez a díj is benne lenne a filmes keretbe!
    Unom már ezt az avatározás körüli szarságokat!
    Csak azért van felkapva mert baromi sok pénzt elbasztak a semmi másért.
  • Chris05
    #19
    Rákos, te balf*sz! Olvass. Egyébként Michael C. Hall, alias Dexter. Tájékozódj, mielőtt osztod az észt.
  • 123sawyer456
    #18
    Azért van sapkába mert rákos és kemoterápia miatt kihullot a haja te szefos faszkalap... Amúgy a Dexter főszereplője
  • Aldo Moro
    #17
    A jószág az alsó képen kicsoda? Szmoking és betörősapka. Gratulálok. Vagy nagyon hideg lehetett a stúdióban, vagy ekkora gyökér az ürge.
  • sandor8206
    #16
    best drama a golden globe-on=best movie, csak így oldották meg, hogy a lightosabb műfaj is tudjon szerepelni, mint pl: Másnaposok
  • sandor8206
    #15
    elég szar duma így a bemutató után 5 héttel
  • grebber
    #14
    Már néztem a lenti listát sorozat miatt kapta!
  • grebber
    #13
    Vígjáték kategóriában Drew Barrymore kapta a díjat. Melyik filmjével azt lehet tudni???
  • Merces
    #12
    arrol hogy hogyan kell a tisztelt nagyérdemüt megkoppasztani százmillió $ os reklámmal
  • edios
    #11
    A cikk tényleg nem korrekt így ebben a formában. Az író nem ért egyet az eredménnyel az egy dolog, de a felülbírálás az már nem az ő dolga:)

    Másrészt meg nem létezik olyan, hogy megérdemelten/nem megérdemelten. Az kapja meg a szobrot, aki a legtöbb "szavazó" szerint megérdemli, vagyis ha nem volt csalás a dologban, akkor mindenki megérdemelten kapja meg.

    Ha vki ad a véleményükre, akkor ismerje is el, ha pedig nem, akkor minek foglalkozik vele?:)
  • MacropusRufus
    #10
    JeD: miről szólt az Avatar?

  • MacropusRufus
    #9
    kérdés: mi az az igazi film? És az miért igazi a másik miért nem?

  • JeD
    #8
    Avatar, mint legjobb rendező és legjobb dráma?! Nooormális?
    Látványos volt, persze, nyerje meg a technikai Oscart majd, de mint film egyáltalán nem maradandó. Közhelyes történet, teljesen kiszámítható, mitől lesz ez "dráma"? Most nem az művészfilmeket hiányolom, ott van pl. a Becstelen Brigantyk, teljesen mainstream film és annak van azért drámai oldala...

    "Esetleg nem lehet hogy azok akik eldöntötték ki kapja ezeket a díjakat, ez a foglalkozásuk és jobban értenek hozzá mint mi?"
    Miért, mi a foglalkozásuk, ízlésrendőrök? :D
    Amúgy ezt a díjat filmes újságírók osztogatják egyáltalán? Mert nem hiszem, hogy sok hazai filmes újságíró pl. így szavazott volna (lásd Origo év végi összesítés, stb).
  • sandor8206
    #7
    elég lagymatag felhozatal volt az idén, simán kaphatta az Avatar. Mondjuk ha nem jelölték volna az se lett volna baj felőlem .
  • immovable
    #6
    +1

    pocahontas techdemo
  • gombabácsi
    #5
    A hatalmas technika-gépezet (Avatar) legyőzte az igazi filmeket...
  • absolut
    #4
    Ennyi erővel ha azt nézzük nem is dráma, meg bele lehet kötni mindenbe.
    Esetleg nem lehet hogy azok akik eldöntötték ki kapja ezeket a díjakat, ez a foglalkozásuk és jobban értenek hozzá mint mi?
    Ja amúgy ismerős ennek a cikknek a stílusa. De komolyan. Ki az a [email protected] aki úgy közvetít egy eseményről hogy belefűzi a saját véleményét?
    "Cameron sikere kellemes meglepetés volt (majd az érdeklődők elvitatkoznak azon, hogy mennyire megérdemelt)" Majd egy-másfél sorral lejjebb: "Christoph Waltz (Becstelen brigantyk) már több tucat szervezettől kapta meg az elismerést, és számítanak ezért tuti Oscar-befutónak. (Megérdemelten, tesszük hozzá.)"
    Ember! Ha olvasod amit írok: Nagyívből leérdeklem mi a véleményed a filmekről, amik nyertek, és hidd el rajtam kívül még rengeteg sg olvasó van, akinek kezd betelni a pohár a hülyeségeiddel. Ha el akarod mondani a véleményed, írj egy külön cikket. Ennyi lenne.
  • Chocho
    #3
    Avatar - A legjobb dráma? Hát ööö... Tetszett az Avatar, fasza moziélmény volt, de azt ne mondják már nekem, hogy a legjobb dráma. :/