4487

Oldies Music 1.0


'50-es, '60-as, '70-es évek zenéje

Flag Counter

Rock 'n' Roll, Beat, Hard-Rock, Blues, Rhythm & Blues,

Jazz-Rock, Folk-Rock, Disco....



A topik házigazdája kettő darab, a 80-as években szocializálódott füllel van megáldva:)))
  • Musachy
    #4324
    Nemrég kaptam egy Boney M lemezt is...
  • Tyia
    #4323
    Teljesen hihetetlen, de ma átnéztem némi Boney M dalmennyiséget.
    Ráakadtam egy régen hallott ismerős műre.
    Emlékeim szerint valamelyik korabeli rádiókabaré is feldolgozta lehet, hogy be fog ugrani valakinek a háttérből...
    A dalt a Boney M is szerezte 1965-ből:


    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2015.09.28. 20:10:58
  • Tyia
    #4322
    Ma megtekintettem az Életrevalók című francia filmet.
    Ebben a főhős egy állati jó táncot lejtett az Earth, Wind & Fire, 1979-es "Boogie Wonderland"-jére.
    Tényleg jó volt, a film is... kissé passzolt a mai európai viszonyokhoz....

  • Tyia
    #4321
    A 70-es évek második felének zenei választékát talán még megéltem, főleg a B90-es segítségével + fater, de a korábbi évek, évtizedek zenéinek felkotorászása valódi felfedezés lesz, tekintve, hogy ezidáig (sokan tudják/tudták ezt) a New Wave dobott fel igazán.
    Nyilván névről beugrik ez-az, de a mélység......hát az sötét:)))
  • Tyia
    #4320
    Szerintem nekem ez nem tetszett akkoriban....a 80-as évek elején a zenei identitás fejlődésem kezdetén R-Go, Kajagoogoo, Culture Club stb zenék mellett a Pussycat eléggé "fajtaidegen" lehetett:)) (már a több éves eltolódás miatt is)
    Ma már kissé idősebben érdekesebbnek találom, főleg a mai kínálat tükrében.....
  • Tyia
    #4319
    Apám jó sokszor emlegette a holland Pussycat együttest, talán még hallgattam is vele a (mára már jó öreg és a franc tudja hová lett) B 90-es magnón ilyet, de csak mostanában és inkább ma este néztem utána kik is ezek a zenészek.

    Hallgassátok szeretettel:


    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2015.09.25. 23:12:55
  • Tyia
    #4318
    Volt egyszer egy Pajtás Magazin.
    Abban voltak a kisdiákoknak értelmes dolgok is, pl. Pif és Herkules, meg Tűzforró lavina képregény....és és emlékeim szerint Gúnya dalszövegek.
    Nekem személyes kedvencem a Szállj, szálj, szállj fel Lajoska.....na ez nincs a YT-on. de más (1) van.
    Jó szórakozást!


    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2015.09.25. 23:04:17
  • amaximus
    #4317
    igazság már sosem lesz.
  • Tyia
    #4316
    "Néhány" évvel korábbi dal kis hazánkból/kis hazánkról:

  • amaximus
    #4315
    akkor talán nem véletlen volt a korában hatalmas európai siker szinte mindehol,ahola diszkó zene megszólalhatott. Farian értett a jó zenéhez.

    és hát ez is bevésődött a hallhatatlanok közé, igaz nem 78-tól,hanem már 1977-től

    ERUPTION - I Can't Stand The Rain





    de jó ez a Trashmen is.


  • Tyia
    #4314
    "Ez a topik sem ér semmit a kirugdosott és/vagy az önkéntes száműzetésbe vonult kollégák nélkül..."

    Megpróbálok erre az állításomra rácáfolni.


  • Tyia
    #4313
    Apám nagy kedvence volt az alábbi nóta.
    Nekem nem.
    Ő meg a Kajagoogoo-t nem csípte, nos elképzelhető mindenkinek a generációs vélemény különbség :))




  • Tyia
    #4312
    Ebbe a dalba mostanában többször belebotlottam, újra és újra rá kell jönnöm, hogy tök jó....

  • jba123 #4311
    maximálisan egyetértek...
  • Tyia
    #4310
    Ez a topik sem ér semmit a kirugdosott és/vagy az önkéntes száműzetésbe vonult kollégák nélkül....nem is tudom, minek kértem magam vissza....

    Nincs Kaposi, Wescone, Sanyó, Musachy, Musichunter, Bigivan, Atiapus, Fülcsi meg a többi kedves kolléga. Nekem személy szerint Zephyr John Lennon, Donbig és Lervi is hiányzik.
    Az SG akkor még aktív zenei topikjai nélkülük SZAROK!!!!!!!!!!
  • Tyia
    #4309
    I'm back
  • TYIA-2
    #4308
    Tisztelt Zenebarátok!

    A birtokomba jutott információk alapján, amit mondjuk eddig is sejtettem, a lelkiismeretem és jó érzésem nem engedi, hogy a topikot bármilyen formában is "vezessem"....
    A topik még hagyján, az sg.hu, mint a média egyik kis szeletkéje alkalmatlanná vált, hogy én akármit is csináljak itt.....
    Hiba volt újra regelnem.....tévedtem....."Tyia"-nak volt igaza.:)

    Szóval kedves zenebarátok, további minden jót, és kerüljétek a butítást....

    Musachy, MZSA, Bigivan, Sanyó, Wescone, Apus, Fülcsi, Kaposi Laci, Donbig, Zephyr és a többiek
    Csak az életben fogunk összefutni......talán egy lemezbörzén, talán egy kerékpártúra alkalmával a Somló tetején....lehet, hogy egymás mellett fogunk állni a Halászbástyán

    Tyia, Tyia-2, Bitva voltam!!!!!!!



    Végezetül egy korabeli kedvenc.



    Ennyi
  • TYIA-2
    #4307
    Bigivan!

    Bármikor írhatsz a progresszívekről és a többi kedvenc műfajodbéliekről.....
  • TYIA-2
    #4306
    Kóstoló:

  • TYIA-2
    #4305
    Mit szóltok a 1910 Fruitgum Company-hoz?
  • TYIA-2
    #4304
    Ez a Trashmen nálam pár hónapja került képbe....
    Valahol erről, mintha már írtam volna...

    Valamilyen rádióműsorban (2000 éve) hallottam egy dalt, ami egy totál halandzsa szövegű rettenet volt....a műsorvezető szerint (vagy Komjáthy, vagy B. Tóth, vagy tökömtudjaki) ezt/azt a dalt az illető énekes soha többé nem tudta ugyan úgy elénekelni....ha ugyan megpróbálta...

    Előadtam ezen ismereteimet a jó apámnak, aki először jól lefagyott, majd miután kissé kiengedett, gondolkodóba esett.
    A "hullámokhátánsielőmadár" bírt eszébe jutni....á...most már emlékszem, Brekinél említettem és Fülcsi mondta, hogy ez bizony a Surfin' Bird.....
    Rákerestem, meghallgattam....nem a keresett dal.....de ha már így összefutottunk - megkedveltem.
    Utoljára szerkesztette: TYIA-2, 2015.01.21. 20:09:04
  • TYIA-2
    #4303
    A 2013-as dal:



    Van valami változás a 60-as évekbeli énjükhöz képest?
  • TYIA-2
    #4302
    Rettenetesen jó hangulatú dalok....minden elismerésem!
  • TYIA-2
    #4301
    Nekem ez is tetszik:

  • TYIA-2
    #4300
    Egy instrumentális darab:

  • TYIA-2
    #4299
    A csúcsmodell:

  • TYIA-2
    #4298
    Trashmen? hm??

    1962-ben Minneapolis-ban alakult surf-rock banda. Az énekes, Tony Andreason szerintem meglehetősen jó hangja bizonyára védjegyük lett, nem beszélve a mozgáskultúrájáról!!!!
    Senkit nem lep meg a hír, hogy a zenekar leütősebb dala a "Surfin' Bird" volt 1963-ban.
    Ez valami hihetetlen nagy sláger volt, mai füllel hülyeségnek tűnik, 1963-ban viszont valamiért nagyon bejött a zenebarátoknak.
    Nekem is tetszik.
    1967-ig működött a banda a "Surfin' Bird" LP-vel a hátukon.
    1982-ben újjáalakult egy halom compilation albummal...és 2013-ban a "I'm A Trashman" című EP-vel!!!!!!
  • TYIA-2
    #4297
    Nekem sem volt kristály tiszta, de a Baccara-ra tisztán emlékeztem.

    Szerintem is jók voltak ezek műsorok...
    Szilveszteri Szuperbola :)....mondjuk azt nem tudom mióta volt, de jó volt.
  • Musachy
    #4296
    Még kölökgólya voltam akkor, csak halványan emlékszem a korabeli szilveszteri műsorokra, de azért ezek egészen színvonalasak voltak. A lézertechnikát az Omega együttes csinálta a műsorhoz. Nemrég voltam egy Omega Oratórium előadáson és ott is lézereztek természetesen. Ezt Mo-n ők honosították meg.
    De azért Hernádi Judit gyilkos jó nő volt! (mondjuk ma is jól néz ki, egyike azoknak, akiknek szinte az évek jót tettek - jól néznek ki ma is pl.: Koncz Zsuzsa meg Szűcs Judit is).
  • TYIA-2
    #4295
    Hááát....a tördelés még nem az igazi.....na majd, ha újra hg leszek:)
  • TYIA-2
    #4294
    Szép Estét!

    Volt arról szó, hogy ne legyen itt téma a 70-es évek Disco zenéje.........hát legyen mégis....

    Találtam egy nagyon érdekes műsort a Magyar Televízió egyik szilveszteri adásából.....

    Szerintem jó sokan emlékeztek erre:



  • TYIA-2
    #4293
    Nehogy megijedj, ez csak egy visszaemlékezés volt.....legalább 3 éve nem voltam itt aktív......
  • TYIA-2
    #4292
    Ha van valami stílus kiegészítés, csak szóljatok.....
  • TYIA-2
    #4291
    Hopp, tudok linkelni..............Wow!
  • TYIA-2
    #4290
  • TYIA-2
    #4289
    Jó lesz ha már tudok linkelni.....

    Valahol itt kezdődött minden:
    Bill Haley & His Comets - Rock Around The Clock


    Utoljára szerkesztette: TYIA-2, 2015.01.17. 18:10:53
  • TYIA-2
    #4288
    Előre az 50-es, 60-as és a 70-es évek zenéinek felfedezésére.....
  • TYIA-2
    #4287
    olvass tovább
  • TYIA-2
    #4286
    Folytatás.......

    Volt itt is problémám...elmentem innen is, megalakítva a New Wave 2.0 leánykori néven World Music topikot.....mivel az új hullámos zene jól képviselt itt és az indexen is (MZSA és nagyra becsült kollégái által), arra gondoltam "hosszas tépődés" után, hogy a ma már méltatlanul keveset emlegetett zenei korszakot/korszakokat is megeleveníthetnénk.

    Szerintem jó lesz ez...

    HAJRÁ!!!!!!!!!!!!
  • becauseIsaid
    #4285