19
  • Psypeet
    #19
    Ide kapcsolódva egy hazai fejlesztést is érdemes megemlíteni amiről még kevesen tudnak.
    www.3Dj.hu : 6.0 ás térhatású rendszer és a hozzá tartozó 6 monó sávot lekezelő Vst software.A végeredmény 6 sávot tartalmaz 1 file ban és live ban is kezelhető kódolás nélküli megoldás.
  • Tetsuo
    #18
    Az MP3HD es a HDAAC az 2 kulonbozo dolog, ha jol ertem.
    Amugy mar van legalabb 20 fele losless tomorites, miert hoztad ezt fel?
    Ok, benne van a hagyomanyos mp3, naes? A legtobb ember sima mp3at hasznal, mert meg van vele elegedve.
    Ami miatt valt, az max a surround lesz, vmi hypolt kozepszeru hardverral (uj iPod?), gagyi fulesekkel.
  • szlovákiai hun
    #17
    "a HD-s mutáció tulajdonképpen nem más, mint egy rendkívül magas bitsűrűséggel tömörített MP3. Az MP3HD fájlkiterjesztése ennek megfelelően nem változik, a fájlstruktúra azonban bonyolultabb: az állomány a fő adatfolyam mellett magában rejt egy hagyományos MP3-hangsávot és néhány, az ID3 tagben tárolt új metaadatot. A fejlesztők szerint ez a felépítés adhatja a formátum legnagyobb helyzeti előnyét -- a hanganyagok a beágyazott MP3-adatblokk ésa megosztott ID3 tag információk révén bármilyen MP3-lejátszóval lejátszhatók"

    forrás
  • Tetsuo
    #16
    Ezzel mit akarsz mondani? LOL
  • szlovákiai hun
    #15
  • Tetsuo
    #14
    A Fraunhofferben azert ertenek a tomoriteshez. Ki tudja, lehet vmi atomdurva algoritmus (azt viszont a gyenge procik nem tudjak szamolni..)
    Persze na ja, eleg hihetetlen dolgokat allit a cikk, kerdes h az eredetiben is ilyen adatok szerepelnek-e.
  • Sanyix
    #13
    arról nem is beszélve, hogy egy dts 1,5 mbit körüli sávszéllel szokott menni... azt senki sem magyarázza be hogy 6 csatorna hangja belefér ebbe veszteségmentesen, mivel még egy stereo zenénél sem ritka az 1 mbit sávszélességű lossless.
  • narumon
    #12
    Nekem van egy pár DTS CD-m, de ettől függetlenül a zenék 99% még mindig stereo, így fontosabb hogy sztereoban jó rendszerem lenne. Sajnos ahhoz hogy térhatásban ugyanazt tudjam mint egy jó sztereó rendszer az minimum 2-3 milla, és ez még csak a nyitó...
  • narumon
    #11
    Minek? Ott van a csomó ingyenesen elérhető egyébb formátum!
  • szlovákiai hun
    #10
    Van már ilyen HD-AAC zenekódoló progi? Kipróbálnám.
  • Tetsuo
    #9
    Ha nagyon széles a sztereokep, akkor ugy tunhet, h egyik hangszer csak az egyik oldalrol szol, mert oda van panoramazva a keveropulton ill olyan felallasban lett felveve.
    Viszont a terét az utozengesek adjak (termeszetes, v mesterseges), ami (altalaban) a masik oldalrol is erezheto.
  • Tetsuo
    #8
    Bizony hallottam mar, nem csak DTS-ben kodoltat, hanem arra irtat is..
    Tenyleg jo erzes a hatulrol jovo hangok, viszont
    nekem nincs rengeteg penzem hangfalakra, kb 100e ft-ot tudok jelenleg erre forditani, ebbol SOHA nem kapok jo minosegu 6db hangsugarzot, 2db-ot mar lehet..
    A dinamika hogy jon ide? Az is eppen az ar/ertek miatt nagyobb a sztereon.
    Mi az a folyamatos dinamika? :S
    Egy jo sztereo rendszerrel ugy erzed, hogy a zenekar elotted jatszik, hallod a hatso falak utozengeset is, csak ha megmozditod a fejed (marpedig mindenki megmozditja) akkor mar erzekeled, h az nem hatulrol jon. Ez a negativmua a sztereonak, egeszen a felso kategoriaig a minoseg viszont mellette szol..
  • Szemjuel
    #7
    hát annyira nem felesleges, mert mondjuk a te példádnál maradva, a hegedű csak az egyik hangszóróból szól, a zongora a másikból és így tovább akkor sokkal szebb hangzást lehet elérni. más kérdés, hogy én már attól is a falnak megyek, ha úgy van egy szám keverve, hogy a szólógitár csak az egyik oldalról szól... :D nem mono-t akarok, csak egy normális embert a keverőpult mögé :D
  • LacfY
    #6
    5.1-es zenének semmi hasznát nem látom. Ha az ember nem a megfelelő helyen van (a hangszórókhoz képest) akkor baszhatja a térhangzást, meg különben is 5.1-nek filmeknél van értelme, ahol számít az hogy a hangefektek jobbról, balról, vagy hátulról jönnek. De egy zenénél oly felesleges, hogy pl. a zongora a jobb oldalamon, a hegedű a balomon, a gitár meg hátul szólaljon meg.
  • Derapo
    #5
    Szerintem még nem hallottál DTS-ben kódolt zenét. Egyszerűen fantasztikus az élmény.Mintha a zenekar körülötted játszana. A sztereóval és más hangzatokkal ellentétben itt a zene folyamatos dinamikájától leesik az állad:) itt egy link oldal ahonnan letölthetsz zenei demokat: http://members.cox.net/surround/dts/dtslink.htm
    Az oldal tartalma ingyenes.Lemezre írod,házimozi bekapcs,leül,hallgat,befosik:)
  • Lost Lont
    #4
    "...a felvételeknél a tömörítés miatt bekövetkező minőségromlást, kiküszöbölni." persze, pont azoknak lesz erre szüksége, akik a 64kbps-os wma-ra is azt mondják, hogy "hát nekem jó ez".
  • Tetsuo
    #3
    Zenehallgataskor maradok a sztereonal..
  • Dark Angel 666
    #2
    "A CES-en debütált az az iPod dokkolóegység is, aminek köszönhetően egy hagyományos iPod készülék - bármelyik 5.1-es hangfalszetten - képessé válik az MPEG Surround zenék lejátszására."

    Nem lett volna jobb ha egyszerűen csak mp3 lejátszót irtatok volna ?
  • B0nFire
    #1
    Kacsa!