41150
NEW ITALO DISCO & Hi-NRG - SYNTHWAVE - NEW RETRO WAVE - NU-DISCO


banner


  • kaposi1
    #1330
    Igen ,vagyis nem.
    ez a szám valóban nem volt még itt.
    És nagyon tetszik.
    Ez melyik lemezükön van?
    Csak nem az új 2010-es albumon?
  • atiapuka
    #1329
    Sziasztok, majd otthon benézek.
  • atiapuka
    #1328
    Nekem Sandrának az a videója ugrott be, ahol eg ybabakocsit tologatott. Talán az Everlasting Love?
  • atiapuka
    #1327
    Sandrát pont egy-két napja emlegettem a kollegámnak. Mert itt hallgattuk a Dj Bobo & Sandra zenéjét.

    Fantasztikusan szép nő volt Sandra. S a számait is szerettem, meg Cretu zenéit.
  • atiapuka
    #1326
    Hú cimbi, ezt már nem tudom. Valami olyan rémlik, hogy arra volt a növényolaj gyár is.
  • atiapuka
    #1325
    Igen, pont ott!!!

  • kaposi1
    #1324
    Szia Atiapuka!

    Nekem az első video disco klippem a Sandra - Maria Magdalena volt.
    Azóta is imádom. És Sandra képeit is amiből még aláírt dedikált példányom is van valahol amit a Kisstadionban írt alá nekem.
  • Tyia
    #1323
    "Rákospalotán volt, talán a Ganz, azt már nem tudom"

    Csak nem a járműjavítónál volt, .....Istvántelek talán?
  • Tyia
    #1322
    "Akkor Újpalotán laktam, s ott volt egy kazettás bolt. Odajártam állandóan..."

    A Vásárcsarnoknál volt ez a bolt?
  • atiapuka
    #1321
    élményemre = élményemről:)

    Bocsánat a bakiért, de beindultam Bobby Orlando-ra.:)
  • atiapuka
    #1320
    Azta, még nem is meséltem az első video diszkós élményemre. Rákospalotán volt, talán a Ganz, azt már nem tudom. De a zenére emlékszem.
    Életem első videója Jermina Jackson és Pia Zadora száma volt.
    Azt azóta is imádom! Jó az eredetiben és maxiban is.

    Mostanában Bobby Orlando-ra cuppantam rá.

    Tegnap meg hétvégén dübörgött a She has a way. Hát az nálam csúcs zene! A maga dinamikájával, eszméletlenül tetszik. Érdekes, a 15 éves fiamnak mutattam, s azt mondta rá, hogy uncsi. Hát igen, nem Green Day vagy AC/DC.:)
    De azért az Bad Boys Blue-t Ő is szereti.:) Csak az osztálytársai meg ne tudják.:)))
  • atiapuka
    #1319
    Lacikám, tök jó ilyen sorokat olvasni. Nekem is beugranak az emlékeim.

    Érdekes, amikor én még általános isis (alsós) voltam, a kabarékat szerettem nagyon. Emlékszem, volt egy füzetem, s abban irogattam Hofit.
    Aztán felsős lettem, s kaptam egy Unitra kazettás magnót, s ez már sztereó volt! Hozzá lehetett kötni 2 hangfalat.:)
    Na innét kezdve lettem én is zenebolond. Sosem felejtem el, hétfőnként rohantam haza az iskolából, hogy hallgathassam a kívánságműsort, 2-től 5-ig. Akkor csináltam meg az írásbeliket.:)

    Aztán jöttek a csütörtöki meg vasárnapi Poptarisznyák, Vasárnapi koktélok. Mindig alig vártam, s ott ültem, hog ymikor vehetek fel.

    Akkor Újpalotán laktam, s ott volt egy kazettás bolt. Odajártam állandóan...
    Ott vettem az első műsoros kazettáimat, a Fancy Get your kicks-ét, egy Laserdance-t. Majd amikor katona lettem, ott vettem a Joy kazit. Hú és a seregben volt egy pesti srác, tele italozenékkel. Nála hallottam a Disco Lady-t, meg Mike Mareent. Ha visszagondolok, amikor elmentem hozzá, hónom alatt a magnómmal (akkor már deck-em volt), s másoltunk át, most is elönt a melegség.

    És a zeneimádatom azóta is töretlen. Sokszor voltam már magam alatt, s a zene sokat segített...



  • atiapuka
    #1318
    Sziasztok skőcök!!!

    Puszi Fülcsi!
  • Tyia
    #1317
    Örülök, ha tetszik...

    Nadia Ali hangja nem ismerős valahonnan???
  • kaposi1
    #1316
    Ami jó az jó,el kell ismerni!
  • kaposi1
    #1315
    Szia Feri!

    Köszi a jó kívánságokat!
    Hasonlókat kívánok neked is.
    Valószínű hogy mindenkinek meg van a storija ebből az időből.
    Hogy jutott hozzá olyan zenékhez amik elméletileg abban az időben beszerezhetetlenek voltak.
    Én örülök hogy még Bad Boys Blue-ra táncoltam a disco-ban és nem ezekre a mai förmedvényekre.
    Jó volt abban az időben gyereknek lenni.
    Örülök hogy szép emlékeket őrzök abból a legendás 80-as évekből.
  • vaskó ferenc
    #1314
    Kedves kaposi
    Mintha magamat látam volna a leirásodban .Annyi külömbséggel hogy máshogy hivják a szereplőket.
    Pont igy éltem meg én is az elmesélt időt,de ezmár csak nosztalgia és kellemes emlék számodra és számunkra aki hasonló képpen üzi ezt az ,,ipart''.Köszönjük hogy felevelenitetted bennünk a nosztalgiát.
    Kivánok még neked sok sok jó zenélést még 150 évig. Üdv Feri
  • Biatomi
    #1313
    Na ügye, ez nem lesz olyan egyszerű.
  • Biatomi
    #1312
    Egy pár ritkaság és még végig se értem az 'Av' betűkig.Szóval van mit keresnem.De ha valaki tud ebben segíteni hát azt örömmel fogadom!
    http://www.4shared.com/file/213575715/be5cfc4f/123_-_Love_You_More_Today__Sin.html
    http://www.4shared.com/file/213576058/b37bfc9d/ARM-Number_1__1986.html
    http://www.4shared.com/file/213576930/e42be8a6/Al_Bano__Romina_Power_-_Makass.html
    http://www.4shared.com/file/213578232/e6af1158/Alan_Dee_-_Inny_Miny_Miney_Moo.html
    http://www.4shared.com/file/213579230/b01d1711/Alberto_Darco_-_Dai_Dai_Dai.html
    http://www.4shared.com/file/213580575/5e0ce844/Alex_C_-_Tonight_All_Night__No.html
    http://www.4shared.com/file/213580856/fdeb482f/Alex_Chroma_Band_-_A_New_Day__.html
  • Tyia
    #1311
    Szia Fülcsi!

    Örülök, ha tetszett.

    Ilyenekkel boldogítanám a nagyérdeműt..
  • Tyia
    #1310
    Nagyon tetszik a sztorid lehet, hogy nekifutok egy ilyen esszé kérdésnek....Össze kell szednem a gondolatokat...azt a kettőt..
  • Tyia
    #1309
    Ez tuti kókuszdió volt....legalább 4 ...
  • kaposi1
    #1308
    Szia Istán!

    Csak annyit írok.
    1987-et írunk! Kazetta / 1000Ft elég húzós neked?

    "Mert azért valljuk be, vannak még jó zenék amik nincsenek meg illetve érdekes verziók."
    Ha csak 1995-t nézzük ami szerintem a legjobb éve volt az Eurodance-nek,már maga az az év annyi előadóból ill. egy zenés csapatból áll hogy szinte követhetetlen a dolog.
    Feleségem mindig azt szokja mondani " Nem igaz hogy még nem töltöttél le mindent a netről"
    Én ezen csak mosolygok.
    Százalékban nem is tudnám kifejezni mennyi minden hiányozhat még, csak olyanokból akikről nem is halottam soha.
  • Biatomi
    #1307
    Laci szeretem hallgatni illetve itt olvasgatni az ilyen érdekes történeteket.Bizony én is tapasztaltam az ilyen húzós anyagi vonzatát ennek a kazis korszaknak.Bár én ''csak''kisebb dj-től vettem zenét bakelitről kazira.Meg persze zene ''futártól''.Szóval számomra érdekes dolgok ezek,főleg ha nagy halakról van szó!Haluska és még pár ilyen nagy nevű akik rendelkeznek sok finomsággal.Mert azért valljuk be, vannak még jó zenék amik nincsenek meg illetve érdekes verziók.
  • kaposi1
    #1306
    "Lervi is megér 1 misét, ő is tudna írni pár érdekes sort"

    Semmi akadálya szívesen olvasnám bárkinek a zenei életét!!
  • musichunter
    #1305
    Bár nem nekem szól a levél...köszönöm a részletes beszámolót a zene gyűjtéséről...

    ui.Lervi is megér 1 misét, ő is tudna írni pár érdekes sort...remélem a nyáron összebirok vele találkozni.... személyesen is
  • kaposi1
    #1304
    Zenei életem tényleg dióhéjban!
    A legelső szám amire emlékszem hogy saját kazettás magnóval rögzítettem ( valami orosz mono csoda volt)a Magyar Tv -ből a Sandokan sorozat zenéjét.Zenéket 1981-óta "gyűjtök".( Innentől vannak az első kazettáim fellistázva.
    Ekkor még a legjobb haveromhoz jártam zenéket felvenni a szalagos Akai magnójáról.Ilyen zenékre emlékszem mint Scala - Rats on Broadway
    Ezekben az években Komáromban volt ( most is van) két uriember akinek egy "Digital" nevű pár négyzetméteres használt műszaki cikk üzletében vettem fel a zenéket, egy számomra akkor csodának számító két kazettás Pioneer gyorsmásolós deckkel.
    Súlyos pénzekért lehetett így megtölteni egy egy kazettát a jó nótákat.
    Aztán szintén egy jó barátom révén 1985 környékén megismerkedtem Haluska Imre zenéivel.Először csak postai úton szereztük be tőle a
    muzsikákat,a híres 100-as listái alapján. Majd később személyesen.
    1989-ig tőle származott szinte minden zeném.
    Tőle visszagondolva horror árban vettünk zenéket.
    Két hetente deck a táskába és irány Budapest a lakására, ahol bakelitokról válogattuk össze egy este alatt azt a jó esetben egy vagy két kazettára való zenét.
    Ezek mind Chromos TDK SA-X Maxell XLII-S ill. Sony UX-S kazettákra kerültek.Állítom ma is úgy szólnak mint régen.
    1986-89 között katonaság amikor a barátom lát el zenékkel,, amik szintén Imitöl származtak.
    Aztán elérkezek a 90-es évekhez amikor is zenéim két forrásból származnak.
    1.Minden létező magyar rádió zenei műsorából való felvétel.
    Pl Ki nem hagytam volna Kajárik Andrea Magnósoknak szóló műsorát. Minden csütörtökön ott gúbassztottam a deck előtt és olyan zenéket rögzítettem amit akkor ott először, és szinte azóta se hallottam máshol.
    Nagyon sok kazettám telt be ilyen rádióból rögzített zenékkel.
    2. A másik forrásom pedig szintén egy jó pajtásom Bagó Roland DJ ( Ma is aktív)
    Hozzá jártam zenékért ami úgy nézett ki hogy két hetente elhoztam tőle az összes eredeti CD maxi lemezét alkalmanként olyan 50-100 db-ot és ezeket rögzítettem válogatás szintjén kazettára.
    Eleinte írattam pár cd-t, de nem bírtam anyagilag.
    Ekkor még mindig minden kazettára került sajnos.
    Ez az időszak tartott egészen 2000-ig.
    Majd megismerkedtem Bedecs Zoltán DJ-vel aki azóta is jó cimborám aki szintén aktívan tart jelen pillanatban is bulikat.
    Nem mellesleg 2000-től 2008-ig egy tőlem 100m-re található lemezboltban dolgozik mint eladó.
    Ontja számomra a boltból is és a haveri ismeretségéből is a hetenkénti jó pár DVD-i zenét.
    Amik már CD lemezre kerülnek hála a jó égnek.
    Aztán elérkezünk 2007-be amikor is otthon még mindig nincs netem, de már felfedezem melóban az sg-n egy bizonyos 80-as évek fórumát.
    Döbbenve látom elejétől kezdve végigolvasva, hogy az általam oly kedves zenék bizony mind mind megtalálhatók a neten.
    Mint egy éhező úgy vetem rá magam az "új zenékre".
    Csak kapkodom a fejem.
    Ki az a Dyva, JohnnyM5, Cliff Wedge,stb.... akikről idáig én még csaknem is halottam és számomra bomba zenéket játszanak???
    Bizony bizony ekkor döbbenek rá hogy olyan előadók van dolgom akiknek a létezéséről nem is tudtam.
    Nos 2007 Januárjától kezdődik az én igazi zenegyűjtésem amibe beletartozik az Italo és az Eurodance is.
    És mellette ilyen gyönyörűségek mint PL:Sarah Brightman Discografia is.
    Szóval ez időtől jött össze az a bizonyos 1Tb zene.
    Akarsz még valamit tudni????
  • fülcsimanó
    #1303
    Kedves Tyia,
    köszi a Love Story-t, nekem is bejön !!
  • lervi
    #1302
    cimbi nálam eléggé le van szűkítve a zenei kör és a kor!! például 90 es évekből semmit nem gyűjtök ha csak nem valami olyan előadó akinek akkor is jelent meg albuma!
    szóval maga a disco dance zene ebből az évtízedből kizárva!!!
    gondolom neked innen is van bőven?????????
  • Tyia
    #1301
    Nadia Ali 2009-es Embers cimű lemezéről egy gyöngyszem...
    (Nagy kedvencem....)

    Nadia Ali - Love Story (Original Mix)

    http://www.multiupload.com/2ATJHOJVVT
  • Tyia
    #1300
    A 2007-es The pleasure remains EP-ről

    Camouflage - The pleasure remains (Radio edit)

    http://www.multiupload.com/W322MTLUTE

  • kaposi1
    #1299
    "vagy én lehet hogy csak a lényeget gyűjtöm?"

    Elhiheted Cimbi hogy en is csak a lenyeget gyujtom.
    Ez kb negy ev alatt jott ossze.
    Es meg mennyi minden varolistan van amihez ugyan tudom a forrast, de meg nem kerult ra sor.
  • kaposi1
    #1298
    Nem tudom hogy volt-e?
    Szerintem nem.
    En mar a 2010-es albumukat varom ami most kell hogy jojjon tavasszal.
    Koszi szepen!
  • sanyo71
    #1297
    Sziasztok!Talán még nem volt
    Vision Talk - One Prediction.mp3
    http://rapidshare.com/files/344443732/Vision_Talk_-_One_Prediction.mp3.html
  • lervi
    #1296
    szép etsét!
    "Hol vagyok én még a határtalan gyűjtögetőktől?
    Összesen van talán egy terra zeném de abból a legtöbb lemez alaposan leválogatott.
    Én határtalan gyűjtögetőnek inkább ( meg ne sértsem nem áll szándékomban)
    de inkább Brekit nevezném.
    Már amit idáig tapasztaltam vele kapcsolatban a 80-as években."

    én meg csak lesek és ámulok miröl nem társalogtok: úgy látszik itt én járok a legkisebb cipóban!
    vagy én lehet hogy csak a lényeget gyűjtöm?
  • sanyo71
    #1295
    Sziasztok!talán még nem volt
    Vision Talk - One Prediction.mp3 (8.61 MB)
    http://www.multiupload.com/W50PV28FRW
  • okiland
    #1294
    Egy régi nagy kedvenc, amit szintén elért a feldolgozás kora:
    Goombay Dance Band & Cool Summer Cuts - Sun Of Jamaica '95 (Maxi Mix)
  • Tyia
    #1293
    Persze.

    Downtempo, Trip-hop, Ambient....

    Pl.: a Safri Duo 2008-as albuma egyegészen kiváló alkotás.
    Semmiben sem hasonlít a korábbi két populáris LP-jükre.
    A cimadó dal (az Origins) az egy hihetetlen jó "dal".

    Vagy az Infernal 2001-es albuma is igen remekre sikerült, semmi köze a pár évvel ezelött kiadott Paris to Berlin féle dolgokhoz...

    Asszem azon van egy-két ideillő darab, majd átnézem, és ha tényleg idevág, majd tolom....

    Aki esetleg figyelemmel kiséri a CSI sorozatokat ott elég sok betét dal képviseli "ezt" a műfajt...
  • musichunter
    #1292
    Akár én is írhattam volna ....
    teljesen passzol rám is(gondolom másra is 40-en túl szinte bisztosan)
  • kaposi1
    #1291
    "Egyébként jó volt egy teljesen más zenei világba belecsöppenni."

    És megtudhatjuk mi volt az az egészen más?