41152
NEW ITALO DISCO & Hi-NRG - SYNTHWAVE - NEW RETRO WAVE - NU-DISCO


banner


  • lervi
    #2305
    neked adok igazat koma!
    aki meg úgy gondolja vegye meg eredetiben a cuccokat aztán majd csak mire 80 éves lesz talán nem is tudja meghallgatni olyan gyenge lesz szegény hallása!!!
    nem pártolok senkit sem mindenki maga tudja mit akar !
    ha milliomos lennék pluszban kimondottan erre a célra mgefelelő összeggel én is hencegnék meg bíztos hogy mindent eredetiben gyüjtenék be de fel kéne ébredni gyerekek!!!!!!
  • Tyia
    #2304
    ITALO DANCE Hits vol.5


    Loreley - Written In The Sky (Nu Italo Marius Remix)
    Dark Project Feat Mariano - Left Me Here alone (extended)
    Dj Dadde Feat. McW - C'mon (Dj-Evil Remix).
    DJ Matrix - Tu Vivi Nell Aria (Slow Extended Mix)
    DJ Seleco feat.Torny - I Love You (Original mix)
    Frederik - Mela dai (radio cut)
    Love Touch - Angels In The Dust (Extended Mix)
    Maldox - Virtual Girl(Extended Mix)
    Molella - Love Last Forever ( Dj Tonante ItaloDance Rox Remix )
    Dj Matrix - Figli di Una Stella
    Primetime - Fly With Me 2009 (Radio Edit)
    Red Dj Deat. ADj - By My Side (The Produxer Mix)
    Savara Dj - Voglio Te (R&B Mix)


    link
  • lervi
    #2303
    még írjatok pár sort estig hogy legyen min csámcsogni!
  • lervi
    #2302
    sziasztok!
    most úgy nézem mindenkit elkapotta szó fosás! máskor meg napokig nem ír senki!
    na most elmegyek fürödni aztán irány a farsang aztán elolvasom ezt a pár sort de látom előre van min röhögnöm!
  • imre07
    #2301
    Köszi a választ!
  • gyurep
    #2300

    kicsit másképp...
  • okiland
    #2299
    "valami úton módon kicsúszott "

    Mert belerúgtál, mivel lassú volt!
    Az + külön öröm, ha újra műxik. Én már csak tudom. 2 hétig nem volt gépem!
  • italograbber
    #2298
    Errő beszéltem a délelőtt folyamán illetve már előttem Dió bá és a mestere is.
    Csak az tekinthető teljesen annak aminek látszik amiről saját szemeddel meggyőződtél vagy egy hiteles tagtól kapod akiről tudod hogy 100%-os valószínűséggel minőségpárti

    OFF!
    A privire válaszolok hamarosan most vettem észre.(persze ez annak szólt aki érintett benne és nem biztos hogy ennek a hsz-nek a címzetje)
  • kaposi1
    #2297
    Talán 40%.
    Nagyon jól tudom hogy sokan át tudják verni többek között ezt a progit is.
    Sajnálom hogy egyáltalán szükség van ilyen progikra, mert lassan semmi sem az lesz aminek látszik!
  • italograbber
    #2296
    szerinted ezzel hány százalékos biztonsággal tudod megállapítani amire kíváncsi vagy?
  • italograbber
    #2295
    Én konkrétan a Technics slbd 20-ra gondoltam.Tudom nem a reklám helye és nem is ezt akarom,de az egyik cimborám ilyet használ és könnyelműen kijelenthetem hogy full.Érdemes szétnézni mert az említett ár körül már beszerezhető.Mint említettem nem sok extra van rajta,de ha az ember csak menteni akar akkor annyit tud mint a lényegesen drágább testvérei.
    Illetve aki ilyenre szánja a fejét annak van más alternatíva is.
    Szétnéz a használt piacon egy márkás gép után,teszteli a fordulatszámot és kicsi áron megvásárolja és ezzel párhuzamban érdeklődik hogy hangszedőt újat mennyiért lehet beszerezni mivel ezt vásárlás után kötelező kicserélni.Tehát ebben a kategóriában nem az a lényeg hogy használt vagy új a készülék,hanem a hangszedő legyen az.
  • kaposi1
    #2294
    A Cool Edit Pro 2.1-est használom én!
  • italograbber
    #2293
    Személy szerint én a discogson szoktam nézegetni az árakat és ha már nagyon törik vagy szakad akkor innen,illetve innen átjutsz egy másik licites oldalra is.Mindenesetre érdemes leskelődni esetleg kivárni egy picit.Amit te vennél meg szívesen azt itthon is kedvező áron lehet beszerezni+postaköltség nélkül.Szépen lassan akár kéthavonta egyet.
    Ennyit ki lehet spórolni.A kedvencekért mindent.Érdemes szétnézni az itthoni oldalakon is.Nem linkelem be őket mert valszeg úgyis blokkolnák őket.
  • Tyia
    #2292
    Melyik az a program amelyik segítségével meg lehet nézni adott dal minőségi abráját, vagy mit?

    Szoktatok feltenni néha ilyen "satirokat"
  • Tyia
    #2291
    "Ami viszont érdekesség hogy te például egy olyan zenei világban mozogsz aminek a remekműveit elég hiányosan adták ki cd-n)"

    Ez pontosan igy van.
    Nagyon sok előadó csak 1-1 dallal kerül fel különféle compilation albumokra. Ettől senki sem lesz boldog. A kiadó adott is valamit, meg nem is.
    A bakelit lemezt pedig nem könnyű beszerezni, mert aki felvilágosult az nyilván nem adja el...sitty-sutty.
    Kivácsi volnék mennyibe kerül pl.: a Dream Academy azonos cimű lemeze bakeliten...persze nem a Jugotontól
    A sorlemezeket a neten viszontláthatjuk 128-as Joint Stereoban.
    Esetleg ráncfelvarrva 192-esben vagy 256-osban.
    Ez a ritkasággyüjtés rákfenéje...
    ---------------
    Bocsi Laci, hogy itt kommunikáljuk le a te topikoda egyáltalán nem beférő zenei stilus sajátosságait. Asszem a másikon kicsit nehezebb lett volna....jól befékeződött.
  • Tyia
    #2290
  • imre07
    #2289
    Leírnád, konkrétan milyen vinyl pörgetőre gondolsz?
    Érdekelne a dolog.
  • Biatomi
    #2288
    [szin=red]http://www.4shared.com/file/234801497/9c93c858/TRANS_-_X-__LIVING_ON_VIDEO_2K.html
    Valami feltöltés is legyen!
  • kaposi1
    #2286
    Köszi István!
  • Biatomi
    #2285
    Örülök neki!
  • Biatomi
    #2284
    Te gondolom jártas vagy az ilyen cd lemez rendelős oldalakon.,Mutathatnál egy pár oldalt ahol érdemes szétnézni illetve rendelni.Italo discost.
  • kaposi1
    #2283


    Off!

    Nem kell újra telepítenem!!!!!

    Szét szedtem a gépem és kiderült hogy valami úton módon kicsúszott az egyik egy GB-os memória a csatijából.
    Így csak 1 GB memóriát használtam ki tudja mióta.
    Most már hasítanak ismét a játékok.
    Mennyire fog örülni a gyerkőc ha közlöm vele a jó hírt!
  • italograbber
    #2282
    Gyorsan döntök (jól-rosszul).Ez van.

    Inkább jól mint rosszul.Éppen nézem az általad említett előadó lemezeit egy borsos helyen 1 és 15euró között mozog.Nem is rossz ár vagyis elérhető szerintem.
    Ami viszont érdekesség hogy te például egy olyan zenei világban mozogsz aminek a remekműveit elég hiányosan adták ki cd-n.Szükséged lesz hamarosan egy jó vinypörgetőre is hogy teljes legyen a minőség igény.Ez már egy kicsit húzósabb ha nem rendelkezel ilyennel,de ez is elérhető.Pl.40-ért már lehet faxát kapni olyat aminek a minősége vetekszik a két kilós társaival csak nem süti meg a csirkét és nem főzi meg a kv-t.Egyszerűbben ugyanazokkal a hangszedőkkel kompatibilis és ugyanaz a márka csak semmi extra,de ha az embernek nincsenek dj hajlamai akkor nincs is szükség a plusz funkciókra csak a minőségre.(az viszont adott)
  • Tyia
    #2281
    Apus ne kinozz!

    Én kizárólag a saját nyavajámat osztottam meg a nagyrabecsült és fontos tagok között (mert, ha nem igy lenne, tuti nem mondtam volna el).

    A helyzetem speciálisságát lásd meg, és ennyi...

    Én már léptem bele zenelejátszó alkalmatosságba, mert nem teljesítette az általam elvártakat.
    Gyorsan döntök (jól-rosszul).Ez van.
  • Tyia
    #2280
    Két dolog van.

    Vegyünk példának egy Dolphin Brothers albumot(azt az egyet).
    Torrenten jött le két nap alatt -egy éve.
    Nagyon kellemes zene. Nem vastag, nincs túlhangszerelve.
    De nem szól túl jól, nyilván ennek is több oka lehet...
    Valószinüleg nem fogom megtalálni a neten HQ-ba ...
    Nincs mit tenni, meg kell vennem, ha nem akkor holnap.
    Mivel időtálló munka elöbb-utóbb meg lesz, bár ritkaságnak számít...
    Sok esetben a vadászat izgalmasabb, mint maga a zene.
  • Tyia
    #2279
    Hali!

    A konkrét eset elég speckó.

    A Kajagoogoo minden albuma és az Ellis Beggs & Howard Homelands albuma az EMI gondozásában jelent meg. Szerintem ez magáért beszél.
    Namármost az EB&H két utolsó album A Lost years Vol.1 és Vol.2 valószinüleg effectiv kiadást nem ért meg.
    Kérdezhetnénk, hogy miért. Nem tudni.
    Tehát az albumszerűségben ilyen-olyan inen-onnan összevadászott dalok vannak. Megint kérdezhetnénk, hogy miért.

    Nem értem a hozzáállást, a rajongók nem érdemlik ezt meg, vagy mi a tóró?
    Rettenetes csalódás, hogy én mint rajongó levagyok tójva.
    Némelyik dal úgy szólt, mint ha egy régi telefonnal vették volna fel...

    Annyi ilyen példa van.

    Továbbra sem bánom, sőt mintha megkönnyebültem volna, persze nem fizikailag...
  • italograbber
    #2278
    Gratulálok a srácnak az ízléséhez.
    Az említett remek előadó éppen szerény kis hazánkban is alapműnek számít.Egy adott kollekció beszerzése mármint értem eredetiben a legvadabb gyüjtőknek is rengeteg időt energiát és nem utolsó sorban lehetőségeihez mérten anyagi kiadást is jelent,és itt kell különválasztani hogy ki milyen igénnyel él.(csak eredeti illetve valamilyen szintű másolat).Aki az eredeti illetve annk hitelt érdemlő másolatát gyüjti azoknak ezen a pályán kötelező a hasonszőrűekkel való társalgás.Értem ezalatt hogy van bizonyos mennyiségű eredeti korong és ezt cserélgetik egymás között.(kézből kézbe illetve ha megbízható a tag akkor talán másként is.Ebbe a körökbe pedig csak általában úgy lehet bekerülni ha az ember tud is mutatni valamit....
    A lényegnél maradva nem mindig az a mérvadó hogy bizonyos helyeken mennyi árat írnak egy lemezre a valóság más.Példaként ha elindulsz bármerre és kutatsz eredeti dolgokat komolyabban hogy néha 100forintért is beszerezhetőek olyan dolgok amiket másutt 100szor annyiért kínálnak.Mondhatnám úgyis hogy nyitott szemmel kell járni és ez meghozza a gyümölcsét,(ebben viszont nagy segítség lehet az internet is)és ezáltal nem utolsó sorban a kapcsolatok szélesítése is.
    Ezt elkezdeni soha nem késő.Pl. a fiad esete aki 10éves vagy akár a papa aki talán harminccal több.Négy év alatt könnyen a család anyagi helyzetének veszélyeztetése nélkül is egészen jó dolgokat lehet beszerezni ezzel megteremtvén egy lehetséges csere-bere alapot.
  • Biatomi
    #2277
    Sziasztok!
    Special én is ilyen cipőben járok.Ha lenne elegendő pénzem biztos hogy megvenném pl:I LOVE DISCO DIAMONDS sorozatot,vagy még hozzá hasonlót kb pár száz cdt!Igényem lenne rá de sajnos fedezetem nincs.
  • italograbber
    #2276
    Atiapuka!
    Veled is tökéletesen egyet kell hogy értsek,egy dolog kivételével a maradisággal.Attól még nem maradi valaki mert a saját igényei szerint gyüjti és építi a kis zenei fellegvárát.
    Ilyen dolgot csak azok állítottak akiknek lövésük sem volt és nincs is a mai napig napig sem az itt említett dolgokról.Ugyanis ha sok esetben tudnák amikor a losslesseikkel dicsegednek és hencegnek az mp3-al ellentétben ők sem tudják hogy a hálóról beszerzett darabjaiknak mi volt az eredete.Pedig némelyik esetben ha tudták volna akkor nem szólták volna le az mp3 pártolókat.
    Éppen a minap olvastam egy hsz-t éppen itt már nem emléxem ki írta amiben vinyót keresett mert a meglévő betelt.Ő neki a következő a javaslatom: amiket a netről szedett losslesseket azokat nyugodtan gurítsa vissza mp3-ba mondjuk 192-ig és mindjárt felszabadul egy nagy csomó hely a merevlemezen,viszont ami eredeti lemezről van illetve ő készítette azokat és csak azokat tartsa meg lossless-ben.
    Ilyen egyszerű ez az mp3 és lossless kérdés abban az estben amikor nem láttuk az eredetijét sohasem.
  • kaposi1
    #2275
    Csak beszélgetünk semmi vita!

    Szerintem azért nem ilyen egyszerű a dolog.
    Vegyünk egy példát.
    Az én kisfiam 10 éves.
    A minap szólt hogy mennyire tetszik neki Fancy zenéje.
    Legyen ez a kiindulási pont.
    Gondold el elhatározza hogy begyűjti eredetiben ( megveszi )csak ennek az egy előadónak a lemezeit.
    Ekkora lemaradással a háta mögött.
    Nos Fancy-nek szerény becslések szerint is 60lemezét kellene felkutatnia és megvásárolnia.
    És ez csak egy előadó ebből a stílusból aki nagyon termékeny volt.
    Említhetném itt M.T, BBB, System In Blue,Blue System stb-stb nevét akiknek szintén rengeteg lemeze jelent meg.
    Szerinted egy abszolút kezdőnek mennyi esélye van csak ezeket a több száz lemezt jelentő Collectiont megvásárolnia.
    Azért ez már komoly pénz még ha csak 1000ft/lemez árral is számolsz,ami persze nem reális.
    Mint oly sok minden ez is pénz kérdése.
    De a kevésbé módosok is szeretnék élvezni ezeket a zenéket és bizony kiskapukon keresztül szerzik be ezeket a lemezeket.
    ( Milyen finoman fogalmaztam)
  • italograbber
    #2274
    Hali!
    Tyia!
    Tökéletesen egyetértek veled
    Az aki bármilyen stílusban is utazik legalább vegye a fáradtságot hogy a legnagyobb kedvenceit eredetiben vagy legalábbis valós veszteségmentes formációban beszerezze.Az nem veszteségmentes amikor egy ismeretlen eredetű linkre ráillesztik.Nem szeretnék a témába belefolyni csak külön kérésre hiszen ez a topik nem erre szakosodott.
    Viszont a témához kapcsolódva számomra is roppant érdekesnek tűnik hogy sokan még mindig a mennyiséget helyezik a minőség elé.Valós veszteségmentes zenéket is egyszerű és nem drága beszerezni,de ez nem a neten terem egyenlőre.Természetesen vannak dolgok amiknek a beszerzése nem ilyen egyszerű és olcsó,de az alap kedvenceket bárki elérheti és hozzáférhet,de ismétlem nem a netről.(még egyenlőre)(persze azért kivételek mindig akadnak)
  • atiapuka
    #2273
    Szevasztok srácok!

    Lassan ciki lesz mp3-at megtartani, mondjuk 192-ben?

    Akkor én nagyon ciki fazon vagyok, de legalább nem fáj.:)

    Lacival és Imrével teljesen egyetértek, de hát ebben a kérdésben kár megint vitatkozni.
    Én már megkaptam, hogy maradi vagyok, emiatt. Ha ez azt jelenti, akkor valóban...
  • kaposi1
    #2272
    Szia Imi!

    Ebben bizony én is neked adok igazat.
    "kár az összes mp3-at kidobni a kukaba,"

    Sajnos tény hogy vannak olyan zenék amik valószinűleg sose lesznek beszerezhetők CD minőségben.
    Viszont számomra nagyon jónak tartott muzsikák.
    Akkor most csak azért mert nem tudom megszerezni lossless-ben, sose hallgassam többé.
    Nekem van egy határ amit nem kbps-re hagyatkozva húzok meg, hanem a fülemre hagyatkozva.
    Ha meghallgatva tudom még élvezni azt a minőséget akkor bizony nekem jó az mp3 is.
  • imre07
    #2271
    Üdv. Tyla!
    Érdekes dolog, amit írsz.
    Vegyünk egy példát.Adott a 70-es évek végéről, 8a-as évek eljéről származó, mindegy mikor kiadott átlagos AAD CD. Vagy a másik példa, egy szinti zene, mondjuk az előadó honlapjáról, vgy esetleg máshonnan letöltve 320-ban, nem joint sztereóban. Szerinted egy átlagos HI-FI rendszren melyik szól jobban? Költői kérdés.
    Akkor még nem beszéltem az akármilyen kiadású, mp3-ból felturbózott gyári CD-kről.
    Szóval röviden, a CD-knél is nagyon meg kell nézni, milyen kiadású. Bár ha a kedvenc előadóid csak ahhoz az egy (nem a legjobb minőségű kiadványairől ismert) kiadóhoz kötelezte el magát, akkor nincs szerencséd.
    Szóval azért kár az összes mp3-at kidobni a kukaba, talán...
  • compakt
    #2270

    Üdv Aerocool!

    Köszönöm,hogy válaszoltál.
    Ha megtennéd ,hogy letölthetővé teszed a kért zenét,akkor azt is megköszönném.
  • Tyia
    #2269
    Egy kis miért:

    A napokban történt valami:
    Tudjátok, hogy a New Wave a mániám, és benne a Kajagoogoo.
    Felmentem Nick Beggs oldalára, és mit látok: az Ellis, Beggs & Howard 3.!!! albumát ingyen lelehet tölteni.
    Hopp már jött is... is 500-zal!!!
    14-15 dal volt rajta, na de úgy. Jajaj.
    Egyik tompa és vagy 60 dB, a mádik nagyon magas és 100 dB. --- F8.
    Pedig én aztán nagy rajongó vagyok.
    Úgyhogy ott abban a percben rájöttem....pá mp3.
    Lerakodott bennem a sok fölös letöltés, mint a guano....
    Sajnos az én műfajom televan ilyen hamis, legyenvalamilyen mp3-mal.
    Igy hogy, ezt döntöttem.
    Nagyon sok New Wave előadóról nagyon sok szemét ment fel a netre.
    Meg volt egy csomó ritkaság, hallagthatatlanul....akkor meg minek.
    Szerencsére itt Pesten van 1-2 alter lemezbolt, meg van börze...ha a neten ne járok sikerrel.
    Sajnos pont ez a műfaj (New Wave) van ilyen mostohán kezelve....

    Pl.: van egy "4 Rare albums" sorozat (torrent)ahol csak New Wave ritka albumok vannak, de nagyon sok 128-as Joint Stereo...ennek mi értelme?

    Inkább legyen X HQ Cd-m amit szivesen hallgatok, mint Y amit nem...
    Közhelyes, de igaz....
  • Tyia
    #2268
    már...

    De nem bánom...
  • kaposi1
    #2267
    Nincs már?
    Vagy nincs más?
    Mert nem mindegy!!!
  • lervi
    #2266
    ez kicsit fura
  • kaposi1
    #2265
    Dehogy kaptam.
    Nem is fogom még legalább egy hétig.

    Válasz privi ment!