40035
NEW ITALO DISCO & Hi-NRG - SYNTHWAVE - NEW RETRO WAVE - NU-DISCO


banner


  • Musachy
    #30595


    A klasszikus történet a két város keverésére Sandrához fűződik ugye...

    De ezek szerint nem volt egyedi eset...
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2019.09.22. 10:29:32
  • cucurbia
    #30594
    És hát szerintem ő is összekeverte Budapestet Bukaresttel.Emlékeztek?Januárban azt igérte a Hargitay,szeptemberben elhozza Lian Ross-t
    Aztán mit tesz az ég.,valóban eljött de valamiért a gépe Budapest helyett Bukarestben landolt.És ha már ott volt,adott egy remek kis minikoncertet:)))
    Lian Ross
  • cucurbia
    #30593
    Azért jó volt a setlist is.
    Careless Nights
    Overdrive
    Shadows Of The Night
    Game Of Love
    247/Broken Man/Until the Day medley
    Unconditional/Goes Around/Tell Me The Truth medley
    My Rhythm duet with Fred Ventura
    I Don't Wanna See You Cry
    Hold You Tight
    Another One To Love/Whisper To A Scream medley
    Diamond Eyes.
    Az Energise-s korszak összes elemét beépitette 2012-2019-ig.
    Azt látom,hogy azért ez nem egy sportcsarnok.A végén azért vártam volna,hogy Fancy előugrik valahonnan a paraván mögül,az ilyen viselkedés rá vallott volna.))
    Azért kicsit nosztalgiázok ilyenkor a mrégi Totál dance fesztiválokra gondolva amit még a joemlékű Record Express kiadó szervezett a kilencvenes évek elején.Még megtaláltam néhány poromojegyet,meg StagePass-jaimat amivel be tudtam jutni kolleganőmmel a szinpadra az öltözökbe és a buli utáni afterpartykra.Hah de szép idők is voltak,akkor még valóban a napi aktiális dancefloor sztárokat hozták,emlékszem ,mikor első nagylemezük megjelenésének idején találkozhattam a régi BS-ben egy sajtóebédnél a DJ. Boboval,2 Unlimiteddel(sajna a dedikáélt cd-met már elvitték mikor néhány éve kiraboltak minket),vagy a Backstreet Boys,N'Sync,Modo,Culture Beat,C &C Music Factory,FunFactory, Daisy Dee,Words Appart,Scooter,Nighcrawlers,Ice MC,...felsorolni is nehéz.Ami ma megy Total Dance fesztivál néven az már csak a nevében azonos,sok évvel a fénykoruk után idehozott ,régen átalakult zenekarokkal,előadókkal,ez így már nem az igazi.ÉS,ami a lényeg,meg lehetett vele tölteni a BS-t,ma meg....:((na csak kicsit elkapott a nosztalgia a videokat látva,hogy nálunk ilyen már nincs évtizedek óta.
  • kcsaba33
    #30592
    Lomeli Mix - Give Me Your Heart (Ian Coleen Dumping House Mix) 2019
  • cucurbia
    #30591
    Köszönöm kollega a dicsérő szavakat,bár két hete igértem egy hosszabb választ a kifakadásokra,de egyenlőre megirtam és a fiokba tettem.Majd előszedem,ha ismét megráncigálják a bajuszom:))

    Sajnos még nem volt alkalmam most a most pénteki műsort meghallgatni,csak az első 20-25 percet hallottam,én ilyenkor már fél tiz után alszom,de az az Off feldolgozás nekem is tetszett,csak ne recsegett volna annyira az eleje.Majd talán Zoli elárulja melyik variáció is volt az a sok megjelent közül.))
  • kcsaba33
    #30590
    Evan Seven - Live Your Life (Original Mix) 2019
  • reynaud #30589
    Fabian Nesti - Dreamer

  • reynaud #30588
    Ha már nem lehettünk jelen ...

    Peter Wilson

    Ken Laszlo

    Italove & Ken Laszlo

    Utoljára szerkesztette: reynaud, 2019.09.22. 08:13:46
  • reynaud #30587
    Nem kétségem volt az irányban hogy tudnál é megszerkeszteni zeneileg egy ilyen stílusra,zenei műfajra építkező műsort.
    Kíváncsiság volt,te milyen zenéket válogatnál.
  • reynaud #30586
    " Kiváncsi leszek azért a Walla műsorra,félek egy egész este egy műfajban hamar megüli majd még a legvadabb rajongók gyomrát is.De egy próbát megér.

    Azt nem tudom mennyire követted,figyelted az elmúlt években a "New-Italo-Disco" felhozatalt.
    Számos egykori 80s euro-italodisco sztár valamint 1-2 slágeres előadó jelentkezett újdonságokkal pld. (Ken Laszlo,Brian Ice,Lian Ross,Fred Ventura,Lenroy,Charly Danone,Squash Gang,Aleph,Ryan Paris,Miko Mission,Joy Peters,Eddy Huntington,Savage,Albert One,Digital Emotion etc.
    Ott lapul a variációs lehetőség,csak ki kell használni,"back2back" ezen előadóktól egy egykori sikerére,rátolni a new generation korszakban elkövetett zenéjét,mondjuk 1 felkonferálással hogy pörögjön a dolog,s ugyebár akkor még ott van az új generáció akik e stílusban jeleskedtek az elmúlt években.
    Erre mond hogy ez nem érdekesebb,mint Bad Boys Blue - You're A Woman játszani,egy olyan műsorban amely ritkaságokat,különlegességeket ígér,az említett dal elmegy még, mondjuk falunapon a ringlisspiel alá ,vagy nosztalgiázni a helyi diszkóba.:)
  • retrotime1990
    #30585
    Tudod, a tegnap műsor is csak babaaa-babáá:))

  • retrotime1990
    #30584
    Az a baj,hogy tudtommal nem volt benne címzés,csak vélemény volt,de hát manapság már a véleményéért is kirúgják az embert a munkahelyéről is.Ez a mai politika.Ezt könnyebb,mint a feltárt hibákat kijavítani.
    Jót derültem a kérdéseden,hogy én hogy csinálnék egy óra euro zenét.Bármennyire hihetetlen volt idő,amikor ez is az egyik feladatom volt.Jaj de régen is volt már ez,biztos menne.
    Tudod a diszkós vizsgák régebbi kedvenc eleme volt,hogy eléd raktak 5-6 lemezt és kaptáé fél órát arra hogy ebből a nem általad adott zenékből összeállíts egy élvezhető " műsort" szöveggel,a zenék megfelelő sorrendbe rakásával,átkötésekkel. Manapság ezt már a rádiókban felesleges lenne kérni ,mivel mindent gép szerkeszt,de ahol még kézi vezérlés van bizony nem ártana elővezetni mielőtt valakit mikrofon elé engedünk.Sok hazai ismert médiahuszár elhasalna ezen a próbán.
    Nem az a nagy szám,akinek majd minden zenéje megvan és abból kreál műsort,hanem akinek kevés áll rendelkezésére de mégis sikerül.Szóval kérdésedet nem megkerülve,hát hogy én hogy csinálnék egy órát,arra én is kíváncsi lennék igy majdnem hatvanévesen.De mivel sokáig ezt IS csináltam tuti sikerülne,csak az infók összegyűjtésére kéne több időt szánnom,mert azt már jóideje abbahagytam.
  • reynaud #30583
    Ez pontosan úgy van ahogy írod,ezt a szakmát iskolában nem lehet megtanulni,legfőképpen érzék kell hozzá.

    Béla szereplése az adásokban színvonal emelő volt,igen tud profin megszerkeszteni egy zenei műsort,és ha még hagyták is volna teljesen kibontakozni ....
    A sztorit ismered,elmondta a véleményét,amivel szinte mindenki egyetértett e fórumon,csak azok nem fogadták el akiknek címezve volt,sőt berágtak rá,én sajnálom ....

    Amit a rádiózás vs. diszkózásról írtál azzal is egyetértek.
    Azért kíváncsi volnék te hogy szerkesztenél meg egy órát,italo-euro disco dalokból.
  • reynaud #30582
    Carino Cat - Kamasutra
    Carino Cat feat. Fred Ventura

    Carino Cat ‎– Attraction Of Heat (DM 023)
  • retrotime1990
    #30581
    Na igen,jól fogalmaztál.
    Pont ez a baj a műsorral Ha Cucurbia van adásban, mindben amit hallottam eddig egyértelműen kihallani,hogy ez meg van profin szerkesztve,van eleje,vége,van zenei változatosság nem ül le a műsor,átkötések,stb és csak annyi szöveg amennyi kell.
    Ha a László Zoliék vannak,akkor pedig a hangsúly nem a szerkesztésen van,meg a sok dumán,hanem szimplán a zenék hangulatnak megfelelő összekötésének(bár annyit megjegyeznék,hogy ami a discoban megy, az a rádioban nem mindig és vica versa,ez két műfaj,nem lehet egy az egyben másolni,erre már többen ráfaragtak).és igen ez meg pont ettől lesz jó.
    Szóval mindkettő más-más koncepció,és ha szakavatottak művelik,akkor a végeredmény is jó lesz.
    Csak az a baj,ha ők nincsenek adásban akkor ebből egyik sincs.Sajna ezt a szakmát nem lehet iskolában megtanulni,vagy van valakinek érzéke hozzá vagy nincs.
    Kiváncsi leszek azért a Walla műsorra,félek egy egész este egy műfajban hamar megüli majd még a legvadabb rajongók gyomrát is.De egy próbát megér.
  • reynaud #30580
    Szia,

    Igen erre a Walla Sanyival tervezett "New-Italo" adás ötletre,én is felkaptam a fejem.
    Remélem ez meg is valósul,a közeli jövőben.
    Tegnap amikor a Sanyi blokkja indult a Milou dallal,mintha egy másik zenei világba csöppentem volna,toltam felfelé a hangerőt.
    Örülnék és tuti hogy hallgatója lennék egy ilyen speckó adásnak,Sanyira a zenei válogatást rá lehetne bízni,nem okozna csalódást.
  • reynaud #30579
    Zenei szerkesztéssel kapcsolatban Zoli tegnap helyesen megjegyezte,Ő egy DJ,nem zenei szerkesztő,azaz neki a pult mögött hangulatot kell csinálni a publikumnak,szórakozni vágyóknak,ehhez igazodva kell kiválasztani azt a korongot,zenét amit lejátszik.

    Hajcser dolga lenne a zenei szerkesztés,nagyon pipa vagyok rá amikor előszedi a sablon,agyonjátszott zenéket,és random letolja az adásban,mindenféle szerkesztési koncepció nélkül.
    Tudjuk ,csak a legjobb dalokat figyelembe véve is hatalmas a választék a 80s évek terméséből,ehhez képest (Joy ,Bad Boys Blue,Divine,London Boys,C.C.Catch) szinte minden egyes műsorban,a ritkább dalok sem hoznak már igazán lázba a 80s évekből,nem hogy ezek az agyonunt zenék,tegnap már az is extra volt hogy lement egy Monte Kristo.

    Hajcser Attilában én változatlanul látok fantáziát,nagyon jó hangorgánummal rendelkezik,vannak azért jó ötletei,azt is díjazandó hogy nem idegenkedik az újdonságok bemutatásától.
    Kevesebb duma azaz pörgősebb feszesebb műsorvezetés,és alaposabb zenei szerkesztés,a fent említett agyonjátszott dalok elhagyásával,nagyon jót tenne a műsornak,emelné a színvonalát.

    De .... !!! minek is írom én ezt már sokadszor le,úgysem veszi figyelembe,pedig tényleg részemről nincs irányában,semmi rosszindulat.

  • kcsaba33
    #30578
    Viktor Talking Machine - Line (Italo Brutalo RMX)
  • kcsaba33
    #30577
    Dr.Alban - It's My Life (A.Pierce & Dj.Polattt Cover 80's)
  • AeroCool
    #30576
    Szia Reynaud!
    Csatlakozom! Rövid blokk volt Sanyi összeállitása,de terveznek egy hoszabb állitólag saját adást is Sanyival:-) (Ott alvóst)
    New Italo zenékből szemezgetnek:-)
    Reméljük összejön! :-)
    Sok sikert és jö zenéket kivánok hozzá!
  • AeroCool
    #30575
    Ok ment.
  • retrotime1990
    #30574
    Szerintem ismét hozták a fiúk a formájukat,bár mintha kissé indiszponáltak lettek volna valamiért.
    A műsor a Bakelit partytól teljesen megszokott színvonalú volt,engem ismét csak ennek a magát műsorvezetőnek beállító prezenter stílusa,megszólalásai irritáltak,totálisan amatőr módon csinálja amit csinál,sokszor inkább zavaró elem,jobb lenne ha ilyenkor a háttérben maradna.
    Engem nem zavar a nyolcvanas évek,ha jól van összeválogatva,akkor még az sem baj,ha agyonjátszott dalok mennek. A baj csak akkor van,ha nem jól van összeválogatva a zenei kínálat, nincs benne "szerkesztés",de ezt már azt hiszem többen kifejtettük régebben,hogy miért.
    De ezt nem is várjuk el Zoliéktól,hiszen ők Csak lemezgyűjtők,ez nem az ő dolguk lenne.
    Szóval jó volt összességében, részleteiben viszont van bennem kritika sok.
  • retrotime1990
    #30573
    Na akkor mégis nekem volt igazam,nincs kiadói oldal,csak Discogs meg egyéb privát csatorna.Sebaj, a kör bezárult,téma lezárva.
  • cucurbia
    #30572
    nekem ez momentán nem a kedvencem.
  • reynaud #30571
    Béla !!! mindent tudsz.

    'Goodbye" mellett a másik favorit nálam az új albumról, talán a későbbiekben kap egy külön maxit,EP-t is,remixekben.

    Peter Wilson - Change of Heart







  • cucurbia
    #30570
    Peter Wilson Svédországban.Ma este lép fel egy Beatbox Italo Partyn-n.Vele van F.Ventura, meg az egész Energise vezetőség.
  • reynaud #30569
    Segítsek ? :)

  • reynaud #30568
    Vinylekről jut eszembe a tegnap esti "bakelit party",melyben ugyebár két kedves fórumtársunk lépett fel.

    Én mostanában zenehallgatás esetén lerázom a 80s évek euro-italo disco zenéit,azon egyszerű oknál fogva hogy unom ezeket.
    Kizárólag az újdonságok érdekelnek,
    Így aztán a műsorban az ugyan nem rossz,de jelen esetben a hátam közepére sem kívánt már agyonjátszott ,sokat hallgatott 80s dalok közt Walla Sanyi "New-Italo Disco" blokkja alatt egy jobb,érdekesebb , másik dimenzióba estem,ami igazán szórakoztató volt,de kár hogy ennyire rövid ,az újdonságok megérdemeltek volna kerek 1 órát.
  • reynaud #30567
    Az original sokkal jobb,és J. Lo egyetlen valamire való dala volt.
  • reynaud #30566
    Obsession of Time - Higher Hope



    Obsession of Time - Higher Hope (Uncreated Remix)


    Utoljára szerkesztette: reynaud, 2019.09.21. 13:39:56
  • reynaud #30565
    Hey guys !

    Ki látható a fotó közepén baseball sapkában ?

  • cucurbia
    #30564
    Irtam már napokkal ezelőtt.
  • kcsaba33
    #30563
    Eiffel 65 - Blue (KaktuZ Nu Disco Remix)


    Ezt a számot még biztosan nem hallottuk ilyen feldolgozásban.WAV-ban tölthető ez is.
  • kcsaba33
    #30562
    Jennifer Lopez - Waiting For Tonight (KaktuZ Italo Disco RemiX)


    Akinek tetszik az oldalon letöltheti WAV formátumban!!!
    Utoljára szerkesztette: kcsaba33, 2019.09.20. 20:36:58
  • vika1979
    #30561
    Evan Seven - Once Upon A Time
  • kcsaba33
    #30560
    Lomeli And Ian Coleen - Friends Of Music (Ian Coleen Shoot His Jizz Mix)
  • kcsaba33
    #30559
    Vincenzo Carabulis - Yesterday´s Theme
  • ItaloMucsacso70
    #30558
    A dal 2006-os de még mindig szeretem!
  • ItaloMucsacso70
    #30557
    Maxi Music Records

    Blue Talking

    list of songs from the first album.

    01.Forever Fantasy
    02.Dance With Me
    03.Fools Cry
    04.Calling Out For Love
    05.The Moon In London
    06.Dont Give Up
    07.Dr. Mabuse
    08.Memories
    09.Give Love a Chance
    10.Come Back To Me
    11.My Bed Is Too Big
    12.Forever Fantasy (Extended Mix)
    13.Fools Cry (Extended)
    14.Dr. Mabuse (80´s Magic Mix)

    Van akinek kell majd és lesz akinek nem !
  • reynaud #30556


    Evan Seven - Deep Into My Heart - Original Mix (bandcamp)

    New-italo Argentinából , egy jobb vokállal .... a zenei alap remek!