39975
NEW ITALO DISCO & Hi-NRG - SYNTHWAVE - NEW RETRO WAVE - NU-DISCO


banner


  • cucurbia
    #30736
    Igen akkor kaptam meg a csapattol Mexikóbol.Hidd el nem volt könnyű lenyomni a Kiss Gyuri torkán, a spanyol nyelv miatt.
  • reynaud #30735
    Zoonicks - Radio (Digimax Remix) ha jól emlékszem , valamikor tavaly egy decemberi Music Story adásban ment le ,melyben vendégeskedtél.
    Bizony addig én ezt a dalt nem ismertem,akkor ott premier volt nekem,megkockáztatom többünknek is.
  • cucurbia
    #30734
    Tudom.Nekem meg sajna nem tetszik,de ez van.Hátha a remixek javítanak valamit rajta.
  • reynaud #30733
    Konkrétan a Peter Wilson dupla maxi tracklistája :

    CD1/digital:
    1. Change Of Heart (Italoconnection Radio Mix)
    2. Change Of Heart (Sakgra PW Elle Mix)
    3. Change Of Heart (RetroTeque Remix)
    4. Change Of Heart (Italoconnection Extended Play)

    Exclusive non digital CD2:
    1. Change Of Heart (Instrumental)
    2. Take A Little Time (Italoconnection Extended Play)
    3. The Touch (Italoconnection Remix)
    4. All I Wanna Do (Pete Hammond Extended Version)


    Remélem a "Goodbye" dalából legalább egy extended verzió lesz a későbbiekben.
    Emlékszel írtam néhány napja "Change Of Heart" az egyik favorit nálam az új albumról,örülők e remixeknek.
  • reynaud #30732
    Jogos a kérdés ,örülők hogy feltetted,mert egyrészről tényleg tisztázandó.
    Szóval ItaloMucsacso fórumtársunknak a tegnapi hsz váltásaink közt volt egy kérdése ki Huguenot,erre válaszoltam #30696
    Addigra az a hozzászólás melyre én válaszoltam törölve lett ,merthogy #30698 ... azaz rákeresett és már megtalálta az előadót,kinek zenéjét Béla és én is a rövidebb verziót bemutattuk nektek itt a topicban.

    Mindezekkel összefüggésben a múltkori Parralox remix kapcsán mely esetében felhívtam a figyelmed hogy már hónapokkal ezelőtt bemutattam,de nem figyeltél,írtam ezen megjegyzést.
    Ugye így már érthető kedves Fülcsimanó?
  • cucurbia
    #30731
    Béla bácsi másik mai ajánlata:


    Hamarosan kijön a Peter Wilson albumról is egy dupla maxi,aminek digitálisan csak első fele lesz megvásárolható.Sajnos,az albumról általam kevésbé kedvelt dalaival is remixeivel,de sebaj,Sankra és az Italoconnection talán ott sem okoz majd csalódást.
  • cucurbia
    #30730
    Hm.Ma Komjáthy látogatáson voltam,néha azért már meg kell látogatnom az öreget.
    Aztán hazajövök és nem győzök olvasgatni vissza.
    Örömmel látom,hogy Attila végre itt is beir nem csak az adásban osztja a véleményét,ahol nem lehet rá reagálni,ha valamiben téved,remélem ezt a jó szokását megtartja,és ha talán hamarabb megteszi,akkor nem eszkallálódott volna a helyzet oda ahol ma tart.

    Ami Laci(retro) meglátásait illeti a műsorokkal kapcsolatban abban van igazság,de én már ezt szajkóztam lassan egy éve,először csak nekik négyszemközt,majd aztán itt is,ha Roland vitát inditott erről,Ha ennek a sok kellemetlen eseménynek kellett bekövetkeznie ahhoz végre hogy elinduljon valami,akkor már látom valami értelmét ennek az egésznek ami az elmult honapokban történt körülöttem.( a másik vonalon még nincs változás)

    Pénteken Kutatók éjszakája volt nem hallgattam az adást,de most hétvégén visszahallgattam,igen Rolandnak is igaza van valóban nem sok duma volt benne,igaz szerintem Attilának legkevésbé dumálnia volt kedve ha valóban gond volt a lejátszószoftverrel.Nincs rosszabb szituáció,ha élő adásban megy tönkre a technika,ez igaz volt régen is az analóg technikánál,és méginkább ebben a digitális világban.(esett szét többször adás előtt fél orával az adásszalag,senkinek sem kívánom a szitut)

    Amit a spanyol nyelvű dalokrol irtam,már megint félreolvastatok itt valamit,én konkrétan arról a belinkelt dalrol irtam,hogy zavart a spanyol nyelv.Nagyon tetszett a zenei alapja,és ahhoz egy angol nyelvű szöveget szivesebben hallottam volna.És ebben a kontektusban emlitettem a Zoonicks-set is.Hogy aztán most ebből micsoda szájkarate keletkezett,csak ámulok,szóhoz sem jutok.....de ha már szóhoz jutottam..:))
    Emlékeztetek mindenkit,hogy a Zoonicks dalokat én mutattam be itt a fórumban és a rádióban is én mutattam be a dalaikat,ha nem tetszett volna így is,akkor minek tettem volna???

    Az más tészta,hogy ismét retro kollegához kapcsolodva, a rádiókban mennyire nehéz a nem angol nyelvű dalokat adásba adni,szinte csak akkor ha az már megkerülhetetlen,akkora sláger(Desireless,Matthias Reim,Torfork,Nena,Falco,Al Bano,Baccara,Azul Y Negro,stb),amit sajna még manapság is tapasztaltam,hiszen hiába vittem anno néhány általam nagyon kedvelt előadó lemezét lejátszani adásban, az esetek 90%-ban ha nem angol nyelvű volt úgy dobták ki,mint a macskát szarni,ha már überelhetem ezt a szlogent mástól.

    Így nem került adásban egyik nagy kedvencem sem,ami pedig 86-os is,HI-NRG is,ment a Pillantás műsorokban is(amit ismét hangsúlyozok,de NEM Haluska Imre kezdett és nem az ő müsora van,azt csak utólag kapta meg 1990-től,hiába is mondanak be állandóan adásba mást a prezenterek) tehát beleillik a műsorok stilusába,és szerintem még jó is:



    Ja igen én is meghallgattam Fancytől a Bolerot németül...hát mit mondjak,nem csodálom,hogy sosem adtam adásba:))
  • fülcsimanó2
    #30729
    "Te is olyan vagy mint Fülcsi ??? nem figyelsz a részletekre kellő alapossággal.:)"

    Hűha, ezt hogy kell értsem?/értsük?

  • reynaud #30728
    Tényleg ám Falco is ,sok zenéjét kedvelem.
  • reynaud #30727
    Én elsősorban a zenei kínálatot figyeltem és kritizáltam,az agyonjátszott dalok mellőzését kértem.
    Valamint elvárásom volt kevesebb duma,ez pénteken megvalósult.
    Én ennyivel beérem,nekem megfelelő volt,ez most szerintem egy jó pálya,ezen kell tovább haladni a szerkesztő úrnak.

  • retrotime1990
    #30726
    Hát fura igaz,de szerintem ez még viszonylag dallamos nyelv, a hollandhoz vagy a némethez képest.Szinte fel sem tűnik,hogy nem angol.
    Egyébként régebben rendszeresen kaptunk ilyen skandináv promóciós cdket hasonló dalokkal,volt benne sok nekem tetsző jó is,de adásba sosem engedték.
    Hát a zenei világa ennek elég egyszerű,de nekem tetszik.
  • retrotime1990
    #30725
    EAV,Nena,Falco,Drahdiwaberl...nem sorolom,nekem is vannak német nyelvű kedvenceim,de már egy Thomas Anderst,vagy Fancyt, Sandrát nehezen nyomnál le a hallgatók torkán németül,pedig mennyi jó daluk volt németül is.
  • retrotime1990
    #30724
    Ok.eddig sem én kezdtem a kritizálást hanem te.
    De akkor abban megegyezhetünk,hogy Te nem műsort vársz hanem háttérrádiót.Annak - de csak annak- megfelel.
  • reynaud #30723
    Üdv, a fórumon !
  • reynaud #30722
    Azért akadt számomra német nyelven is tetsző zene ,pld. NENA
    A 99 lufija,nekem jobban tetszik németül,mint az angol nyelvű verzió.
    De persze elsősorban én is az angolt preferálom.
  • reynaud #30721
    A teljes italo party :

  • reynaud #30720
    Totál egyetértek !
    és pld. a Zoonicks dalok varázsát pontosan a spanyol nyelv növeli.
  • reynaud #30719
    Zenei háttérrádiózás célból akad bőséges választék,de ezeket éppen azért nem tartom hallgatásra érdemesnek amiért viszont Hajcser úr "Music Story" műsorát igen,ne kelljen részleteznem mert hosszú volna hogy miért,de 1 kulcsszó : adásvezérlő szoftver.

    Számomra ez a műsor visszaidéz valami olyant ami a hazai rádiózásban a 80s években,90s évek elején volt,és az nekem tetszett,jó volt.
    Leírtam már többször egy "Bakelit Party" élő adás kapcsán figyeltem fel ezen műsorsávra,aztán Béla vendégszerepléseibe is belehallgatva csettintettem,igen ezt én rendszeresen hallgatni fogom.

    Megfogalmaztam nem kevés kritikát a műsorral kapcsolatban az elmúlt hónapokban,mert én is úgy gondoltam lehet,lehetne még jobbat kihozni belőle,aztán a legutóbbi pénteki adás ,nagy vonalakban már olyanra sikerült ami az én elvárásom lenne,élmény volt hallgatni.
    Mivel sosem rosszindulatból írtam negatív kritikát,építőnek szántam ezeket a gondolatokat,egy olyan adás után ami tetszett,úgy éreztem az a fair ha erről is ejtek néhány szót.

    Rádiózás szakmai részébe nem akarok belemenni,én vizsgázott DJ vagyok ,nem rádiós.
    Azt azért képes vagyok eldönteni,nekem tetszik é valami avagy nem,ilyen szempontból megingathatatlan vagyok.:)

    P.S. : Zárjuk szerintem a témát,mert biztosan akadnak olyanok kiket zavar,legyünk rájuk is tekintettel,ok?
  • kcsaba33
    #30718
    Akkor most mutatok olyan nyelvű zenét,amit tényleg nehezen lehetne megszokni.....
    Amúgy FINN !!!
    Lempeä - Lemmentaikurit 2018







  • retrotime1990
    #30717
    Nekem sincs gondom a spanyol szövegekkel,bár az igaz,hogy a magyarok füle inkább az angolra van ráállva.A némettől meg inkább lekapcsolja a rádiót!
    francia=olasz=spanyol...egy szint
    Valami jó kis dánt vagy hollandot??
  • retrotime1990
    #30716
    Nocsak.Csak nem a műsorvezető úr tisztelt meg minket. Akkor csak megjegyezném,hogy ha zavarják az itteni beírások,akkor már előzőleg is itt illett volna reagálni,és nem adásban panaszkodni,ahol senki nem tud rá reagálni.
    Itt tudnak.
    Köszönjük,hogy benézett,és legközelebb akkor is tegye meg ha nem csak dicsérő szavakat talál.
    (Egy öreg volt rádiós kollégája)
  • kcsaba33
    #30715
  • Musachy
    #30714
    Szerintem pedig jók a spanyol nyelvű számok is, régen is voltak nagyon jó számok spanyol szöveggel.
  • kcsaba33
    #30713
    Igazad van a spanyol nyelvel kapcsolatban.Tényleg 'furcsa' hallgatni bizonyos dalokban.De azért vannak olyan zenék amikor nem annyira zavaró.
    Itt van például ez.Nem tudom miért,de nem érzem 'idegennek' a spanyolt ebben a számban.
    BSNO - Bomba (Space Synth Mashup Dj. Manuel Rios) 2018
  • MusicStory
    #30712
    Köszönöm.
  • retrotime1990
    #30711
    Laci bácsi még mindig jó bulit tud csapni ha akar.
  • retrotime1990
    #30710
    Igen.És pont a félmondatot a megfejtés a véleménykülönbségre.Te háttérzenének hallgatod,arra tökéletes,de ahhoz meg minek műsorvezető,az szimpla zenegépfunkció,ugyanaz,mint az adásvezérlő komputer,csak nem szoftver hanem egy ember rakosgatja a zenéket.
    Én műsorszerkezetileg hallgatom-ez a fránya szakmai fül-de úgy meg sajnos ezzel a prezenterrel és információanyaggal nem tekinthető klasszikus értelemben műsornak,mert semmi nincs benne amitől az lenne.És ez nem a nyúl meg a puska este.Mert rendben, ne szólaljon meg,csak rakosgassa be a zenéket,akkor egyszerű zenegépként funkcionál,annak akkor tökéletes (ahogy neked is tetszett),vagy akkor beszéljen,beszélgessen,adjon információt a közönségének,de akkor meg azok a hülyeségek,pontatlan információk,amiket néha hallok,nem felelnek meg ennek. Én zeneileg nem szólok hozzá,ez sosem volt a feladatom,nem vagyok diszkós,vagy zenész,de ahogy már le lett írva lehet 6-7 zenéből is jó műsort összeállítani,és ezer zenéből is üreset,
    De ezek szerint ha nem beszél,csak összerakja a zenéket az jó,hiszen neked is tetszett,pedig azért olvastam több kritikát is az elmúlt hónapokban tőled.Így nyert egy elégedett hallgatót,szerintem ez pozitív irány,csak így tovább!
  • cucurbia
    #30709
  • reynaud #30708
    thanks !
  • ItaloMucsacso70
    #30707
    Elméletileg az!
  • kcsaba33
    #30706
    Sabby and Desire - Volcano Love (O.G. Mix) 2018



    Utoljára szerkesztette: kcsaba33, 2019.09.28. 17:18:03
  • reynaud #30705
    Mortimer - Turn Back (Violet Delta Remix) Free DL (bandcamp)

    Ha valaki letölti,egy infót hajítson felém,lossless minőség?
  • reynaud #30704
    Számítók rátok az év végi szavazással kapcsolatban.
    Tavaly jó nagy felhajtást csináltunk a téma körül,remélem akik nem idegenkednek az újdonságoktól,azok idén is csatlakozni fognak a listáikkal.
  • reynaud #30703
    Nincs se veled,se mással szemben olyan elvárásom hogy a véleményemmel egyetértsetek,tehát a "sajnos" elhagyható !
    Azt gondolom éppen attól érdekes,izgalmas az életünk ebben a szép világban,hogy bizonyos dolgokról mást gondolunk ...

    A tegnapi műsor számomra munka közben,tökéletes zenei háttérrádiózás élményét nyújtotta.
    Ragozhatnám tovább hogy ez az adás miért tetszett,de nem teszem,egyrészt offolnék,másrészt feleslegesnek tartom,a tied is egy vélemény,természetes ha másként látsz a rádiózással kapcsolatban dolgokat mint én vagy más,én ezt elfogadom.
  • retrotime1990
    #30702
    Sajnos,mit egyre gyakrabban mostanában-ezzel a véleménnyel nem értek egyet,de vitát nem kezdek miért.Ez is egy vélemény.
  • ItaloMucsacso70
    #30701
    Nekem meg a Caglioni - Star nóta!
  • reynaud #30700
    Majd december elején startol az év végi szavazás a legjobb 2019-es dalokból,ez nálam tuti top 10-es,pedig aztán idén is van bőséges választék jó zenékből.

  • ItaloMucsacso70
    #30699
    Blue Talking - Forever Fantasy ( The Album)

  • ItaloMucsacso70
    #30698
    Igen, én sem hallgatok meg mindent.
    De azért a maxit már megkaptam megjelenéskor.
    Mikor rákerestem a katalógusomban már kidobta hogy miről van szó.
  • reynaud #30697
    Ha nem kapsz választ próbálkozz más streaming oldalon is.