32
  • Hoz_Hun
    #32
    Csatlakozom az előttem szólóhoz. Mondjuk én nem vagyok olyan nagy Sherlock fan (Poaro a best :)), de én is úgy álltam a filmhez, hogy ne keressek benne Holmes-os dolgokat. Ennek ellenére jól szórakoztam. Nem volt olyan vészes mint ahogy itt írják. Nekem tetszett.

    visnait: ilyet sose szoktam írni, de most nem állom meg: "olyan világ sosem volt és sosem lesz, hogy a lesz két "sz" lesz".
  • visnait
    #31
    Nagy Sherlock -os vagyok és a kritikák alapján úgy kezdtem nézni, hogy sz@r lessz, de...régen nemláttam olyan filmet ami ilyen jól elszórakoztatott volna! És nem csak engem a mániákust, hanem mindenkit.
  • Tetsuo
    #30
    Na igen. Az oregek még olvastak..
  • winnie
    #29
    persze, sok más terméknél is van hasonló: elkészítik, majd ráaggatnak egy ismert márkanevet, hogy jobban fogyjon. semmi extra. láttuk szendvicsnél, cipőnél, autónál. általában nem zavarja az embert. és az öregek majd azt fogják hajtogatni, hogy "ez nem star trek", "ez nem mission: impossible", "ez nem holmes", de ők idővel kihalnak és EZ lesz a holmes.
  • lAngelus
    #28
    Isten, áldd meg Sherlockot,
    Jóésszel, agyvérrel,
    Nyújts feléje géppisztolyt,
    ha küzd fejesekkel.
    Balsors, aki lebutít,
    Hozz reá bölcs sztoriline-t.
    Agyonszívta már e film
    A jelent s ártalmát.
  • Darth Sith
    #27
    maga a film nem rossz, csak nem Sherlock. Kosztümös akciófilm. Lehetne a neve Smith is akár, kb annyi köze van Sherlock-hoz. De amúgy ajánlott :)
  • statoil
    #26
    Egyetértek! Nekem bejött, jól lefoglalt az elejétől a végéig.
  • Justil
    #25
    Lesz*rom. Most jövök a moziból...remekül szórakoztam, nálam ez magasan veri az avatárt.
  • cateran
    #24
    Amiert 1 James Bond film is hulyen nezne ki hosszu es kormonfont nyomozassal,deduktiv,csavaros kovetkeztetesekkel,mikozben az egesz film alatt semmi akcio sem tortenik,nem sutnek el fegyvereket,nincsenek uldozesek,semmi bunyo...es a jo csajok is otthon maradtak...zavarna-e?
    Ettol meg lehetne jo film..csak nem mint JB movie....
    Biztos jopofa film a mufajaban (poenos,rugkapalos,stb..Jackie utan szabadon)csak ez nem Holmes...
  • Hegi90
    #23


    annak a sorozatnak nem lehet elfelejteni a hangulatát.
  • Slainte
    #22
    Vagy Miss Marple :)
    a film amúgy nem rossz.
  • Justil
    #21
    hát én nemtom, de sztem ma este megnézem. és az SG kritikák színvonalából, és igazságtartalmából kiindulva, jó eséllyel remek film lesz (azért Downey Jr. és Jude Law sem B listás kezdők), én amúgy sem várok 1 krimit, ki a francot érdekel ha nem az, legyen szórakoztató és kész...
  • Tetsuo
    #20
    Ma mar mindenfele buzi megkaphatja a cimet. Ugy osztogatjak, mint a cukorkat v mint a Nobel-bekedijat.. ezert is nincs jelentosege, masreszt pedig kishazankban nem hasznalatosak a hivatalos cimkek. Ha a cikkiro Ángol lapnak irna, akkor biztos hasznalna, szvsz.
  • Kokler69
    #19
    poirot nekiáll verekedni:D lezúz mindenkit a botjával xD xD
  • Kokler69
    #18
    és ennek így is kellene maradni, sosem azért néztem vagy olvastam Holmes-t mert olyan jó fej lett volna, szomorú hogy a cikk írója nem tudja ki az a Sherlock Holmes.
    Mind e mellett sajnálom hogy elrontják ezt az alakot és az egész sorozatot, a rendező zseniális, imádom a filmjeit csak kicsit bűzlik most ebből a filmből a "na húzzunk le egy bőrt erről a valamilyen Holmes-ról"
  • Hoz_Hun
    #17
    Remélem Poaróból nem csinálnak ilyet. Azért erre a Holmesra kiváncsi vagyok. :)
  • Inquisitor
    #16
    "addig is bizakodjunk benne, hogy Sherlock Holmes figurája legközelebb már szimpatikusabb lesz,"
    Amennyire néztem az összes fellelhető adaptációban, Holmes soha a büdös életben nem volt gy szimpatikus figura. Általában elég arrogáns, nagyképű, fontoskodó alak és csak Watson tudja kicsit csillapítani.
  • Dynamic
    #15
    "Amúgy sem túl jól sikerültek a Sherlock Holmes adaptációk"

    A Jeremy Brettes tökéletes adaptáció. Jobbat nem is lehetne készíteni.
  • Dynamic
    #14
    3. Kétszer...
  • B0nFire
    #13
    Az meg mi durva már, hogy "Író: Arthur Conan Doyle" – legfeljebb az ötletet merítették tőle, akárcsak Asimovtól az Én a robotban, vagy Philip K. Dick néhány megfilmesített regénye esetében, és a filmre úgy is van kiírva, hogy XY regénye/novellája ötletére alapozva írta Z. De nem Arthur Conan Doyle írta a 2010-es film sztoriját. Legalábbis egy szó nincs róla, hogy melyik történetet dolgozták fel. Valószínűleg írtak egyet saját kútfőből.
  • B0nFire
    #12
    Az első film, amire hosszú ideje felfigyeltem, de ezek szerint akkor nem fogom megnézni. Amúgy sem túl jól sikerültek a Sherlock Holmes adaptációk, a 2010-es elvárásoknak meg egyáltalán nem felel meg a rejtvényfejtős-titokzatoskodós stílus. Ma akció és látványelemekkel kell megtűzdelni minden filmet, és a ritmust is sokkal gyorsabbra kell venni, mint mondjuk 20 évvel ezelőtt.

    De leginkább a sokoldalúságát kéne kihangsúlyozni egy Sherlock Holms figurának. Hogy mekkora lexikális tudása volt. Milyen volt a dedukciós módszere. Hogy szívesen és szépen hegedült lazításként. És persze, hogy kábszerrel is lazította az agyát. És persze kemény csávó volt, csak éppen nemigen volt szüksége a közvetlen erőszakra. Csak egy sétapálcára, vagy egy revolverre legvégső esetben.
  • cateran
    #11
    Bocs,az 1-es pont a cikknek szolt...
  • cateran
    #10
    1, SIR ARTHUR CONAN DOYLE..a Sir megszolitast nem illem vagy hangulat kerdese odabiggyeszteni....
    2, Holmes nem csak boxolt,hanem 1 -az iro altal felig kitalalt- harcmuveszetet uzott
    3, Szinte sosem hasznalta (amennyire tudom csak 1x..igy elte tul prof. Moriartyt)
  • sandor8206
    #9
    Én is bírom a Holmes-os dolgokat, egy-két művet is olvastam, sorozatok fajinak, tv-filmek is, még azt a sorozatot is bírtam, amiben A. Conan. D szerepelt egy nyomozó orvos mellet olyan S. Holmes-osan. Nekem a trailer után, nem volt kifogásom a humor és plusz akció láttán, de reménykedtem, hogy az eredeti stílus is megmarad (krimi), de hogy ennyire kiszorul, meglepő. Lehet ettől még élvezni fogom a filmet, hisz lehet jó szórakozás lesz DE a szálka attól már bennem van. Majd meglátjuk.
  • WinG
    #8
    meg fogom nézni a filmet, pedig félek tőle kicsit. gyerekkoromban a Holmes-novellák (és persze a négy regény!) voltak a kedvenc olvasnivalóim. az általam a könyvekből elképzelt Holmes karakterhez Jeremy Brett állt a legközelebb, remélem Robert Downey Jr. alakítása nem lesz nagy csalódás.
  • Tetsuo
    #7
    Viszont mindegyik sztori krimi volt es nem "akcio", ami a lenyeg.
  • Slainte
    #6
    Kicsit mellelőtt az író, mert aki Conan Doyle könyvein nőtt fel, az jól tudja hogy Holmes egyike a legjobb boxolóknak (Watson szerint profi boxolóként is el tudná tartani magát) - úgyhogy ez nem légből kapott dolog a filmben.
  • marcee
    #5
    Érdekes, régóta az Avatar-sg-kritika volt az első, aminek minden szavával egyet tudtam érteni. Nem kisebbítette a film erényét, de megemlítette a hátrányait, ami - az ismerőseim között is úgy látom - sokaknak nem tűnt fel a látványorgiában.

    Erre is megvan már a jegy estére, úgy tűnik lesz csalódás itt is.
  • Chocho
    #4
    Nekem nem szimpatikus ez a film, de gondolkodom rajta, hogy vetek rá egy pillantást, mert a trailer vicces / jópofa volt. Noha számomra az igazi Sherlock csakis Jeremy Brett lehetett. ;)
  • Berber
    #3
    Serintem egy akkora balfogástól visszavett. Mert ugye ha mindenki szembe megy vele, akkor el kell gondolkodnia, hogy nem e Ő közlekedik a rossz irányba...
  • koschwarz
    #2
    szóval minden kimaradt, amit sherlock holmes sherlock holmes. nagyszerű ötlet.
  • MartonRoby
    #1
    A filmet még nem láttam, de így látatlanban ez a kritika elég normálisnak tűnik. Furcsálltam is, hogy normális kritikát is tudok olvasni az SG-n. A szamáremberes óta elbizonytalanodtam.
    Most viszont tele van mondattani hibákkal. :S
    Na mindegy, előbb-utóbb majd csak jó lesz minden. :D