24
  • babajaga
    #24
    Na bravó! 2010-ben eljutottunk odáig hogy egy gyártó alkalmazottai annyira faszfejek hogy nem tudják leírni hogy mit gyártanak mert nem értenek a fényképezőgépekhez és senki nem ellenőrzi és bírálja felül.Ez egy cserélhető objektíves univerzális fényképezőgép elektronikus keresővel ami azt jelenti hogy mindenben megegyezik a DSLR-ekkel a keresőt kivéve. Éppen ezért ez nem, kompakt gép mert a kompakt azt jelenti"minden egyben" nem kell semmit cserélni.Azzal dicsekedni hogy jó a képminősége ökörség mert minden képképző része azonos a DSLR-el.
  • babajaga
    #23
    Nem lehet kisebb az optikától az érzékelőig nem lehet lecsökkenteni a távolságot.
  • babajaga
    #22
    Csakhogy ez nem kompakt gép még véletlenül se.A kompakt gép az aminek nem cserélhető az optikája minimum.
  • Razide
    #21
    Egyetértek, jópár éve volt Sony R1-em, nagyon frankó gép volt, és szintén APS-C méretű CMOS volt benne. Nem cserélhető objektíves, kompakt gép, szuper optikával.
  • Loál János #20
    ádapter
  • rjudit
    #19
    Sőt a Leica X1 is beelőzte.
  • rjudit
    #18
    Az egyik új ricohban is APS-C van. Az is előbb jelent meg hivatalosan.
  • vrob98
    #17
    Érdekes módon adták meg a méreteit. Ha a felülnézeti képen a gép szélességét 123 mm szélesnek vesszük, csak a géptestet nézve is 60 a vastagsága a megadott 39mm helyett.
    Vagyis kb. ugyanakkora mint egy Nikon D40. Az optikái is pont ugyanakkorának tünnek.
    Ennyit arról, hogy a "a tükörreflexes kamerák a tükör miatt meglehetősen nagyok"
  • Roli
    #16
    Talán, ha ahol lehet leírjuk és az érdeklődőket szóban is tájkoztatjuk valamikor elindul a változás. Sokszor már elegem van abból, hogy megmondják mi lesz nekem a jó...
  • szacsi
    #15
    Sony R1?
  • Alaktomos
    #14
    Az a baj hogy vásárlók többsége (90%+) még mindig azt hiszi a megapixel számít. Aki pedig ennyit sem tud annak az eladó segíteni fog nagyobb megapixeles gépet vásárolni! Ezt a gyártók is jól tudják, és ha kiadnának egy 5 Megapixeles kamerát talán az örökké a polcon maradna. Hiába csinál sokkal élesebb képet mint 12MP-s társai, de erre a vevők gondolni sem mernének!
  • babajaga
    #13
    Ez nem DSLR gép.
  • Roli
    #12
    Az S2-vel kapcsolatban igazad van. Megfogalmazódott bennem is, hogy már jó lenne valami DSLR-féle. Canon úton próbáltam maradni, pl a 450D. Ahogy néztem a teszteket, meg a lehetőségeket, szinte egy pénznyelő. Legalábbis egyszer kell hozzá normális optiká(ka)t venni, vakut. De nagyon drága. A mostani ultrazoom meg egyéb kompaktok közül egyik sem nyerte el a tetszésem az S2 óta. Mind nagyon zajos, szinte mintha festve lenne a kép a zajszűrés után. Jelenleg ami korrekt és ajánlom nézd meg Te is a véleményeket bár DSLR, az az Olympus E-520. Még nem láttam életnagyságban de úgy érzem az S2 mellé engedem februárban a helyére azért nem :P

    Ezt a Samsung-ot áttörésnek tartom a hasonló társaival együtt. Végre mintha ránk, amatőrörkre is figyelnének. Azt még mindig nem értem miért kell egyre több pixel magáncélra kattintgatni ( ultra kompaktok, kompaktok ). Lehet összeszűrték a levet az adathordozó gyártókkal de akkor meg rakjanak RAW-ot minden fényképezőgépbe!5-8MPixel elég lenne bőven bárkinek szerintem otthonra akinek meg több KELL valamiért az úgyis megkeresi magának ami kell mert gondolom érti is mi miért... Véleményem szerint, ha a mostani színvonalon gyártanának 5-8Mpixellel érzékelőt nagyon is szép képeket produkálna még ISO400-on és magasabban is talán. Nem úgy, mint azok a 30-40ezer ft-os ultrakopmaktok 10-12millió képponttal nagy fájlmérettel és a képek valamely közösségi portálon végzik a szerver által kicsinyítve ( kicsinyíti egyáltalán? ). Nem akarják, hogy nekünk jó legyen...

    Remélem erre a Samsungra már a többiek is lépnek valamit. A hétköznapi kattintgatóknak adnak megfelelő gépet, a profiknak is csak a köztes lelkes amatőröknek nem igazán akad kicsi, mégis jó minőségű fotómasina.
  • bunny
    #11
    Pont így voltam én is, de jó, végre egy frankó kompakt ... francba, dslr ezis.
  • gosub
    #10
    a dpreview.com-on megnézheted az első bétateszt képeket. Nem rosszak!
  • bestpixel
    #9
    Kíváncsi vagyok erre a gépre, mekkora lesz a zaja, meg egyáltalán...
  • Alaktomos
    #8
    llax:

    Nekem meg pont egy olyan kellene amit te mondasz! Tükörrefiset nem akarok venni mert nagyok és még objektív(ek) is kell rá, a kompakt gépek képminősége pedig egyre rosszabb a kis képérzékelőn elhelyezett több megapixel miatt. Cím láttán nagyon megörültem e gépnek, de mikor láttam hogy cserélhető objektíves akkor inkább nem kell! Addig is marad a jó öreg Canon Powershot IS2 -m, mert ez még mindig jobb képeket csinál mint a mai 10+pixeles kompaktok, de el kellene már a DSLR minőség nekem is...
  • Dzsuhi
    #7
    Hmm.. az árát már 4én közzétette a samsung .. lusta vagyok fordítani, így csak bemásolom. Nem lesz olcsóbb mint egy tükrös, így szerintem nem is éri meg.

    "The NX10 will cost £599.99 in a kit that includes an 18-55mm lens.

    Provisional UK prices for other kits - yet to be confirmed - are as follows: NX10, plus a 30mm 'pancake' lens will cost £649.99; the NX10 with an 18-55mm OIS and 50-200mm OIS lens will retail at £699.99; and the kit that includes an 18-55mm OIS and 30mm 'pancake' lens is expected to go on sale priced £749.99. "
  • llax
    #6
    Nekem még az is elég lenne, ha egy kompaktot szerelnének fel CMOS szenzorral, az átlagnál picit jobb (és nem is extrém zoom-ra kihegyezett) optikával, teljes értékű rekesszel... Ami legalább ISO 400-ig adna zajmentes és ISO 800-ig jól használható (nem látványosan zajos és nem is agyon zajszűrőzött) képet... A többi fontos hw/sw komponens (zár, fénymérés, vaku, af, wb) egy mai átlag kompakton szerintem egy átlagfelhasználó számára már megfelelően működik... Nekem csak ennyi kellene arcfelismerés, auto témafelismerés, mp3 lejátszás meg minden egyéb car helyett... Esetleg még picit több manuális beállítási lehetőség...

    Mondjuk mindez árban a jelenlegi jobb kompaktok környékére pozícionálva...

    Jónak tűnik ez a cikkben szereplő gép is, de itt az OLED kijelző (ami ebben a kategóriában sztem felesleges) nagyon megnyomja majd az árat.
    Szintén nem sok értelmét látom a keresőnek egy iylen gépnél. Egy elekronikus kereső soha nem lesz egyenértékű egy (D)SLR keresőjével, közel sem annyira hasznos mint drága...
  • pollux
    #5
    Összegezve az előttem szólókat: nem is lesz ez annyira sokkal kisebb mint 1 belépő szintű tükrös(pl oly 420 is elég vékonyka)és tessék majd figyelni az árcetlijét:(mert ugye nem valószínű h az OLY új PEN-jénél olcsóbb lesz) 170k körül kb. AKKÓÓÓ meg minek!!! Canon 1000D v. Pentax k-x occsóbb és fix h jobb is!
  • gosub
    #4
    Hát ha szigorúan APS-C-t nézzük akkor esetleg mégis igaza van, de tény hogy DSLRekben használt méretű érzékelőt(Foveon) a Sigma tett elsőként kompakt méretben nemtükrös gépbe 2006 szeptemberében, ami már több mint 3 év! A Panának pedig 2008-ban jelent meg első cserélhető obis nemtükrös gépe a G-1 később pedig a GH-1, majd tavaly szeptemberben a komaktosabb GF1, amit az Olympus EP1-e előzött meg. Ezek meg mind a micro4/3 szabvány szerintiek.
  • Ferrer
    #3
    A képeket elnézve ez nem sokkal kisebb, mint egy belépő DSLR..
  • vaddiszno
    #2
    Pana, Oly es Sigma utan Samu az elso aki apsc szenzort integral...de ez inkabb negyediknek szamit kedves cikk iro.
  • varsam18
    #1
    elég jónak tűnik, de azért az árára kíváncsi lennék.